Rope Burns

(neoficiální název)

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

Celosvětově divácky úspěšný film. Moc smutný a moc dobrý snímek v režii Clinta Eastwooda. Více není třeba dodávat. Trailer: http://www.csfd.cz/film/182363-million-dollar-baby/videa/(2.1.2009)

*Clint Eastwood (Frankie Dunn), Hilary Swank (Maggie Fitzgerald), Morgan Freeman (Eddie Scrap-Iron Dupris)* Toto je výpis geniálních postav a skvělých charakterů, kterým dal Clint možnost vyniknout, ve výborně natočeném sportovním dramatu. Všechny „plešaté sošky“ byly uděleny právem, hlavně Hilary – podala naprosto bezchybný výkon. Film je hodně dobře natočen, boxerské zápasy mají šťávu a hned první levý hák zasazen Hilary vás o tom přesvědčí. Následuje více a více zápasu až dospějeme do finále, které se ovšem zvrtne. Dále film hlavně ždímá z diváků emoce, které ve filmu jsou obsaženy ve velkém množství, dlouho sem nikomu takhle nefandil ;-) naprosto skvělé jsou i dialogy mezi trenérem a uklízečem tělocvičny ;-) Vynikající drama. 10/10*(5.10.2008)

Obrovská bublina před oscary mi znechutila tento film. Čekal jsem dlouho dobu než jsem se na něj podíval a doufal, jsem že moje hlava bude vyčištěna od všech reklam a pochval recenzentů. Bez jakýchkoliv očekávání jsme se podíval na tento úžasně lidský a perfektně zahraný snímek, který mě přesvědčil o mnohém. Clint Eastwood se tímto snímkem stal režisérem, jehož snímky mají punc kvality ať jsou o čemkoliv. Moragn Freeman čím je starší tím je lepší. Jen Hilary Swank je u mě furt jen ta průměrná herečka co občas skočí do nesmyslů ala Jádro. Vše o filmu je řečeno jinými nebudu je opakovat a tento lidský příběh nechám ať vás zasáhne stejně jako mě :)(26.7.2006)

Scénář: Paul Haggis .. Přiznám se, že mě to zasáhlo, ale stoprocentní trefa do srdce to určitě nebyla! První dvě třetiny jsou totiž typicky americké - tedy o jednom z mnoha amerických snů, který si hlavní hrdinka až velmi úspěšně plní. Jen ten zvolený sport není to pravé ořechové. Boxu jsem nikdy na chuť nepřišel a nemam ho rád. Ani díky skvělému, životními zkušenostmi nabitému, vyprávění Freemanovy postavy o něm. O to více když v ringu účinkují ženy. A poslední třetina - pořád je to o boji, ale už ne v ringu. Přichází spousta emocí a bolestné přání!. To celé mě ovšem nezasáhlo tak jak mělo a závěr mě nechal přes to všechno velmi chladným (oproti třeba A Perfect World). A to se docela divím, protože vím, že skončit jako Maggie, chtěl bych to stejné!! Plně také chápu a souhlasím s následným činem Frankieho. Zejména to "přání" asi rozhodlo, že Oscar za nejlepší film je tam kde je, ale co už :( (volil bych Finding Neverland). Ovšem Eastwoodova stylová režie je opravdu dobrá, nechybí zde i trochu humoru, ale hlavně (nejen vizuálně) kontrastní atmosféra. Na poprvé „jen" 75%, určitě si to ale zopakuji na DVD. „Každý může prohrát jeden zápas.“ Někdy ale další zápas už nepřijde !! Tento film ho určitě neprohrál.(16.3.2005)

Pôsobivá minimalistická komorná dráma, ktorá ma však neoslovila až tak, ako emocionálne pestrejší DOKONALÝ SVET. Chudák Scorsese, ktorý sa tak vyhral s každým detailom jeho perfekcionistického, hoci trochu odmeraného LETCA. Muselo byť preňho riadnou ranou, keď mu Oscara vyfúkol niekto, kto sa iba s tromi hercami zavrel na pár dní do telocvične. :) MILLION DOLLAR BABY stojí na silnom námete, dialógových (Freemanovych monológových) perlách a najstrovskom (hoci nenápadnom) hereckom výkone Hilary Swank. Eastwood samotný iba hádže ďalšie pózy oceľového muža s traumou na duši a hereckú oscarovú nomináciu obdržiava iba za jeho charizmu - čo je nefér. Freeman v pohode, ale tiež je skôr iba sám sebou, než by niečo veľké hral. Kamera a réžia dokazujú zázraky v rámci obmedzenej rozpočtovej palety možností. Veľmi pekný malý film. Jednoduchší a skromnejší než TAJOMNÁ RIEKA, no rovnako silný.(12.4.2005)