Rope Burns

(neoficiální název)

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

Celosvětově divácky úspěšný film. Moc smutný a moc dobrý snímek v režii Clinta Eastwooda. Více není třeba dodávat. Trailer: http://www.csfd.cz/film/182363-million-dollar-baby/videa/(2.1.2009)

Eastwood je mistr. Nejdříve to vypadá, že se drží klasických mantinelů "rockyovských" příběhů o outsiderech, kteří to světu natřou. Ale chyba lávky, za takový film by tolik ocenění dnes už jen stěží dostal. Nebudu ale prozrazovat, co by divák dopředu neměl vědět. Jasné je, že se Eastwoodovi podařilo natočit velmi silné drama, které vás emocionálně dostane a budete o něm i po skončení titulků přemýšlet. Natočil film, jaký byste v tradiční hollywoodské nabídce nečekali (a je docela ironické, že jej dlouho nechtěl nikdo zaplatit). Film vám ukáže, že Eastwood má žánrové filmy rád, ale dokáže se dostat nad ně. Nebál bych se říct, že tady končí Hollywood a začíná opravdové umění.(8.5.2005)

Co je víc sexy než ženský box? Snad jen ženské rugby, ale dosud jsem neměl čest nic takového vidět. Tady o ten box naštěstí až tolik nejde, protože Frankie je prvotřídní mrzout, Maggie je neuvěřitelně odhodlaná a kámoš Eddie má taky co nabídnout. Já si to tedy hodně užil, ale jelikož nepatřím mezi milovníky slzou zmáčených filmových koncovek, tak si dovolím jednu hvězdu ubrat. Objektivita se přitom sice třese vztekem, ale já naštěstí absolutně netuším, co je to být objektivním hodnotitelem.(16.11.2015)

Clint to dobře natočil i zahrál, stejně tak ostatní. Byl to dobrý příběh akorát ke konci jsem se trochu nudil. Ovšem zaujme vizuální stránka nevím přesně čím ale ten film vypadá tak trochu jinak. Jo a rodina Hillary Swank byla fakt banda hajzlů.(27.11.2005)

Nemám rád box, Eastwoodův film pro mne přesto byl (abych použil tolik oblíbeného klišé) těžkým knokautem. Minimalisticky pojaté probuzení z amerického snu je střídmé ve všech ohledech vyjma hereckých výkonů. Výtečných hereckých výkonů. Pro svou přímočarost a ochotu brát věci takové, jaké jsou, patří navíc k nejlepším snímkům o tématu, jemuž je věnována poslední třetina. 90% Zajímavé komentáře: k0C0UR, Jhershaw, k212, 2Pac, sud, Berry, reypal, Yara(7.3.2005)