poster

Tajemná řeka

 • USA

  Mystic River

 • Slovensko

  Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ***

  První půl hodina je naprosto výborná. Je to zajímavé a dobře natočené. Ale pak film naprosto ztratí tempo, vyšetřovatelé (skvělý Laurence Fishburne) se dohrabávají k faktům, která již divákovi byla prozrazena a je tu moc psychologických scén, které mě do sebe nevtáhly. Herci dobří, závěr taky, ale zkažený dojem už to nenapraví. Škoda.(2.12.2003)

 • Radyo
  ***

  Průměrný thriller, jakých už byly natočeny desítky. Pravda, snaží se diváka "oblafnout" líbivou hudbou, zakomponováním traumatu z dětství, a také tím, že mu neustále podsouvá potenciálního pachatele, ale na druhou stranu je opravdu děj často předvídatelný a mnohá tušení se nakonec vyplní. A co se týče dialogů a replik (které tak kritizuje zputnik), k tomu snad jen jedno: Opravdu musí v KAŽDÉM krimithrilleru při nalezení mrtvoly někdo z policistů konstatovat "Tak tohle jsem ještě v životě neviděl"? A to i v případě, že najdou třeba jen babičku, která sešla stářím???(6.12.2004)

 • Marius
  ***

  Tak s týmto filmom som mal problém. A síce ten, že keď som dal 21 Gramom 4* tak tomuto musím, aj keď nerád dať len tri. Tento film stojí a padá na hercoch, bez ktorých by mohol ísť rovno do TV. Predpoklady na to má vďaka dosť slabému scenáru. Záverečný dialóg - Bacon-Penn a potom Baconov monológ zabije všetko to čo som dovtedy hodnotil na filme pozitívne (nie že by toho bolo až tak veľa) . Penn a Robbins boli ale perfektní.(22.7.2004)

 • RHK
  ****

  Celosvětově divácky úspěšný film. Z plejády ocenění filmu vyčnívá oscarový výkon Seana Penna v roli otce zavražděné dívky, a taky Eastwoodova režie a Helgelandův scénář, které dokázaly vytvořit úžasnou psychologii postav. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43014-tajemna-reka/videa/(9.7.2011)

 • Hal_Moore
  *****

  Clint Eastwood mě už o svých režisérských kvalitách přesvědčil dávno. A i přesto mě Tajemná řeka přímo ochromila. Špičkové herecké představení té nejvyšší kvality činí z tohoto filmu nezapomenutelnou podívanou. Když se příběh pomalu rozjíždí, jsou nám představovány jednotlivé charaktery a jejich vzájemné vztahy. Po onom nešťastném incidentu se však děj otočí o sto a osmdesát stupňů a já byl svědkem napínavé hry na kočku a myš. Nálada snímku klesla někam pod bod mrazu a jak se pomalu začne stahovat smyčka kolem jedné z postav, přestával jsem dýchat a s pěstmi zaťatými jsem sledoval, zda se zbytek děje odehraje podle Hollywoodských pravidel a nebo mě tentokrát happyend nečeká. I přes znalost Eastwoodových režijních počinů jsem byl překvapen komplexností a funkčností Tajemné řeky jako celku.(30.12.2010)

 • - Michael Keaton byl původně obsazen jako Sean Devine. Po hádce s režisérem film opustil a na jeho místo přišel Kevin Bacon. (Chatterer)

 • - Při natáčení filmu se sešli čtyři režiséři. Kromě Clinta Eastwooda občas za kameru usednou i Kevin Bacon, Sean Penn a Tim Robbins. (Bauer)

 • - Film byl natočen za pouhých 39 dnů, natáčení probíhalo od 26. září 2002 do 17. listopadu 2002. Natáčelo se ve státech Massachusetts a Kalifornie. (Tygrys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace