SHI-SHA

Proč nemám rád bezmála tříhodinové filmy? Dostanete tunu "omáčky okolo", informací, které vůbec vědět nepotřebujete. Uměle roztáhnou úplně primitivní příběh (jaký bezesporu Warrior má) a snaží se do něj vecpat určitou filosofii všude kde to jen jde aby vás přesvědčili, že film není jen o bratrech v ringu. Nejvíc mi však vadí útok na city a potom fakt, že lidi mají tendenci film nadhodnocovat, když už u něj strávili celé odpoledne. Líbil se mi, předpokládaná pecka to ale rozhodně nebyla. ()

BoXBe

Schéma jako z osmdesátek, no, možná ještě dřívější doby, minimálně jako v prvním Rockym. Hlavní rozdíl je v roztažení bitek přes několik tragických osudů vyvařených z dobře vyuzených kostí filmů posledních čtyřiceti let. V nich sice učitel fyziky dokáže najít uplatnění i v oborech, které nevyžadují zubní protézy a scény soubojů obsahují asi o 80 % prostřihů na zoufalé či radostné obličeje diváků více, ale ještě v nich v ringu nestanuli tváří v tvář dva bratři jaksepatří. Jenže když ono to funguje. Alkoholismus, hanba, rozhádaná rodina, milující rodina, hrozba absolutního dna, fanouškové kam se slzavé oko podívá a samozřejmě chuť vítězství. Warrior je řemeslně zvládnutý kalkul a poslední bitka stojí za to. Rocky měl ale koule. Nebo vejce, chcete-li... ()

Seag

Veľmi dobre obsadená a ešte lepšie zahraná emocionálna BOMBA. Tom Hardy má neskutočný potenciál. (Musel som až zasiahnuť do mojej TOP10 obľubených hercov). ()

Fancipal

Nick Noolte konečně naplno prodal svou hereckou kreaci abstinujícího alkoholika :) ... OK, přelaďme na vážnou notu. Absence tohoto filmu, mimochodem přesně šitého na přísné oko filmové akademie, mezi desítkou nejlepších nominantů za loňský rok, je pro mě záhadou a po shlédnutí drtivé většiny z nominované desítky, asi i pro každého soudného divaka. Silný rodinný příběh plný nevyrčených slov, hořkosti, touhy po novém začátku v atraktivním prostředí jednoho z nejrychleji se rozvíjejících odvětví bojového sportu. Sportovní film, ve kterém samotný sport, ať to tak na první pohled nevypadá, hraje jenom podpůrnou úlohu něčeho mnohem důležitějšího, a to drakonické lidské cesty za upřímným odpuštěním. ()

dr.fish

Kdybych ve škole dostal domácí úkol napsat scénář na akční trhák, šel bych domů, zapnul PC a vygooglil dějiny akční kinematografie. A jako když si pejsek s kočičkou vařili eintopf, dal bych do toho vše, co mají lidé rádi. Z každýho filmu tu dobrou scénu, okořenil masívní dávkou emocí, pečlivě zamíchal (aby nikdo nic nepoznal) a podusil. Pak bych ještě teplé podal panu učiteli. Ten by ovšem, jelikož má nakoukáno z mládí, všechny ty klasiky viděl, prokoukl by mé dílo, zhodnotil a dobromyslně by mi dal trojku. Proč? Protože jsem podvodník, ale zase celkem vzato podvodník, kterej udělal docela dobrej scénář. Jenom zkrátka totální vykrádačku, kalkul až na půdu. A takhle nějak vznikl i film Warrior. Ti, co nemají nakoukáno, se z něj podělali. Ostatní to viděli a zapomněli...50% ()

mortak

Warrior se upenlive snaží dosahnout kvality Eastwoodovych melodramat Gran Torino či Million Dolar Baby. Jenže ty nabízejí, i přes svou schematicnost silná témata jako eutanazie, rasismus, přistěhovalectví, zatímco Warrior má blíže k filmům typu Reel Steel. Skvěle natočený, ale je to jen výrobek, nic víc. ()

fashion

Zo začiatku zmiešané pocity. Záver je jasný, od okamihu ako spoznávame druhého brata. Charaktery postáv sú zatriedené a hlavne dobre zahrané, čo je ináč podstatou kvality filmu. Trauma z detstva vedie diváka počas celého filmu až k dramatickému koncu. Pre mňa osobne nie je ani najdojímavejší záver filmu, ale scéna, keď Tommy vezme svojho opitého otca do náručia a snaží sa ho upokojiť. Tiež vzťah bratov, keď sa po dlhej dobe stretnú v hale, je zaujímavým pohľadom. Mám pocit, že film sám o sebe nenesie až tak veľkú myšlienku, ako fakt, že sa tvorcovia pohrali s emóciami diváka. Každý si v jednom, či v druhom bratovi nájde toho svojho. Niektoré momenty však beriem s rezervou. Postava Tommyho mi zostane v mysli ešte veľmi dlho. Good job! ()

WolfR

Warrior mě teda naprosto rozsekal. Je to sice komorní, avšak velmi silný sportovní film a veliké drama. Výkon “korby“ Toma Hardyho je neuvěřitelný. I postava jeho otce ztvárněná Nickem Noltem mi přirostla k srdci. Warriora by měli ocenit jak běžní diváci, tak hlavně nadšenci, kterým buďto MMA nebo celkově cvičení něco říká, 5 hvězd. ()

majo25

Som spokojný, presne to, čo som od toho čakal. Menšie mínusy za klišé (rozhnevaní rodičia s detmi, turnaj a víťazi, zbavovanie sa zatrpknutosti, odpúštanie, atď) a ľahko predvídatelný záver. Inak za scenár, súboje a hercov rešpekt. Hodnotenie: 90% ()

Icefist

Vzkaz pro všechny tvůrce sportovních dramat: takhle se to dělá, pánové a dámy! Ačkoliv je příběh z prostředí, o kterém jsem až doteď prakticky neměl tucha, snímek mě chytil a po celou dobu pořádně držel. Tradičně se věnuje nejen sportovní stránce, ale i osobní a všechno zde funguje jak má. Herecké obsazení se velice zdařilo a já obzvlášť děkuji za mnou milovanou Jennifer Morrison. Drobnou srážku dávám za možná až přílišnou pohádkovost co se příběhu týče, občas je totiž obtížné těm všem náhodám a souvislostem uvěřit. 80 % Oblíbená část- čekání Brandonovy ženy na zprávu z prvního zápasu na turnaji ()

Mol

THAT'S TESS AND THAT'S EMILY AND ROSIE. THEY'RE YOUR NIECES, TOMMY. DON'T KNOW'EM! I KNOW YOU DON'T KNOW THEM. OF COURSE YOU DON'T KNOW THEM. WHY AM I LOOKING AT PICTURES OF PEOPLE I DON'T KNOW? BECAUSE THAT'S MY FAMILY. AND WHO ARE YOU EXACTLY? I'M YOUR BROTHER, MAN. YOU WERE IN THE CORPS? WHAT? I SAIS I DIDN'T KNOW YOU WERE IN THE CORPS. I WASN'T IN THE CORPS. THEN YOU AIN'T NO BROTHER TO ME. MY BROTHER WAS IN THE CORPS! Spoiler: proč proboha na konci musel vyhrát Brendan? Tommy, který každýho složil pár vteřin po gongu, měl charisma a celkově jeho postava byla naprosto úžasná, podlehla Brendanově šedé, nudné a fádní postavě. A jak to tedy nakonec dopadlo? Tommy šel do vězení? Usmířil se s otcem? Brendan dal nějaký peníze Mannyho vdově nebo si za ně koupil novej barák s vířivkou a pštrosem? Tolik nezodpovězeného zůstalo. Film táhne celou dobu neskutečně Tommy a to jeho nic neříkání, tělo ze žuly, nenávist a nástupy bez hudby a příkras. To je to co film dělá tak výjimečným! Tom Hardy.. pro mě do letošního roku neznámý člověk, mě přesvědčil po Mad Max i zde o své kvalitě herce postav s introvertním postojem. ()

zorro

Skoda ne moc akce a zbytecne hrani na city. Reziser nevi jestli chce akcnak nebo neco vice artoveho. Prvni polovina se snazi hrat na art druha je jak becko. 70% Manchester 22/09/11 ()

fantassia

Jako naprostý laik ve znalosti bojových umění jsem byla poučená, že filmů o zápasech MMA zas tolik natočených nebylo a pro mě a většinu diváků asi základním rozdílem je, že se odehrávají v kleci, to jen na dokreslenou, takže s Rockym nesrovnávat. Mám ráda pohádky a tohle je jedna nádherná pohádka, protože v reálu jsou takové věci neskutečné. Režisér Hokejového zázraku s uměním jemu vlastním úžasně prolnul psychologický a pohádkový rozměr vítězství všech lepších lidských stránek nad bahnem, které se na člověka v životě lepí v jakékoliv podobě,ať už chce nebo nechce a prostě ho to školí. Film dokáže zahrát na tu základní lidskou strunu, kterou i tvrďáci mají , jen ji pečlivě schovávají před světem a tenhle film ji prostě vyhmátne, ale proč ne 5 hvězd. Snad jen proto, že myšlenka "k čemu je potřeba větší síla, ránu dát nebo nedat?", se už objevuje ve velkém množství filmů. ()

tomeek

Pořádně nevím, co napsat. Skvělý Tom Hardy, zničený Nick Nolte a jeden učitel fyziky. Trauma, komplexy, výčitky a pokání, plus nejlepší bojové scény od dob Rockyho Balboy. Emočně vypjatý konec je skvělý, skvělá režie... prostě... nemám ani co vytknout. Skvělé sportovní drama. Takové emoce jsem dlouho v žánru nezažil... Sice je to celé dost na hlavu a to citové vydírání je očividné, ale vůbec mi to nevadilo... A souhlasím s Paulozem; klidně bych tomu dal Oscara. ()

nineweh

Pusťte si trailer, pak přeskočte první dvě hodiny filmu a koukněte se až na finále, které opravdu nemá chybu... a bude to na plný počet hvězd. Ale jinak... další rodinně-zápasnické drama podobné Fighterovi, na které jsem koukala jen kvůli Hardymu (a ten zdaleka nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil), a které za prvních 60 minut zoufalou nudu proloží jen samoúčelnou koláží podbarvenou Beethovenem. Spád dostane až daleko za polovinou stopáže, když začne samotný turnaj. (Jenže kdo viděl trailer, sám sobě si vyspoileroval jeho výsledek.) Nejlepší byla závěrečná píseň v podání The National. Nebýt jí, asi by ve mně tenhle film nezanechal už vůbec žádné dojmy... ()

Madlenka26

Celý film se nese v takovém tom duchu tak jak to teda sakra bude co? Jsou scény, kdy nervozně ťukáte nohou a prožíváte všechno s hlavním hrdinou a pak konečně přijde ten konec, kdy čekáte naprostou bombu, ale to se u mě nestalo. Čekala jsem víc a né jen že se dva bratři podepřou a výjdou z ringu. Já jsem chtěla trochu víc propracovanější konec a to mi k dokonalosti chybělo. Ještě dvě výtky mám: vadilo mi, že se do toho moc ta manželka nezapojila a vztah obou aktéru k otci. Jinak film byl opravdu dobrý s pár chybami, ale to se dá přejít. Hodnotím čisté 4* A herecké výkony byly výborné. ()

sir-dave

A teď s ním hodil na oplocení jak s kusem hadru. První půlka se utápí v pomalejším rozjezdu, bojovnější druhá půlka si mě získává zpět, jenže směřuje k předem vytyčenému finále, které svým složením nikoho nepřekvapí. Jako celek Warrior určitě nezklame. Atmosféra mezi z nesvářenými bratry postupně graduje. Obzvlášť boje v ringu a způsob boje působí dost dobře. Chápu, když dá někdo plný počet, ale být umístěn v TOP 20 působí trochu přehnaně. Každopádně musím se podívat na asi podobně laděného Fightera. ()

3n3my

Film roka 2011 asi nie, no v TOP10 sa nachádza určite. Snáď až na scenár nemám čo vytknúť. Zbytok excelentný. ()

Noviik

Od filmu jsem absolutně nic neočekával, vlastně jsem si ho pustil jen kvůli hodnocení. A dobře jsem udělal. Do děje mě dostal hned na začátku příjemnými hereckými výkony, jak ze stran hlavních mužských rolí, tak i ze stran rolí vedlejších. Ani po první hodině nebylo úplně jasné, jak se bude film odvíjet dál, měl jsem několik osobních pocitů, že tohle dopadne tak a tohle zase tak. Ano, sice se naplnil nejpředpokládanější scénář, ale naprosto úchvatným způsobem. Celou dobu jsem nadšeně sledoval nejen již zmíněné výkony, ale i děj a fandil jsem jako o život. Závěr navíc vyvolal i nějaké ty emoce (ne, že bych se rozbrečel, ale rozhodně jsem byl dojatý). Warrior je opravdu odzbrojující záležitost. Lahůdka, která nepochopitelně chybí (do ledna 2012) v kinosálech. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot