poster

Tajemná řeka

 • USA

  Mystic River

 • Slovensko

  Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Velice působivé dílo, které dovedně zkombinovalo přednosti psychologického dramatu a detektivky, přičemž prolnutí těchto dvou žánrů v hodně drsném finále patří mezi největší klady Eastwoodova filmu. První část působí poněkud neobratně a nabírá jakés takés obrátky více než pracně, ale nakonec především díky Seanu Pennovi narativní motor zdárně naskočí a s postupem minut se z Tajemné řeky stává skutečně magnetizující podívaná, která sice neudivuje až tak velkou hloubkou příběhu ani extrémně mistrovskou režií, pouze poctivým a zajímavým vyprávěním, skvělými hereckými výkony a emotivními momenty. Síla příběhu tkví především v ústředním trojlístku, ve vnitřních dilematech a jizvách, které si hrdinové nesou sebou od dětství a které ovlivňují jejich jednání... Nevyrovnané, ale výborné.(24.7.2005)

 • larelay
  *****

  Vynikajuci film, ku ktoremu ani niet co dodat. Tu sa zislo vsetko to naj, co vyborny film potrebuje. Silny pribeh, plynuly dej, skveli herci, fantasticka rezia a pocit na konci filmu, ktoremu sa nic nevyrovna.(21.8.2009)

 • Dudek
  ****

  Tenhle příběh lze vlastně rozdělit na dvě diametrálně odlišné poloviny, které spolu sice souvisejí, ale tvůrce k nim přistupoval úplně jinak. Ta první je dětský pohled na ty děsivé události, divák se na něj dívá skrze oči mužů, jenž sice dospěli, ale z děctví v nich zůstává ještě hodně, na tu druhou část se díváme již pohledem dospělích, kteří již mají jasně určené cíle a za jejich splněním si tvrdě jdou. Clint Eastwood má v hlavě vše urovnáno a rovnoměrně střídá kriminální a psychologickou rovinu příběhu, čímž vzniká velice zajímavá a temná mozaika, nad kterou však tvůrce má plnou kontrolu a neztrácí se v ní, což je problém mladých filmařů. Též je třeba pochválit skvělou kameru, která dokáže v divákovi spolu se zdařilým hudebním doprovodem vyvolat ty správné emoce, vlastně funguje skoro všechno až na konec, kerý by měl být mnohem více emotivní, silnější, jeho účelem je jakoby zadupnout diváka do země aby divák jen tupě zíral na titulky a přemýšlel. Jenže k tomu tady vůbec nedojde. Vlastně tu ani není pokus o něco podobného, což může být na jednu stranu kladem, neboť se nejedná o zbytečně šokující rozuzlení, které poslední dobou tak letí. Pointu s velkým P nemusím, ale moc by se mi líbilo, kdyby snímek končil v jiné scéně, neboť jeho dovětek by byl mnohem temnější a divákům by to dalo mnohem více, zároveň by však nebyla jednoznačná identita pachatele, což by myslím bylo pouze ku prospěchu. No bohužel... 80%(9.8.2006)

 • Cival
  ***

  Mohla to být psychologicky příjemně propracovaná detektivka, ale to by nesměl scénář tak nejistě přeskakovat z dráma na krimi a Eastwood tolik tlačit na herce. Tklivý a veklolepý orchestr se do temně atmosférického filmu moc nehodí, ještě víc ruší doslovná a velmi literární psychologizace (upíři a vlci).(8.11.2003)

 • kiddo
  ***

  Jeden z těch filmů, o kterých je mnohem větší zábava přemýšlet, než se na ně dívat.(10.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace