poster

Pečovatel

 • Belgie

  De behandeling

 • anglický

  The Treatment

Thriller / Drama

Belgie, 2014, 131 min

Režie:

Hans Herbots

Předloha:

Mo Hayder (kniha)

Kostýmy:

Nathalie Leborgne
(další profese)
 • hellstruck
  *****

  Tenhle film je zvrácenost, temnota a hnus sám o sobě. Ublížení dítěti je zlo v té nejhorší podobě a tady je bohužel vyobrazeno daleko znepokojivěji, než by se z popisku dalo odvodit. Hodně mi to každopádně připadalo jako belgická verze Prisoners - temná atmosféra, detektiv bojující s vlastními démony, otevřený konec a tak dále a tak dále. Řekla bych, že nějaká inspirace tam určitě byla, každopádně přestože je De Behandeling krutější a drsnější, postrádá takovou dávku emocí. Což je velká škoda, vzhledem k tématu. Ale přesto dávám slabších 5*, na tenhle film opravdu jen tak nezapomenu - i když bych ráda.(28.6.2014)

 • jojinecko
  *****

  Európsky Seven!? Totálne depresívny, tematicky ťažký film, ktorý sa od prvej do poslednej minúty brodí v sračkách a nenechá diváka "zvolniť", aj zásluhou presvedčivého hlavného vyšetrovateľa. V rámci žánru jednoznačne špička a na logické medzery, ktoré sa nájsť dajú, by sa orientoval iba dáky trol!:)(30.1.2015)

 • Aky
  ****

  Drsné, někdy až za každou cenu drsné severské drama. Chvílemi se objevují scény tak ošklivé, až se to nechce sledovat. Nicméně zvláštní a profesionálně odvedený film.(2.1.2016)

 • castor
  ***

  Belgický kriminální výlet, který někteří porovnávají až srovnávají s majstrštyky typu 8mm nebo Fincherovo Sedm. Ale kdeže, to jsou úplně jiné levely, které se nadobro usadily v mé thrillerové paměti. Děsivé stránky lidského jednání/selhání nicméně zkoumá velmi solidně, nechybí atmosféra, slušná vodítka, velmi dobří herci i netriviální technická stránka. Znepokojivé hadr. Hlavní hrdina jde tvrdě (a často nezdravě) za svým, jen u toho dělá lehce nesmyslné kotrmelce, ztrácí pistole, nepotřebuje posily, v zásadních situacích jedná neuváženě trauma netrauma. Vadí i přepálená stopáž, ne všechno navíc dokázali tvůrci adekvátně vyložit (opravdu mě nebaví snad až stopovat přehrávání filmu a přemýšlet, kdo co jak proč). Zbytečně překombinované, i tak mrazivě odprezentované.(11.10.2014)

 • genetique
  ****

  V dnešnom svete plnom zvrátenosti mi nezostáva napísať len smutné konštatovanie, že tento film je len špičkou ľadovca. O to smutnejšie a desivejšie je jeho sledovanie. Téma asi nesadne každému, ale treba poznamenať, že Belgičania si servítku pred ústa naozaj nebrali, tento temný a surový príbeh má neskutočnú moc šokovať, ale zároveň podnietiť diváka k zamysleniu. Herecky na úrovni, možno by som to trošku skrátil a vypäté situácie umocnil lepších, temnejším výberom hudby. 80%.(18.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace