Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Muňa

Nějak nevím, co o tomhle napsat. Kdybych si v novinách přečetl, o čem to je, tak mi to asi moc zajímavý a inovativní nepřijde. Ale film jsem viděl před půl hodinou a nemůžu to dostat z hlavy. Nic konkrétního, ale taková otupělost... ()

J.Bourne89

Onen zlom je zastižen v pouhem střihu, tedy při nešťastném pádu po úderu. Důsledek je protahován režisérem až tak nechutně dlouho, že mne to poznamenat prostě muselo. O box jde až ve třetí řadě. ()

kpt.Marťas

Film, který u mě nemá vpodstatě konkurenci. Mistrovské dílo, u něhož se nestydím za slzy ani za nepokrytý obdiv. Eastwood na malé ploše vybuduje ohromné postavy, podá je velice lehce a civilně, v první půlce lehce pobaví a především nadchne. Postavy jako Maggie mě utáhnou klidně na vařenou nudli. A ve druhé polovině těžký knockout. Já šel do kolen a už se z toho nikdy nevzpamatoval. Jeden z nejúžasnějších filmových zážitků vůbec. ()

parabella

dobré vykony hercov a príbeh ktorému sa dá uveriť... tento film vás iste naučí niečo o boxe. mňa síce obral o dosť ideálov ale nevadí aj tak sa mi páči a zaslúži si odo mňa ***** hoci to nie je až taký úsmevný film aj tak ... :) treba dodat.. boxu som sa zacala venovat ale nie v ringu iba treningy normalne :D tak a tento film ja neviem ale dost dost pre mna znamena!!! ()

badajajuak

Původně jsem chtěl dát "jen" 4*, ale za tu perfektní závěrečnou hodinovku musím * přidat. Parádní výkon Hilary Swank. ()

MIHLIK

Dlouho sem odkládal moji premiéru tohoto filmu ale ted vidím že to byla veliká chyba byl to doják až do uplnyho konce. ()

adamm90

Co k takovému filmu dodat. Prostě když se skloubí výtečný scénář od Paula Haggise se senzačním Clintem a vynikajícími hereckými výkony Hilary Swank a Morgana Freemana, tak to prostě ani nemůže dopadnout jinak, než senzačně. ()

jcall2bad

Million Dollar Baby je emocionálně nahý film s mnohem větším srdcem a duší, než kterýkoliv jiný Hollywooďák toho roku. Je to ten typ díla, který mi připomíná, proč jsem se zamiloval do filmového umění. Od prvního shlédnutí jsou jeho obrazy stále se mnou. Nezapomenutelný snímek! ()

brucewil

Vynikající Clint Eastwood i Morgan Freeman, kterým skvěle sekunduje Hilary Swank v nádherně zrežirovaném dramatu. ()

blamus

Hilary opäť skvelá. Morgan Freeman opäť dobre. A že Clint skrýva pod sombrerom citlivé srdce som vedel už dávno. No dobre bolo to vo finále také preufňukané ale veď prečistiť očné kanáliky je zdravé. ()

Tomulka

Perfektní Clint E. a Morgan F. co se režie týče jsem naprosto uchvácen a velmi mě překvapila Hilary Swank svým dokonalým hereckým pojetím. Film rozhodně patří k těm nejlepším. ()

TunoNegro

No tak já nevím - snad žádnému filmu jsem se tak dlouho nevyhýbal/nebránil jako tomuto. Zdálo se mi, že téma třicetileté dámské boxerky, která se chce dostat na vrchol, zákonitě prostě musí být slátanou bajkou (boxující žena je pro mne natolik bizardní postava) s pointou splněného amerického snu. NICMÉNĚ, americký sen není žádná lehkovážná sranda a jako takový ho Eastwood taky pojmul. Příběh na mne nakonec nejen že nepůsobil trapně, ale naopak mne hned několikrát velmi závažně dojmul :-) "Hrající kapitán" Eastwood a jeho chrapák se k postavě trenéra hodil náramně, Freeman tradičně dobrý a pro mne neznámá Hilary Swank? ...mno výkon na úrovni hlavní herečky v oscarovém filmu. Moc hezký počin ()

Olafa

Přiznám se: nedokázalo to udržet moji pozornost (to asi ta kamera, možná monotonní dabing - těžko říct), ale musí se nechat, že postava Hilary Swank byla skvěle napsaná a Hilary jako taková vypadá opravdu přesvědčivě (rozuměj jako chlap). Svět je hnusnej, nespravedlivej. U toho konce jsem skoro nemohla dýchat a jo - eutanázie jo!! ()

gostly

Výborný kousek z dílny mého oblíbence Clinta Eastwooda. Příběh, který ve mne i po dlouhé době zanechává velice silný dojem. Moc dobře se zde vyjímá také role Morgana Freemana a samozřejmě Hilary Swank. Jasných 5* ()

mistrKadó

Podle žebříčku csfd 120. nejlepší film, co kdy byl natočen. Už námět je úžasný – ženský box. Jaká to krása, koukat se na dva „sportovce“, co do sebe navzájem buší, tím lépe, že jsou ženského pohlaví! Hlavní je ale Maggie (Hilary Swank), která tvrdě bojuje za svůj americký sen. V pozadí si zametá Freeman a tiše si mumlá svoje moudra, přesně tak, jak už to posledních 15 let dělá pořád. A pak je tu pochopitelně sám věčně drsný mistr Eastwood. Zápletka je vypočítaná, aby nebyla příliš jednoznačná a přitom mohl Američan odejít z kina pln emocí. Tak tohle mě na „Milion Dollar Baby“ vážně nebavilo. ()

MariusDee

Velmi se omlouvám za svůj osobní názor: Film na mě působil dojmem neoriginálního kýče, který útočí na city diváků, zejména závěr byl neskutečný. Přitom samotného Clinta mám velmi rád, zejména v rolích tvrdých detektivů ala Drsný Harry. Ovšem Million Dollar Baby? Víckrát už opravdu ne-é. ()

Trescha

Tolik superlativů na jeden film?? Je opravdu tak skvělý??Předvedla Hilary Swank opravdu tak excelentní výkon??Je Clint Eastwood opravdu tak skvělý režisér?? VÁŽENÍ PŘÁTELÉ,ANO!!! Tomuhle filmu se nedá vytknou snad opravdu vůbec nic..Snad jen ty promočené kapesníky;-) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)