Tajemná řeka

Mystic River

Tajomná rieka

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 138 min

Kdyby se Clint Eastwood trochu míň snažil (a to neplatí jen pro tento film), výsledku by to spíš prospělo. Na prostou detektivku příliš exaltované a na psychologické drama zase nestačil scénář, zkrátka mi k vyššímu hodnocení něco chybí. Pravdou ale zůstává, že Sean Penn je Pan herec a v čem se objeví, stojí za ztrátu času.(5.8.2004)

Tak s týmto filmom som mal problém. A síce ten, že keď som dal 21 Gramom 4* tak tomuto musím, aj keď nerád dať len tri. Tento film stojí a padá na hercoch, bez ktorých by mohol ísť rovno do TV. Predpoklady na to má vďaka dosť slabému scenáru. Záverečný dialóg - Bacon-Penn a potom Baconov monológ zabije všetko to čo som dovtedy hodnotil na filme pozitívne (nie že by toho bolo až tak veľa) . Penn a Robbins boli ale perfektní.(22.7.2004)

Skvěle propracovaný film se super atmosférou a ty výkony herců to se prostě musí vidět(5.2.2005)

Výborné herecké obsazení, výborný příběh, výborné překvapení, ale zdálo se mi, že to jde velmi pomalu a táhne se to a až teprve na konci to všechno jde rychle, jako kdybychom běželi o závod. Skoro příběh bez hudby, ale ta tam nebyla zapotřebí. Vyvolalo to atmosféru, takovou jak má být. Eastwood se opět předvedl výborným filmem.(16.3.2004)

Zatímco americká kritika zpívá alelujá, ta česká zívá nudou. Komu věřit? Podle mě spíš americkým roztleskávačům než tuzemským studeným čumákům - film má pěknou atmosféru, postavy jsou syrové a věrohodné, a finále se vymyká standardům klasické americké morality. Ale ty upíří metafory jsou opravdu k smíchu...(8.12.2003)