Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

Mrkvič

Pěkně spíchnutej scifák. Malé náklady na filmy ani nejsou moc vidět. Efekty jsou slušné a snad jen pár scénám by slušelo jendo či dvě přetočení. Potěší charismatický Liev Schreiber, který celý film táhne. Začátek filmu působí tak krásně vědecky, dokumentárně a opravdově, až mě zamrzelo, co se po půlhodině stalo. Ale i ta hororová stránka filmu má něco do sebe, i když už byly viděny mnohem lepší z tohoto prostředí. Pro scifaře ale určitě příjemný zážitek. ()

Sfinkter

V mnoha ohledech zjevná inspirace Vetřelcem je k dobru věci a atmosféru si užijete vrchovatě. Musím ocenit i výpravu s kulisami, celý snímek radost pohledět. I když je celá zápletka dosti extrémní a v podstatě absurdní, díky výše zmíněným kladům a preciznosti kamery hodnotím pouze kladně. ()

dzira

V rámci žánru dobře odvedená práce. Atmosféra, napětí. Není nutné o tom moc přemýšlet - to by dojem pokazilo. Je dobré to přijmout takové, jako to je... ()

Ryuuhei

Pěkně natočené, ale veskrze průměrné scífko, které pracuje se „zombie ve vesmíru“. Takže tu máme klasickou skupinu vědců, z toho doktorku, které nikdo nevěří a hlavního hrdinu trpícího klaustrofobií (astronaut jak vyšitý!). Nakonec i onu bakteriální nákazu, kterou paradoxně objeví až v poslední den své mise, neposedného kolegu, co se až fanaticky snaží získat její vzorky, až se pod ním doslova slehne zem, a problém je na světě. Neřeší se, jak nákaza skutečně funguje, prostě klasicky mění lidi ve stvůry, které se nezdají být úplně hloupé, ale jejich jediným cílem je nepustit nikoho z povrchu Marsu pryč (proč, to je záhada). Děj se vyvíjí klasicky, kdy jeden po druhém umírají, až zbyde jen hrdina a takový ten ultimátní záporák tvořený nejvíc sobeckým členem posádky, který se dosud snažil zachránit jen sám sebe. Co se mi skutečně líbilo, tak závěr, který končí otevřeně a můžeme si jen domýšlet, jak to všechno pokračovalo a zda i hrdinu nakonec postihla nákaza. Zajímavě natočený a obsazený snímek, který vizuály nicméně zakrýval svou těžkou béčkovitost. ()

noriaki

S Prometheem to nemá společné prakticky nic a kdo tvrdí opak, zoufale film Ridleyho Scotta nepochopil. Srovnání s Europa Report už je víc k věci. A prvních možná dvacet minut jsem se doopravdy těšil, že si zopakuju stejný zážitek. Nestalo se. The Last Days on Mars je mnohem méně ambiciózní, zato má mnohem větší tah na branku. Scénář se s ničím nemaže, takže na nějakou hrůzu z tajemna můžete rovnou zapomenout. Všechno je hned krásně vidět a i děj je lehce předvídatelný. Což mimo jiné znamená, že atmosféru táhne akorát Mars a sem tam nějaká ta emocionální scéna. Nakonec proč ne, prostředí Rudé planety je člověku nepřátelské i za těch nejideálnějších podmínek, takže boj o život v něm má své charisma. Na příval adrenalinu jsem ale čekal marně. Ze dvou odlišných přístupů na téma První kontakt tak u mě na plné čáře zvítězil příběh z Jupiterova měsíce. ()

venison

Čekal jsem málo a dostala mnoho.. Skvělá nízkorozpočtová sci-finka s perfektní atmosférou a hereckými výkony křížená s walking dead hororem :-) Role Kim dost kopírovala postavu Ripleyové z Alienů, ale to mě spíš potěšilo než nakrklo :-) Liev Schreiber byl dokonalej :-) Bezva filmový zážitek ;-) ()

lennyd

Skupina vědců a kosmonautů na Marsu už netrpělivě vyhlíží den, kdy se po mnoha dlouhých měsících, strávených na rudé planetě, opět odeberou na mateřskou loď, a vydají se zpět modré obloze a zeleným loukám na Zemi. Ale jeden z vědců objeví to, po čem dlouhou dobu pátrali - zárodky živých organismů v jednom ze vzorků. I napříč rozkazům se vydá hledat více vzorků, při tom ale spadne do hluboké jámy a zmizí. Ostatní ale na truchlení nemají čas, neboť se zmizelý vědec o pár hodin znovu objeví, ale jako krvežíznivá zombie, která bez milosti zabíjí zbytek posádky (a mrtví, jak známo, dlouho mrtví nezůstávají...).. Z počátku to vypadalo jako pokus o ideální film - kombinace scifi a horroru (ta už se několikrát skvěle povedla .. tady nebo tady, navíc odehrávající se na planetě Mars (ke které mám tak nějak blízko), a navíc v jedné z hlavních rolí Liev Schreiber - to přece nemůže dopadnout zle. Bohužel film skončil někde na půl cestě, mezi totální srajdou, a skvělým počinem - vše výše zmíněné platí, ale k tomu musím vytknout jednak ne moc inteligentní chování jednotlivých postav (jakoby nikdy neviděli žádný zombie film :)) ), ale hlavně musím vynadat režisérovi a kameramanům, protože si chtěli dost usnadnit práci, a tak většinu záběrů, kde se mohli vyřádit, umístili buď do písečné bouře nebo do temné noci (bez světel). Ale i když to všechno nějak shrnu, tak úplně zklamaný nejsem... ()

elanius

(58/2014) / Výborné hororové sci-fi béčko. Nič viac dodávať netreba. Ešte možno výkon Lieva Schriebera, pre mňa za plný počet. Na relatívne malej ploche proste filmu dal tvár. (7/10) ()

Pump

Těšil jsem se, ovšem film mne zklamal na celé čáře. Bída s nouzí. Opravdu nedoporučuji ke shlédnutí, nestojí to za ten čas. ()

Aven

Jen o fous menší nuda než nesnesitelný Europa report. Pokus natočit vážný horor na základě béčkového scénáře snad ani jinak dopadnout nemohl. Postavy se sice opět chovají jako banda retardovaných opic, nicméně narozdíl od Europy se tu aspoň občas něco děje - autoři se však žel ve snaze o artíkovsky laděné momenty rozhodli, že bude fajn survival scény natočit ve stylu stroboskopicky problikávající žárovky nebo všepohlcující písečné bouře - v obou případech je pak na plátně vidět velký prd, takže efekt by byl nejspíš stejný i kdyby filmaři místo pobíhajících zombáků vrazili do země pár slaměných panáků z pole. ()

Mishqo

Krutý žart?! Čakal som oveľa viac a čakal som že to bude niečo serióznejšie. Ako fanúšik sci-fi som nadmerne sklamaný. ()

fefee

Ale ano veľmi slušné, celkom príjemné prekvapenie. Je vidieť že to nemalo a asi ani nechcelo mať väčšie ambície no natočené to bolo skvelo. 3,5* ()

VanTom

Slušná atmosféra pusté Rudé planety odchází objevením čehosi organického rychle do kopru, jakmile je jasné, že nás nečeká nic většího než "zombie" vyvražďovačka v papírově originálních kulisách. Debilní chování supervědců lze přičíst dlouhodobé izolaci a ponorce. ()

Terzeus

Film drží nad vodou len skvelá výprava, obostojní herci a kamera, inak je to typický vesmírny horor s minimom invencie a slabým scenárom, ktorý ako tak zachraňujú záverečné tri dusivé minúty. ()

lykan9

Před shlédnutím Posledních dní na Marsu jsem viděl jiný horor - Open Grave. Open Grave mělo sympatické herce a skvělou příběhovou stránku, ale byl zcela bez napětí. Poslední dny na Marsu to mají přesně obráceně. Možná až na Lieva Schreibera byli ostatní herci nezajímavý a nezáživní. Příběh sám o sobě se mi zdál nudný a různé sekvence byly jak zkopírované z jiných filmů. Co však tomuto filmu musím uznat, tak byl napínavý a místy i děsivý a plně tímto vykompenzoval nedostatky. Když tedy překousnete některé opravdu ne moc dobré výkony určitých aktérů a pominete své pocity, že jste tu a tam nějakou část už někdy viděli někde jinde, tak se jedná o poměrně slušný sci-fi horor. ()

ghatos

Mohlo to být skvělé, jenže pěkný vizuál není podpořen obsahem. V 15 minutě se to mohlo tak krásně rozvíjet (v jeskyni cosi je) a už jen to by stačilo navodit dobrý dojem. No a kdyby si někdo dal trošku záležet na psychologii postav nebo (ne)přesahu lidské rasy..., takhle je to nejpodřadnější zombie thriller v atraktivním prostředí :( . 48%. ()

JohnSmith

Celkem slušný vyvražďovací sci-fi horůrek. Možná jsem diletant, ale nepřišlo mi normální,aby lidi chodili na Marsu úplně normálně. ()

Killda

Náhodou! Guilty pleasure! Příběh není až tak k zahození. Minimalistické pojetí s absencí velkých CGI efektů mi sedlo. Postavy sice neměly nějakou velkou hloubku, ale vše se ke konci krásně uzavřelo, jinými slovy vše mělo po dramaturgické části smysl. Je to sice nehorázná vykrádačka Promethea a Vetřelce, atmosféra zde není vystavěna žádná, a prvotřídním horrorem bych to taky nenazíval, ale prostě mám pocit, že tenhle film je velmi dobře zpracován a snad s větším rozpočtem a zkušeností štábu by se mohl pohybovat mezi velkými scifi horrory. ()

KASUGI odpad!

Ne, prostě hlava nebere, proč někdo shání peníze, herce, kulisy a fajnové sci-fi vozítka, aby natočil toto. Opruzácká vykrádačka všeho možného bez sebemenšího náznaku nějakých ambicí. Když někdo neumí psát příběhy, ať tam aspoň nafláká pořádné gore, nebo vtip. Cokoliv, jenom ne proboha takové prázdné bezobsažné hovno. Posádka tupá, až to bolí. Když už se začne něco dít, začne se taky třepat kamera, nebo blikat světlo. Fakt bych chtěl vidět ten proces vzniku, kdy příjde scénárista za producentem, ten to odkývne, pak jdou za režisérem a ten řekne super, to bude dobrý film, kdy točíme? ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů