Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

Tereszka33

Dá se to vůbec nějak popsat? Těžko nacházím slova, když člověk ví, že se vlastně toto může dít. Drsný film, který se s ničím nemaže a ukazuje nám lidskou zrůdnost. Surový film, který vás nenechá odpočinout. ()

Pajkenzi

Dramatický thriller na mě velmi pěkně zapůsobil. Herci byli vybrání taky skvěle. Líbila se mi hudba, kterou film dělal dramatičtější. ()

Ichabod

Takový temný případ ve dvouhodinovém podání. O nic optimistyčtější o nic méně strhující. Vydatná depka, u které se zapomíná dýchat. Kamera, herci i hudba je velmi solidní, scénář orginální a ve výsledku mi chybí snad jen sympatičtější hlavní postava. ()

s.e.p.p

Výborně natočená a nesmírně atmosferická belgická detektivka, která vyvolává otázku, proč něco podobného nejde natočit i u nás? ()

zsn

Nejlepší snímky nepotřebují komentář. Tenhle film by mohl udávat novou generaci snímků, jako byl ve své době Sedm. Potvrzuje se, že ti největší blázni jsou zároveň největší myslitelé a na kriminalistu to dnes chce být študovaným filosofem, protože to, co dokážou jako motivaci někteří kriminálníci vyhrabat v historických i mýtických publikacích, to aby jeden pohledal. Jinak jsem se zamilovala - Geert Van Rampelberg, proč jsem o něm doposud, já, Van Rampelbergová, neslyšela?! ()

herr_carter

Plně se ztotožňuji s mnoha komentáři v tom smyslu, že je to tak hnusný film, až z toho (neúchylnému) člověku mrazí...Je to opravdu pro mě hodně podobné thrilleru "Sedm" - tou svou temnotou, šedí, nevzhledným vypodobněním jak interiérů, tak exteriérů. I hudba mi občas hodně připomínala právě "Sedm"...krásně sehrané všemi zúčastněnými, film má dobrý děj, výborný spád a adrenalinové finále, pro mě jedno z překvapeních roku 2014.............. moje hodnocení = 8 z 10. ()

Reanimated

Chápu, že se zkratové jednání zdejšího vyšetřovatele dá částečně vysvětlit jeho traumatickými zážitky z dětství, ale... Tohle už bylo moc. Desítky let žije naproti sousedovi, který možná unesl jeho bratra?! Jedná nerozhodně, zásadně na vlastní pěst, bez posil. Nechává se vydírat ženskou místo toho, aby ji na základě pádných důkazů prohledal bejvák, jako to udělal v jiném případě. Přehlíží jasná vodítka (Trol!) a ve finální konfrontaci je za totálního tragéda. Vyšetřování se obecně táhne a dělají se přehmaty, což by možná odpovídalo situaci v reálu, ale kdo na to má 2 hodiny koukat? Je to škoda, protože řemeslná stránka je dost solidní, jenže ji podle mého zabíjí dementní scénář. ()

vitekpe

Hodne temna severska krimi, ktera je natocena ve vizualnim stylu modernich severskych krimi serialu, cili dobre. Hlavni policajt je celkem sympatak, takze se mu da fandit bez problemu. Film pojednava o hledani sadistickeho pedofila a unosce deti. Se Srbski film apod. bych to vubec nesrovnaval, to je uplne jina kategorie. Tohle ma blize spis k 8mm. Proste tvrda krimi, zadna legrace, ale neni to zadna explicitni bestialni uchylarna. P.S.: body ubralo par "nahod" a par "opomenuti", ktere by se v realite policajtum asi nestaly...ale tohle je film, ze ano. Zaverem tedy rikam - pokud chcete videt slusne natocenou severskou kriminalku s hodne tizivym tematem, lze doporucit. 4- ()

Lukoboss

Fuj, z takovýho filmu běhá mráz po zádech ještě dlouho potom. Výhodou je, že to netočili amíci, tudíž to není uhlazený a líbivý, ale naopak celý ponurý, špinavý, hnusný a tím pádem pekelně atmosférický. Z pohledu člověka se na to nedívá vůbec dobře, protože pedofílie je prostě humáč nade všechno, z pohledu filmovýho fanouška je to ale nářez, kterej nemá daleko od Se7en nebo 8mm atd. Všichni hrajou velice přirozeně a uvěřitelně a o to větší masakr na psychiku to je. ()

Forsberg11

Tak konečne som mal tú česť pozrieť si tento veľmi vychválený a dobre hodnotený európsky thriller. De Behandeling je temná story z nechutného prostredia pefofilných úchylákov, ktorí unášajú a vraždia malé deti. Atmosféra je v tomto filme silná a miestami veľmi nepríjemná, ale husiu kožu mi to nespôsobovalo. Neviem čím to presne bolo, ale nezaklincovalo ma to tak ako som čakal. Remeselne je film zvládnutý na jednotku, tu nemám väčšie výhrady. No príbeh pôsobí na mňa trošku umelo a dialógy "šuštia papierom". Aj napriek tomu je ale tento nápaditý belgický počin kvalitný film, ktorý sa určite oplatí vidieť. Aj napriek svojej dĺžke nenudí a jednotlivé scény a príbehy sú pomerne dobre poprepájané. Na pílu poriadne pritlačila hlavne posledná pol hodina, kde to tvorcovia rozbalili a divákovi sa až miestami zastavuje dych. Za mňa pohoda a radosť z kvalitného európskeho filmu. 80 %!! ()

klukluka

Měl jsem k tomu fakt hodně hard core titulky, spoustu věcí jsem si musel domýšlet. Někdy se to ne úplně podařilo, takže jsem v tom chvílema dost plaval- kupříkladu mi vůbec nedocvaklo, proč podezírali toho tátu kluka, co umřel na stromě. Policajt mi přišel moc tupej, jeho neochota naslouchat a analyzovat pro mě byla po celou dobu zarážející. Ale je fakt, že každej detektiv nemusí být Colombo. Stupidita ho možná polidšťuje a film povyšuje na umění. Já jsem to ale vnímal jako chybu. Trochu víc fištrónu by mu neublížilo. Ta jeho hlava narvaná v prdeli mi nejvíc vadila ve finále, když sám vlítnul do baráku. To by snad žádnej cajt nemohl v reálu udělat..? Hlavně už mě v tu chvíli přestal bavit nejen ten pomatenej sráč, ale s ním rovnou i celej film. ()

BlackTom

Pekelne zamotaný thriller, ktorý ma v niektorých okamihoch solídne znepokojil. Nechcem nič preháňať, ale mal som podobné pocity ako pri kultovom Se7em a nie nepodobné mravenčenie v bruchu ako pri čítaní Level 26. Pedofília je určite jedna z najhorších sexuálnych deviácii a ľudia ňou trpiaci by sa mali bezpodmienečne zatvárať a kastrovať už len pri podozrení z jej praktizovania. Bohužiaľ, aj takéto indivíduá sa v rámci starého dobrého "vrana k vrane sadá" dokážu kontaktovať, organizovať a navzájom si poskytovať útočište a alibi pred políciou. Deťom by sa nikdy nemalo stať niečo tak strašné, každé jedno by malo mať právo keď už nie na dokonale šťastné, tak aspoň normálne detstvo a dospievanie... Za ten neodfláknutý, poctivo čiernočierny záver tak ešte rád vysolím hviezdičku naviac. ()

korndaddy

Není nad evropskou produkci, která se dokáže s podobným tématem takto vyrovnat. Od příběhu přes vizuální stránku po výkony a obsazení. Všechno prostě šlape a já přemýšlím, jestli čtyři hvězdy nebudou málo. Teď už jen čekat (..aneb verbalův komentář) než to amíci dokurví.... ()

Chmur

Tak odpornej film jsem už dlouho neviděl. Ne, že by byl špatně natočenej, ale mnohé scény jsem dával s vypětím všech sil a tu noc mé sny rozhodně nebyly pěkné. Tohle už nechci vidět. ()

666Carnage

Tak tohle bylo silný kafe. Tady byla hutná atmosféra, že by se dala krájet. Silný momenty kdy je buď vidíte nahrávku z kazety a nebo škvírou ve zdi ale prostě je to tam a je to dost nechutný. Nechutný v tom stylu, že je vám z toho špatně co se vlastně děje a jak je tohle vlastně možný, a že se vlastně tohle ve skutečnosti někde děje. Je to opravdu temný a drsný. Záporák byl fakt odpornej hajzl, kterýho jsem měl chuť ubit sám. 90% ()

radecacek

Čtyři hvězdy dávám pouze za tu drsnou atmosféru. Nedalo mi to pořádně ani spát. Nicméně detektiv se celý film choval jak naprostý idiot a člověk pak nemůže věřit, že by to opravdu byla jeho profese. Ale za zhlédnutí to určitě stojí. ()

Hanys_

Co se týče atmosféry a celkově toho znepokojivého pocitu při sledování určitých scén, nejde Pečovateli skoro nic moc vytknout. Jenže to vyšetřování se prostě strašně táhne, závěrečný souboj je na palici, a hlavní hrdina kupí botu za botou. Tohle prostě přejít jen tak neumím. A nezachrání to ani fakt, že ta poslední scéna je fakt mrazivá. ()