Rope Burns

(neoficiální název)

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

Bravo pane Eastwood ! Tenhle "rejža" zraje jako víno a tahle láhev je to nejlepší archivní, jaké jsem za loňský rok ochutnal. Těžko jsem se zvedal na konci z křesla a při přemýšlení co napsat padl můj zrak na komentář uživatele "Kaka" a on to napsal skoro všechno za mě :) ... TOHLE je můj favorit na Oscara a i kdyby ho nezískal, pro mě to stejně zůstane nejsilnější filmový zážitek roku a já budu všem nominovaným z MDB moc držet palce ..........(18.2.2005)

Ze začátku jsem ani nechtěl uvěřit, že tenhle film dostal Oscara za nejlepší film roku, ani ne že by byl nějakej špatnej nebo by mě to nudilo, to vůbec ne, ale prostě mi to připadalo takový dost tuctový a ničim se vymykající aby se to mohlo stát nejlepším filmem, jenže od toho okamžiku se do toho Eastwood opřel a až do konce se film pořád jen zlepšoval, až vyvrcholil hodně emocionálním koncem, který ve mě zanechal dobrej poct ze skvěle udělanýho filmu, ale i takovou depresivní náladu. Přesto musim uznat, že po filmu Tajemná řeka Clint Eastwood natočil další dokonalou podívanou, která sice pár chyb má, ale v konkurenci která v roce 2004 byl jednoznačně nejlepší volbou a po právu si toho Oscara zaslouží. Velkou měrou tomu pomohla i hlavní představitelka Hilary Swank, která si toho Oscara taky právem zaslouží, její výkon byl až ohromující a ani nevim, kdy naposled jsem takhle dobrý ženský herecký výkon viděl, ale rozhodně nebyla sama kdo hrál výborně, za zmínku stojí i Clint Eastwood, který sice na Swank herecky neměl, ale jeho výkon byl víc než nadprůměrnej a k výborný režii dokázal přidat i výbornej hereckej výkon, což se taky moc čato nevidí, asi nejmíň prostoru z hvězd dostal Morgen Freeman a bylo to znát, ale to už bych chtěl moc. Jen tak dál Clinte, už se těšim na jeho další film(6.7.2005)

Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Hilary Swank, Herec VR - Morgan Freeman + 3 nominace: Herec HR - Clint Eastwood, Scénář - A, Střih(26.1.2005)

Oscarovina jak vyšitá!(24.5.2008)

Do neuvěřitelné intenzity dohraný snímek, který dojímá, hladí i mrazí a který přibije do křesla a nepustí až do závěrečné katarze. Kvůli jeho emočnímu náboji už mi z hlavy nikdy nevymizí, hlavně zásluhou fascinující stínohry, která zahaluje tělocvičnu a ze které působivě vystupují tři dokonalé herecké výkony.(29.6.2005)

• - Malou holčičku u benzinové pumpy si zahrála nejmladší dcera Clinta Eastwooda Morgan Eastwood (nar. 1996). (SydneyB)

• - Že se žádné studio nechtělo zapojit do marketingové podpory 18-milionového boxerského opusu, bylo zpočátku pochopitelné - úvodní víkendový (17.-19.12. 2004) výdělek byl totiž pouhých 179 953 dolarů z 8 kin. Po mnohých oceněních se však kinosály začaly plnit, a tak v polovině dubna už prekročil magickou hranici 100 milionů. (imro)

• - Trošku statistiky neuškodí, takže: pro Eastwooda to byl jubilejní 25. film, který režíroval, 21., který produkoval a 57., ve kterém si zahrál. (don corleone)