Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

kkarx

Zprvu to vypadá hodně dobře, ale zanedlouho se z toho vyklube jen obyčejné béčko. Tady autorům bohužel chyběla větší představivost. ()

Ombak▼Penari

Mise na Mars, Rudá planeta, Poslední dny na Marsu...Když se vyrobí vesmírná scifi, kde je ústředním motivem Mars, tak to zatím nikdy nedopadlo úplně dobře. Snímek sice stejně jako jeho předchůdci má svoje kouzlo a dobrou vesmírnou atmosféru, ale bohužel se nevymanil z béčkovějších vod. Pěkný vizuál a zajímavé obrázky z povrchu planety jsou určitě kladem, ale bohužel film se po počátečním zajímavém objevu a pátrání po ztracených členech mise stává dost primitivní vyvražďovačkou bez zajímavějších okamžiků. Stačí se podívat na nízkorozpočtový Moon a je vidět, že to jde lépe i jen s jedním hercem. Docela zklamání včetně nijak oslnivého finále. Škoda promarněné šance. ()

Kingjiri

Slušnou atmosféru, filmařinu i herecký výkony táhne výrazně dolu silně neoriginální příběh. Posádka na Marsu objeví známky života, který jí začnou napadat a dělat z ní tajemný monstra. Když se to řekne takhle, tak co by vlasně člověk od vyvražďovacího scifi hororu chtěl, že jo. Ale já bych přece jenom rád aspoň nějaký rozuzlení a trochu toho vysvětlení, co vlastně posádku napadlo. Tyhle alibisticky nedovyprávěný příběhy (mnohdy dle mě proto, že tvůrci prostě neodokážou napsat nějakou smysluplnou pointu) prostě nemám rád a mám sto chutí dát jenom dvě hvězdy. Ale jak už jsem řek, atmosféra, filmařina i herci jsou fakt dobrý, takže za tohle letí třetí slabá hvězda. ()

Torgal

Lacná napodobenina klasických sci-fi horrorov rokov minulých. A nenarážam tým len na rozpočet, ale aj na scenár, réžiu a herecké výkony zúčastnených. Schrieber mi prudko nesadol a z celého filmu som vôbec nemal dojem, že sme vo vesmíre, ale že niekde v Arizone z nejakého dôvodu pobehujú týpci v skafandroch. Atmosféra tiež slabá, ľakačky tiež, až finále to aspoň trochu ťahá hore. 4+/10 ()

Dimo

Bál jsem se, dle komentářů, ale celkem zbytečně. Dobře odsýpající sci-fi, sice bez přesahu, který film opravdu mohl mít. Potenciálu z počáteční "díry" se dalo vytežit fakt víc, ale tvůrci hold zvolili poměrně netajemné zobrazení a vyzrazení vo co go už v počátku. No a pak už je to taková naháněčka, kdy postavy postupně odpadají. Oceňuju, že se film zdržel laciných lekaček, ale zase chybělo větší napětí a strach a hlavně trochu hlubší a rozvinutější příběh. Důležité je, že po shlédnutí nejsem naštvanej. 60%. ()

Yancl

Překvapivě nenáročná jednohubka v působivém scifi kabátku .. škoda toho slabšího úvodu a celkově pomalejšího rozjezdu, poněvadž zbytek filmu se nesl rozdováděných vlnách temné až hororové atmosféry. Kdo by čekal šťastný happyend, je na omylu .. ono to sklízení posádky celkem ocejpá až po závěrečné titulky .. po kterých člověk stejně moc netuší, jak to dopadlo (ale slušně rozjezd pro případnou dvojku :)). Na nízkorozpočtový film slušně natočeno, efekty dostačující .. jako scifi fanda dávám palec nahoru, to okořenění v podobě hororu se mi také zamlouvalo. Nečekal jsem výpravný blockbuster, ale menší scifko z vesmíru >> toho se mi dostalo. [67%] ()

Whitebeard

Slušný, velice slušný. Napínavý, vynikající záběry z vlastních pohledů, skvělá atmosféra a hudba připomínající mi Sunshine. Herci do jednoho hrajou skvěle, hlavně Liev Schreiber. Záchvaty, klaustrofobický záběry, tma, nedostatek energie a jedna agresivní bakterie napadající jeho misijní kolegy (skvěle představeni, skvěle chovající se v daných situacích). Určitě překvapení, moc líbilo. 4* ()

helraiser

Jo tak tohle byla pecka. Sci-fi horory můžu a tenhle ač docela komorní mi neskutečně sednul. Atmosféra parádní, prostředí bomba a navíc světe div se kosmonauti zde opravdu chodí v oblacích i s helmou, což je počin v dnešní době nevýdaný. Bavilo, víc takových. ()

AxelWers

Čakal som trochu viac, nie zlý film, ale dej mi pripadal veľmi priamočiary, predvídateľný a napätie som nepociťoval žiadne, čo pri sci-fi horore je dosť veľký nedostatok. Filmu by určite viac prospelo, keby dej bol viac mysteriózny, v tomto smere sa mi viac pozdával Prometheus, ktorý sa tu v komentároch viac krát spomenul. ()

aLCaP0Ne

Priemerný sci-fi snímok, ktorý nič extra neponúkne. Už od úvodných minút bolo jasné, že tempo bude naozaj pomalé. Škoda, pretože vyzeralo to naozaj sľubne.. 60% ()

Acrobat

Zahľadenosť do histórie, stredovekých bojov, vynájdenia kníhtlače, dominikánska inkvizícia, rozdelenie sveta medzi POR a ESP, pušný prach, taktiky obliehania hradov, Kristovi bojovníci, Compostela a Via Francigena...Výpočet možností milovania histórie znamená, že žijem v minulosti. To čo bolo, kdežto sci-fi nevedno či vôbec bude. Avšak Mars ukazuje, že treba stiahnuť všetko čo tam hore je. Z vesmíru toho neviem veľa, ale viem, že ak chcem ísť na malú, nemám vyberať svoj penis. Koniec srandy, ale len tieto poznámky môžu odľahčiť atmosféru. Pretože to je snáď jediný film poslednej nízkorozpočtovej thriller-hororovej dekády, ktorý sa nesmeje, nepoužíva debilné riešenie situácii, koná promptne, a prinútil si vážiť kyslík, slnko, život. Tajomno sa síce pretaví do x-krát opakovaných Undead, ale celé je to príjemne tmavé, cudzoplanetárne, klaustrofobické. Ja ale vždy vravím nechajme vesmír vesmírom a zameraj každý svoj deň na robenie tohto sveta svetlejším a ľudí lepšími. Žijeme predsa tu, vy a ja vedľa seba, nie niekde v diaľke, vo večnom chlade a tme. Koniec znameniam, v tomto znaku Konštantín vyhral; ja hovorím výborná minimalistická forma s perfektne beznádejným osudom postáv pri stráviteľnom deji a príbehu. (videné 17.11.2013, BDrip) ()

Sykon

!SPOILER ALERT! Spojení sci-fi a zombies na cizí planetě jsem popravdě viděl snad poprvé, a přesto pro mě zavánělo strašlivým klišé. Ono vlastně po celý film jsem tak nějak věděl co bude následovat a protože osudy postav mi byly docela ukradené, místy jsem se nudil... Takže tahle kombinace u mě tentokrát nevyhrála, přestože pár zajímavých okamžiků by se ve filmu našlo (například závěrečná scéna). ()

Mitopus

Nuda a šeď a souboj se spánkem. Scifi zombie "horor" jenže na scifi málo vědeckofantastické a na zombie horor málo dramaticky kulervoucí. Napětí z neznámého končí hned v začátku, kdy se prozradí pointa a zbytek filmu je už jen nemastná neslaná honička někde v poušti ve skafandrech - pocit mimozemského prostředí Marsu totiž veškerý žádný. Nicméně pořád lepší než například muskulaturní gayovina Riddick 3, kde nebyl zgruntu žádný příběh, proto alespoň jedna * za "snahu". Joa Liev Schreiber vypadá jak kapibara. Holt nemohly se tenhle rok urodit jen dobrá scifíčka. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů