InJo

Za bůhvíjak intenzivní či emocionální tenhle film nepovažuju, ne ani tak kvůli hromadě líbivých klišé a předvídatelnému vývoji, ale spíše proto, že mě naplno zaujal až scénou prvního setkání obou bratrů (což je někdy po hodině). Druhá (převážně soubojová) polovina tu první v mých očích válcuje skoro o jednu třídu. A přestože ani mnohými extrémně vychvalované finále neshledávám nikterak fenomenálním, nelze než souhlasit, že se jedná o vrchol filmu, jenž zanechá velmi pozitivní celkový dojem (slzy u diváků jsou v tomto případě snadno pochopitelné). BTW Tom Hardy je neskutečný zvíře! 80 % ()

Webb

Celý, až moc snadno odhadnutelný a bohužel splácaný příběh, vytvořený za pomoci už vzniklé šablony se topí v sentimentu, útočící přímou cestou na Oscary skrz umělé citové zázemí. Několikrát jsem se musel podívat na časomíru, subjektivně téměř tři hodiny trvajicí film. [4/10] ()

Sobis87

Na tomhle filmu je nelehko popsatelné "něco", díky čemu mi u něho nevadila jistá schematičnost a předvídatelnost děje, patos a několik ryze hollywoodských momentů (fandící ředitel a spolužáci, atd.), které jinak nemohu vůbec vystát. Snad je to těmi postavami, které se okamžitě zaryjí pod kůži. Snad jsou to skvělé výkony ústřední trojice (+ sympaťák Frank Grillo). Snad je to sám o sobě božský Tom Hardy. Snad je to excelentní a v pravý moment uzavřené finále, které dokonale zúročuje předešlé dvě hodiny. Snad to jsou výborně promyšlené a provedené souboje. Vynikající režie Gavina O´Connora. Uvěřitelné lidské drama. ___Warrior je něco jako velmi povedené dítko Fightera a Rockyho - s prvotřídní genetickou informací, která si bere to nejlepší od obou jmenovaných. Z hlediska žánru u mě sice stále vede geniální Ali Michaela Manna, ale Warrior k němu nemá až tak daleko. Jestli nadšení brzy nevyprchá, mám tu zaděláno na další srdcovku. ()

Sonnery

Kdo chce bejt překvapenej, jak to dopadne, tak ať ty moje blafy nečte - Jo jo je to pěkný, bojovníci mají svaly, táta lahváče, kluci pinďoury, holky vagíny... Ale co podle mě dělá famfárovej film za pět raket famfárovým filmem za pět raket, je konec. A ten je tady předvídatelnej jako fáze měsíce a hloupej jako Ježibaba v Perníkový chaloupce, páč si kráva sedla na lopatu. Už od prvního okamžiku bylo jasný, že to vyhraje ten učitelskej píčus, protože má rodinu a v kapse díru. A to nazvdory faktu, že jeho bratr vyřídí světový špičky jednou ranou a píčusovi (pokaždý) pomůže štěstí + čas, který se ale jeho protivníkům "logicky" nedostává. Píčus vyhrál navzdory fyzikálním i životním pravidlům a zákonům, navzdory logice a zasranýmu životu, kde to prostě chodí jinak. Vyhrál hodnej kluk a proto to je podle mě homonukleární patetická slátanina pro většinovýho diváka. To NEUZNÁVÁM a nechci. Prohlašuju, že tvůrci měli vadu ve vývinu, protože jinak bych si nevysvětlil absenci koulí => je to pro mě nízká a trapná snaha o potlesk (jsem zklamaný, protože to mělo ambice stát se raketoidní nezapomenutelnou hvězdou slávy na chodníku mý filmový cesty) ()

Kudly4

Ano, už jsem viděl mnoho filmů na tento způsob, ale tento ? tento je absolutní špička. Bezchybné po emocionální stránce, kdy i ten největší tvrďák prostě podlehne. ()

Jordan

Strašne (až neuveriteľne) dobre napísaný, postavený príbeh s úžasnými hereckými výkonmi, neskutočne silný film. ()

Anderton

Skrz naskrz predvídateľné, napriek tomu to celé pôsobí reálne a uveriteľne. Ako je to možné? Vážne ťažko definovať, snáď herci, Hardy je v každej úlohe iný, takže bude kvalitný herec. Realistické prostredie a spracovanie, ktoré sa vyjadruje k súčasnej ekonomickej kríze a nás môže škodoradostne tešiť, že amíci sú na tom horšie. Ale najviac asi jemné nuansy, keď sa na seba postavy pozerajú, prehodia poznámku, prejavujú si ľahostajnosť alebo opovrženie a napriek predvídateľnému záveru sa nevrhnú do náručia. ()

Socrates

Uf. Odpad nebo pět hvězd? Nebo průměr, kterej by mi z toho logicky vycházel při porovnávání kladů a záporů? Ne. I když je tam tolik blbostí a zbytečností, dělajících z filmu téměř frašku, která chce citově vydírat; i když mi moc neseděla postava bratra Tommyho (mj. fantasticky zahranýho Hardym), jen tak tak nedávám plnej počet. Na všechno předhozený jsem tentokrát přistoupil. Bylo to dobře natočený, bylo to strhující, šilo to se mnou a fandil jsem fest. Hlavně Hardymu a Noltemu. ()

Carol Pifková

Tento film ma pripravil o slovnú zásobu... Tom Hardy ma tu presvedčil, že ho musím mať rada aj bez masky Banea. Úžasný herecký výkon a úžasne ukončené finále filmu. ()

Frajer42

No páni. Film, který se prakticky přes noc dostane do první desítky má minimálně jednu jistotu. Zcela jistě neunikne moji pozornosti. Tím spíše, když je to film mému vkusu dost blízký. Film je údajně inspirován skutečnou událostí. Moc se mi tomu však nechce věřit. Vyhledávat informace a potom si hrát na chytrého však nehodlám. Na to jsem příliš líný. Inspiraci skutečnou událostí však nepovažuji za faktor v mém celkovém hodnocení zcela klíčový. Film je postaven na docela přímočarém příběhu. Když si přetrpíte, ten né úplně povedený úvod do celého děje, který má asi 20 minut, tak si dovolím tvrdit, že naprostá většina z vás skutečně nebude litovat. Herci hrají skvostně a ty bojové scénky jsou vskutku oku lahodící. Film je naládovaný emocemi, které určitě svedou souboj s každým z nás, a to třeba hned několikrát. Ani se mi nechce věřit, že film má skutečně 140minut. Je však vysoce koukatelný a neuvěřitelně rychle mi utekl. Myslím, že jsme měli možnost vidět velkého kandidáta na zisk oscara. Za sebe musím říct, že takhle kvalitní drama už jsem dlouhou předlouhou dobu neviděl a asi ani hned tak neuvidím. Na 140 minut jsem se dokázal vymanit z reality a nechal jsem se unášet tímto filmem, a to je moment velmi slavnostní. Proto musím honem dát 5* než to prvotní nadšení z filmu vyprchne. A spoiler na závěr: Fandil jsem Tommymu, a tak je pro mě značné zklamání, že zase vyhrál ten nejslabší a nejvíce podceňovaný. Chápu však, že je to tak prostě divácky atraktivní a už si na to také začínám plně zvykat. Post Scriptum: Chudákem bude film, který uvidím bezprostředně po tomhle. ()

boshke

Mně to přišlo jako podle Hanse Christiana Andersena nebo bratří Grimmů. Učitel fyziky, bývalý wrestler, který se ve svých nejlepších letech nedostal ani do TOP500, nemá (větší) problém dostat se do turnaje TOP16 bojovníků světa. Tam nemá (větší) problémy s klácením třeba dosud neporaženého šampióna v této kategorii. Vůbec ten sport mně přijde dost vtipný, jestli takhle opravdu funguje. Nezáleží totiž na tom, jestli umíš bojovat, záleží na tom, jestli ho v leže umíš sevřít tak, abys ho donutil se vzdát. Zlatej box. Minulost obou bratří, vůbec celé jejich rodinky, se dala určitě rozvést více. Vzhledem k té nenávisti, jakou k sobě i po 14 letech chovají, to muselo být něco fakt strašného. A pravděpodobnost, že se ve finále potká fyzikář s válečným hrdinou/dezertérem? Já bych si na to nevsadil... Neviděl jsem na Warriorovi nic výjimečného. Krom toho, jak výjimečně předvídatelně a zároveň nepravděpodobně se děj vyvíjel... 40% ()

MikeCool

Ačkoliv nemusím moc filmy se zaměřením na bojové sporty, musím uznat, že tento film ve mě zanechal dost pozitivní pocity. Líbí se mi ta citová stránka, která je zde v podstatě silnější jak stránka fyzická (MMA). Určitě doporučuji pro všechny, kteří nemají v oblibě filmy se zaměřením na bojové sporty. Mýslim si, že budou velmi myle překvapeni. ()

Kothy

Velmi emotivní snímek. Ze začátku mě ani moc nelákal, ale nakonec jsem se k němu dostal. A nelituju toho. Úplně vás to vtáhne do děje. Tom Hardy tu má hodně dobrou formu. I když je od začátku jasné, jak to asi dopadne, na kvalitě mu to neubírá. Závěrečný souboj je super! Dva bratři stojí proti sobě ve finále. ()

teutates

Pozor ono to je klasické sportovní drama a taky není... Gavin se moc nesere s nějakým vysvětlováním, praští do toho na plné koule a všechno jaksi přídě samo. Hardy mně přesvědčil o své retardaci a následném nadáni podněcovat lidi k davové psychóze. V daném žánru je hodně Warrioru no jen jeden Tom Hardy. V tomhle případe sem ochotný nechat své druhé já za dveřmi a dále se v tom už nešťourat, protože bych začal US. nacionalizmem a skončil u dobra a zla, ehm. 8/10 ()

swamp

Tom Hardy je výstavní kousek šílence, což předvedl už v Bronsonovi. Joel Edgerton je rovněž famózní, a když to všechno doplní Nick Nolte a epesní nožky (až na zem) Jennifer Morrison, padne mi sanice až k zemi. Ultimátní fighty jsou vážně nervy drásající, jsou v ideálním poměru s dramatem a velice výjimečně SPOILER děkuji za happy-end - jinak bych to fakt psychicky nemusel zvládnout. Můžete si říkat o klišé, co chcete, ale když to funguje, tak sral pes! ()

Okara

Srdcový film. Ve všech nejrůznějších oblastech a směrech. O rozbouřených vztazích otce a bratrů, přičemž já jsem nikdy podobné pouto nepoznal. O neuvěřitelně motivujících a nabuzujících zápasech, kdy rány znamenají daleko více. O myšlence přesahující hranice filmu, zda je důležitější rodina nebo vnitřní přesvědčení. Již celkově se jedná o velice nadprůměrně chytlavý film, který svým příběhem strhává diváka od prvních minut a upoutává pevně jeho pozornost už jen díky samotnému charakteru Tommyho. Svaly se napínají, charizma narůstá, atmosféra houstne a člověk ani nevnímá, jak rychle film vlastně ubíhá. Srdceryvné scény se stupňují a celý příběh dvou málomluvných bratrů se upíná k nevyhnutelnému konci. Toto vše jako předchozí vývoj událostí tak připravilo neuvěřitelně úrodnou půdu, na které tvůrci mohli nechat vyrůst jediné. Nejdojemnější filmové zakončení všech dob. Zalévali ho pomalinku svírající hudbou a záběry napjatých přátel a fanoušků, aby nevyrostl příliš rychle. Nechává diváka v paradoxní nejistotě o očekávaném konci a nabízí mu ten nejryzejší květ v podstatě po celou dobu od nástupu rivalů do klece. Když se poté tento filmový skvost utrhne, člověka náhle definitivně smete ten děsivý proud emocí. Proud, který se skrytě tvoří z malých pramínků tryskajících z každé scény. A když se všechny ty pocity a dojmy usadí, odněkud z neznáma se vyvalí vodopád slz či tiché vnitřní procitnutí. A tak si divák neodnáší květ, ten v něm zůstane, odnáší si vzpomínku na něj. Vzpomínku na impozantní zážitek napěchovaný emocemi až k prasknutí. A vědomí, že ji může nejen kdykoli oživit a to vše vypustit, ale i přikrášlit dalšími zhlédnutími, neboť ty dojmy nevyblednou, nýbrž teprve postupem času získávají na kráse. A původní euforie se tak prohloubila do mnohem smyslnějšího prožitku, na který se budu opakovaně těšit. Nejlepší soundtrack z filmu 100% ()

DwayneJohnson

Není asi mnoho sportovních filmů , které by mě nějak chytly srdce . Třeba takový Rocky sice není úplně špatný film, ale daleko více mě třeba upoutaly z poslední doby snímky Invictus a potom pro mě jedinečný Maurice Richard, který mě opravdu dostal po všech stránkách a po jeho zhlédnutí jsem si myslel, že už se jeho kvalitě nemůže vůbec nic ani přiblížit, než.............něž jsem se dodíval na snímek Warrior................. Tento film bych já osobně rozdělil na dvě části a to na první, trošku slabší a spíše dramatickou a druhou skutečně vynikající a už ryze sportovní. V té první se postupně seznamujeme s hlavními hrdiny filmu, učitelem fyziky Brendanem, jeho starostmi s financemi a splácením hypotéky, které mu postupně skoro přerostou přes hlavu. Dále je tu jeho bratr Tommy, válečný veterán, se kterým se dlouhá léta neviděli a který se vrací po dlouhých létech do svého rodného města, aby našel svého otce, bývalého alkoholika a pokusil se ho přesvědčit, aby ho začal trénovat v kontaktním boxu. Cesty všech hlavních hrdinů se ovšem spojí až v okamžiku, kdy je vyhlášen turnaj s hlavní výhrou 5 milionů dolarů a kam se oba bratři, z toho jeden trénovaný, svým dříve nenáviděným otcem dostanou a jejich střetu, kde nejde v žádném případě jen o peníze, zdá se nic nebrání v cestě.......... Pokud mě první polovina snímku nechávala tak trochu v poklidu, tak druhá a to říkám zcela otevřeně mě zcela pohltila a ze začátkem turnaje, jsem nedokázal odtrhnout oči od obrazovky ani na chvíli, což už se mně teda velmi dlouho nestalo. Možná jsou lepší filmy, které byly natočeny, možná je zde pár klišé, možná je konec celkem předvídatelný, ale na to já zhluboka kašlu a budu se v tomto případě řídit spíše srdcem a ne hlavou a když připočtu, řekl bych až zvířecí herecký výkon Toma Hardyho a také Nicka Nolteho, tak pro mě vznikl naprosto nezapomenutelný, filmový zážitek. ()

mil@n.fanatik

Hodně dobré sportovní drama se skvělými hereckými výkony Toma Hardyho a Joela Edgertona, výbornou hudbou, která na konci posledního zápasu padla náramně a skvěle. Děj filmu byl slušný, možná jak někdo namítal, mohlo být ve filmu víc věnováno tréninku a přípravě na turnaj. Jinak nemám další výtky. Tento sportovní, emocionální film se zmiňovaným skvělým závěrem můžu doporučit nejen fanouškům sportovních filmů... 85% ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot