Jsem do tebe blázen

• USA Mad About You
USA, (1992–2019), 64 h 22 min (Minutáž: 20–28 min)

Hudba:

David Kitay

Paul Reiser, Helen Hunt, Maui, Anne Ramsay, Louis Zorich, Tommy Hinkley, Richard Kind, John Pankow, Jerry Adler, George Petrie, James Carville, David Strickland (více)

Série(8) / Epizody(176)

…ale proč mi jdeš občas tak na nervy? I manželství má svá učednická léta... Paul (Paul Reiser) a Jamie (Helen Huntová) jsou krásný mladý pár. Před půl rokem se vzali a pustili se tak do dobrodružství, které zná důvěrně téměř každý dospělý člověk na této planetě. Do soužití dvou tak odlišných bytostí, jako jsou muž a žena. Vzali se z lásky a milují se dál, ale naučit se spolu žít v jednom bytě, mít společné věci a nemít už prostě ani chvilku jenom pro sebe není tak jednoduché. Paul je režisér dokumentárních filmů, tvořivý a roztomilý, někdy ale nesnesitelně pedantický. Jamie, zaměstnaná v reklamní společnosti, je mnohem uvolněnější, milá a občas úplně stejně nesnesitelná. Kromě bytu na Manhattanu a psa jménem Mary mají ještě společné přátele Fran a Marka (Fran je Jamiina bývalá šéfová), z mládeneckého života zbyl Paulovi kamarád Selby, který je chodí navštěvovat v nejnemožnější denní i noční dobu. A nakonec je tu ještě lehkomyslná starší sestra Lisa – Jamiin velký problém. Kdovíproč si Jamie všechny Lisiny milostné i pracovní karamboly tak bere. Lisa o její péči pochopitelně vůbec nestojí... Seriál, jehož první díly byly natočeny v roce 1992, slavil v USA velký úspěch na stanici NBC a to zejména díky představitelce Jamie, Helen Huntové – u nás ji známe především z role partnerky Jacka Nicholsona ve filmu Lepší už to nebude. Za dobu existence seriálu posbírala Helen Huntová množství cen za hlavní ženskou komickou roli v televizním seriálu. Z dlouhé řady nominací proměnila nakonec 11! Její seriálový partner Paul Reiser je zároveň i tvůrcem seriálu a spoluautorem scénářů k několika epizodám. (Česká televize)

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (4) - 51. ročník (za rok) 1993 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 52. ročník 1994 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 54. ročník 1996 - *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt + nominace (9) - 50. ročník 1992 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, 52. ročník 1994 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 53. ročník 1995 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 54. ročník 1996 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser, 55. ročník 1997 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Helen Hunt, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Paul Reiser ()

otík

Komediální seriál z prostředí obyčejných manželů Paula a Jamie, kteří zažívají různé situace z naprosto obyčejného života – setkávání s rodiči, přáteli, řešení pracovních i osobních problémů či krizí. V mnoha situacích se jistě poznají všichni, kdo žijí v manželství. Seriál si po celých sedm sérií zachovává výbornou úroveň, hlavní hrdinové jsou výborní a pes Mary je prostě pes Mary. Hudba: David Kitay ()

Splasher

Píseň Mad about You od belgických Hooverphonic mám hodně rád. A videoklip k této písni je lepší než všech 164 dílů tohoto seriálu dohromady. ()

filmmovier

Chvíli trvá, než se to rozjede (stejně jako divákovi chvíli potrvá, než si k seriálu najde cestu), ale nejpozději ve druhé sérii si to sedne a pak je to fakt výborná zábava, v níž je sice dost dílů průměrných a některé vyloženě geniální, jinak si ale tenhle sitcom drží vesměs nadprůměrnou laťku. Helen Hunt, Paul Reiser, Murray, bratranec Ira i Ursula jsou výborní. Určitě nevidím naposledy. 75%. ()

geklon

sitcom je to průměrný. Když jsem ho viděl jako svoboďák bez závazků, nepřemýšlel jsem na tím jak moc se mi za pár let budou hodit informace o soužití ženy a muže........ ()

H.Gordon

Fajn neškodný seriál. Je vtipný a Helen Hunt mám ráda. Neviděla jsem ani zdaleka všechny díly, ale když už jsem nějaký viděla, tak jsem se poměrně dobře pobavila. 3, 45 ()

fabecc1222

Dobrý sitcom pojednávající o soužití jednoho páru. Není to nálož smíchu jako Přátelé, ale spíše takové jemné pošťuchování vaší bránice. Asi to není něco, co byste si chtěli pouštět pořád dokola, ale je to dost milé a poctivě udělané. Dialogy a herci jsou civilní a reálné. Myslím, že si v tom každý dokáže najít něco ze svého rodinného života. ()

MaMitti

Naše podvečerní občasná sonáta pro harmonii mysli a srdce, sledujeme ve dvojici a bavíme se, oba, což nebývá úplně vždy pravidlem. Helen a Paul jsou dvojice, která je nám blízká svým propojením ženského a mužského, s perfektní nadstavbou všelidského humoru. Seriál není nejnovější, přesto je pořád vtipný a aktuální, manželé téměř všude řeší podobné situace (rodiče, příbuzní, práce, pes, sousedi, časem děti…) a asi mají i podobný humor :-). Pro mě široko daleko opravdu hodně dobrý sitcom, přestože pravda - nesleduji a neznám téměř žádný další…krom Přátel, kteří mi také přirostli k srdci, i když jinak než tihle dva, seriálem danou povahou logicky povrchněji. Paul je velkej sympaťák a Helen je kouzelná. ()

NICOX

Na Přátelé to nemá, ale je to good. Helen Hunt je hrozně fajn a taková... roztomilá. Přesně takový je i celý seríál. 85 % ()

velkyvezir

Toto není typický sitcom, kde má být jeden vtip za druhým vyvolávající záchvaty smíchu jako tomu bylo u Přátel, ale humorný pohled na mladé manžele. ()

BluT

Občas o tento seriál zavadím ovladačem, když přepínám kanály a většinou přepínat přestanu. Helen Hunt hraje svou roli fakt neskutečně, až bych jí věřil, že taková doopravdy je i v reálném životě. Humor je nevtíravý a spíše úsměvný než třeskutě vtipný. 70% ()

HiddenDragon

Jeden z milionu sitcomu aneb opet nuda, tentokrat s Helen Hunt. Mozna bych nemel hodnotit serial o manzelstvi, kdyz jsem svobodny, ale proste mi to neprijde vubec vtipny. Delat "srandu" z uplne fadnich situaci v uplne fadnim vztahu pro me neni tema na koukani. Strasne ukecane hadky jedna za druhou. Ha, ha! Navic Huntova neni ani komicky typ, dokonce mi prijde ze se furt mraci (ma takovy zvlastni oboci :-). Hmmmm zlatej "Krok za krokem". ()

divak84

dialogy bych přirovnal tak trochu k dannyho partákům. strašně inteligentní a často nepřímý humor. jeden z nejvíc pohodových seriálů všech dob, skvělé finále. ()

Paity

Helen Hunt mám vážně rád. Tahle nenápadná charismatická a uhrančivá blon'ďatá dáma snad nebyla nikdy vyloženě mladoučká. Co jí znám, vypadá pořád stejně. Každopádně Jsem do tebe blázen je pro mě seriál, který je absolutně o ničem. Bohužel. Nebo jsem asi nepochopil jeho skrytý a hluboký smysl. ()

adam9

Dnes s větším odstupem času vzpomínám na tento seriál jedině v dobrém. Helen Hunt byla jednoduše božská a Paul Reiser ji zdárně sekundoval. K ním přidáte "pošastané" sourozence z obou rodin a vše korunují ještě rodiče Paula. Výborná směsice, z které vyplývá jedna dávka humoru za druhou. ()

kwoky

Vyborna zalezitost. Clovek by ani neveril, kolik scenek "ze zivota" se da vymyslet a udelat z nich super vtipy za pomoci sympaticke dvojice. Myslim, ze vic z toho "vytriskat" neslo. Bohuzel znam ale i vtipnejsi serialy. Jinak nemam co vytknout. ()

Helen Hunt režisérkou

Helen Hunt režisérkou

10.05.2005

Helen Hunt (na obr.) zrežíruje samú seba, Diane Keaton a Woodyho Harrelsona v dráme THEN SHE FOUND ME podľa románu Elinora Lipmana. Helen na scenári striedavo popri iných povinnostiach pracovala… (více)