Zlé královně (Julia Roberts) se podařilo získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna (Lily Collins) se však svého výsostného práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých trpaslíků začíná plánovat odvetu. Sněhurka ožívá v novém dobrodružném příběhu plném lásky, ale i žárlivosti a zrady. (oficiální text distributora)

Bilbo.cz

Nikdy jsem nepochopil, proč jsou americké pohádky tak přestylizované. Někdy (třeba u Burtona) to púsobí dobře, ale tady je to spíš rušivé. Možná je to otázka rozpočtu, nevím. Lily Colins v modrých šatech vypadá hezky. Ještě lepší je, když má zrovna na sobě žluté šaty, kontrast mezi ní a obyvatelstvem ve městě. Jinak jsou ale kostýmy mimo můj vkus. A trpaslíci nemají vousy. Nesmíme se ale na tuhle pohádku dívat jako na obyčejnou klasickou sněhurku. Že nebere svou předlohu příliš vážně dokazuje už třeba to, jakým způsobem v podstatě paroduje muzikálovost Disneyovek. Nakonec to není zas tak špatné dílo. Přesto, třetí hvězdička je spíše za krásnou sněhurku. ()

salvaja

Kdyby v tomhle filmu nehrala Julia Roberts a nebyl film pekny vizualne, tak by si dle meho nazoru zaslouzil film odpad. Spoiler: Nejsem proti inovacim, ale doufala jsem v tradicni trpasliky bez harmonik ci chudu nebo co bylo, otravene jablko a princeznu, statecneho prince ktereho nemusi zachranovat princezna... i tu pusu mu dala ona, ... Les mi pripadal maly a nestrasidelny. Snezilo a princ chodil porad nahy. Vtipy infantilni. Ten konec to uz vubec nekomentuji, to bylo pro fanousky Hannah Montany nebo Muzikalu ze stredni? ()

Chlo0opek

Sledoval jsem to jen po očku, ale ani tak mi to moc za srdce nevzalo. Pěkně graficky zpracováno, s hodnocením si však počkám, až se na to budu dívat pozorněji. ()

nevergiveup odpad!

Na tento film jsem se poměrně dlouho těšil. Sliboval jsem si od něj moderní a lehce neotřelé zpracování tradiční Sněhurky. Bohužel to, co se mi dostalo, mě velice zklamalo. Jako člověk, který slýchával od malička příběhy o Sněhurce a sedmi trpaslících se nedokážu přenést přes to, jakým směrem se tento film vydal. Ať už fakt, že Sněhurka tady není krásná, jemná, zranitelná, nýbrž rádoby emancipovaná žena, která 'pobíhá' (s mečem!) po pár kulisách nebo fakt, že celý příběh je zde postavený úplně na hlavu. Kdyby se tento film nesnažil spojovat se Sněhurkou asi bych sním takový problém neměl, ale takto je to pro mě nepřijatelné. Jelikož hodnocení odpad nedávám často a snažím se mu vyhýbat, tak jsem dlouho hledal důvod, proč dát alespoň jednu hvězdu, nicméně když jsem ho konečně našel, přišel konec v podobě hudebního čísla, které už nemám sílu komentovat. ()

tinss_18

Vôbec ma to nebavilo. Vadilo mi, že z každej postavy urobili "debilka" a to Liliine obočie.. 2 hviezdičky len za pekné kostýmy ()

skok01

Celkem mám rád americkou tvorbu, řekněme, že některé tituly mě nadchly. Tak jsem hned od začátku bedlivě sledoval celý děj a těšil se, jak dopadne klasické dílo v novém pojetí. Prvních cca 2/3 nebo 3/5 filmu byly docela fajn. Ale ten závěr. Hrůza. Celkově musím říct, že to je šílené, šílený brak, tato klasika si tak šílené ztvárnění skutečně nezasloužila. To že samozřejmě téměř z každého okamžiku na diváka dýchá naprosto velkolepé a megalomanské pojetí vlastní americkým velkofilmům to bych ještě pochopil, ale to že bude v závěru celý děj postaven takřka "na hlavu" a některé stěžejní momenty budou dosti upraveny nebo zcela zásadně změněny, tak to už se přejít nedá = princezna a nikoliv princ si zde musí svého prince vzkřísit polibkem, prince si nevzkřísí ze smrti otravou, ale z trapné a nepovedené proměny v psa a to že téměř v závěru sněhurka přelstí stařenu a nesní její otrávené jablko a místo toho jí ho podá k ochutnání, tak to je už tedy síla. To je i na mě moc. No a úplný závěr. Je to totální brak a pokus "o trapný vtip" na entou. Hrůza, šílené, brak. Nikdy více. Jedna * jen z milosti a za efekty a celkové prostředí ve kterém pohádka probíhá. ()

teckax

Proč se to divákovi spíše nelíbí? Netradičně, zábavně a barevně nasnímaná klasická Grimmovská pohádka, která musí potěšit děti i dospělé. ()

Pythonator

Lily Collins je rozhodně pěkná Sněhurka, ale nahradit trpaslíky liliputy mi nepřijde jako dobrý nápad. Nějak se v tom ztratila ta pohádkovost postav. Celkově je to slušná fantasy pro děti. Indický režísér si neodpustil na závěr klasickou hudební indickou vložku, ale ta příšerná popová hudba nezabila jen tu vložku, ale i celý film. MTV hnus na závěr? Děkuji, nechci. ()

tribican

Nízké hodnocení zde na ČSFD mě po zhlédnutí poněkud překvapilo. Příběh je podán věrně, a přitom ponovu a zajímavě. Stopáž je však zbytečně dlouhá a komediální prvky celý snímek spíš znehodnocují než naopak. Známé tváře se snaží film vytáhnout, ale jde jim to jen částečně. 70 % ()

Dupac

Sněhurka zbavená kouzla, s výjimkou vizuálního, což se ale v případě Tarsema Singha tak nějak automaticky předpokládá. Těžko říct, jestli to byl autorský záměr, ale nejsympatičtější (a nejlíp zahraná) je paradoxně postava "zlé" (či spíše cynické a sarkastické) královny v podání Julie Roberts, která hravě válcuje všechny ostatní postavy, přestože jsou napsané a snaživě zahrané v souladu s nejpokrokovějšími kulturními trendy. Akční a dominantní Sněhurka, symbol ženského leadershipu a emancipace, zženštilý submisivní princ na hraně svéprávnosti - prototyp krize mužství - a "trpaslíci", které film vykresluje jako multi-kulti liliputy postižené sociální exkluzí. Je fér přiznat, že u dětí jsem podobné výhrady nezaznamenal, takže zaokrouhluji nahoru. ()

majka02

Nápadité ztvárnění originální klasiky, které si oproti dnešním live-action předělávkám od Disneyho může dovolit i kapku neotřelého humoru a vlastních nápadů. Pochvalu si zaslouží zejména estetika celého filmu, která se projevuje v barevném schématu kulis a kostýmů. Člověk má při sledování pocit, že sleduje něco netradičního, leč pozoruje již roky opakující se téma. Lily Collins výborně ztvárňuje naivitu a vřelost, což u tohoto filmu výjimečně není nikterak obtěžující, a její chemie s Armie Hammerem funguje. Postava Sněhurky je skrze dějovou linii s trpaslíky okořeněna prvky z Robina Hooda, přičemž v druhé polovině filmu se stává plně emancipovanou entitou přebírající tradiční úlohu prince jako zachránce. V dnešní době nejspíš nic neobvyklého, před 10 lety šlo ale o milou úpravu, která neurazila ženské ani mužské publikum. Julia Roberts si zápornou postavu užívá, což je na finálním produktu dost znát. Její postava je oživujícím prvkem, který pobaví děti svým důvtipem, a zaujme dospělé svým satirickým ztvárněním ženské části dnešní společnosti. Mínusem jsou kapku levné efekty, které ve filmu byly dost možná i zbytečné – na filmu je vidět, že pracoval s malým rozpočtem. O to víc ale člověk cení překvapivě kvalitní herecké obsazení, které film pozvedá. Bollywoodské zakončení rozhodně překvapí, ale netuším, proč by mělo někoho urážet. Jedná se o doslovnou třešničku na dortu, jejímž účelem není nic jiného než dokreslení mnohými chválené a již zmíněné estetiky, a očividné zasazení režiséra o vlastní podpis. Film celkově chválím a zároveň nad ním tísním, jelikož bych si přála, aby právě toto byl směr, kterým by se udávaly i dnešní předělávky od Disneyho. ()

Ammit

Kostýmy: Eiko Ishioka. Dějově jinak vcelku obyčejné, ale vtip tam je, pár věcí o životě se z toho děcka naučí. Jinak bych to hodnotila ****, ále ty kostýmy - jasných *****. ()

Veruska.Kuru

Celkem fajn pohádka pro jeden pohodový večer před vánoci. Herečka co hraje snehurku je fajn a celkem ji sluší role. Za mě průměrná pohádka. ()

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

25.02.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012