Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Madison

Catherine Hardwicke zakotvila v osídlach teenagerských vymývakov, pretože z jej režisérskeho pojatia mám dojem, že filmy točí výhradne len pre nich. Ako som ja tolerantná, čo sa týka pestrej škály tých najrôznejších filmov, tak toto je doslova prúser. Perfektný námet, ktorý režisérka sprznila aj v Twilighte, je tu očividný, pochváliť musím prekrásnu obrazovú kompozíciu a vizuálnu poetiku opustenej dedinky v zovretí zasnežených hôr. No všetko ostatné, počínajúc infantilným scenárom a dierami v logike, diváka neuspokojí. Hardwicke nedokáže pracovať s napätím (kľúčové scény s vlkom nemajú tendenciu zanechať hlbší dojem) a rovnako nedokáže natočiť myšlienkovo komplexný film. Je mojím zbožným želaním, aby sa snímky podobného kalibru, začali konečne natáčať vážnejšie, pretože filmu dokážem odpustiť všetko, pokiaľ nie je nudný a v tomto prípade - jasne odfláknutý. ()

Hakha

Když Catherine Hardwicke nedostala zelenou k natočení pokračování Twilightu, tak si natočila svoji vlastní verzi s červeným hábitem a bez upírů a dopadlo to téměř podobně, jak její slavný bratříček. Během filmu jsem smutně přemýšlel nad tím, jak by to asi tak vypadalo, kdyby se otěže chopil zručnější režisér, který mohl natočil napínavě pochmurnou podívanou při hledání vlkodlaka... tak se jen nezajímavě řeší milostný trojúhelník a na hutnou atmosféru nebo na zajímavou akci se zapomíná. Dřevěné herecké výkony a prázdné dialogy snad nepřekvapí nikoho. Ale i přes všechny zápory jsem rád, že se nejednalo o tak bolestnou podívanou jak jsem očekával, ale víc jak 2 hvězdičky si nezaslouží… ()

LihO

Ak čakáte rozprávku bratov Grimmovcov o červenej Karkulke, tak vás sklamem, uvidíte mix filmov The Village a Underworld :D. Zmierený s tým, že jediná spoločná vec s touto rozprávkou bude názov, som to pozeral už od začiatku a musím povedať, že som to celé zožral aj s navijakom. Scenár bol až na pár psycho úletov celkom prijateľný, celková atmosféra filmu napínavá, soundtrack na úrovni. Tiež sa mi páčil aj strih, "krajinkové" zábery a efekty, ktoré prekvapivo pôsobili celkom prirodzene. Čakal som, že to bude ďaleko horšie, ale kľudne by som si to pozrel znova. ()

Ainy

U filmů, kdy se děj odehrává v zapadlé, chudé vesnici někde uprostřed tajemného hvozdu, člověk očekává, že i vzhled filmových postav bude tomuto přizpůsoben. Chápu, že se my ženy chceme líbit a obzvlášť, když je na blízku Gary Oldman, ale přece jen ... Dokonale nalíčené oči, řasy, make up, to sem prostě nepatří. Rovněž nagelované vlasy milence krásné Valérie. Jindřich byl s tou vizáží tak na hraně, na rozdíl od Petra nevypadal, že by vypadl z reklamy na Head and schoulders. Příběh se mi zdál vcelku temný a přiměřeně napínavý. Zajímavá vize Červené Karkulky, jenž je úplně odlišná od známé klasiky, které se dotkne jen co by vánek větérku. Můj oblíbenec Gary, byl jako mírně záporná postava k nakousnutí, čehož si ve filmu všimli i jiní a já se jim ani nedivím. Hlavně díky němu měla i tato mysteriózní pohádka své kouzlo. Pardon, chtěla jsem říct "mysteriózní horror". ()

Botič

Hardwicke servíruje divákům svojí nejlepší kozu na stříbrném podnosu, ale pořád to k slušnému pobavení nestačí. ()

hellstruck

We all have secrets. Zásadní slabinou filmu je rozhodně režie. Celkový námět je sice zajímavý a lákavý,ale tvajlajtovské zpracování všechno kazí. Kdyby režisérské křeslo připadlo někomu jinému,tak by se tu dalo mluvit o kvalitě snímku,ale z "Karkulky"čiší prostě ta Catherine Hardwicke.Jsem přesvědčená o tom,že je Red Riding Hood mnohem lepší než Stmívání (navzdory zdejšímu hodnocení),naštěstí se tu nevyskytuje žádná dementní Bella číslo dvě nebo zářící hruď odpudivého wannabe upíra. Ale je tu šíleně předvídatelný scénář,klišé a spoustu logických chyb. Naštěstí ne v takové míře jako u Twilight,ale jsou zde.Tak tedy,sníh byl ve vesnici nejspíš jen aby to vypadalo pěkně,jinak nechápu ty krátké rukávy.Moderní mluva a nějaké "oukej"taky celkem nebylo na místě a navíc to "pojdme zabít vlka v noci,když je nejslabší za dne".To mě dostalo absolutně nejvíc.Ale jinak musím opět pochválit Amandu,nádhernou krajinu a překvapivé rozuzlení.Příběh o vesničce,kterou sužuje zlý vlk mě zaujal a celou dobu jsem musela neustále přemítat,kdo by to tak mohl být.Navíc;žádný přeslazený happy end se nekonal,což mě tentokrát spíš potěšilo.Zkrátka i když to není žádná pecka, koukat se na to dalo. ()

akisha

Strašná šulovina, sterilní variace na nám známej kult, opět nepřirozený prostředí s napomádovanejma a vymydlenejma lidma, kde se nějakou náhodou zjevil Gary Oldman, a je opravdu lepší dělat, že ho člověk ani nevidí. Pro jeho šášulovský sáčko to platí dvojnásob. Koho v týhle době vůbec ještě může zajímat vlkodlak, nebo mu snad nahánět strach (krom Twilight-fans), netuším. Jedinej film, kde pro mě fungovalo spojení historickýho prostředí a moderní hudby, byl Příběh rytíře. U Karkulky a jejich "zábavy" by se jeden potrhal smíchy. Až na Seyfried jsou všichni herci otřesně nesympatický, obzvlášť hlavní "love interest" = nagelovanej model s rozhalenkou a nadřazeným úsměvem. Nechápu, že jsem vydržela až do hořkého konce a bohužel musím říct, že snad i to (první) Twilight bylo lepší, než takhle dementní splácanina. ()

Nevka

Jako nic, ale vůbec nic jsem od toho nečekal, ale film mě mile překvapil. Čekal jsem Karkulku věčně běhající po lese. A co jsem dostal? Karkulku nařčenou z čarodějnictví, vlkodlaka , který se přestal ovládat a co víc, dostal jsem i překvapivý konec. Už jsem si říkal, že ten vlkodlak mohl být ve filmu někdo jiný než Peter a vůbec jsem nečekal, že babičku sežere její syn vlkodlak jenom proto aby ho neprozradila. Takže to pro mě byl zajímavýa zážitek a říkejte si co chcete, sice tam trocha toho románu jako ve Twilight byla, ale i tak to za mě jsou výborné 3 hvězdičky, jelikož větší či menší nedostatky tady určitě najdete - netřeba vyjmenovávat. ()

Rex Mundi

Kedysi dávno-dávno som videla trailer. Neviem prečo, ale očakávala som horor - ale dostala som tínedžerskú romancu. Niečo ako akčnejší Twilight s vlkodlakmi. Nič moc teda. Bratia Grimmovci boli aspoň guilty pleasure. ()

MM_Ramone

Rozprávku o Červenej karkulke pozná snáď každý. Pochybujem, že je tu uživateľ, ktorý by sa ešte nestretol s týmto detským poučným príbehom. Režisérka Catherine Hardwicke a scénarista David Leslie Johnson sa pokusili túto klasiku zmodernizovať, zdramatizovať a zromantizovať. Zo začiatku ma to oslovilo peknou výpravou a náznakom strašidelnej atmosféry, ale postupom času moja pozornosť opadla do takej miery, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral až do konca. * ()

Hild

Film určen fanynkám Twilight, hlavní postava navíc Edwarda silně paroduje už svým účesem. Tolik pitomých scén v jednom filmu se jen tak nevidí. Neuvěřitelně nudná režie, napětí absolutně žádné. Milostný trojúhelník vůbec nefunguje, dokonce je tady i náznak telenovely: "Tvoje sestra miluje Henryho, ale nemůže si ho vzít, protože je to její nevlastní bratr, není totiž dcera tvého otce. Henryho si musíš vzít ty", "ale já Henryho nemiluji, já miluji Petera". To ani nemluvím o akčních scénách, kde se sice rvou i ruce, ale jsou natočené neuvěřitelně vtipným způsobem, budete jen kroutit hlavou a vydržte hlavně až do závěrečného zúčtování, takhle jsem se už dlouho nepobavila. Jo a co to středověké disco a ten lehce lesbický tanec? Zkrátka takhle vypadá hodně špatný film. ()

Spooner

Po všech obavách nakonec celkem snesitelný mix Stmívání a Červené karkulky. Romantická linie je sice úplně jalová a některé momenty jsou opravdu k smíchu (zejména snaha zakomponování pohádkových motivů do filmu). Jenže linie s hledáním vlkodlaka je celkem fajn, tempo je uspokující a vizuál Catherine Hardwicke, který jsem u Stmívání nenáviděl, se sem celkem hodí. Sympatická Amanda Seyfried a matador Gary Oldman to navíc táhnou i v těch nejblbějších chvílích, takže nakonec celkem příjemná jedhohubka, která vám den rozhodně nezkazí. ()

darkrobyk

Červená karkulka (je drsný, že ani distributor to neumí správně pravopisně napsat) je původně francouzská pohádka, kterou sebral Ch.Perrault. V jeho podání ovšem končí smrtí babičky i Karkulky, jelikož jde o pohádku výchovnou varující mladé slečny před cizími pány. Moderní mix je jakýmsi slepencem od Stmívání, přes Vlka, Vlkodlaka k Vesnici a ještě asi tuctu dalších filmů. Obecně lze říci, že jde o červenou knihovnu zahalenou do pohádkového kabátu. Vizuál je velmi podařený a ani nevadí občasné kýčovité záběry s barevným listím či východem slunce. Škoda, že se tvůrci neodhodlali pro dospělejší variantu. Více krve, vášně, syrovosti a horroru by snímku jen prospělo. Hudba velmi dobrá, herecké výkony nevyrovnané. Hezky se kouká na obrázky, zejména les je okouzlující. Ovšem Společenství vlků od N.Jordana (1984) se vydalo tou lepší cestou. ()

Ampi

Dva citáty, latinský a od Nietzeho Člověku člověku vlkem. Kdo bojuje s drakem stav se drakem. Na film by platilo první latinské a druhý upravený - Kdo bojuje s vlkodlakem může se stát vlkodlakem. ()

LiVentura

Bylo to celé divně udělané... "zamerikanizovat" tuto pohádku, proč ne, ale způsob opravdu, řekl bych, že se to blíží klišovitému "béčku", než-li originálnímu počinu na poli fantasy příběhů.!!! Nicméně, je to romantika, ostatně-ženská ruka za režií a hudba je vynikající.!! ()

juta

Nudil jsem se u toho, že jsem měl jednu chvíli nutkání to dokonce vypnout. Lepší hodnocení si Karkulka snad nezaslouží. Hudba pěkná, ale celkem moderní na tento příběh ne? Kostýmy a prostředí se mi líbilo, ale to bohužel nemůže zachránit celý film. ()

Shakers

Prišlo mi to podobne ako Tvajlajt, len s trošku lepšími hercami (Seyfried, Oldman). Musím sa priznať, že ma príbeh celkom zaujal, zo začiatku si to držalo celkom dobru a záhadnú atmosféru, ale potom ako príde na rad mizerná akcia sa to všetko prepadáva do šedého priemeru aj mizernými efektami, navyše som mal pocit, ako keby niekto prostrednú časť vystrihol a už bol zrazu koniec. Škoda, zaujímavý nápad, ale strašne slabo zrežírované. P.S.: aj vás zaujíma ako sa DiCaprio dostal k produkcii takéhoto filmu ? 60% - 3* ()

Pilda17

Udělat z Karkulky thriller nemusel být špatný nápad, ale kdyby byl lépe podaný. Pár scén bylo hodně snesitelných, ale hodit do Karkulky vlkodlaka bylo přehnané, i když jeho zpracování nebylo zase tak hrozné. Bohužel lehčí podprůměr, ale na jedno zhlédnutí, proč ne... 4/10 = 40% ()

Rosaviva

Tak tohle teda nemělo s Červenou Karkulkou jak jí známe společného vůbec nic (vlastně, no dobře, možná dvě podobné scény tam byli) a už vůbec to nemělo nic podobného s pohádkou, tohle byl thriller a kdyby to mělo lepšího režiséra, tak by to mohl být dost dobře horror. Některé scény opravdu byli strašidelné, ale myslím, že je plno režisérů, kteří by to zvládli mnohem líp. To, kdo nakonec bude ten vlkodlak, jsem teda totálně nečekala. Ale musim říct, že teda soudtrack byl výborný. Vidět Garyho Oldmana v takovémhle filmu bylo docela překvápko. A bohužel, ten konec to docela zabil, udělali by líp, kdyby ho tam snad vůbec nedali. Nicméně, tady to má, jak jinak, velice nízké hodnocení, já s tím nesouhlasím v podstatě se mi ten film líbil, až překvapivě rychle mi to utíkalo a já nevidím důvod proč tomu dávat nízké hodnocení. Trochu to nadhodnotím, ale dávám 4* ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?