Tajemná řeka

Mystic River

Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Záhadné,intrikující a napínavé! Mystic River je nejlepší Detektivka řízlá Thrillerem,co jsem kdy viděl. Příběh je dokonalý a zvraty a častá změna zápletky tenhle story dělá mnohem více nepředvídatelným. Sean Penn předvádí ultimátní herecký výkon,ten chlap jde okamžitě do mých oblíbených herců, i love him! Ostatně i zbytek hereckého obsazení si zaslouží pochvalu za skvěle odvedenou práci, obzvlášt detektivní dvojka Bacon/Fishbourne. Vybroušenéj,atmosférickéj diamant,při kterém jsem stěží popadal dech! 100%(9.1.2014)

Vynikajuci film, ku ktoremu ani niet co dodat. Tu sa zislo vsetko to naj, co vyborny film potrebuje. Silny pribeh, plynuly dej, skveli herci, fantasticka rezia a pocit na konci filmu, ktoremu sa nic nevyrovna.(21.8.2009)

Průměrný thriller, jakých už byly natočeny desítky. Pravda, snaží se diváka "oblafnout" líbivou hudbou, zakomponováním traumatu z dětství, a také tím, že mu neustále podsouvá potenciálního pachatele, ale na druhou stranu je opravdu děj často předvídatelný a mnohá tušení se nakonec vyplní. A co se týče dialogů a replik (které tak kritizuje zputnik), k tomu snad jen jedno: Opravdu musí v KAŽDÉM krimithrilleru při nalezení mrtvoly někdo z policistů konstatovat "Tak tohle jsem ještě v životě neviděl"? A to i v případě, že najdou třeba jen babičku, která sešla stářím???(6.12.2004)

Pan Eastwood režijně zatraceně umí. Jeho filmy vyprávějí o zdánlivě obyčejných lidech, které události vybičovaly k neobyčejným činům. A pro Tajemnou řeku snad více než pro kterýkoliv jiný film jeho filmografie platí, že není dobré o něm vědět nic dopředu. Ale ani pokud skutečného zločince odhalíte ještě před závěrem jako já, film nezratí nic na své kráse. Lví podíl na tom mám Sean Penn a to se musím přiznat, že jinak jeho filmy nevyhledávám.(21.3.2009)

Scénář: Brian Helgeland .. Na surovou detektivku má Mystic River moc jednoduchý a poměrně obnažený příběh, takže zůstává jen pestré herecké portfolio v pečlivém technickém zázemí. Penn pláče ostošest, Eastwood se rýpe v pocitech postav, ale emoce na diváka přenáší jen stěží a v nepatrných dávkách. Vyústění sice přidává další rozměr, ale už nepřekryje předešlý utahaný průběh.(25.3.2008)