Rope Burns

(neoficiální název)

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

*Clint Eastwood (Frankie Dunn), Hilary Swank (Maggie Fitzgerald), Morgan Freeman (Eddie Scrap-Iron Dupris)* Toto je výpis geniálních postav a skvělých charakterů, kterým dal Clint možnost vyniknout, ve výborně natočeném sportovním dramatu. Všechny „plešaté sošky“ byly uděleny právem, hlavně Hilary – podala naprosto bezchybný výkon. Film je hodně dobře natočen, boxerské zápasy mají šťávu a hned první levý hák zasazen Hilary vás o tom přesvědčí. Následuje více a více zápasu až dospějeme do finále, které se ovšem zvrtne. Dále film hlavně ždímá z diváků emoce, které ve filmu jsou obsaženy ve velkém množství, dlouho sem nikomu takhle nefandil ;-) naprosto skvělé jsou i dialogy mezi trenérem a uklízečem tělocvičny ;-) Vynikající drama. 10/10*(5.10.2008)

Eastwood je mistr. Nejdříve to vypadá, že se drží klasických mantinelů "rockyovských" příběhů o outsiderech, kteří to světu natřou. Ale chyba lávky, za takový film by tolik ocenění dnes už jen stěží dostal. Nebudu ale prozrazovat, co by divák dopředu neměl vědět. Jasné je, že se Eastwoodovi podařilo natočit velmi silné drama, které vás emocionálně dostane a budete o něm i po skončení titulků přemýšlet. Natočil film, jaký byste v tradiční hollywoodské nabídce nečekali (a je docela ironické, že jej dlouho nechtěl nikdo zaplatit). Film vám ukáže, že Eastwood má žánrové filmy rád, ale dokáže se dostat nad ně. Nebál bych se říct, že tady končí Hollywood a začíná opravdové umění.(8.5.2005)

Tak jsem konečně dohnal můj velký rest, který jsem dlouho odkládal kvůli ignoraci žen v bojovém umění a jsem mile překvapen. Slabší než Rocky lepší než Warrior. Clint Eastwood si krade celý film pro sebe, opět hraje typického mrzouta jako v Gran Toríno a tím si mě získává, Hillary překvapivě snaživá, byť v soubojích jsem extra nefandil či neřval a samotný závěr je až moc přitažen za vlasy, sice silný, ale překvapivě mě nechal chladným. Bavil jsem se . 80%(8.1.2016)

„Riskujete všetko kvôli snu, ktorý poznáte iba vy." MILLION DOLLAR BABY je silný príbeh, zahalený do tmy a príjemne pomalého tempa (z tých 132 minút ma nudilo možno 10). Výhrady možno mať iba k hrdinkinej rodine, kde Eastwood úsmevne, naivne, primitívne, detsky a afektovane tlačí na pílu. Nevravím, že takí ľudia neexistujú. Vravím, že vo filme je to trápne. Inak ale radosť pozerať. Najmä na hercov: dvoch kocúrov, Clinta a Morgana (stretli sa už vo westerne NEZMIERITEĽNÍ) a jednu nepredvídateľnú mačku (ktorá všetko riešila v prvom kole), pochádzajúcu z prostredia, ktoré ju hneď naučilo, že je nula. Snímke dominuje prekvapivo melancholický, dvojznačný a tajomný záver á la 25. HODINA a VYKÚPENIE Z VAZNICE SHAWSHANK. Podľa mňa, ak sa v posledných dvoch sekundách nakloníte doľava, uvidíte ho za tým pultom sedieť. A jesť citrónový koláč.(19.11.2005)

:::::::::::::::::::: Filmová krása ! Nevím co napsat ...... ::::::::::::::::::::(19.11.2007)