Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

deLaFere

Při takhle stupidním a ohraném scénáři nemůže film utáhnout ani tak vynikající dvojice jakou bezespou je Gyllehaal a Whitaker. Jestliže po deseti minutách divák dokáže odhadnout co se bude dít a ještě je to podané opravdu hloupě americkým způsobem, něco je opravdu špatně. Je to prostě Fuqua, technicky velmi zdatný, ale dramaticky většinou velmi pokulhávající. Gyllenhaal hraje roli výborně, jeho postava by byla uvěřitelná, kdyby měla lepší scénář. Dění v ringu, až na závěeečný souboj, je dobře udělané, ale prostě je to ohromě povrchní a patetické, škoda nevyužitého potenciálu. ()

waska

Vůbec to není zbytečný film, jak tady v mnoha příspěvcích zaznělo, ještě k tomu je precizně technicky zvládnutý. K tomu se přidá dojemný příběh ( i když trochu okoukaný ), Jako vždy perfektní Jake Gyllenhaal, stejně tak skvělý Forest Whitaker, stále krásnější Rachel a máme tady povedené drama z boxerského prostředí. ()

Maximilianus

Celkom kvalitný počin. Stavba filmu podobná ako Rocky filmy alebo Creed. Do určitej miery sa mi tento film páčil viac ako Creed, do určitej to hodnotím podobne. ()

Hashirama

Rocky pro novou generaci. Motivační nářez s oscarově vyhroceným Gyllenhaalem, který odehrává lidskou slzopudnou story, přičemž postavy nenabývají uvěřitelnosti polidšťováním zažitých ikon, ale pečlivým scénáristickým ošetřením a hlavně bezchybnou dramatizací, která spolu s prací se světlem a stíny či boxerskými a tréninkovými kolážemi dává tušit, že Antoine Fuqua opravdu není žádný rutinér. Samozřejmě, u zápasů by si mohla kamera odpustit pár oddálených záběrů, ale na adrenalinovém potenciálu a energičnosti to zhola nic neubírá a Southpaw bez váhání pokrývá celou škálu diváckých očekávání od rodinného dramatu a emocí až po vysilující testosteronovou nálož. Kromaňonská klasika updatovaná o plnokrevné postavy a hutnou sociální zápletku. V mém žebříčku nejlepší sportovní film. ()

gemi

Scénář je dobrý, herci áčkoví, přesto tomu cosi chybí. Polovinu filmu se hlavní hrdina chová jako kretén, takže si k němu divák těžko hledá cestu. Místy je to bez šťávy. Začíná to parádně a končí to parádně. Ale to mezi tím... Kdyby to bylo celé jako závěrečný zápas, který je strhující, tak je to za pět. ()

Nix

Okey, on ten Fuqua mi jede dobře do noty. Jsem rád, že zas zkusil něco jinýho a vybral si boxerské prostředí. Jake tu exceluje a takového trenéra jako je Forest, to by chtěl i Rocky. Tohle je moc dobrý sportovní drama o znovu zrození se, takové příběhy mne baví. Proč ne. ()

RAFT

No tož máme to zasebů,co k filmu jenom dodat.Tak zaprvé je to dost pěkný film.Určitě jsme měli ,takových filmů se skoro stejným příběhem nespočetně mnoho,ale budiž.Jacke Gyllenhaal dosti dobrý magor ale zahrál to skvěle,dále herečka Rachel ,tak ta byla dobrá jenom co mě moc mrzí že, ji scénáristé nedali moc prostoru, jenom na chvíli což je škoda ale, beru.Dost se příběh vyvíjí po smrti Rachel a to odebrání dcery no nebudu ,tady to psát do detailu at si každý na film zajde.Soundtrack tak ten se moc povedl eminem zase nasklamal i když mi nevadí že nehrál hlavní roli ve filmu ,prostě Jake byl dosti dobrá volba.Za pár měsíců tu máme další boxerské drama Creed .75% ()

biergof

Sytý hladovému nevěří. A on vyhládne a ucítí krev kořisti, není možno ho zastavit. Pak každá kapka potu, každý tep srdce a obrovský kus cesty za vítěstvím, nemá srovnání. Pocit svobody a její ceny. Proto tyhle filmy prostě miluju! Ppřipomenou nám, jaké bitvy jsme my sami zažily, jak si jich i sami sebe vážíme a co ještě je potřeba vykonat. Southpaw (a jeho debilní český ,,Bojovník,, opět děkuji) umí dávat rány i sílu, odhodlání a víru, že to není zbytečné. ()

beuska

Napříč minulostí tolikrát omýlaný, milionkrát vzříšený tentýž samý příběh o statečném bojovníkovi, který si musí sáhnout až úplně na dno, aby získal zpět to, po čem touží....Sama jsem byla velice zvědavá, co se z tohoto stereotypu dá ještě vytvořit, aby to bylo originální. Zde se setkáváme s propojením tří odlišných prvků, které stojí za zmínku. Tou první je scénárista Kurt Sutter. Kdo ví, tak by určitě souhlasil s kvalitou jeho práce. Ať už policejní odznak nebo SOA (zákon gangu) má na světě velký počet fanoušků. I když si myslím, že kdyby byla režie svěřena právě Kurtovi, dopadl by tento film o poznání lépe, čímž se dostáváme k prvku číslo 2 a tou je režisér Fuqua a jeho filmy, vždy průměrné, kvalitou nedotažené do konce, což by se tomuto filmu dalo vytknout, právě proto moje hodnocení 4*. Právě tento fakt byl pro mne zklamáním. A konečně prvek číslo 3 a tím je bezkonkurenční Jake Gylenhaal....jeho přirovnání ke zrajícímu vínu se mi líbí víc než dost. Tenhle chlap přesně ví co a jak, co udělat kvůli tomu, aby tu roli zahrál ze všech nejlíp. Jako Nightcrawler mi naháněl hrůzu a odpor, ve Zmizení exceloval už jen pohledem a tady zosobnil roli fightera tak, jak si myslím já, že by mělo být vyobrazováno...nervově rozpoložená, snadno vybuchující horká hlava, která rychleji jedná, než přemýšlí a pak na to doplácí. Tohle vyobrazení boxera nejvíc odpovídá realitě....Sečteno podtrženo = skvělý herecký výkon + nedokonalá snaha na straně režie z toho udělá v mém mínění hodnocení **** ()

john.h

Ale tak jo. Celou dobu jsem si říkal, že to je tak na tři, ale závěrečnej fight a konečná emocionální vydíračka na mě zafungovaly. Od Fuqui jsem zvyklej na cool filmy s cool postavama a toto je od něj docela netypickej kousek. Hlavní hrdina rozhodně cool není a většinu filmu se chová jako kretén, cool scén tu je taky pomálu, spíš je to takové drama s ambicemi na Oscary, které asi žádné nezíská. Equalizery, Training Daye a Shootery, u toho by měl Fuqua spíš zůstat. Špatné to tedy nebylo, ale od tohoto režiséra čekám špíš cool oddychovku než pokus upoutat na sebe Oscarovu pozornost. ()

TSZ

Plus minus standardní sportovní drama o pádu na dno a drápání zpátky na vrchol. Objektivně tomu asi příliš nevytknete, ačkoliv emoce jsou dost odbyté a k některým dějovým zvratům dochází dost zkratkovitě až nelogicky. Snímek Vám tedy prošumí před očima a když se nebudete jako já bavit počítáním momentů, které znáte z jiných filmů (hlavně z Rockyho), užijete si maximálně průměrný film bez výrazné stopy. ()

Bube1

Antoine Fuqua se tentokrát projevil pouze jako zručný rutinér, protože Bojovník má naprosto schématický děj, kde je od začátku jasné, jak se to celé bude vyvíjet. ALE. Ale je tu jeden člověk, který zvedá tenhle film do vod nadprůměru - Jake Gyllenhaal. To je zkrátka chlap, co si poslední léta vybírá skvělé role a vždycky posune svým výkonem daný film o level výš. Bojovník není vyjímkou, a tak si ode mě nakonec odnáší hezké 4 hvězdy. ()

3mates33

A Oskara dostane...ani by som na nečudoval, keby Leo vyšiel aj tentoraz na prázdno, ale to je ešte dosť skoro to hodnotiť. ... Film, bol dobrý, ako väčšina takýchto Rocky filmov z učebnice "box klišé",ale zároveň nebol.Určite ma najviac sklamal koniec, proste z ničoho nič. ()

alldo.raine

Stále dokola to samé boxerské klišé. Konec předvídatelný jak u Popelky, ale za to co předvedl Jake Gyllenhaal musím dát alespoň 4* hvězdy. Ten se do své role tak ponořil, že sem si říkal, kdy ho uvidím v TV boxovat naživo:) Foresta Whitakera netřeba zmiňovat, ten je perfektní vždy. ()

neo250

Wau! Wau! Wau! Úžasný príbeh boxera, ktorý prišiel o všetko a následne svojou tvrdou prácou sa dostal opäť späť. Dojímavé, napínavé, úžasné. U mňa jednoznačne za 5* ()

vozralec

Příběh o vzestupu, pádu a znovuvzestupu boxera. Natočeno kvalitně. Gyllenhaal se choval jako solidní magor. Spratek v pohodě. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo