gp_one

Na pohádky nevěřím. A na ufňukané chcípáky, co do sebe nechají bušit až upadnou na bednu vítězů, také ne. Škoda, ještě po Hardyho první návštěvě tělocvičny, jsem se najivně domníval, že toto bude tutovka. ()

Mofik

Taky jste někdy měli chuť vybít si své celoživotní útrapy, rozlámat si při tom ruce, aby to skutečně bolelo, vybrečet při tom tunu těžkých slz a nechat si pustit žilou všechnu špatnou krev? A co teprve OPRAVDOVÉ celoživotní útrapy? Film mě pohltil natolik, že jsem bušil pěstí do těch zvířat spolu s Tommym, křičel a v duchu skákal radostí spolu se ženou Brendona a neměl jsem ani pomyšlení na to, že pokud bych chtěl, dokážu odhadnout každé druhé slovo filmu a děj každé druhé scény. Ne každý film musí být reálný a bez klišé, aby byl dobrý. A tenhle... byl dobrý. Někdy jen Beethoven nestačí... ()

Blaogranas

Myslím si, že je to dvouhodinnový, do 4* celkem jasně zařaditelný film. Pak ovšem zbývá ještě 20 minut, na který jsem byl nesmírně zvědavej. Říkal jsem si, jak si asi Amíci poradí, aby to neskončilo happy endem úplně nahovno. A musím uznat, že to zvládli na výbornou. Napětí až do konce. Za jedinej vopruz tak považuju tu sovětskou vlajku a Kobovy trencle. Jinak dobrá práce... Kvůli závěru tak zvedám o poslední hvězdičku. ()

maizze

Jeden z mých největších filmových zažitků. I když je to trochu kliše a děj se dá očekávat, tak tento film pro mě znamená hodně. Dobře natočené, super zápasy a dobře obsazené. K tomu ten děj a na konci mi ukapla dokonce slza. ()

groman

Připadá mi, že všichni vidí jen tu slupku okolo a vnímají pouze ten pocit hned po dokoukání. Film je jeden z těch, který vás připoutá do židle a donutí vás fandit smyšleným postavám i když je předem jasné, jak všechno dopadne. Je to sice krásný, ale ne jediný pocit. Je to takový Avatar efekt, jenom v trošku menší míře. Hodnotit by se mělo objektivně. Při některých scénách doprovázených dobře zvolenou hudbou až mrazí, příběh je ovšem....klasický. I tak dam ale 5*, i když né tak silných jako u většiny ostatních. ()

Whitebeard

Majstrštyk! Prostředí MMA pro nefandu a neznalce jmen výborně předloženo. Herecky hodně dobře zvládnuto, baštil jsem to všem a všechno. Emocionálně hodně vysoko, lidi tu píšou klišé, klišé, klišé. Ale proč ne, když to náramně funguje. Vztahy otec, syn a syn sedí jak prdel na mísu, člověk jenom sedí v gauči a fandí a mele sebou aby těm nešťastníkům pomohl proti těm gorilám co je s nima do klecí zavírají. Hvězda navíc za slzičky dojetí mojí manželky, to se moc filmům nepovedlo a to je co říct :-) ()

desolator6

Nestáva sa mi bežne aby som pri filme plakal...a 2x po sebe! Láska sa dá ukázať na plátne aj inak ako gýčom v romantických filmoch. Nádhera! ()

DAPDO

Výborné, emocionální, prostě pecka.Hardy, Edgelton a Nolte byli suproví. Trošku to v těch soubojích připomínalo Rockyho nebo Krvavý sport, protože starší z bratrů byl vždycky hodně bit a nakonec vyhrál, takže dávám jen čtyři hvězdy. Bojovník rozhodně stojí za vidění. ()

ortoncz

Výborný film. Výborní herci , ale Hardy byl o stupeň víš než všichni ostatní. Při závěrečném souboji emoce cloumají i palcem u nohy. Zápasy jsou výboroně natočené. A Kurt Angle jako Koba. Co více si přát :) ()

Eki

Strašně jsem se těšil, až se na sebe bratři v ten nejdůležitější moment podívají, ukápne jim slza, odhodí rukavice, mně ukápne slza a dám pět. Bohužel, nedočkal jsem se. Přišlo, co přijít nemělo. A byla to nechutnost. I sport má své hranice. Bratři Kličkové to vědí. ()

KOOHA

Pěkně zahraný, ale podíval bych se na to znova?...ani náhodou! To jsou přesně filmy tipu Hurt locker a jiní. Film možná peckovej, ale tak před 20 lety a ne dnes, když už na tohle téma bylo tolik filmů. Takovej třeba Rocky, na toho se můžu podívat kdykoli a pokaždé je to pecka. Tenhle film...ani náhodou! Tom Hardy a Nick Nolte to zahráli peckózně, vo tom žádná, ale jaksi jsem postrádal nějaké rozuzlení. Nic, at si na to každý udělá obrázek sám, byla to moje polívka?...ani náhodou! Nechápu, jak to mohlo bejt jako 20. nejlepší film všech dob. Asi protože tomu dávali hvězdičky zatím lidi, kterejm se to líbilo, ale na IMFD to má 8,3, takže čekám, že to tady časem taky spadne. Jinak nechápu co na tom lidi viděj. Chtěl bych idět někoho kdo se na tom ukájí a pouští si to ve smyčce stále dokola. ()

Torgal

Pripájam sa k chválospevu. Dokonalé herecké obsadenie tria Hardy, Nolte, Edgerton (Hardy ale ťažko vládne) a vrstevnatá dráma podľa jednoduchého mustru s prepracovanými charaktermi postáv. Prvá polovica je rozjazdová, oboznamujeme sa s postavami a v druhej sa rozpútajú najemotívnejšie arénové súboje filmového plátna. Samotné finále je jeden z najsilnejších filmových zážitkov vôbec. Čo mi ale trochu kalí dojem je to, že filmu chýba moment prekvapenia - všetko sa odohrá presne tak ako velia zákony toho najväčšieho filmového klišé. Aj tak je to ale bez debaty najlepší film roka. 9/10 ()

ZackSawyer

Jediné plus je za Toma Hardyho. JInak je to plochej film, nechápu na co 140 minut ničeho. Děj o ničem, směřuje k cíli bez sebemenších zvratů. Otec kořala v roli trenéra, kterej vůbec nic netrénuje. Dva brudři, dezertér Tommy - souhlasím s dezertérstvím z nesmyslné války a jako jedinej - mlátička - měl na vítězství. Fyzikář se do finále dostane asi jen přízní osudu a dílem autora. Proč si bral takovou hypotéku a reúvěrování? Dostal se do pasti splátek. Ne každý může jít do Sparty a vyhrát pět kulí! Naivita pohádky. Na to jaký esa byly v soutěži, mu to šlo až moc lehce, žádnej zvrat. Rusák Koba, ostatní, že by to byly takové sračky? A závěrečnej boj, kdy manželka fyzikáře s napětím čeká, fandí a nedýchá? Proboha k čemu? Ve vyhraném mači? To, že bylo finále? To že byl strhující příběh a mač bratrů? Komické, ryze americké, naivní. Jediné velké plus je jak jsem na začátku zmínil za Toma Hardyho. Ten totiž v každém filmu vypadá úžasně a hlavně k nepoznání a pokaždé hraje jinak a o tom herectví je! P.S.: Nebyla tam žádná pořádná řež, žádná krev, žádnej delší souboj a hlavně žádnej zvrat! Jo a kde jako bylo to fantastické finále? Já jsem asi slepej! Plochá nuda! P.S.2: Hodina fyziky, plastové ochranné brýle a uvedení tělesa do pohybu. Akce a reakce. Větší absurditu výuky jsem neviděl, zkuste tohle aplikovat v našich podmínkách!! ()

shereen

Tvrdim, ze by tenhle film mel mit ctyri, protoze ma dost predvidatelny konec, ale pritel, ktery je prilis liny, nez aby si tu zaridil ucet, tak dlouho otravoval az jsem musela dat pet. ()

bif

Tady to vážně nelze hodnotit jinak než plným počtem. Oscara rovnou dát Noltemu, protože ten zde hraje takový herecký koncert, který jsem mockrát v životě neviděl. Tom Hardy? Tady prosím ještě jednu sošku a s těma jeho trapézama by mohl jít do síně slávy fitness amatérů. Warrior je úžasný snímek, pokud bude Gavin O´Connor nominován na Oscara, tak to bude velice zajímavé. Jasně ve filmu je ještě kromě nádherné Jennifer Morrison také spoustu klišé, ale vem to čert. Bojovník je už teď legenda. ()

Skleni

Z času načas sa vo filmovom svete objaví dielo, ktoré upúta svojou jedinečnosťou. A rovnako aj ignoranciou voči konzumnému publiku. Tento film medzi také určite patrí. Ale to neznamená, že je to skvelý film! Luďom sa páči istý druh anarchie, a tento snímok je tomu dôkazom. Len z dôvodu, že je nekomerčný a nepchá sa na veľkoplošné reklamy, tak sa ľuďom páči o čosi viac. A pritom to určite nie je filmové veľdielo. Ale k samotnému filmu. Herecké obsadenie my zo začiatku vadilo, ale časom som si na Joela zvykol. Ku koncu som dokonca aj pochopil prečo vybrali tak neohrabaného ťuťka. Výsledok bol impozantný a neverím, že niekto držal potajomky palce Tommy-mu vo filme. Nick Nolte stvárnil svoju postavu majstersky. Síce mi vadilo to jeho žobranie, ale aj to malo svoj veľký význam a prekrásne spojenie s prerozprávaným príbehom o bielej veľrybe, to bolo dačo úžasné. Ohľadom príbehu som bol sklamaný. Tak nesúvislé a zbytočné prestrihy, obrazy, ktoré nepovedia nič a ku koncu, no povedzme že koniec vytvoril novú definíciu ukončenia obrazu: great fail . Neni to o zmierení, nie je to ani o nájdení sa dvoch bratov. A už vôbec ot nie je o hocakej forme lásky. Je to o 5 mil. dolárov. Celým filmom sa ťahá iba táto jediná, bezcitná vec a to bolo cítiť až do konca kde ale zrazu otočili príbeh o 180 stupňov a zvolili nežný prístup. To som videl ako najväčšiu chybu. Ale jednoznačne je tento film dobrý. Miestami som aj slzu vyronil, potom som sa nevedel dočkať ako skončí daná chvíľa a neskôr zas som s dychom tápal po ďalšom dialógu. ()

katmandzoo

Tak tomuto hovorím film ako sa patrí. Úžasná dejová línia so skvelou myšlienkou a zápletkou, ktorá sa počas celého filmu plynule a pekne rozvíjala. Stále prišlo niečo, čo som nečakal, niečo čo ma milo prekvapilo a dodalo to deju nový nádych. Ani na sekundu som sa nenudil, a to, že to má cez dve hodiny mi absolútne nevadilo, zniesol by som v pohode aj dlhšie pokračovanie. Nie je to však ten klasický súboj o to, kto bude najlepší warrior na svete ako sme to mohli vidieť napríklad vo filmoch Neporaziteľný, v tomto filme ide o niečo viac, pretože obaja z hlavných hrdinov, rozhádaných bratov sa do súťaže proste prihlásiť museli, aby mohli získať peniaze, ktoré obaja veľmi potrebovali. Tak Brendan, ktorý sa usiloval zaistiť, aby jeho rodina mala strechu nad hlavou, ako aj Tommy, ktorý chcel svoju výhru venovať žene svojho najlepšieho priateľa, ktorý mu zahynul vo vojne. Príbeh pekne poukazuje aj na život zúfalého otca oboch bratov, ktorý vďaka svojmu alkoholizmu prišiel o ženu a oboch synov a teraz sa k nim márne snaží nájsť cestu. Všetko je to vynikajúco zosúladené a spojené do jedného celku, na základe ktorého bol zrealizovaný pre mňa najlepší filmu roku 2011 a vôbec jeden z mojich top 20 filmov. ()

Killingjoke

Warrior je nádhernou ukázkou toho typu filmu, kdy namísto očekávaného sportovního dramatu dostaneme drásavé sociální drama se spoustou kostlivců ve skříni jedné rodiny. Otázkou je, zda můžeme považovat dějovou linku filmu za jedno velké klišé. Možná že částečně i ano. Jak ale natočit film o bojových sportech než podle klasického schématu? Ono je přece jen dívacky vděčné, když můžeme pozorovat vzestup outsidera na samotný, těžce dosažitelný vrchol. S tím už pracovaly filmy o Rockym a velká spousta dalších. Ano, já mám rád tato klišé sportovních filmů a proto tyto filmy rád vyhledávám. To co však pro mě dělá tento film vyjímečným je nosný příběh hlavního trojúhelníku - mezi bratry a otcem, mezi bratry navzájem. To je to hlavní o co ve filmu běží. Navíc až do závěrečných titulků jsem se nemohl rozhodnout komu vlastně fandím a toto dilema většinou u jiných filmů tohoto typu nemívám. Herecké obsazení obou bratrů v podání Toma Hardyho a Joela Edgertona a zvláště pak otce alkoholika v podání Nicka Nolteho se povedlo na jedničku. Hardyho v poslední době žeru v každé roli a finální scéna filmu mi po emotivní stránce naprosto vyrazila dech... ()

Dm1tr1j

Najlepšie je postaviť proti sebe bratov tak ,že o tom nevedia ani oni dvaja, jeden to robí pre peniaze a druhý kvôli sľubu, ktorý dal vo vojne priateľovi, dojímanvé ale tvrdé zobrazenie správania ľudí čo už nemajú čo stratiť a ľudí čo nechcú stratiť nič. Na kameru sa posrať aj krvi bolo málo a málo bolo aj zobrazenia bratskosti, to mi tam chýba najviac preto by som najradšej dal o hviezdu menej ale nech to berie čert v porovnaní stými brakmi čo tu pseudofilmári hodnotia ako najlepšie diela sveta, dement ktorý dá filmu Flowers of war 5 hviezd tomuto musí dať 20 hviezd a tak je to s väčšinou toho čo nám ponúkli filmové štúdiá za posledné roky. Väčšinou nezáživné blbosti z predvídateľným a priehľadným príbehom ,našťastie v tomto filme to tak nebolo ale čo stým urobíme kokoti nezmúdrejú a variť neprestanú.A tu prítomné panny a panici si môžu aj naďalej prstovať nad šeherezadou sultánom alebo najlepšie twilightom.... ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot