Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Spiker01

Já vím, že všichni nenávidíte George Clooneyho, ale pro mě byl ještě před pár lety nejhorší Batman Val Kilmer. Až po letech jsem jej celkem docenil..7/10 ()

sud

Val Kilmer je jako Batman nevýrazný, Chris O'Donnell zcela do počtu, temná atmosféra je ta tam a barevná šílenost ji konkurovat nedokáže. Pouze krása Nicole Kidman a duo záporáků Tommyho Lee Jonese a (především) Jima Carreyho z toho dělá koukatelnou záležitost. 40%. ()

Tyler

Nevim nevim,ale na pověstech o nižší kvalitě pokračování něco bude.Val Kilmer je sice fajn,ale Michael Keaton to není.Tommy Lee Jones ještě ujde,ale Hádankáře by měl někdo zakázat.A Nicole Kidman jsem neměl rád nikdy :). ()

viperblade

Po době temna přišla doba... komedie? Stupidity? Batman Forever je spíše hodně bláznivou komedií, než film o jednom hrdinovi, který ochraňuje Gotham City. A to říkám jako člověk, který v životě nedržel komiks v ruce, takže to není tak, že by zrovna Batman byl má nedotknutelná modla. Jediná pozitiva tohoto dílu spočívají v mladé Nicole Kidman a Carreymu, který byť hraje hodně na hraně přehrávání, je alespoň zábavný a zajímavý charakter. Tommy Lee Jones jako Two-Face je obrovská chyba v castingu (a to říkám s hodně velkou úctou k této legendě) do té role se totiž naprosto nehodil, na mě působil až rušivě. Upřímně nechápu, jak Joelovi bylo dovoleno udělat pokračování. 40 %. ()

castor

Chrání bezbranné a práce se zločinci má pořád dost, protože o ty v Gotham City nikdy nebyla nouze. Ovšem otěže převzal režisér Volného pádu Joel Schumacher a po Burtonově temném gotickém stylu představil oslnivě pestrobarevnou a výpravnou comicsovou podívanou, která to dle mého zbytečně schytávala. Soupeři temného rytíře spravedlnosti jsou tentokrát bývalý prokurátor Two-Face a labilní Riddler (Hádankář) s agresivní komikou Jima Carreyho, který pár měsíců zpět zažil suverénně nejúspěšnější rok (1994) své kariéry. Má to samozřejmě kromě sympaticky zabalených momentů i nepříjemné propady, ale pořád je to poctivý komerční biják. Kamera (oscarová nominace pro Stephena Goldblatta) létá sem a tam, ovšem někdy je ona snaha o maximální vizuální atraktivitu přeci jenom ku neprospěchu. I tady jsou prostě potřeba jisté mantinely. Tím pádem pak trochu přichází jakési divácké opotřebení. Schumacher to ale se svým týmem evidentně bral tak, že si může dovolit kroky, které si v „normálním“ filmu dovolit nemůže. ()

ClintEastwood

Joel Schumacher zvolil pro svého Batmana naprosto odlišné pojetí, než to, které prvním dvěma dílům vtiskl Tim Burton. Batman navždy už není tak temný a vážný. Je správně šílený, potrhlý, svým způsobem nechtěně groteskní (hlavní hvězdou je zde samozřejmě Jim Carrey). Přesto zábavný (i přes značný kvalitativní sešup). Film, který byl v době svého uvedení nemilosrdně odsouzen diváky i kritiky, dnes však spolehlivě funguje, jako oddychové nostalgické ohlédnutí za hollywoodským comiksem 90. let. ()

Trellíno

Velice slušné pokračování Burtonových prvních dvou dílů. Sice jim nesahá ani po kotníky, ale pořád je to zajímavá zábava, která zaujme hlavně velmi dobrými záporáky v podání Carreyho a Jonese. To se už bohužel vůbec nedá říct o tom co následovalo o pár let později. ()

MM_Ramone

Prihodili sa tu dve kategorické zmeny oproti prvým dvom častiam. Za prvé to bola zmena režiséra. Po snovom vizualistovi Timovi Burtonovi sa tento krát réžie chopil skúsený Joel Schumacher. Za druhé je tu nová tvár pod maskou Batmana - Val Kilmer. Ten myslím celkom dobre nahradil Michaela Keatona, ktorý hral v prvých dieloch. To však nemôžem tvrdiť o Schumacherovej réžii. V tomto filmovom žánre za Burtonom viditeľne zaostáva. Veľmi dobre sa tu predviedol Jim Carrey v zápornéj úlohe pána Hádankára. "Batman navždy" *** ()

Niktorius

Míň gotické atmosféry a ponurosti, víc akce a neonů (Schumacher pestrobarevnost vůbec rád protlačuje i do snímků jež by jiní oděli to hávu temnoty, viz. 8 mm). Batman Forever je (ještě) slušně natočená a dobře obsazená zábava pro děti, jejíž sledování přežijí bez újmy na zdraví i jejcih rodiče...V dětství byl tohle můj nejoblíbenější Batman. ()

MMR

Jim Carrey se rozjel, díky němu tento díl nebyl pro mě zpackaný. Každopádně příběh pokulhává, ke zmínce kromě Jima stojí ještě seznámení s Robinem. ()

pepo

v dobe vzniku som na to nadával ale potom prišlo ďalšie pokračovanie a som rád že to dopadlo ako to dopadlo.Proste je to už iný film ()

Xmilden

V době kdy jsem ještě zdaleka nebyl natolik vyzrálý filmový divák se mi tento díl docela dost líbil. V součastnosti shledávám Batmana navždy jako totální průser. Po výborném druhém díle přichází otočka o 180° a začnou se dít věci. Místo temné atmosféry, pochmurného Gothamu, všude blikají neony a celé se to nese v takovém tom bombastickém americkém stylu. Zastavil bych se krátce u herců. Dřeva: Chris O'Donnell, zbytečně otravná postava Nicole Kidman a nesympatický Batman Val Kilmera (jsem rád že již v dalších dílech se o něm neuvažovalo). Two-face taky není kdovíjak zázračný v podání Tommy Lee Jonese a tak jediná postava, která obstojí je skvělý Jim Carrey, který si z filmu udělal komedii sobě šitou na míru. Film mě moc nebavil a ta psychologická rovina, ve které se Batman obviňuje ze smrti svých rodičů nevypadá zrovna věrohodně. 40% ()

Phobia

Toporné výkony Vala Kilmera a Chrise O'Donnela vyvažují obstojným výkonem herci v záporných rolích - zvláště Tommy Lee Jones (i Jim Carrey, jakkoliv ho příliš nemusím). Na můj vkus příliš barevné a blboučké, vhodné tak pro kindermany do 10 let věku, není to však taková tragédie jako "Batman a Robin". Snesitelných 44% - taky za tu nadupanou soundtrackovou písničku od U2. ()

LiVentura

Dobré pokračování temného komiksového příběhu s drsnými protivníky, skvělou hudbou, dobře odvedenou filmařskou prací a konečně i Burtonovské zasáhnutí do celkové podoby snímu je znát. V hlavní roli mi však docela vadí a nesedí mi pro ni Val Kilmer, je to dobrý herec, ale má až příliš výrazné rysy "tvrďáka".... to Clooney je naprostý opak, dle mého.. ()

juta

Neonové šílenství. O něco horší než první Burtonův Batman. Některé záběry při soubojích byly tak nešťastně sestříhané, že jsem nevěděl kam mám v danou chvíli vlastně koukat a prakticky tam nebylo pořádně nic vidět. Právě díky těm neonům se vytratila atmosféra, kterou měly předešlé dva filmy a samozřejmě bez hudby Elfmana schudl ještě víc. Zdála se mi také odfláknutá romantika, vymejvání mozků 3D televizí taky nic moc, párkrát jsem se nudil a pomaloučku mě to rozčilovalo a tak jsem se rozhodl jen pro dvě hvězdičky, protože tu je celkem hodně negativ. ()

paascha

Jeden z mála filmů, kde mě ten škleboun Carrey nesral. A to je co říct. naopak Tommy Lee Jones nebyl skoro vidět. Kilmerovi Batman docela seděl, ale jako i jinde, nejkrásnější byla Nikolka:-) ()