Marqta

Pro mě celkem zklamání- porovnávám-li tenhle snímek s Aronofskyho dalšími díly. Samozřejmě se nedá říct, že by to byl špatný film, že by se na to nedalo koukat, nebo, že by se to nepovedlo- to ani zdaleka. Naopak snímek je to celkem povedený, ale jak už jsem říkala, čekala jsem trochu více z Aronofskyho typické atmosféry a složitosti. Chyběl mi tam trochu složitější děj a trochu více niternějších pochodů a myšlenek. S Černou labutí, nebo s Requiem za sen se to nemůže měřit ani vzdáleně. Uvítala bych kratší stopáž a onen tag "Romantický" bych z popisku vymazala. Takže, je to rozhodně nadprůměrné sportovní drama, nic víc a nic míň. ()

Martin741

Vo filmografii Darrena Aronofskeho su daleko lepsie filmy ako Wrestler, namatkovo spomeniem len Requiem za sen. Film je vlastne pribeh Mickey Rourke-a, ktory tu hra stroskotaneho wrestlera Randy Robinsona. Pocas filmu sice cely pribeh stoji na tomto jednom hercovi, ale viac akcnych scen alebo viac osobnych subojov by nebolo na skodu. Takto je to sice pekny film, ale je to v podstate iba o tom, ako si Randy Robinson riesi svoje problemy, ci uz rodinne, zdravotne, alebo pracovne. Takych filmov by sa dalo natocit kvantum, ako si stroskotanci riesia svoje problemy rozneho razu. K tomu este treba pripocitat fakt, ze Rourke nie je charakterovy herec a ze rozhodne nie je schopny poskytnut mne ako narocnemu divakovi herecky koncert, ktore tak milujem a vyhladavam. A preto mi je cely Rourke ukradnuty, rovnako ako cely tento film, a veruze radsej siahnem po nejakom akcnejsom filmecku nez po Wrestlerovi. 67 % ()

Aljak

Keď sa povie Aronofsky, automaticky akosi podvedome očakávam niečo absolútne jedinečné. No v tomto prípade mi to prišlo bohužiaľ dosť tuctovo. Akosi tých bojových filmov o wrestlingu, zápasení a predovšetkým boxu už bolo predsa len príliš a človeku už vôbec neprídu také jedinečné. Navyše tomuto filmu dosť ublížila aj značná predvídavosť. No a ja osobne som s postavou Randyho vôbec nesympatizoval, pretože mi v mnohých ohľadoch prišiel ako nehorázny sebec. A keď už to vyzeralo, že sa konečne po tej "takmer smrti" vzchopí, tak to zase dopadlo rovnako. ()

Figu

Wrestlerovi už jen kvůli příběhu kolem natočení samotnýho filmu, kvůli příběhu v něm, kvůli story kolem Mickeyho, kvůli omáčce kolem Randyho nejde nedat 5 tučných a plně obézních hvězd!!! Smutný, dojemný, skutečný... Obrovská životní výhra nejen pro oko spokojenýho diváka, ale hlavně a především pro samotnýho Mickeyho Rourka!!! A děkuji Aronofskymu, že dal takovýmu hereckýmu rebelovi, smolařovi i primadoně šanci znovu se postavit na nohy! Rourke už se na sto procent nikdy v budoucnu herecky nepřekoná, nicméně to vůbec nevadí, já si ho v srdci uchovám především jako obrovskýho srdcaře a úžasnýho chlapáka s přezdívkou "The Ram"!!! 95% ()

Rocky88

Aronofsky si ušetřil veškeré technické finesy a tentokrát se soustředil jen na příběh, resp. na hlavní postavu, která celý svůj život ignorantsky proplouvala životem a teď si uvědomuje, o co přišel či přichází. Navíc zvolil až skoro dokumentaristický styl, takže sžití s "Ramem" je věc pikosekundy. Svoji část chvály si zaslouží samozřejmě i Mickey Rourke, který svou úlohu zahrál bravurně. Trošku mi zde chyběl Mansell (resp. více Mansella), ale to by nejspíše narušilo nastolený minimalismus. Aronofsky natočil film, který chytí za srdce a dojme, nicméně dávám přednost výtvorům á la Pi nebo Requiem za sen... ()

selviskhed

Ještě horší než Fontána. Dával jsem čtyři, abych si nepřipadal tak divně, ale opravuju na tři. Tentokrát člověk nemůže hvězdičkovat ani za Mansella, hudba příšerná a otravná. Aronofského styl "ukážeme čas od času na kameru něco ošklivého a lekneme diváka, aby byl divák s náma" (mozek a sraženina v Pí, zánět v ruce v Requiem, mozek opice plus rána na břiše plus hrot pera v prstu ve Fontáně atd.) už mě vyloženě nebaví. Nebo mi příjde předopvídatelný. Doporučoval bych Darrenovi ať se konečně vzpamatuje. Finančním výsledkem si u producentů snad po Fontáně zlepšil pozici, ale ať sakra něco dělá! Randy mi nebyl sympatický více než hudba, takže nic moc. Osmdesátá léta NE. Když jsem se dozvěděl že se film chystá, hrozně jsem chtěl aby se mi líbil. Když jsem viděl trailer, věděl jsem že se mi to nebude líbit a taky že nelíbí. Renton píše, že pokud jde o emoce "více jich bude nastávat u zralejších diváků". Na tom asi něco bude. Wrestler mi připomíná film, na který člověk náhodou narazí v jedenáct v noci v televizi, podívá se, na CSFD dá tři hvězdy a zapomene. Rozhodně to pro mě není další Aronofsky. Jakkoliv mě byla Fontána protivná, tohle je tak nezajímavý film, že ani nevím jak to vyjádřit. Druhé zhlédnutí - nuda a utrpení. Ale dal jsem mu šanci. ()

dezorz

wrestler je dobrym zivotopisom, lebo na rozdiel od vacsiny zivotopisov sa nesily a nezobrazuje cely zivot postavy. napriek tomu vsak je pre rezisera dolezitejsi pribeh ako postavy. film budi dojem, ze je charakterovy, tzm, ako dokumentarne nechava vsetko nedovysvetlene, ale zabuda, ze napriek tomu je predsa len dolezite nieco z charakteru postav ukazat a ze sa to ukazuje na jednani postavy. wrestler sceny jednania postav ma klisovite a aby sa nepripraveny divak nenudil, obsahuje niekolko akcnych scen s podton demitsifikacie wrestlingu.wrestler je klisovy - choroba, bit sa ci nebit, snaha vyrovnat sa s minulostou cez pokus zblizit sa s dcerou. ()

Petoss1

Neviem či som to očakával či nie, ale mne sa to fakt páčilo. Áno dalo by sa povedať že je to tradičná športová dráma, ale má jednu sakra veľkú výhodu a tou je Mickey Rourke a jeho comeback. Hrá to ako keby bol skutočný wrestler, vydno že sa na túto rolu tvrdo pripravoval. Niesom žiadna citlivka, ale pri pohľade na Mickeyho tvár keď sa rozprával s dcérou tak sa mi aj tá slza tlačila von. Príbeh je napísany veľmi dobre (pre mňa tam neboli nejaké hluché miesta) pozeral som to so záujmom aj preto že Wrestling ma baví aj keď viem že športom sa toto divadlo nemôže nazývať. Dovolím si tvrdiť že aspoň tá nominácia na Oscara pre Rourkea je zaslúžená, pretože mi svojim herectvom urobil radosť.88% ()

DrBuznička

Díky famózní režii a bravurnímu výkonu Mickeyho ani nepostřehnete, že scénář k Wrestlerovi je až nechutně americký, prvoplánovitý a klišoidní. ()

Caym

Nemůžu si pomoct. Mickey mi učaroval, jeho funění budu slyšet ještě minimálně dva dny. Naturalistická podívaná do zákulisí wrestlingu a života "odepsaného" rváče. Krev, slzy, hudba osmdesátých let. Nemůžu si stěžovat. ()

bourec

No,docela překvapení.Na to,že filmy D Aronofskyho moc nemusim,tak sem byl spokojenej,a při sledování sem si trošku vzdáleně,hlavně kvůli atmosféře a vyznění filmu o životním outsiderovi vzpomněl na Rockyho.Jinak ale i herecky skvělý,Rourke se na to parádně hodí,comeback jak prase.Tenhle film je ovšem drama,ale co udělá D.A.s mojim oblíbenym Robocopem,už teď mě jímá hrůza.Třeba budu překvapenej.70%. ()

WoWoW

Dech beroucí drama a nezbývá než tleskat. Skvělý filmový zážitek a myslím, že i wrestleři samotní mohou mít radost z toho, že konečně někdo ukázal, že wrestling není divadlo, ale že to vážně bolí. Navíc Mickey Rourke nám neskutečně herecky roste. ()

Mefistofelle

V mých očích jeden z Aronofskyho slabších filmů. Od tohoto režiséra jsem už prostě zvyklá na něco trochu jiného a tohle mi od něj nesedlo tak jako jiné jeho počiny. Ale abyste mi dobře rozuměli... neříkám, že je to špatný film. Je hodně dobrý a to nejen obsazením Mickeyho Rourka, který se do téhle role báječně hodí, ale i originálním příběhem. Svět wrestlerů je většině z nás naprosto cizí a o takových lidech toho vlastně moc nevíme. Aronofsky nám představuje neokoukané prostředí s postavami, které filmový svět tak trochu opomíjí. Mickey Rourke je jako zestárlý wrestlech opravdu přesvědčivý a opravdu mě hodně bavilo se na něj dívat. A jak už je u Aronofskyho filmů zvykem, celou dobu sledování se na vás z obrazovky doslova valí emoce a vy se místy až fyzicky vžíváte do postavy. Jak to ten chlap dělá, že něco takového dokáže natočit? ()

Attta

Vcelku pěkný film, kde si Mickey zahrál opravdu srdcem a hlavně byla role šitá přímo pro něho. Každopádně z filmu jde hřejivý pocit a po filmařské stránce je na výbornou. Hvezdičku ubírám pouze kvůli mému subjektivnímu pocitu týkajících se některých scén, které mi prostě neseděly. ()

Aelita

Jsme to, co žijeme. Přijmi svůj osud pokud možno s noblesní hrdostí, pak se z prohry stane vítězství. V případě Mickeyho Rourkea je to životní role na druhou. ()

Streeper

Mickey Rourke předvedl opravdu ohromující výkon a pokud je pravda, že žádného dubléra při zápasech neměl a i si sám nařízl čelo žiletkou, tak ped ním smekám. Smyšlený příběh, který není příliš originální, ale zaujme především díky hlavnímu herci. Film o ztroskotanci, který žije jen pro zápasy, že zapomíná na své zdraví, rodinu i vlastní život mě v celku bavil, není to nic originální ho, ale zaujme to. ()

Lopic

No upřímně nechápu proč je tolik stížností na letošní slabou sezónu. Čtvrtý film z užšího oskarového okruhu a čtvrtá pecka. Aronofského nijak bezhlavě neadoruju, requiem za sen bylo super, ale fontána mě až tolik nezaujala. Ze začátku sem nevěděl co od wrestlera očekávat, ale nemůžu říct, že by mě překvapilo co sem nakonec dostal. Volba Mickeyho Rourka byla ideální, tím víc pro mě, že sem s ním moc filmů neviděl, a od začátku sem v něm viděl jenom Randyho. V průběhu filmu se toho vlastně nic moc nestane, ale přesto nenudí ani chvilku. Aronofsky dokonale znázornil krizi chlapíka, který věnoval celý život wrestlingu a teď na konci kariéry, neví co si počít se životem. No prostě a jednoduše sem s ním cítil, a na konci sem byl docela na měkko. Ještě teď mám snímek v hlavě a asi ho jen tak ven nevypudím. Taky se mi dlouho nestalo, že bych sledoval závěřečné titulky, poslouchal závěrečnou písničku a stále přemýšlel o tom, co sem právě viděl. No a Marisa Tomei jako bonbónek na závěr, to snad ani nemusím komentovat, to je taková kočka, že by ji moc mladejch holek konkurovat nemohlo. u americké akademie, ale wrestler pravděpodobně neuspěje, a asi je to tak správně, protože přeci jenom i když se mi The wrestler strašně líbil, nic až tak převratného nepředvedl. Ovšem Mickey Rourke je horkým kanditátem, přál sem Oskara Bradovi, protože ho dost žeru, ale Mickeyho výkon mě prostě dostal, a to si většinou hereckých výkonů nijak zvlášť nevšímám. ()

Topco

Aronofsky nakrútil viac-menej komornú športovú drámu bez nápaditej réžie (ako sme si u neho zvykli). Depresívnou atmosférou a dejiskom pripomína posledného Rockyho, nakrútený je však nesporne lepšie. The Wrestler je ale v prvom rade filmom Mickeya Rourkea, ktorého by oscarová nominácia nemala obísť. 8/10 ()

ad

Aronofsky s Mansellem se hodne uvolnili a natocili prijemne minimalisticky, melancholií (ne depresí, jak bývá u Aronofskeho zvykem) nabytý pribeh o posedlosti a sebedestrukci (jak bývá u Aronofskeho zvykem) a o tom, že takový comeback nezničený maskou komiksoveho hrdiny prostě nelze skvělému Rourkovi nepřat... ()

4daPeace

Verdikt: Film, který tady nebyl v kinech a má 1000 hodnocení? Aronofsky je prostě pojem, který táhne filmové masy. Tentokrát není výsledek jeho práce nikterak neobyčejný jako v předchozích případech, vlastně vznikl úplně obyčejný, očekávaný a místy klišovitý film, na který se pěkně kouká. Závěrečná scéna mi ale naprosto vyrazila dech a málem vehnala slzy do očí. I tvrďáci mají své dny. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis