bartias

Brutální surovost jde ruku v ruce, pěst v pěsti s brutální syrovostí ve dvojnásobné sportovní pohádce o velkém vítězství. Tom Hardy a Joel Edgerton zuřivě hrají jako o život. Nick Nolte a Frank Grillo je v tom podporují. Fimále je intenzivně akční a zároveň dojemnou jízdou. Je to jako Rocky nebo Fighter, ale s pořádným kopancem MMA. ()

HorrFi

Jestli někdo četl muj původní komentář k Warriorovi, omlouvám se :)Warrior je vynikající sportovní drama, který v člověku kterej má aspon trochu citu vážně objeví emoce. Perfektní námět, skvělá hudba a skvělej výkon Toma Hardyho dělaj z Warriora TOP 10 filmů co jsem kdy viděl :) ()

WinnJets

Vidět to někdy před dvaceti lety, tak jdu jednoznačně na 5 a dívám se na to stále dokola. Jenže co teď...? Bohužel je to čitelné až běda, prakticky jen čekáte jak to bude natočeno, protože výsledky jednotlivých zápasů jsou snad každému nad slunce jasné. Je to v podstatě jako kdyby jste se dívali na fotbal ze záznamu, znali předem výsledek a jen se chtěli mrknout na góly, které jste neměli možnost vidět na živo. Špatné to, ale rozhodně není, to zase né. Vlastně bych řekl, že co se daného žánru týče je to opravdu kus dobře odvedené práce a jen težko se z toho dalo vyždímat více. Dokonce mě vzalo i to jak se oba bratři chovali ke svému otci, který se snažil se svým bídným alkoholem zničeným životem něco udělat a místo toho aby to ocelnili jej prostě jen ignorovali a ponižovali. Tak si říkám, že alespoň na ty vnoučata jej mohli nechat mrknout...:) No, prostě má to něco do sebe a mít tenhle film trošičku jinou dějovou linku, místo té klasické už stokrát obehrané, tak jdu s hodnocením určitě výš... ()

panMartin

Musím jako první napsat že jsem milovníkem filmů o sportu. Jeden z nejlepších filmů z ringového prostředí jaký jsem viděl. Výborná řezačka. Tom Hardy má fakt bestiální trapézy, to jsem fakt čuměl. Nechal jsem se tím vším tak krásně strhnout. Především chválím herce, protože kdyby jejich zapálení nebylo, mého nadšení z filmu by podstatně ubylo. Takhle silný mrazivý pocit jsem u filmu dlouho neměl. Ještě bych přidal jednu věc, a to tuto všechno co chybělo minulý rok ve Fighterovi, má Warrior. ()

MJMilan

Film, na který jsem se těšil, dlouhou dobu odkládal ... snad proto, abych si ho v dobré společnosti vychutnal plnými doušky. Dva bratři naprosto super připraveni jak po fyzické tak po herecké stránce. Nick Nolte pak jako správně odrovnaný člověk. Všechno se to prostě nějak sehrálo, aby vznikl naprosto jedinečný kousek o bratrství a životě jedné ne zcela typické rodinky. ()

eisha3

Jeden z nejlepších filmů se sportovní tématikou. Hltala jsem ho od začátku do konce, třikrát ve dvou dnech. Skvělý výběr hlavních postav. Síla. I slzička mi ukápla. ()

mr.filo

Moc na sportovní filmy nechodím, však taky mívají jednodušší a průhledný děj. .. Obrazy sugestivně podané a hudbou dobře mazané - až jsem samovolně zatínal pěstičky a napínal svaly... wow efekt však brzo vyprchá. ()

alchac

Ale no jo, jasně, že je to naivní a předvídatelné asi jako Červená Karkulka, ale ruku na šelest - kdo z nás nečekal, že Rocky po té příšerné úvodní nakládačce Lundgrena nakonec zmasí? Takže ani Warrior se nesnaží být v tomto ohledu příliš originální (naštěstí!), ale naopak svou výjimečnost staví na skvěle vymyšlené a zahrané ústřední pánské trojici. Díky tomu je film velmi chytlavý a ta hromada nutných klišé působí tak nějak že... že... no zní to divně, ale že bez nich by to vlastně ani nebylo ono. P.S.: Co už bude muset doprdele chudák Tomík udělat, aby mu ta senilní sebranka filmovědců konečně dala Oskara?? ()

alisa.upir

Jen takové doporučení pro všechny drsňáky - nedívejte se na ten film s přítelkyní, pokud dotyčná má zrovna PMS. Strašně mě to rozbrečelo. Neuvěřitelný film. ()

Radiq

V MMA se vůbec neorientuju, ale to v boxu taky ne a přesto se mi filmy o boxu líbí. Ale tohle se mi nejen líbilo, tohle bylo vynikající! Přesto nebudu srovnávat se slabčárnama typu Rocky. Tohle je totiž uplně jiny kafe. Chlapi se tu mlátí hlava nehlava, všema končetinama a vším stylem. Je to masakr. Dokonce i ty peripetie z osobního života nejsou žádná emocionální sračka, ale docela zajímavej dramatickej nálev. Nick Nolte coby vyléčenej alkáč nemá chybu, hlavně když se ožere, chch. A dvojka Hardy/Edgerton je uvěřitelná a drsná a dobře zahraná a obzvlášť Hardyho postava Tommyho je obdivuhodně napsaná. Pamatuju si, že jsem byl napjatej až do konce. Myslim, že jsem se napětím i spotil. Bylo to fajn, zas jednou vidět kvalitní sportovní filmek. ()

Deyw

nevedel sem ze tu nemam koment..pro me srdcovka..hardy vypinac a jeho bracha srdcar..skvely drama navleceny do mma zapasu..nadhernej film.. ()

Triple H

Celý dej aj postavy sú klišé až za hrob (učiteľ čo nemá na hypotéku, vojnový veterán...), ale napriek tomu som sa vôbec nenudil - naopak, strhlo ma to. Táto schématičnosť je totiž prebitá dobrým tempom (napriek dĺžke) sympatickou a silnou hereckou zostavou a skutočnosťou, že v podstate máme k dispozícii dve hlavné postavy a je na nás, kým sa stotožníme viac. Tom Hardy je veľmi fajn a ak bude podobnou intenzitou ako v závere Warriora búšiť na budúce leto aj do Batmana - máme sa na čo tešiť. Edgerton je zas sympaťák a ľahko mu držať palce. Kolízia dvoch bratov v závere mi nebola ukradnutá - naopak. Žral som to. Viac som držal palce Tommymu, predsa len môjmu srdcu bližšia postava. Dosť ma zaskočil Nick Nolte - ten človeku normálne zlomil srdce a mal zopár dosť silných scén. Bol vynikajúci. Čiže tak - nič originálne, ale postavy a všetko naokolo šlape presne tak ako má. Tých päť ale predsa len nedám, pretože najsilnejšie momenty sa u mňa týkali Tommyho a jeho otca. Príkladne finále medzi dvomi bratmi mnou ani na opakované pozretie nijak zvlášť nepohlo. ()

Gonzi

Skvělý scénář, režie, obsazení, zahrání, světla, kamera, hudba, gradace, skvělý drive od začátku do konce, líbivý přesah... tomu filmu je těžko co vytknout a nelíbit se to někomu může snad jen žánrem. ()

peky913

Samozřejmě, nelze si nevšimnou té spousty klišé, ale jsou podány tak, že jsem mnohdy chtěl další a další. Prostě jsem se bavil a to královsky. A to většinou klišé snáším špatně. Říkejme tomu třeba guilty pleasure. ()

matezzz

Po několika dnech od shlédnutí měním hodnocení ze 4 na 5 hvězd. Rozleželo se mi to v hlavě a pořád myslím na to, jaká to byla pecka. ()

vadic

Brko odpáleno, do nebes vynášený Warrior právě začíná. Co to? Hned po pár sekundách začíná hrát Start a War - nejoblíbenější skladba od jedné z nejoblíbenějších kapel. Vzápětí si prostor začíná vynucovat Moby Dick linoucí se Noltemu z rádia. Během prvních 2 minut mě Warrior jednoznačně dostává na svou stranu. Pak už se to všechno jen valí. Prezicní řezačky vhodně doplněné o ty potřebné lahodné momenty (oblíbená závěrečná Brendanova otočka a celý první fight s Mad Dogem) jsou správným kořením dramatu odehrávajícího se v prvním plánu. Příběh 2 bratrů poštvaných proti sobě otcovým alkoholismem a dávným rozhodnutím, které rozdělilo jejich životní cesty, je tak silný, že občasné klišé či zbytečně nastavovaný záběr ani v nejmenším nesrážejí celkový dojem. Na závěr úryvek ze zmiňované skladby, jenž podle mého skromného názoru Warriora dokonale vystihuje. "Do you really think you can just put it in a safe behind the painting, lock it up and leave? Walk away now and you're gonna start a war." ()

chelseaman22

No co dodat. Jak se to pomalu rozjíždělo, tak se to v zuřivém tempu vygradovalo. Těžko říci, o čem vlastně Warrior je. O touze neztratit domov? O odpuštění prokletému otci? O bratrské lásce? Nebo snad odhodlání? Každý si vyberte, motivů na výběr máte spoustu. Osobně ani nevím, proč jsem tak nadšen. Ale o tom ty nejlepší filmy jsou: mají kouzlo a vy máte nutkavou potřebu o Nich několik dní přemýšlet. Každopádně Warrior bude OPRAVDU horkým kandidátem při udělování Oscarů. Snad by si zasloužil sošku za film, hlavního a vedlejší herce. 94% ()

Doudis19

Zatraceně dobře natočená snůžka klišé, mindráků a emocionálních výlevů, které na úroveň nejlepších filmů roku vydatně dopomáhají srdceryvné melodie, dávající už tak citově vyhroceným scénám ještě větší hloubku. Jo a především výkony jak fyzické tak herecké obou hlavních představitelům. Navíc Warrior, ačkoli se jeho námět pojí s originalitou takřka neslučitelným žánrem, si až do závěrečných sekund drží svou dávku napětí a o vítězi respektive poraženém i navzdory smolně sestříhanému traileru není předem rozhodnuto. Bezprostředně po shlédnutí jasné 4*, ale chuť pustit se do toho znovu je čím dál větší, proto přidávám i pátou přesto, že nejsem přesvědčen, zda si to tvůrci úplně zaslouží. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot