Poslední dny na Marsu

• Velká Británie The Last Days on Mars (více)

Měl to být poslední den jejich mise na Marsu, jenže poté, co se jeden ze členů týmu vydá na neschválenou expedici, to možná bude i poslední den jejich života... (Czexx)

F.W.Colqhoun

Get your ass (out of) Mars. Vkusná ukázka profesionálně odvedeného, nízkorozpočtového sci-fi eklektismu. Realistický přístup [přinejmenším podstatně realističtější, než u vyhypované Gravity] dodává béčkovému námětu patinu věrohodnosti. Atmosféra očekávání odletu a ukončení ponorkové situace je hmatatelná. Soubor použitých motivů představuje snůšku toho zapamatovatelnějšího z béčkového kánonu. Vzpomenete si na Věc, Horizont události, Sunshine... Toho původního je bohužel / naštěstí pomálu. Nejlépe ale film funguje jako příležitost nechat spolu v síti slušných dialogů a konfliktních situací řádit nedoceněné herce. Proč Liev Schreiber není superstar je nad mé chápání, Romolu Garai odsuzuje k druhořadosti nesmyslné jméno a Olivia Williams je jako akceschopná neempatická svině * podobně jako v Muži ve stínu * dokonalá. S přihlédnutím ke zdrojům inspirace ale nepřekvapí, že film nedrží pohromadě a napětí, byť citelné, kolísá a nekopíruje ten proklatě potřebný dramatický oblouk ani přibližně. Konec je jak vystřižený ze závěrečné animace Unreal, který udivil v devadesátém osmém po týdnu paření stejně jako dnes. Tři-a-půl. ()

LittleMonste

Konečně dobrá žánrovka. Vesmírných hororů je málo a těch dobrých ještě méně, ale The Last Days on Mars se k nim může směle přidat. Charakterová pestrost baví, hlavně vědkyně Kim, kterou ztvárnila pro mě čím dál oblíbenější Olivia Williams. Odpouštím všechny nedostatky, protože to má svou atmosféru a děj ubíhá poměrně rychle k lehce depresivnímu otevřenému konci. (75%) ()

Ixbalanke odpad!

Prázdnější a nudnější film jsem dlouho neviděla. Noc oživlých mrtvol na Marsu. Žádnou scifi myšlenku, která by byla jakkoliv inovativní, jsem nenašla. První asi půl hodina vypadá docela zajímavě, ale po zbytek filmu se jen příšerky honí s lidma a snaží se je zabít. Kam klesáš Velká Británie? ()

Teabag

Příjemné překvapení s mým oblíbeným Liev Schreiberem. Jediné, co mi trochu vadilo bylo vizuální zpracování, které mi vzdáleně připomínalo nějaký hraný dokument na BBC. Tyhle vesmírné jednohubky mi ale obecně dost sedí. ()

iampatrik

60% Jak udělat lehký horor se zombie tak, aby nebyl jako každý jiný a alespoň trochu originální? Co takhle ho vsadit do prostředí vesmírné základny na Marsu? Poslední dny na Marsu je přesně tím případem. Jednoduchá zápletka, která spočívá v boji o holý život a únik ze spárů svých bývalých kolegů sice nepostrádá dynamiku či akčnost, popřípadě zvládnuté kulisy vesmírné stanice. Zde se však úplně vytratila (asi do vesmíru) atmosféra filmu, což mi hodně vadilo, zvlášť asi také z důvodu, že není to tak dávno, co jsem viděl Europa Report, kde vše fungovalo mnohem lépe. Ani má hororová zmínka, není tak hororová, což však nepovažuju za mínus. Otevírá tak dveře i mimožánrovým divákům, neboť scény nejsou hrozivé. Pokud někdo rád komornější scifi, potažmo akční scifi, nebude filmem zklamán. ()

mclenin

Štýlové a veľmi atmosferické vykreslenie posledných hodín misie na červenej planéte. Film sa rozbieha bez zbytočného naťahovania deja, vystačí si len s úvodným predstavením postáv a načrtnutím východiskovej situácie, v ktorej sa nachádzajú, a od ktorej sa bude príbeh odvíjať. Komornou atmosférou, nehostinným prostredím a zručným budovaním napätia pripomenie "30 days of night" a mne osobne miestami pripomenul hororovú hru "Dead Space", každému sa zrejme podobá na niektorý z obdobných kúskov tohto žánru uvedených v komentároch ostatných užívateľov (Europa Reports, Event Horizon, Sphere, Prometheus). Záver ponúka priestor pre imagináciu diváka a navyše si ponecháva pootvorené dvierka pre možné pokračovanie. ()

Haymar

Tak tohle se mi přesně trefilo do vkusu - na kousek ála Event Horizon už sem dlooouho čekal (navíc v super kombinaci se zombie tématikou)... a... dočkal sem jupííí! Sice béčko jak noha, občas logika maličko hapruje ale celková atmosféra výborná, natočený to je skvěle a herci parádní - v čele s parádním Schreiberem! Víc takovejch pecek víc víc víc ()

chaometic

Ze začátku to vypadalo velmi hezky. Problémem je nudný scénář a nedostatek fantazie ani zápletka Jde o jeden z triků jak přilákat lidi na dobrým traileru vytvořit fantastický scénář vrazit peníze do efektů a zbytek se odehrává v jedné místnosti-moc laciné na můj vkus. ()

Hanes88

No určitě to nebylo špatné...Už jsem dlouho neviděl takový druh hororu...není to sice žádná extratřída ale z herců se překvapivě blýskl Liev Schreiber, který většinou hraje jen vedlejší role a ukázal, že více těch hlavních by taky neuškodilo. Mi se to celkem líbilo takže dávám 70%. ()

bloodcountes

Tenhle film se mi líbil hodně. Čekala jsem nějaký béčkový barvotiskový masomlejnek, ale dočkala jsem se (pokud mohu soudit) velmi pěkně vypracované atmosféry Marsu, výzkumné stanice, charakterů. Celá ta "sci" část mi přišla fakt dobrá, střízlivá, ukázněná a prostě "jako živá". Mě by to klidně i stačilo, ale je fakt, že lidi by asi nudilo dívat se na poklidné bádání, vždyť podle zdejších komentů si někdo myslí, že se nic nedělo až do momentu, kdy na scénu přichází to "fi" nebo lépe řečeno horror, ale tak to není. Děje se tam toho hodně od začátku, jenom to není tak akční. Zato je to velice zajímavý vtahuje to dovnitř, přestože jsem tam nenašla ani jedinou sympatickou postavu, se kterou bych se mohla sblížit. Přes všechno to vyvražďování mi přišel tento snímek příjemně střízlivý a umírněný, Mars v tomto podání mi učaroval a jednou bych se tam ráda vypravila. Na viry serepes, ty si stejně vymysleli scénáristi, aby jim na to lidi chodili do kina:) ()

dan4815

Jak to vzít. Kdyby neexistovalo plno podobných filmů, jako je třeba Europa Report, tak bych tomuto filmu dal možná i lepší hodnocení. Takhle je to stále dokola, akorát místo měsíce Europy nebo nějaké vesmírné lodi tu máme Mars. Takový scénář vypadá následovně - seznámení s postavami a prostředím, kde pracují a na čem pracují; psychologický problém, obvykle úzkosti, deprese nebo ponorková nemoc; první problém, kde alespoň jeden člen posádky má jiný názor než ostatní a dělá si co chce, což má nějaké následky; konflikt samotný; úmrtí postav. No, a zapomněl jsem tam všude vměstnat na klišé, nuda a předvídaný děj. Na jednu stranu jsem u filmu vydržel až do konce, chvílemi jsem cítil onen jistý pocit, že musím vydržet ještě pár minut a uvidím něco zajímavého. A ono je, několik scén dokáže zaujmout natolik, až by tomu člověk dal tak ty čtyři hvězdičky. Poté si však vzpomene, kolik takových filmů v žánru je, a zase ho ta hvězdičková chuť přejde. V podstatě by mi nevadila ta neoriginalita, ale vadí mi, že film nenabízí hlubší děj, aby člověk se vcítil do postav a bylo mu líto, když tam někdo umře. Takhle jsem chtěl, aby kousek po kousku umřel. Jednoduše vyvražďovačka podivných zombie lidí. Míchat REC s sci-fi není moc dobré, jednoduše se to nepovedlo a místo slibně vypadajícího sci-fi o objevu nebezpečného viru, který způsobí nějaký problém a mezitím se bude řešit nějaká filosofická otázka, se divákovi naservírovala jedna jediná ingredience. Kdyby film nabízel více, každý by si z něj něco vzal, takhle jsem si už přál, ať všichni zemřou. ()

bobstock

Příjemně komorní scifátko z prostředí rudé planety, kterou chtě nechtě budem muset kolonizovat. Co tam na náš druh ještě čeká, ukáže dalších 50 let. Ruairi se slušně opřel do tísnivé atmosféry protkané hranou zhroucení při extrémních situacích. Pěkně využil tmy a prachu, aby divák zůstával déle v nevědomosti a napětí, přidal krásné vizuální triky a je vidět, že rejža je estét. Jen bych akční části ještě vystužil pár opravdu dobrými lekačkami či větší brutalitou, pak bych to mohl plně nazvat jako scifi horor, který musíte vidět! Vyzvidnout musím nejen Lieva, který zahrál uvěřitelně, ale především Romolu Garai, která se mi od začátku dostala pod kůži a přál jsem si, aby pokud možno umřela až poslední. :) 70% ()

Wancohoff

zas jedna sracka. cakal som dake potvory, prisery nie zas blbych kvázi zombíkov. navyse to bola riadna nuda.... a neviem ci to bolo ripom alebo filmom ale obraz bol strasne divny... ()

Illy

Pro takováto scifi mám slabost. Když je navíc solidně natočené a herci nejsou žádný marťani, není co řešit. Sice recyklované, ale dobře. 70% ()

Flopik

Tak ja som sa dobre bavil.Určite veľmi príjemné prekvapenie.Určite to nieje žiadna hitovka ale momentálne tomu nemám čo vytknúť.Liev mi bol ku podivu veľmi sympatický .Niektorý členovia posádky ma zase neskutočne srali.Koniec sa mi páčil a hudba bola perfektná . ()

Blue.Shark

Túze velké překvapení. Miluju filmy, které jsou o průzkumu planet, popřípadě o hledání mimozemského života, takže v tomhle směru mě The Last Days on Mars nepřekvapil. Z čeho jsem ale úplně paf, to je atmosféra. Dlouho jsem neviděl film, který staví na atmosféře tak, jako tenhle kousek. Liev Schreiber se mi v roli astronauta moc líbil (po jeho machr-roli ve Wolverinovi jsem se divil, že zvládne i diametrálně odlišnou postavu) a zároveň jsem byl překvapen tím, že všechny postavy jaksi rozumně uvažují a i přestože jsou v jednu chvíli nesympatické, v další chvíli se ukáže, že nesympatický nutně neznamená nepraktický :)). Totální překvapení, čtyři hvězdy, víc takových filmů. ()

tragicus

Záznam ochotnického divadla z 80. let... S debilní logikou. J*A*S*M si asi dělá legraci (postavy se chovají naprosto nesmyslně, kamera je jak ze záznamu svatby, hudba z hracího automatu, herecké výkony základní školy a humoru tady minimálně špetka je, Liev Schreiberovy hlášky jsou asi to jediné, co se dalo snést; to že to má vážný tón je spíše nevědomostí tvůrců, jak moc špatný film natočili, a nedělají si z toho k jejich smůle alespoň legraci). To, že je to vykradačka všecho možného, Alienem počínaje, Krajními mezemi konče, je naprosto zbytečné zmiňovat, jiné problémy jsou myslím mnohem závažnějšího charakteru. ()

PhillM.

Nevím, jestli se nevyhnu SPOILERŮM, tak to radši nikdo nečtěte :-) Prvních 30 minut bylo fajn, těšil jsem se na atmosféru a prostředí - a pak do filmu vběhl Bubák! (Bu bu bu, to ses lekl, co?) Sci-fi přišlo o sci a začalo se prchat. (Tak se prchá, Mazánku?) Nu a když jsem neměl šanci vybudovat si vztah k postavám, fandil jsem samozřejmě Bubákovi. Bubák se snažil, ale byl to debil - byl pomalý a nechal, což je typický problém filmových Bubáků, lidi příliš dlouho kecat o ničem. Podle mě film není horor, protože není strašidelný. Není ani thriller, protože není napínavý. Od 30 minuty není ani sci, takže co ten film vlastně je? Ano, možná tak to fi. A to je sakra málo. --- Hvězdy za únosného Schreibera a pro mě atraktivní prostředí. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů