Rope Burns

(neoficiální název)

Sportovní / Drama

USA, 2004, 132 min

Do neuvěřitelné intenzity dohraný snímek, který dojímá, hladí i mrazí a který přibije do křesla a nepustí až do závěrečné katarze. Kvůli jeho emočnímu náboji už mi z hlavy nikdy nevymizí, hlavně zásluhou fascinující stínohry, která zahaluje tělocvičnu a ze které působivě vystupují tři dokonalé herecké výkony.(29.6.2005)

:::::::::::::::::::: Filmová krása ! Nevím co napsat ...... ::::::::::::::::::::(19.11.2007)

"Mlať ji do prsou, až jí zmodraj a upadnou." Co je víc sexy než ženský box? Snad jen ženské vzpírání, ale na to nemám žaludek. Tady o ten box naštěstí až tolik nejde, protože Frankie je prvotřídní mrzout, Maggie je neuvěřitelně odhodlaná a kámoš Eddie má taky co nabídnout. Já si to tedy hodně užil, ale jelikož nepatřím mezi milovníky slzou zmáčených filmových koncovek, tak si dovolím jednu hvězdu ubrat. Objektivita se přitom sice třese vztekem, ale já naštěstí absolutně netuším, co je to být objektivním hodnotitelem.(16.11.2015)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $100,492,203Tržby Celosvetovo $216,763,646/90%/(13.1.2007)

Clint Eastwood. Řekněme rovnou, že schopnosti toho chlapa léty rostou jako státní dluh. Protože zpracovat námět tak napěchovaný srdcervoucími klišé, aby si toho divák vůbec nevšiml, případně mu to bylo úplně ukradené, to umí lidé, které spočítáte na prstech jedné ruky. Clinte, pokorně smekám svůj zaprášený širák před tebou, Hilary Swankovou i Morganem Freemanem. A s nemenší pokorou dodávám : Díky, pánové a dámo.(23.6.2007)

• - Námět filmu pochází ze sbírky příběhů „Rope Burns: Stories From the Corner“, které pod pseudonymem F.X. Toole napsal boxerský manažer Jerry Boyd. Roku 2000, kdy tato jeho prvotina vyšla, měl Boyd už 70 let a jeho další prací měl být epický příběh zasazený na hranici Texasu a Mexika. Zemřel však dříve (2. září 2002), než ji stihnul dokončit. (imro)

• - Scenárista Paul Haggis, který režíroval film Crash měl režírovat i tento snímek, s tím, že Clint Eastwood v něm měl pouze hrát. Když ale producenti nabídnuli Eastwoodovi i režii, rozhodl se Haggis ustoupit do pozadí. (don corleone)

• - Že se žádné studio nechtělo zapojit do marketingové podpory 18-milionového boxerského opusu, bylo zpočátku pochopitelné - úvodní víkendový (17.-19.12. 2004) výdělek byl totiž pouhých 179 953 dolarů z 8 kin. Po mnohých oceněních se však kinosály začaly plnit, a tak v polovině dubna už prekročil magickou hranici 100 milionů. (imro)