Tajemná řeka

Mystic River

Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Presne tu začal mať Eastwood poriadny apetít na oscarové sošky a je vidieť, že na začiatku bol po nich poriadne hladný. Skvelý herecký koncert v dramatickom príbehu, ktorý vo mne zapustil svoje korene poriadne hlboko. Parádny príbeh, napínavý, smutný, ale hlavne dejovo premyslený do najmenšieho detailu v prísnej a precíznej Eastwoodovej réžii. 90%.(11.5.2006)

Celosvětově divácky úspěšný film. Z plejády ocenění filmu vyčnívá oscarový výkon Seana Penna v roli otce zavražděné dívky, a taky Eastwoodova režie a Helgelandův scénář, které dokázaly vytvořit úžasnou psychologii postav. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43014-tajemna-reka/videa/(9.7.2011)

Clint opravdu umí .. úžasný film s vynikajícími herci a režií!(21.5.2008)

Tak s týmto filmom som mal problém. A síce ten, že keď som dal 21 Gramom 4* tak tomuto musím, aj keď nerád dať len tri. Tento film stojí a padá na hercoch, bez ktorých by mohol ísť rovno do TV. Predpoklady na to má vďaka dosť slabému scenáru. Záverečný dialóg - Bacon-Penn a potom Baconov monológ zabije všetko to čo som dovtedy hodnotil na filme pozitívne (nie že by toho bolo až tak veľa) . Penn a Robbins boli ale perfektní.(22.7.2004)

Zacinam si myslet, ze Eastwood (jako reziser) opravdu neco umi.. V pripade Seana Penna jsem o tom presvedcena! A taktez souhlasim s nazorem, ze by mu vic slusel Oscar za 21 gramu..(13.8.2004)

• - Jak autor knižního románu Dennis Lehane, tak scénárista Brian Helgeland pocházejí z Bostonu, kde se film odehrává. (ClintEastwood)

• - Film byl označen jako jeden z nejpřeceňovanějších filmů v anketě "The 20 Most Overrated Movies Of All Time". (Chatterer)

• - Autoři filmu také požádali samotného Dennise Lehana, aby se vyjádřil, pokud bude mít nějaké připomínky ke scénáři. (ClintEastwood)