kajda.l

Ach, ty americký heroisme, proč jen jsi tak otravný. Pokud zbožňujete coca-colu, hamburgery a velkohubé skutky "skutečných" amerických hrdinů bojujících s existenčními problémy či válečnými traumaty, tak tento paskvil je pro vás tou správnou volbou. Jestliže ovšem nemusíte neupřímně frázovité dialogy na zakázku, polepšený alkoholismus, stádní "Mr. C" debilismus či mariňácký fanatismus v hledišti (podobnou ohavnost bych spíše čekal u Captaina America) budete mít nejspíše stejně jako já odřené čelo od soustavného zoufalého tlučení hlavou do zdi. Ano, jak správně mnozí z vás v komentářích zmiňují, až takto dokáže tento snímek bolet. A ještě mám na srdci jednu věc, prosím zakažte točit O'Connorovi pokusy o sociální dramata (s přesahem?...ehm), nejen že vykrádá sám sebe po otřesné Pride and Glory, použil i ve Warriorovi stejné postupy filmařiny, ale opět trestuhodně plýtvá herci (škoda, že se především Hardy tak moc snaží, Nolte pateticky frázuje ostošest a Morrisonovou scénář ztrapňuje). Navíc ani nezvládá klasická žánrová klišé sportovního filmu (omlouvám se za kritiku Ocelové pěsti) a s učitelem fyziky prostě sympatizovat nedokážu. Procenty tentokrát nehodnotím, hvězda vyjadřuje otrávení nad tímto snímkem. Ukázkově vypiplaná sra*ka. ()

Ištván87

Páni... Tak takhle jsem se u filmu už dlouho nezapotil... Souboje v kleci byly natočeny s neskutečným drivem... Tyto zápasy sice mají švih i tak, ale je dobré vidět, že to schopný tvůrce dokáže správně použít i ve filmu... Ústřední herecký trojlístek byl parádní, stejně jako všichni jejich přihrávači... Tom Hardy si tímhle filmem u mě připsal další bod (zkrátka je to skvělej herec a už se nemůžu dočkat jeho výkonu v The Dark Knight Rises), Joel Edgerton, který si toho zahrál v podstatě víc, byl taktéž skvělý a Nick Nolte zahrál svého vyléčeného alkoholika a násilníka s opravdovou grácií. Nevím co bych tomuto filmu vytknul... Filmy ze sportovního prostředí většinou nehodnotím více než čtyřmi hvězdičkami (i první Rocky je ode mě dostal), ovšem tady nejspíš udělám výjimku. Spolu se skvělým Wrestlerem se jedná o špičky poslední dekády (Fightera jsem ještě neviděl, přiznávám). Když uvážím, že tenhle film byl na Oscarech naprosto opomenutý, mám jen další důkaz toho, že americká filmová akademie zas tak odborná asi nebude... ()

JASON_X

Silný a dojemný příběh o dvou bratrech, kteří k sobě nakonec najdou cestu... Ne, fujtajxl, špatně, znova: Žil byl jeden starý ožralý Irčan a ten zplodil dva syny. Ten starší je hodně zajímavý exemplář - slušný příslušník střední třídy, vzorný manžel a otec rodiny, středoškolský učitel fyziky, u kterého se trenérovi podařilo vypěstovat bizarní Pavlovův reflex - při tónech Beethovenovy Deváté má neodolatelnou chuť každému na potkání rozflákat držku (kdo by nevzpomněl na Alexe a jeho fantazie o "supernásilí" při poslechu Ludwiga Vana, že?). Mladší je permanentně nasraný nekomunikativní schizoid, který žádného Beethovena k rozflákávání držek nepotřebuje, dělá to rád sám od sebe. Ale taky je to válečný hrdina, který "utrhl dveře od tanku". A tihle dva rozhádaní bratři se potkají ve vyřazovacím turnaji o titul nejsilnějšího chlápka ve známém vesmíru. Jo a ještě je tam jedna fakt drsná ruská zabijácká mašina, a ta si zase ráda před bojem pouští Vysockého (který se chudák asi v hrobě obrací). No a vo tom to celý je. Jak jsem se tu dočetl, spousta chlapů se prý u tohohle filmu rozbrečela, no a to mě tak zaujalo, že jsem si ho pustil taky. Ale když já se spíš smál a na konci už jen klel a nadával, to jinak nešlo. Šablony, klišé a pathos jako prase... ne, jako kráva... jako brontosaurus, kurva. Ale kupodivu to celkem funguje, ten pathos je takový mužný, snesitelný, no a klišé a šablony k takovému filmu prostě patří. Navíc skvělý Nick Nolte a vynikající Tom Hardy... Takže jo, taky se mi to docela líbilo (až na ten konec), ale nic naplat, třeba teenagerské vyvražďovačky mě baví víc. ()

Beastmaster4

WARRIOR je sportovní, zápasnický film, který tu dlouho chyběl. Ono dlouho…nedávno byl k vidění také hodně dobrý FIGHTER. I když se tomu lze jen těžko ubránit, tak s ním přímo srovnávat nechci. Nejen, že byl natočen trochu v jiném duchu, ale šlo v něm o box, kdežto zde o Mixed Martial Arts - smíšená bojová umění (MMA). Scénář je v základu u obou stejný, jde zejména o příběh dvou bratrů, ale tím to končí a dál už jde každý svou cestou. WARRIOR je bezesporu jeden z nejlepších, možná vůbec nejlepší zápasnický film. Hlavním lákadlem je prostředí MMA, někdy označováno i jako volný styl (nejznámější je tenhle sport hlavně díky americké UFC), kterých asi není mnoho. Alespoň já žádný další neznám. Souboje jsou zmáknuty na jedničku, vše vypadá opravdově a syrově živě. Nic není jen na oko, bolest je cítit z každého úderu. Co je ale trnem v oku, je samotný příběh. Narvat takové klišé do jinak skvělého filmu bylo celkem zbytečné. Život dvou bratrů, kteří jsou rozděleni jako kluci rozchodem rodičů, do toho otec alkoholik, který je toho všeho viníkem, to už je hodně vytřepaná limonáda. Hlavně, když to celé tušíte už od začátku a nic vás vlastně nepřekvapí. Osud dvou bratrů, kteří se v mládí odloučili tedy opět spojuje bojiště. Aby se všechno srovnalo, musejí si dát pěkně po držce a jako mávnutím proutku je to ten krásný happyend, jak ho známe. K tomu tatínek, kterému je odpuštěno, jen co si přihne po letech abstinence. Příběh jsou pěkně promazaná ozubená kolečka, která do sebe očekávaně zapadají. Herecky mi WARRIOR taky moc nesedí, Nick Nolte je suverénně nejlepší, všichni ostatní nijak moc neválí. Zejména Tom Hardy vypadá v některých scénách jak šimpanz, kterého naučili mluvit. Jde sice o bojový film, ve kterém jsou souboje a vysportovaná těla na prvním místě, ale zrovna FIGHTER byl v tomhle mnohem lepší. Pokud bych měl porovnat kvality obou filmů, tak bych dal FIGHER: herectví 90%, souboje 90% a WARRIOR: herectví 80%, souboje 100%. Profesionálně byly také ukázány jednotlivé styly bojovníků MMA, jako jsou: striker (Tom Hardy jako Tommy Conlon), wrestler, groundfighter (Joel Edgerton jako Brendan Conlon). FIGHTER a WARRIOR jsou tak dle mého nejlepší sportovní/bojové novodobé filmy. ()

mm13

Najväčšou koninou je postup učiteľa fyziky jednotlivými kolami drsného tournamentu. Mohli si dať viac námahy a vymyslieť pre neho presvedčivejšie pozadie alebo ho nechať prizabiť hneď v prvom zápase. Nad niečim takým skrátka nejde mávnuť rukou (vlastne ide, viď tunajšie hodnotenia). Najotravnejšími postavami sú otec-(bývalý)alkoholik a učiteľova ženuška. Prísť s takým okázalým klišé, to už chce nie hocijakú odvahu. Našťastie je tu ešte Tom Hardy, ktorý síce tiež nehrá úplne najpresvedčivejšiu ani nijako originálnu postavu, jeho sústredený a naplno odovzdaný výkon je však bez najmenších pochybností jedným z najlepších, aké sme v roku 2011 videli. Vlastne, popri nepopierateľne obratnej réžii, je to práve on, vďaka komu šlo túto nechcenú paródiu na športovú drámu dopozerať dokonca. ()

Earl_23

Pamatuji si na pocity, jaké jsem po prvním zhlédnutí tohoto filmu měl. Pro mě je prostě Warrior naprosto výjimečným filmovým zážitkem, dosud toho ve mně žádný snímek nezanechal tolik a nerozpoutal takovou vlnu emocí. Ono tak nějak jsem to tušil už po prvních pěti minutách, že mám co dočinění s nevšedním počinem. Nechal jsem se unést postavami, dějem, který postupně gradoval do velkého finále, a takovou zvláštní, nepopsatelnou atmosférou. Musím vychválit naprosto famózního Toma Hardyho (už jsem jeho poctivý fanda :), Nolteho a také režiséra O'Connora. Můžete mít přesto k filmu celou řadu výtek, můžete ho považovat za americkou pohádku, ale já, jako prostý divák, jsem se prostě nestačil divit a zážitky vstřebávám ještě dlouho poté. Today you were far away and I didn't ask you why what could I say... - a ono to vlastně ani za poslechu písně "About Today" ani nejde. It's ok Tommy... Naprosto nepřekonatelné finále a ten nejkrásnější dárek pro filmového fandu. A na závěr jeden komentář z youtube.com k závěrečné scéně: Warrior...Making grown men cry since 2011. ()

Fevas

Zanechalo to ve mně tolik pocitů, že ani nevím, co vlastně napsat. Postačí vám pouhé "páni"? Tenhle film je něco úžasného, něco, co už nečekáte, že v tomhle století nebo někdy jindy může přijít. Přiznám se, že ze začátku jsem byla dosti skeptická, protože mi nepřijde možné, že by nějaký film byl tak úžasný, jak o něm všichni tvrdí. Ale... bylo to dokonce lepší. Takových 100%. Možná víc. ()

luka4615

Emočně vyzrálý sportovní film s prvky dramatu, v němž nejvíce dominují Tom Hardy, Joel Edgerton a Nick Nolte. Warrior má sice poněkud předvídatelný děj a celkový průběh událostí, nicméně tvůrci filmu nám tento malý "nedostatek" vynahrazují skvělými akčními a emočně nabušenými scénami. Pro mě osobně je nejlepší a nejoblíbenější scéna z celého filmu rozhodně ta, ve které se bratři utkají proti sobě. Ten moment kdy všechno kolem ztichne a jsou slyšet jen údery pěstmi, je naprosto dokonalý. Warrior staví na kostlivcích ve skříni jedné rodiny, které postupem času vyplouvají na povrch. To vše zabalené ve skvělém sportovním dramatu, jenž já osobně považuji za jeden z nejlepších filmů roku 2011. ()

prome

Pro mě zatím, a pravděpodobně i celkově, nejlepší film roku 2011. Naprosto skvělá záležitost, která graduje od první scény, aby vás závěr naprosto odrovnal. Je to sice místy předvídatelné, ale pořád se něco děje, tempo vás nenechá odpočinout a zápasy jsou dechberoucí. Do toho ještě výborná hudba. ()

Morholt

Ohraná písnička plná všech klišé patřících do filmů s tématikou bojovývh sportů a já si jsem naprosto jistý, že si podobnej song nechám zahrát ještě mnohokrát. Dvojice Hardy-Nolte mě uchvátila, bojové scénky, jakkoliv mimo mísu, měly švih a na konci se mi z očí koulely želví slzy. A vo tom to je. 80% Asi po šestym shlédnutí zvyšuju na 95% Já ten film prostě žeru. ()

Lucasion

„Why are we here? Are we here to win this fight? You tell me, 'cause if we're not, I'll throw in the towel. We'll get Tess and we will go home. You don't knock him out, you lose the fight. Understand me? You don't knock him out, you don't have a home." Bývalý mariňák Tommy Riordan (Tom Hardy) se vrací do svého rodného města Pittsburghu a požádá svého otce, aby mu pomohl s tréninkem na velký turnaj. Mezitím se Tommyho bratr Brendan (Joel Edgerton) potýká s finančními problémy a hrozí jeho rodině vystěhování z domu. Finanční krize ho nutí po večerech zápasit s amatéry před strip bary na parkovišti. To ale pouze zapříčiní to, že Brendana vyhodí z práce a musí najít jiné řešení své těžké situace. Film má krásný úvod, kdy se Tommy shledá se svým otcem u jeho domu. Scéna je poměrně napjatá a divák ani neví jaké byly důvody Tommyho odchodu z domu. Syn začíná otci vyčítat alkohol a nestarání se o rodinu. Příběh se začíná pomalu rozvíjet a vykresluje charaktery pečlivě a upřímně. Postava Tommyho klade důraz na agresi a zášť vůči celé rodině. Hardy je v této roli převážně mlčenlivý a jasně dává najevo, že spolupráce s otcem mu přináší pouze potřebu po fyzickém tréninku a nikoliv touhu po rodinném vztahu. Díky tomu je jeho postrava poutavá a spletitá. Naopak Brendan je otec od rodiny a jedinou jeho starostí je manželka a dvě dcery. City k otci se projeví ve chvíli, kdy za ním sám otec přijede. Stejně jako jeho mladší bratr i on vyjadřuje k tátovi stejný postoj. Oba bratři mají společné to, že svému otci nevěří a nechtějí mít s ním nic společného. Joel se tu projevuje jako talentovaný a vnímavý herec. Nick Nolte, který hraje otce obou bratrů je hvězda zcela jiného formátu. Paddy Conlon (Nick Nolte) ví, že v minulosti udělal spoustu chyb a kvůli němu je celá rodina rozdělena na tři tábory a chce vše napravit. Snaží se tedy ze všech sil s oba bratry komunikovat a kvůli letité nenávisti se mu to vůbec nedaří. Scén v ringu je hodně. Většina zápasníku v turnaji hraje sama sebe. Takže tu vidíme profesionálního wrestlera, judistu, kick-boxera a boxera. Díky tomu jsou scény dechberoucí a velmi věrohodné. Je pravda, že samotný Brendan (Joel) by těžko vydržel v reálných zápasech MMA to, co vydrží ve filmu. Nicméně jeho styl ground-fightera (tedy ten co se snaží dostat protivníka na zem a tam ho pomocí chvatů donutí se vzdát) je realistický . Zápas Brendana (Joel) s ruským zápasníkem Kobem (Kurt Angle) je ale velmi drsná podívaná. Díky jeho zpracování běhá mráz po zádech. Naopak Tommy (Hardy) je klasický striker, a díky brutalním hákům a ranám dá rychle protivníkovi KO. Jeho mimořádná fyzická proměna se jen tak nevidí -neuvěřitelné trapézní svaly, kterými dělá dojem v každé scéně. Oba bratři stoupají ve vyřazovacích zápasech výše a nevyhnutelný střet se blíží. Sledujeme zničené bratrské pouto a následně shledání po třech letech v ringu. Vyhrát může pouze jeden. Oba tlačí dobré důvody vyhrát hlavní cenu 5 milionů dolarů a ani jeden nechce ustoupit. Finální zápas dvou bratrů bere dech ze zcela jiného důvodu. Bratři nezápasí v ringu o výhru, ale Tommyho pohání predevším vztek a smutek, že jeho starší bratr se na něj v minulosti vykašlal. Finální song dokonale vykresluje velmi dojemnou a především silnou scénu na konci filmu. Pokud jsem někdy u filmu upřímně plakal, tak u této naprosto nejhlubší citové scény. Zasáhne vás tak, že na to budete ještě velmi dlouho vzpomínat. Proto finální zápas hodnotím jako naprosto epický a emocionálně vynikající. Film, i když ho vidím potřetí, tak stále mám husí kůži při scénách zápasu i rodinných dialozích. Joe hraje bezvadně, ale i přesto jsem fandil Tomovi přeci jenom více. Hardy je můj oblíbený herec a ve Warriorovi hraje opravdu skvěle. I když Warriora vidím potřetí tak stále mám při finální scéně slzu v oku. Dokonalé. I'm sorry Tommy! I'm sorry... Tap out Tom! It's OK! It's OK! I Love You! I Love You Tommy! (100 %) () (méně) (více)

Sawy

Jak je ksakru možný, že i když jsem v podstatě od začátku věděl, kam to povede, odhadl jsem naprostou většinu dějových zákrut a jsou tady použitý všechna klišé sportovních filmů a rodinných dramat, stejně jsem to O'Connorovi sežral i s navijákem?! Ten bratrskej duel má prostě nehorázný koule a Warrior je správnej chlapskej film plnej velkejch gest, ran pod pás a emocí patřičně silnejch, jak se na daný téma sluší a patří. Hardy je démon, kterýmu z očí kouká všechna bolest světa. A v závěru jsem regulérně bulel. Prostě pecka a stydím se, že jsem těm nadšenejm reakcím nejdřív nevěřil ani nos mezi očima. 90 % ()

Listeroman

Od tohoto filmu jsem měl velká očekávání a čekal jsem že to bude paráda ale po první polovině filmu jsem trochu ztrácel na své představě film ztrácel na podstatě.A proto jsem netrpělivě doufal v euforický konec a ten jsem také dostal, když bych to porovnal s podobnými filmy jako je Wrestler nebo legendární Rocky tak má s oběma hodně společného personální život obou bojovníků s několika problémy a pak euforické chvíle ve kterých i když víte že se to stane tak pořád fandíte a fandíte.. sice není film natřískaný epickými záběry jak se to často stává příkladem Rocky s jeho klasickým během po městě, tréninku na pláži, tomu všemu se film vyhnul a naservíroval to s co největší realistickou atmosférou která patří k bojům jako je tento, nesnažil se aby se divák naklonil na tu či na onu stranu nechal ho vybrat což je u filmu vždycky plus... Překvapil mě Tom Hardy který svým zjevem působil jako buldok proti klidnému Joelovi.... Obě postavy jsou tak dobře propojené mezi sebou společným problémem a snahou pomoci.... Když si to tak vemu tak jsem vlastně od filmu ani nic víc chtít nemohl.. Film působil silným dojmem boje opravdového a krutého boje ve kterém jde o všechno a to přesně tenhle film měl. ()

Handle

Když už si Warrior vybral "klišé cestu" (což netvrdím, že mi vadilo a ani kvůli tomu nesnižuji hodnocení), tak mohl klidně zkrátit stopáž, protože snímek začal být poutavý spíše až ve druhé polovině. Za těch 140 minut se prostě nestane nic co byste nečekali, příběh má jasně danou šablonu, vše už jsme někde viděli a originální tam prostě nic není. Ale tím, že je to klišé, tak to přece nikoho neurazí, no ne? :) Avšak když už bylo tolik času, tak nechápu, proč jsme se o postavách nedozvěděli více. Film toho prostě sdělil hrozně málo, spíše to bylo typicky americky nalajnované. Ovšem emotivní to je a filmařské kvality to má také - a to poměrně dost velké. Když to srovnám s podobným loňským oscarovým "Fighter", tak ten se tomuto snímku zdaleka nevyrovná. Proto nechápu, že Warrior odešel pouze s jednou nominací, která snad ani není moc na místě. Ale Tom Hardy i Joel Edgerton odvedli opravdu skvělé výkony a režijně to bylo taktéž výborné. A největším plusem jsou samozřejmě scény z ringu, které jsou naprosto dokonalé. 88% asi ne, ale pěkné 4* už jsou podle mě na místě. ()

TheJokerCZ

Tak na tento film jsem se chtěl podívat už hodně dlouho a nějak jsem se mu vyhýbal a zjistil jsem, že jsem udělal velkou chybu. Film je to vlastně na první pohled jednoduchý a obyčejný. Trochu mi to připomnělo film Wrestler, ale tento má ještě něco navíc. A to navíc dělá velké divy. Je to totiž ještě lepší, dojemnější a propracovanější příběh, který vás připoutá k obrazovce a pustí až v závěrečných titulkách. Příběh dvou bratrů, kteří se x let neviděli se opět potkají v ringu a opravdu to stojí za to. Nechal jsem se tolik unést, až mi ta slza ukápla a to se mi moc u filmů nestává. Skvělí herci, fandil jsem rovněž jejich otci, protože to zahrál opravdu skvěle. O hereckém výkonu dvou bratrů se nemá ani cenu zmiňovat. Závěrečná scéna je vrcholem celého filmu. 10/10 ()

Katullka odpad!

Jako původně jsem chtěla dát jednu hvězdu za totální vyžití se ve všech stereotypů dobrého mlátičkového filmu. No nic, byla to tak děsivé (ten konec mě asi rozsekal úplně), že nemohu než odpadničit. ()

Khalesi

Tak to bolo vážne dosť husté! :) Emócie a svalovci, trauma z detstva a nejaká tá slzička, ale hlavne nervák, jak to všetko dopadne...no a akoby? Rozhodne si zaslúži každú hviezdu, ktorou ste ho poctili, alebo aj viac. Budete im fandiť a možno vám ani nebude vadiť, že vykĺbené rameno vyzerá naozaj úplne inak, alebo, že vytrhnúť dvere tanku holými rukami už len znie, ako holý nezmysel... No každopádne nemôžem inak a naparím mu plný počet, pretože ma proste dostal na lopatky :) ()

jerry12

80%. Předvídatelná pohádka pro dospělé vystavená podle konzervativního rámce, o jejíž realističnosti lze vážně pochybovat. Výrazné patetické ladění (manželky, problémy v rodině, melodramatické výstupy, ...), jemuž se tvůrci klidně mohli vyhnout, protože nepředpokládám, že by cílovou skupinu tolik sentimentu zajímalo, je tu asi právě proto, aby mohl být Warrior zacílen na širší a masovější publikum, což je trochu - ač z komerčního hlediska pochopitelná - škoda (nemluvě o množství patosu v průběhu finálového zápasu). Co však Warriorovi nechybí, je atmosféra, nápaditost (zvláště vítám pro primární naraci sice zbytečnou, ale zato velmi citlivě zpracovanou vložku o dezertérovi) a prakticky bezchybné herecké výkony; Tom Hardy tu předvádí další ze svých životních rolí (už mi na ně nestačí prsty). V poslední době raketově rostoucí popularita MMA ruku v ruce s brilantním marketingem vynesla UFC na úroveň ostatních významných amerických sportovních lig jako NBA či NFL, o nichž už filmů existuje celá řada; i MMA si - ač to není film přímo o UFC - svůj film zasloužila, a je to film rozhodně přinejmenším důstojný, ač bych si jej představoval přece jen trochu méně hollywoodským. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot