Pečovatel

Předloha:

Mo Hayder (kniha)

Kostýmy:

Nathalie Leborgne

ak ste normalny clovek, a nie pedofil, psychopat alebo sociopat, tak vo vas musi tento film zanechat dlhotrvajuci pocit hnusu. Tema otrasna, ale spracovanie, herecke vykony a styl, akym je film natoceny, su bravurne. Ano, zopar nelogicnosti tam bolo, ale cert to vem. Dve hodiny som ani nemrkla a takmer nedychala. Preco sa dokazu taketo dobre filmy tocit v malych krajinach beneluxu a skandinavie, ale v nasich koncinach iba same Skysnute vino a Ufnukani chlapi?(11.1.2015)

,,TA SÍŤ PEDOFILŮ JE JAKO PLÍSEŇ. ŠÍŘÍ SE POD ZEMÍ. SPOJUJE VŠECHNY ÚCHYLY...“ /// Když makáte na vraždách, mít sem tam nějaký Déjà vu, není nic zvláštního. Jinej rozměr ,,již viděný“ chytne, když vám v mládí někdo vodnese bráchu… Krimi thriller, ve kterým vo drsný kousky a napětí není nouze. Není to klasická ,,žánrovka“. Blíž než k Hollywoodu (kde všechno vodsejpá jak po gelu) to má do severskejch luhů a hájů. A vyprávění je to spíš k nasrání a nutí přemejšlet, jakej ten svět dokáže bejt zasraně hnusný místo. Takže v tomhle dobrý! Když vono jim to všechno tak trvá! A na to, jak jim to všechno trvá, to vezme strašně rychlej konec. Taky kdyby ten polda nebyl takovej trotl… Takže nedoporučuju nejen nepedofilním rodičům, ale ani těm, co nesnášej takový ty finále, který místo toho, aby skončili před čtvrt hoďkou, nelogicky finišujou doteď. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román z roku 2001, kterej napsal Mo Hayder, číst nebudu. 2.) Parchant vídá trola (a má vohryzaný záda). 3.) Volím ty, kteří by ,,JIM“ řezali čuráky! 4.) Thx za titule ,,johnny.ka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(2.7.2014)

Trol! Velky, zly trol!(25.8.2014)

Strašně zvrácený film o spoustě zvrácených lidí. Ponurá atmosféra prostředí a skvělý kameraman neskutečně táhnou film nahoru. Naopak chování ústřední postavy a vůbec celého policejního sboru mi přišlo přinejmenším nestandartní. Co mě ale ještě víc štvalo bylo, jak každý svědek furt tutlal nějaké podstatné informace, takže detektiv přiběhl k jednomu svědkovi, z něho dostal polovičatou informaci, pak přejel na druhou stranu města, kde zjistil, že je to všechno divný, pak jel za druhým svědkem, ten mu zas řekl něco jinýho a tak to bylo až do konce. Celá ta prapodivná a poměrně složitá skládačka prostě místy nezapadala, jak bych si přál. I délka filmu měla být aspoň o 15 minut kratší. S hodnocením jsem někde na rozhraní 3 a 4 hvězd, v tomto případě asi zůstanu spíš při zemi, ale za tu neskutečně depresivní atmosféru dávám obrovský palec nahoru. To klobouk dolů před belgičanama. 69%(19.10.2014)

Jednoznačně áčková kriminálka na totálně (a vlastně i doslova) sick téma, které si svým nízkým morálním kreditem a oplzlostí bude jen stěží hledat konkurenci. S konkurencí už je to větší bojůvka na úrovni scénáře, který je asi jediným atributem, kvůli jemuž nejsem ochotný jít na plnej. On je propracovaný a dotažený, což o to, ale vadí mi pár účelových berliček, především trapná osobní zainteresovanost hlavního hrdiny, kterou si autoři mohli u filmu na takové úrovni odpustit úplně, nebo když už teda, tak ji vyřešit po vzoru kultu Sedm, a necpat ji divákovi hned prvním chodem. Naopak musím pochválit plíživé tempo filmu spojené s pomalým odhalování skutečností, jež nechává při takřka vyložených kartách diváka v absolutní nejistotě při zodpovídání zásadních otázek, jako jsou "kdo?" a "proč?". Nebýt přiblblýho Bjorna, jdu na plnej. 85%(28.6.2014)

• - Mo Hayder, autor knižní předlohy, souhlasil, že se děj filmu nebude odehrávat v Londýně, jako v jeho knize, ale v Antverpách. Souhlasil i s přejmenováním hlavního hrdiny z Jacka Caffreye na Nicka Cafmeyera (Geert Van Rampelberg). (TheDon)

• - Nick Cafmeyer (Geert Van Rampelberg) jazdí autom Saab 9000. (hanakonochi)

• - Film byl natáčen v belgických Antverpách. (TheDon)