Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

KASUGI odpad!

Ne, prostě hlava nebere, proč někdo shání peníze, herce, kulisy a fajnové sci-fi vozítka, aby natočil toto. Opruzácká vykrádačka všeho možného bez sebemenšího náznaku nějakých ambicí. Když někdo neumí psát příběhy, ať tam aspoň nafláká pořádné gore, nebo vtip. Cokoliv, jenom ne proboha takové prázdné bezobsažné hovno. Posádka tupá, až to bolí. Když už se začne něco dít, začne se taky třepat kamera, nebo blikat světlo. Fakt bych chtěl vidět ten proces vzniku, kdy příjde scénárista za producentem, ten to odkývne, pak jdou za režisérem a ten řekne super, to bude dobrý film, kdy točíme? ()

zolo23

Totálne sklamanie, keď už je scenár tak prostý, mohlo sa to zvrtnúť aspoň do megavyvražďovačky čo sa nestalo. Nuda strieda nudu a film by nezachránil ani "svetový" záchranca Bruce Willis. Efekty na úrovni, ale čo z toho keď najpodstatnejšie veci sú točené v tme. A keď sú zábery točené vo svetle, kamera sa nehorázne klepe...Tie dva body sú len z úcty k žánru a za to, že filmy s tematikou Mars milujem. ()

Pecival

Ďivák asi může cítit jisté zklamání nad tím, kam to scénář vytočil, když se objeví první zombík na scéně, jelikož začátek je moc příjemně atmosférická podívaná. Ale nutno uznat, že i pak se pořád něco děje (herci vesměs sympaťáci (kromě Lieva je můj favorit Elias Koteas) a odsýpá to více než slušně. Je tam obšlehlý kde co, ale v zásadě nakonec spokojenost. A soundtrack je bezva. ()

jefff

Něco mezi Prometheem a zombie horory ala George Romero. Je to sice poměrně laciné s nepřesvědčivým scénářem a odbytým příběhem, ale má to spád a sem tam i slušnou atmošku. Koukat se na to rozhodně dalo, ale unešený z toho nejsem. ()

Šakalík

Jsem zklamaný. Čekal jsem sice levný, ale zábavný sci-fi hororek. Film se sice rozjíždí poměrně nadějně, kdy svým námětem vyvolá vzpomínky na geniální Věc. Bohužel záhy se prokáže jeho obsahová prázdnota a nakažení astronauti ze všeho nejvíc připomínají klasické zombíky, což je námět už tak ohraný, že se mu cíleně vyhýbám. Film se sice odehrává v náramně zajímavých exteriérech červené planety, bohužel z toho vůbec nic nevytěží. Atmosferická stránka filmu je totiž v podstatě nulová. Mizerná je i kamera, která ty nejzajímavější pasáže rozemele do roztřesené kaše, takže divák z toho zase nic nemá. O hereckých výkonech netřeba déle hovořit, jsou adekvátní kvalitě celého snímku. I s menším rozpočtem se dají vytvořit zajímavé věci. Tentokrát to bohužel ale nevyšlo. ()

Gyorgy

Režisér Ruari Robinson, který ve své filmografii doposud tvořili jenom krátkometrážní snímky přichází s celovečerním hororovým sci-fi. Je jen na vás, jaký si k němu vytvoříte vztah. Já nemám slov. Po skvělé Europa Report letos přichází zase kvalitní hororové sci-fi. Vše je tak, jak má být - snímek nepostrádá atmosféru strachu (podoba Vetřelce je znát), paniku nebo psychologický nátlak s paranoiou. Trošičku tam kulhá některé herecké obsazení, s kterými nezle nijak z sympatizovat, pak mi taky chybělo, když zemřela Kim, ještě mohla nastat z její strany nějaká odplata, ať už v přestrojení zombie, ale jelikož je to režisérův první celovečerňák, rád na všechny drobnější (nechci říkat chyby, je na vás, jak si to vyložíte) díry nechám být a užiju si zbytek filmu. Konec byl mega. Titulky jsem s pootevřenou pusou dokoukal celý. Snad to nebude trvat dlouho a zas mi něco udělá takovou radost, jako The Last Days On Mars. 85% ()

vitekpe

Je to vlastne zombie film odehravajici se ve vesmiru, konkretne "na Marsu". P.S.: Celou dobu mi vrtalo hlavou, zda se da "na Marsu" takhle pobihat (jakoze gravitace)? Jedno shlednuti neurazi, film si na nic nehraje, coz je prijemne. ()

widla

*SPOILER* Tak zombies pronikly už i na Mars... Hrozná slátanina, ale opravdu. Celou dobu si říkáte, že to už opravdu nemohou myslet vážně.. A oni jo. Jediné pozitivum byly nečekané dějové zvraty (2, slovy dva), kdy zbabělý Irwin zavře mnohem zajímavější postavu Kim a tím ji odsoudí k záhubě a pak druhý, kdy je odsouzena i milá hlavního 'hrdiny'. Milé, a ano docela nečekané. Ale jako celek to nezachrání. ()

Forsberg11

Mayday, mayday máme problém, veľký problém: nudil som sa pri sci-fi horore The Last Days On Mars!!! Opakujem mayday mayday, zase som raz bol sklamaný po super ohlasoch. Houston, pošlite mi sem nejaké lepšie kúsky. Takže asi takto... Slabota, od začiatku do konca. Okrem, dvoch troch napínavých scén sa tu v podstate nič zaujímavé, tobôž hororové nedeje. Nerozumiem zdĺhavým dialógom o ničom, a ešte keď vonkoncom neposúvajú dej dopredu. Jednotlivé postavy robili veci podľa typickej filmovej šablóny, teda hlúpo. Liv Schreiber bol po dlhej dobe neskutočne otravný a tie jeho psychické stavy každých desať minúť privádzali psychické stavy aj mne. Tento film je slabý na úrovni hororu ako aj sci-fi. A keď sa po vykecávačkách začne konečne niečo diať, je to buď v tme, piesočnej búrke alebo v rukách parkinsonom postihnutého kameramana. Nudná blbosť, ktorá sa hrá na viac ako v skutočnosti je. Toto veru ee. 35 %! ()

sedm.1

The Last Days on Mars. Velice lákavý název. Žánrové zařazení sci-fi/horor/thriller. To znělo ještě líp. A k tomu Liev Schreiber v hlavní roli? Kombinace toho všeho se pro mě prostě stalo neodolatelnou výzvou tento snímek vidět. A pointa je už asi jasná, výsledný dojem nakonec nulový. Po půl hodince jsem už myslel, že jde o můj poslední den na Zemi a já jsem tím ukrutně nezáživným tempem a nudnou zápletkou již trestán za všechny své hříchy. Na to by popravdě ale půl hoďky asi vážně nestačilo 8D. Každopádně, po těch protrpěných třiceti minutách film získal na obrátkách, ke slovu se dostala akce, a i pár těch thrillerově hororových prvků, což pak vydrželo prakticky až dokonce, což zní sice pěkně, problém ovšem je, že to zpracování stálo za starou bačkoru. Že to na mě vizuálně celé působilo neuvěřitelně lacině, je jedna věc, to bych ale ještě dokázal kousnout, daleko horší ale bylo, že veškeré ty akce, naháněčky, likvidování a napětí jednoduše nefungovali, nic z toho mě nedokázalo oslovit, nic z toho nebylo působivé, zajímavé, poutavé. Vše to navíc bylo, zřejmě kvůli finanční stránce, i dost nepřehledné, divoce sestříhané, zkrátka nic pro mě. Ke konci mi tam navíc začala drhnout i krapet logika a jednání některých postav, načež pak samotná pointa byla naprosto nudná a nenápaditá, až hrůza. Já jsem tedy rozhodně nečekal žádnou velkorozpočtovou efektní řežbu, ale i levnější, komornější thrillerové sci-fi by mělo mít svou úroveň, disponovat něčím originálnějším, zajímavějším, poutavějším, The Last Days on Mars nic z toho ovšem nemá, jen plno keců proložených nepřehlednou akcí v nevýrazných dekoracích, a to mě fakt nebere. ()

DavidS.

Slibných dvacet prvních minut zabřehne lusknutím prstu do naprosté primitivnosti a nudy již stokrát viděného... ()

666Carnage

Já miluju tenhle typ filmu. Psycho, sci-fi horror, který je neuvěřitelně klaustrofobický a má temnou a hustou atmosféru, která by se dala krájet. Těhle filmů je málo což je docela škoda. Fakt můžu říct, že tenhle film jsem si opravdu užil. Uteklo to jako voda a já najednou koukam jak běží titulky a jsem jsem furt v tý atmosféře toho filmu, tak to mam rád. Jinak konec byl jak vystřiženej z prvního Aliena.Více takových filmů. Děkuju 75% ()

iXtr3m3

Tak trochu iný "Martian" Výborná tuhnúca atmosféra, prekvapivo viac ako len slušné technické spracovanie a obľúbený herci na čele s Lievom Schreiberom a Eliasom Koteasom. ()

divak84

pokud tomuhle paskvilu dá někdo víc než 2* tak by se měl nejspíš nechat otestovat, zda mu v žilách nekoluje nějaká mimozemská bakterie. já chapu že svět potřebuje i céčkové filmy, ale nechápu že se k nim nechají překecat i relativně solidní herci. nulová invence, nulový nudný a předvídatelný příběh, nic navíc, nic nového. alespon ta meziplanetární hudba byla ok... s Marsem má film společný pouze název jinak absolutně nic. s hororem nebo thrillerem naprosto vůbec nic.. jestli tady někdo dokaže dávat tenhle film do souvislosti s prometheem, tak je mi ho važně líto... ()

Corpsegrinder

Hooooooooooo to byl nářez uffffffff Rudá planeta sice vybledla ale neva namrdaný zombie maj chuť na kosmonautský vepřový a jdou se navečeřet v čemž se jim snaží zabránit haluškovej Lievanec a uíííí pařbáááá nářez film jede tupá sračka debilní. + ELIÁŠ KOTEÁŠ ()

HArna

Přesně tenhle typ filmu vyhledávám,jelikož vás může cokoliv překvapit.V podstatě se můžu pod komentář J*A*S*M podepsat,protože to naprosto vystihl.Skvělej Liev Schreiber,který je tak trochu v pozadí holywoodským hvězdám.Určitě mrzí nízké,velmi nízké hodnocení,protože tenhle film by si zasloužil o 20%vyšší hodnocení. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů