Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

Ejvi

Konečně pořádná pohádka o Sněhurce! Konečně se někdo nebál předělat zaběhnuté zvyky na neskutečnou dávku vtipu. Kdo by stál o Šmudlu, Brumlu, nebo kdo tam ještě byl.. Sněhurka, vůdce obřích zlodějských trpaslíků Hrdlořeze, Dvouprsťáka, Žrouta, ... Režisér Tarsem Singh zabodoval na plné čáře. Konečná písnička vám tam v první chvíli vůbec nesedí, ale teď.. teď bych ji poslouchal pořád.. :D ()

majka25

Velmi zajímavé zpracování pohádky. Julia Roberts ale prostě nevypadá jako mrcha, takže jsem ji prostě nemohla vidět jako špatnou, což tomu dodávalo ještě větší kouzlo. Jediné dva okamžiky mi zkazily dojem - závěrečná píseň v indickém stylu, která se nehodila k celému pojetí a Sněhurčiny svatební šaty. Julia Roberts měla tak nádherné bíle bohaté svatební šaty a Lily Collins měla jen tu obrovskou nevkusnou mašli na zádech. ()

Shelma

Ale jo, proč ne... S filmovým zpráváním o Sněhurce se v poslední době rozthl filmový i seriálový pytel... Zatím je to všechno koukatelné, něco málo něco více... Tohle stačilo vidět jen jednou. Na můj v kus to trochu postrádalo tu těžko zachytitelnou pohádkovou krásu a rozhodně to není dáno žánrem filmu. ()

Patrix000

Užasná pohádka krasný efekty krasný jak vztupovala do toho zrcadla a vystoupuvola z te vody kouknete na to julia roberts byla krásne komicky zlá :) super pohádka!! ()

Mikkys

Julia Roberts byla skvělá, bylo vidět, že si užívá postavu zlé královny. Trpaslíci taky dobrý. A Sněhurka? Až na to její obočí, na které si musíte zvyknout, to taky nebylo špatné. Celkově mi tam ale něco chybělo. Na celém filmu je znát, že se snaží převyprávět známou pohádku jiným způsobem. Otázkou je, zda je to nutné, zda celý film není zbytečný. ()

Profík

Bylo to trochu nedotažené, ale mě se to líbilo, bylo to roztomilé a objem obočí Sněhurky jsem neřešil, líbila se mi víc než konkurenční Kristen Stewart. Jen bych byl zvědav na originál verzi, viděno v kině s dabingem. 70%. ()

Lamz0r

Zrcadlo zrcadlo, řekni mi která Sněhurka je ze všech nejlepší? No přece tahle! Režisér vzal Sněhurku, ohlodal jí až zbyla jen kostra, pak si s ní začal hrát jak malá holka s Barbínou a pustil to do světa. Trpaslíci kradou z pružin protože je to lepší než se mordovat v dole (jejich slova), prince vlastně ani není s výjimkou odvádění pozornosti královny potřeba, Sněhurky se má zbavit lokaj (napůl stále v kostýmu švába) nebo Vymítači Štěňat. Příběh známe všichni, ale podává se divákovi tak, že je to vlastně úplně jedno. Vizuální bomba už od prologu a to i přes to, že se ve filmu vystřídá asi 6 lokací se vším všudy; vtipem korektním v rámci PG ratingu je to prolezlé skrz naskrz. Julia Roberts a její jízlivá zlá královna/nadržená čtyřicítka dominuje snad každou scénu, kde se objeví. Mirror Morror je trochu jako horská dráha - někdo to miluje, někdo to nenávidí, ale stoprocentně je to nevšední zážitek. Taneční kousek ve finále je bomba. ()

misiacik

Ach to obočie, ten hustý porast nad jamkami, ten prales, čierny a pevný ako ňadra mladej aziatky. Desí ma čo i len myšlienka naň, nočná mora sprevádzala ma pri pohľade na lesný porast muzikantovej dcéry a pýtal som sa sám seba. I on? Bál som sa, vydesený som bol a krv mi v žilách tuhla. Ešte teraz, dva dni po mojej súkromnej premiére som nezmierený s obočím hlavnej protagonistky na konci snímku popevujúcej si veselú koledu na úkor úbohej Julie. Tá už berie všetko aby mala na zaplatenie plastických chirurgov lebo roky sa predsa nemaznajú s nikým a ani s takou ikonou Holého-údu, ako je ona. Tá jediná hviezda je za skrášľovaciu kúru danej kráľovnej, ktorá dokonale vystihovala, čo všetko je žena ochotná urobiť pre "krásu" . ()

Andrew07

Poměrně zajímavé pojetí pohádky, kterou všichni známe. Tento film nenudí a člověk se několikrát zasměje. Postava Sněhurky ale působí dost rušivě - zkrátka na nejkrásnější dívku na světě není dostatečně krásná a o generaci starší královna působí daleko přitažlivěji. A to je další mínus filmu - přestože mělo jít o příběh královny, příběh je zaměřen tradičně na Sněhurku. 60% ()

Sinuhette

Sněhurka možná ožila v novém dobrodružném příběhu plném lásky, žárlivosti a zrady, ale rozhodně nesplnila očekávání. Začátek se mi docela líbil, film byl místy dokonce i vtipný, takže nemůžu říct, že bych se za celých 106 minut ani jednou nezasmála. Ale ke konci jako by tvůrcům došel dech. Oceňuji snahu udělat emancipovanou Sněhurku jakožto zachránkyni království a nakonec i prince, kterého zlá královna "proměnila" v poslušné štěně, což bylo mimochodem trochu trapné a princova snaha olízat pak královně celý obličej mi nepřidala ani trochu vtipná (a připomnělo mi to trochu seriál Desáté království, kde si princ se psem vyměnili duše taky díky zlé čarodějnici). No, to by se ještě dalo překousnout. Korunu tomu bohužel nasadila závěrečná scéna, kdy se Sněhurka začne vykrucovat jak Shakira a zpívat moderní písničku. Prvně jsem tomu nemohla věřit, bohužel to tam skutečně bylo. Jsem znechucena. Jestli měla být výsledkem parodie na Sněhurku nebo Sněhurka ala komedie, tak to už se mi víc líbí něco jako 7 Zwerge, kde se s občasným sklouzáváním k trapnosti tak nějak dá počítat. ()

Aresko123

tak toto bola fakt sila ! Lily Collins ma najstrasnejsie obocie na svete a jej herecky talent sa rovna padajucemu hrncu zo schodov! Iba Julia Roberts drzi ako tak tento film pred uplnou priepastou......... Otras.......... ()

Bednobuch

Musím přiznat, že Julie není tak hezká královna, jako Charlize z filmu Sněhurka a lovec. Ale tady je naopak mladá Collinsová o mnoho hezčí a roztomilejší, než Kristin. Ale celý film dost často působí jako parodie, ale aspoň se tam nasměju. No, nebo spíš se tam párkát zasměju. Až na konci mi ale došlo, že celý hrad vypadá do Indického stylu a závěrečná písnička s tancem mi dost připomíní Bollywood. Moc se to tam nehodí, ale o to spíš to dá dojem parodie. ()

Leira

Pro své dvě hvězdičky mám pádný důvod - jedna je za pár opravdu luxusních kousků skladatele Alana Menkela, který celý ten paskvil pozvedl o úroveň výš. Další dávám za originalitu - byť nejsem zastánce křečovitého inovátorství, tohle zvláštní (byť stále pohádkové) pojetí má svou atmosféru, i když je to hodně dáno nízkým rozpočtem, který se na tom bohužel podepsal (film působí jak z dílny nějakého malého evropského studia, kam si kdovíproč odskočila Julia Roberts). Hůř už jsem snášela změny typu trpaslíci (vše od jejich jmen až po skákací nohy), kýčoidní proměnu Sněhurky v Xenu bojovnici nebo ten závěr s jablkem... když už odkazy na "starou" Sněhurku, kde byla skleněná rakev? No jak by se mohla vejít, když v tomhle filmu zachraňuje Sněhurka prince a ne naopak, jak je zvykem. Tyjátr s klíčema od nory na konci to nezachránil... _____ Po celou dobu filmu jsem měla pocit, že se koukám na film plus mínus z konce minulého století (a chvílemi na poslední díl Pirátů, viz ty přechody do jiných dimenzí skrz vodu / sklo), ovšem ten Bollywood na závěr vyrazil dech. Pro leckterého diváka pěst na oko, pro posluchače rána přes uši. Taková odrhovačka na jednom tónu a třech akordech... ____ Celkově - jsem ráda, že jsem to viděla, ale doufám, že to nebudu muset opakovat. ()

adia.adia

Roberts je prostě nádherná o tom žádná,mohla být ještě větší mrcha. Kostýmy,efekty,ten zámek! A+...ale..princ sorry,hubenej a hnusnej a co ta brežněvská sněhurka?Měla by si to obočí nechat upravit,takhle ty děti bude akorát strašit. Sněhurek bylo už asi dost,tohle se fakt nepovedlo,ale uznání má akorát zpracování námětu a závěrečný dance..jinak palec dolů ()

Kathleena

Bylo nebylo jedno království, kde žila princezna s ohromným obočím, které divákovi téměř nedalo šanci soustředit se na něco jiného. Královna mě bavila asi nejvíc, bylo vidět, že role Julii sedí a užívá si ji. Trpaslíci byli taky super, ale jinak příběh celkem o ničem, víc měli rozvést zbojnickou část a dát tomu trochu šťávu, ale co mě dostalo je poslední scéna za tu by se nemusel stydět žádnej Bollywoodskej trhák. ()

killerko13

Je to rozprávka a treba sa na to pozerať ako na rozprávku. 3* dávam len kvôli Julie Roberts, Seanu Beanovi a 7 trpaslíkom. Bohužial, tu platí, aspoň u mňa len toľko, že Snehulienka nie je krajšia ako Kráľovná aj keď sa o to filmári snažili ()

Heliooos

Nemůžu si pomoct, ale mně se ten film líbil, Bylo to tak správně ujeté - na jednu stranu sarkastické komentáře zlé královny v podání Julie Roberts, na straně druhé kýčovitá barevnost, bizarní kostýmy a prapodivně tvarovaný zámek (jsem jediný, komu ta skála připomínala záchodovou mísu? :-)) apod. Nechyběl ani vtip - líbily se mi ty scény s opakovaným odzbrojením prince, jak dvakrát přišel do hradu v podvlíkačkách. Sněhurka byla roztomilá (její obočí mi nijak nevadilo, narozdíl od některých recenzujících :-) ) a uměla být i pěkně rázná (obdobně jako princezna Locika z Tangled). Trpaslíci byli super, ty jejich hlášky ("Podejte mi ty erteple" :-D ). A ty harmonikové chůdy byl fakt zajímavý nápad. Samozřejmě po troše napětí nemohl chybět happyend, který mám u filmů tak rád (asi právě proto, že ve skutečnosti to tak dopadá málokdy). Ale u toho indického tanečku při svatbě jsem fakt valil bulvy ... Já si tenhle film každopádně užil. ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012