poster

Million Dollar Baby

 • USA

  Million Dollar Baby

 • USA

  Rope Burns

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Million Dollar Baby

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  *****

  „Riskujete všetko kvôli snu, ktorý poznáte iba vy." MILLION DOLLAR BABY je silný príbeh, zahalený do tmy a príjemne pomalého tempa (z tých 132 minút ma nudilo možno 10). Výhrady možno mať iba k hrdinkinej rodine, kde Eastwood úsmevne, naivne, primitívne, detsky a afektovane tlačí na pílu. Nevravím, že takí ľudia neexistujú. Vravím, že vo filme je to trápne. Inak ale radosť pozerať. Najmä na hercov: dvoch kocúrov, Clinta a Morgana (stretli sa už vo westerne NEZMIERITEĽNÍ) a jednu nepredvídateľnú mačku (ktorá všetko riešila v prvom kole), pochádzajúcu z prostredia, ktoré ju hneď naučilo, že je nula. Snímke dominuje prekvapivo melancholický, dvojznačný a tajomný záver á la 25. HODINA a VYKÚPENIE Z VAZNICE SHAWSHANK. Podľa mňa, ak sa v posledných dvoch sekundách nakloníte doľava, uvidíte ho za tým pultom sedieť. A jesť citrónový koláč.(19.11.2005)

 • Djoker
  ****

  Film se do otáček rozjíždí opravdu velmi pomalu, to je však jediná větší vada. Box mně nikdy nic neříkál a na začátku filmu jsem si myslel, že to bude Rocky v ženském podání. Jak hluboce jsem se mýlil. Málokterý film u mě vyvolal tak silné emoce jako tento. Závěrečné rozuzlení je i na mě trochu moc.(26.8.2009)

 • H34D
  *****

  Srdceryvné, působivé, lidské, i přes vzdálenost tématu blízké a emocionálně dokonalé, jak jen melodrama může být. Charaktery jsou vynikající, sympatické a vykresleny během chvilky, ostřílený Clint je zatrpklý ale správný starý muž, božská Hilary zpola naivní děvče plné naděje a zpola dospělá žena na poslední chvíli se řítící za svým životnmí snem a charismatický Freeman perfektní vypravěč. MDB není o boxu, ale o lidech jako komorní drama, je velkolepé ve své skromnosti, nutí nás jej prožívat až do té míry, že některá možná klišé i teoretické emocionální tlaky vyzní naprosto přirozeně a krásně-smutně. Tenhle film má duši i inteligentní konec s rozumným vzkazem pro společnost. 10/10(2.7.2009)

 • Pumiiix
  *****

  *Clint Eastwood (Frankie Dunn), Hilary Swank (Maggie Fitzgerald), Morgan Freeman (Eddie Scrap-Iron Dupris)* Toto je výpis geniálních postav a skvělých charakterů, kterým dal Clint možnost vyniknout, ve výborně natočeném sportovním dramatu. Všechny „plešaté sošky“ byly uděleny právem, hlavně Hilary – podala naprosto bezchybný výkon. Film je hodně dobře natočen, boxerské zápasy mají šťávu a hned první levý hák zasazen Hilary vás o tom přesvědčí. Následuje více a více zápasu až dospějeme do finále, které se ovšem zvrtne. Dále film hlavně ždímá z diváků emoce, které ve filmu jsou obsaženy ve velkém množství, dlouho sem nikomu takhle nefandil ;-) naprosto skvělé jsou i dialogy mezi trenérem a uklízečem tělocvičny ;-) Vynikající drama. 10/10*(5.10.2008)

 • dobytek
  ***

  Tak film to nebyl špatnej, ale koukat na nějakou upocenou píču s napuchlym okem, jak se snaží v ringu nějaký druhý upocený píče rozmlátit ciferník na sračky, to neni nic pro mě. Kdyby to bylo o mužskym boxu, tak budu hodnotit asi líp. Ale ženskej box mě zkrátka nebere, takže jsem si k hlavní hrdince nedokázal získat za celej film žádný sympatie a její neslavnej konec mě tak zanechal celkem chladnym... Budiž filmu ke cti, že to snad donutí aspoň nějaký odpůrce eutanázie se nad timhle tématem zamyslet a třeba někdo z nich změní názor. Jinak Clint Eastwood a zejména Morgan Freeman jsou moji oblíbenci a hlavně kvůli nim dávám ty 3 hvězdičky.(29.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace