Rope Burns

(neoficiální název)

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

Touha po uznání a rozhodující chvíle, které mění život. Odhodlání, vzdor, úspěch, respekt, bolest, zklamání, ale i porozumění. V tomhle filmu je prostě všechno. A přitom se to na první pohled tváří, jako film o sportu, kde jde jen o to, kdo koho pošle dřív k zemi.(18.2.2005)

Tři čtvrtiny jsem nedýchala a tu čtvrtou procabila jako želva, další slova jsou zbytečná.(4.10.2008)

Vynikajúci film, ktorého hodnotenie zráža neduh filmov Clinta Eastwooda - prílišná dĺžka. Príbeh tridsiatničky Maggie, ktorá sama seba považuje za thrash, ale chce ísť za svojím snom za každú cenu a starnúceho trénera boxu, ktorý ju spočiatku trénovať nechce, aby si k nej postupne vypestoval otcovský vzťah je určite o niekoľko tried lepší ako posledný Eastwoodov počin Mystic river. Film sa rozbieha veľmi pomaly, ale mysím že to je zámerne, aby divák prenikol postavám pod kožu a dokonale sa s nimi zžil, to všetko s cieľom umožniť mu úžasnú katarziu na konci príbehu. Druhá polovica filmu je práve to mäso, ktorému by som bol ochotný dať i šesť hviezdičiek, ale bohužiaľ nemôžem. Po technickej stránke je film precíznym remeslom a môžem povedať, že Clintova réžia je naozaj dobrá . Celkové hodnotenie je teda 9/10 ale prikloním sa skôr k štyrom hviezdičkám.(7.3.2005)

*Clint Eastwood (Frankie Dunn), Hilary Swank (Maggie Fitzgerald), Morgan Freeman (Eddie Scrap-Iron Dupris)* Toto je výpis geniálních postav a skvělých charakterů, kterým dal Clint možnost vyniknout, ve výborně natočeném sportovním dramatu. Všechny „plešaté sošky“ byly uděleny právem, hlavně Hilary – podala naprosto bezchybný výkon. Film je hodně dobře natočen, boxerské zápasy mají šťávu a hned první levý hák zasazen Hilary vás o tom přesvědčí. Následuje více a více zápasu až dospějeme do finále, které se ovšem zvrtne. Dále film hlavně ždímá z diváků emoce, které ve filmu jsou obsaženy ve velkém množství, dlouho sem nikomu takhle nefandil ;-) naprosto skvělé jsou i dialogy mezi trenérem a uklízečem tělocvičny ;-) Vynikající drama. 10/10*(5.10.2008)

Srdceryvné, působivé, lidské, i přes vzdálenost tématu blízké a emocionálně dokonalé, jak jen melodrama může být. Charaktery jsou vynikající, sympatické a vykresleny během chvilky, ostřílený Clint je zatrpklý ale správný starý muž, božská Hilary zpola naivní děvče plné naděje a zpola dospělá žena na poslední chvíli se řítící za svým životnmí snem a charismatický Freeman perfektní vypravěč. MDB není o boxu, ale o lidech jako komorní drama, je velkolepé ve své skromnosti, nutí nás jej prožívat až do té míry, že některá možná klišé i teoretické emocionální tlaky vyzní naprosto přirozeně a krásně-smutně. Tenhle film má duši i inteligentní konec s rozumným vzkazem pro společnost. 10/10(2.7.2009)