poster

Tajemná řeka

 • USA

  Mystic River

 • Slovensko

  Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  *****

  Záhadné,intrikující a napínavé! Mystic River je nejlepší Detektivka řízlá Thrillerem,co jsem kdy viděl. Příběh je dokonalý a zvraty a častá změna zápletky tenhle story dělá mnohem více nepředvídatelným. Sean Penn předvádí ultimátní herecký výkon,ten chlap jde okamžitě do mých oblíbených herců, i love him! Ostatně i zbytek hereckého obsazení si zaslouží pochvalu za skvěle odvedenou práci, obzvlášt detektivní dvojka Bacon/Fishbourne. Vybroušenéj,atmosférickéj diamant,při kterém jsem stěží popadal dech! 100%(9.1.2014)

 • brit84
  ****

  Velmi dobrý a zajímavý film, ve kterém opravdu do poslední chvíle nevíte, co s vlastně stalo. Trochu rozpolcení mám jen z posledních pár minut, které mi přišli docela zbytečné - asi 5 minut keců a skutků o ničem.(19.12.2009)

 • Superpero
  *****

  Jeden z těch filmů, na které začnete čumět a nechcete se od nich odtrhnout. Prostě vás to baví. A co že finální zvrat jsem trochu čekal a rozuzlení bylo malinko jak blesk z čistého nebe. Je to dokonale zahrané a Eastwoodova režie přesně vystihuje tu čtvrť a to jak se tam zas nějak všichni znaj a maj přezdívky jako psycho Joe atd. :) Btw Sean Penn je fakt odlskůl tvrďák.(22.9.2008)

 • Djkoma
  ***

  Tajemná řeka je hon na čarodějnice, které jsou za každým rohem tohoto světa. Oscara? Sean Penn byl navštíven zlatou soškou? Nevím nevím, ale podle mě kvality tohoto filmu nejsou nijak extra vysoké a pouze finální rozuzlení mě kapku překvapilo, avšak v tom je možná i chyba. Filmová pointa je taková, že na ni napoprvé nepřijdete, ale vy ani nemůžete. Tajemná řeka totiž není snímkem, které by divákovi cokoliv dovolilo. Prostě jen odehraje svých dlouhých 137 minut a pak skončí a divák zůstane sedět a může jen přemýšlet. Nemá šanci sám zjistit, kdo byl vrah, bez toho, aby mu to řežisér řekl a to v takovém filmu podle mě opravdu není dobré. Závěr působí useknutě a jednoduše vzhledem k tomu, že možnost vrahy naleznout samotným sledujícím prakticky neexistuje. Film působí jako sledování večerníčku s Rumcajsem a Mankou a v závěru přijde krteček a zjistí se , že je vrah. Tento postup mě příliš neoslovil i přes zajímavé a hvězdné herce. SPOILER: Film ke konci i říká, co udělám ve jménu pomsty je dovoleno a projde mi. To se mi zrovna jako poučení nelíbí. Přes tohle není moc cítit snaha říct, že američané by neměli mít možnost rozhodovat bez soudu a důkazů o jakémkoliv rozsudku.(15.9.2005)

 • tron
  ****

  „Ako mu to mám povedať?“ Niektorí TAJOMNEJ RIEKE vyčítajú prehnanú strojenosť a akademickosť. Ja som váhal medzi 80% (krutý, atmosférický, vyčerpávajúci a famózne nejednoznačný príbeh pre dospelého diváka) a 60% (hystéria). Faktom je, že režírujúci herec Clint Eastwood na staršie kolená nakrútil zrelý a pôsobivý film, ktorý kladie znepokojivé otázky a nebojí sa použiť špičkových hercov (Bacon zo SPÁČOV, Fishburne z MATRIXOV, Robbins z VYKÚPENIA Z VÄZNICE SHAWSHANK, Penn z HRY) v tragickom príbehu, plnom škaredých vecí (pedofília, vraždenie). Vôbec - scenár je odvážny, vyberá sa do miest, na ktoré zbabelí filmári len poškuľujú (otcovia pochovávajú svoje deti, z kladných postáv sa stávajú mafiáni). Klamstvá a potlačované spomienky naše každodenné daj nám dnes.(26.4.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace