Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

RHK

Nejslabší z rodu Batmanů. Hádankář šílenec Jima Carreyho byl jasně nejvýraznějším hercem (sladká Nicol ať promine), s nejlepšími kostýmy, ale jeho herecký projev plný pitvoření a přehrávání mi prostě nikdy nesedne. Ostatní byli herecky dost nevýrazní - "padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina" - a oproti prvnímu filmovému Batmanovi a Jokerovi vysloveně slabí. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=oGytaGTK7j8 ()

Faidra

Kilmer, Jones a Carrey dělají, co můžou, aby z toho nebyla další vysokorozpočtová havárie pana Schumachera, hodná spíš jeho jmenovce Michaela, a řekla bych, že na poslední chvíli se jim ten volant podařilo strhnout do bezpečné dráhy. Tomu, aby tenhle údajně věčný Batman neskončil v propadlišti dějin, už pravděpodobně nezabrání ani oni, ale není holt každý den posvícení s Burtonem a Nolanem. ()

xxmartinxx

Velký pád netopýřího muže. Místo skvělé atmosféry kýč a co hůř - Batmanův společník Robin. A to má film v podstatě skvělý potenciál. Two-face i Hádankář jsou dobré postavy. Vše je vina režiséra, který do světa temného rytíře vylil pastelové barvy. ()

Melies odpad!

0 / 10 Batman navždy? To znie ako vyhrážka!!! Val Kilmer má k Batmanovi asi tak blízko ako ja k Dolly Buster, Chris O'Donnel je vtieravý jak opalovací krém (heh, to sa mi podarilo, že opalovací krém, ha-ha-ha!!!), Tommy Lee Jones musel byť na dne, inak si neviem vysvetliť čo tu robí, Jim Carey má gumeý xicht a Kidmanová sa zjavne ešte len hľadala (našťastie sa už našla). Scenárista sa asi bavil bezmyšlienkovitým klikaním do klávesnice a potom to omylom poslal do Hollywoodu (mne sa to stáva pomerne často) a Schumacher potvrdil pravidlo, že výška rozpočtu je v jeho prípade nepriamo úmerná kvalite výsledného filmu. Dúfam, že ďalší diel dopadne lepšie, pretože keby bol opak pravdou, museli by americký cenzori zaviesť novú kategóriu, XXXXX - len pre ľudí starších ako 150 rokov, farboslepých, prípadne celkom slepých, hluchých, mentálne zaostalých a v pokročilom štádiu rozkladu (už to musí smrdieť). PS: Keď sa môj komentár tvorcov filmu nejak dotkol, dobre im tak!!! ()

Skejpr

Todle ještě nebylo až tak špatný. S Burtonovými filmy to samozřejmě srovnávat nejde, ale ve prospěch filmu mluví jednoznačně Kvalitní Triky (to, že by to vůbec nemusely bejt, je druhá věc), občasné zbarvení dříve tak šedého Gothamu (tady to ještě bylo v únosném množství) - vypadá to tak nějak víc comicsověji a v každém případě Val Kilmer, kterému poloha Bruce Wayna sedla překvapivě na tělo. Rozhodně srovnatelný s Michaelem Keatonem Také občas potěší příjemně odlehčené dialogy ( "Kde šiješ?" ] Dvojice záporáků však propadla (mizerně napsaní, mizeně udělaní, a v případě Lee Jonese i mizerně zahraní - Jim Carrey dělá co může) Taktéž Nicole Kidman naprosto propadla, a rozhodně hodnocení neprospívají ani dvě scény, kde se Batman dostane do nějaké situacem a pak se z ní dostane a my nevidíme jak (podle mě se z nich totiž dostat nešlo) - především ta první mě vrtá hlavou. Batman vystřelí lano, zahakne se a jede s autem po zdi.... fajn... A jak se dostal z vertikální polohy zase do té horizontální, popř. jak se dostal zase na zem... A pak je tu ještě debiní střih, občas vůbec nevíte, co se na plátně děje...Jinak ale, i přes tydle chybičky musím říct, že první setkání s Batmanem Schumacher ještě ustál - v rámci možností... P.S. Kde se ale vzala v Gothamu Socha Svobody, nepochopím... ()

Djoker

S příchodem Schumachera končí Burtonova temná pohádka a z Gothamu se stává moderní neonové město. Kilmer je sice lehkým oživením pro komiksovou legendu, ale znovu ho dost zastiňují výraznější herecká jména. Tentokrát filmu vládne bláznivý Carrey a také kouzelná Kidman. ()

choze

Schumacher se zjevně zhlédl v batmanovském seriálu ze 60. let a k jeho fraškovitému pojetí přidal neonový vizuál a skvělou akci, hlavně tu úvodní, kde Batman na poslední chvíli vyvázne z trezoru plného kyseliny připoutaného pod helikoptérou, která to pak napálí do sochy Svobody (WOW!). K tomu casting plný přehmatů a přímo zabijácké přehrávání. ()

Segrestor

Každým dnem se chystám zavolat tomu závodníkovi Schumacherovi, ať se drží svého kopyta a nefušuje nám do filmů. Takhle vznikla děsná sračka, kterou bych nejraději přejmenoval na Batman nikdy! ()

Dudek

Dříve můj nejoblíbenější díl, dneska již jen průměr se skvělými záporáky. Dokonce i výměna Batmana se podařilo, na Kilmera nikdo nemá, ta role mu dokonale sedne. Ale chybí tomu šmrnc a temnota předchozích dílů, mluvím i o úchylnosti, která se tu už pohybuje mimo můj vkus. 60% ()

Gilmour93

Nedělní Studio Kamarád připomínající křiklavé kulisy korespondující s kabaretní atmosférou Gothamu, do toho tradičně se pitvořící exhibicionista Carrey, který jako by jen přešel z placu Masky a Bruce Wayne s charismatem sklenice na zubní protézu rodinného sluhy Alfréda.. Proč po tomto vložili producenti důvěru pro natočení (nakonec ještě horšího) Batmana a Robina opět do rukou Schumachera skýtá tolik otazníků, kolik jich má Hádankář na svém zeleném oblečku. Za tyto dva filmy si Joeli zasloužíš ustřihnout závěsy v ložnici a každou noc až nadosmrti svítit do okna reflektorem s netopýřím motivem.. ()

Psema

Film, který tématicky předběhl dobu. 3D, augmented/virtual reality, hromadný sběr lidských dat. A Bruce nosí smartwatch! A je to zábava, která místy šikovně pracuje s kánonem a snaží se lehce rozšiřovat nikdy nevzniknuvší univerzum. Škoda, viděl bych ho radši než velehnůj od Snydera. ()

Lynn

Tento Batman by vlastně vůbec nebyl špatný, kdyby tady nebylo pověstné srovnání. A pokud srovnáme rozzářenost a barvitost Joela Schumachera a ponurou, temnou atmosféru Tima Burtona - nemůžu si pomoct, ale po vizuální stránce se mi více líbí Burtonovo pojetí... ()

TeeAge

Premňa veľmi sympatický kúsok z rady Batmanov. Obsadenie hovorí samo za seba. Jim Carrey pojal pána otáznika excelentne, Tommy Lee Jones hádže strieborné mince ako nikto iný. Val Kilmer - dobrá alternatíva pre stvárnenie netopierieho muža. ()

Aluska88

Je docela překvapující, že tvůrce strhující Telefonní budky byl kdysi schopen stvořit toto dílo. Film místy až křečovitě bláznivý. Nejspíš se na mém úsudku ve velké míře podílel také dabing Jima Carreyho. Nijak extra povedené pokračování, upadající kvalita je zde již zřejmá, pořád však slušný a hlavně ještě snesitelný díl ságy Netopýřího muže. Zčásti také díky překrásné Nicole Kidman. Ani Val Kilmer nebyl tak děsivý, jak jsem očekávala. Doufala jsem, že bude, po co nejvyšší možnou dobu pod maskou, protože můj vztah k jeho herecké osobnosti, projevu a výrazovým dispozicím je na bodu mrazu. Ale nakonec jsem se na jeho výkon, byť, pravda, trochu prkenný, byla schopna dívat. ()

ScreamJay

„Filmový labužník zírá, divák jenom vejrá, jak nám zkonil netopejra,“ aneb Joel Schumacher nebyl stvořen pro Batmana tudíž nemohl Batmana stvořit. Po poutavých temných a zvláštně groteskních vyprávěních Tima Burtona přišli (v jeho samotné produkci) s „lacinou“ neonovou fraškou, netopýra udělali víc sexy, mocně vymodelovali latexovou prdelku (já si nemůžu pomoct, mě prostě necharismatický Val Kilmer nesednul), přihodili jeho dávného comicsového parťáka Robina a z padouchů udělali excentrické magory, kdy Jim Carey (nepřehlédnutelná hlavní postava filmu) předkládá svoje gumárenský post-grimasoidní „sežral sem vodpornéj citrón“ a Tommy Lee Jones ala Dvě tváře asi nechtěně parafrázuje Nicholsonova Jokera. Navíc prostor, který odvrácená strana mince dostala, koncentrace hollywoodských stár stejně četná, jako nášlapné miny na předměstí Bagdádu, udělali z hlavní postavy mnohdy pryžového komparsistu. Jeho boj se vzpomínkami tak vyznívá spíše comicsy, teda komicky. Ani pro mě nezajímavý hudební doprovod Elliota Goldenthala, ani slušný český dabing už na mém finálním hodnocení nic nezmění. Batman Forever zůstane v mé paměti jako modernistický paskvil, který ještě sám tvůrce dokázal „vyšperkovat“ v mnohem absurdnější blábol v jeho následném kýčovitém pokračování. Kdysi jsem dával za tři hvězdičky, po dalším shlédnutí ale jdu ještě níž. Sorry for Jim, nesorry for Joel! [4/10] ()

hellstruck

Zdejší komunita by mě asi ukamenovala, ale Batman forever mi hodně připomínal Burtonův první díl. A pravdou je, že mezi nimi kvalitativně až takový rozdíl není. Batman čelí svojí rozpolcenosti, avšak tentokrát se do toho zaplete (projednou inteligentní) blondýna a dva poskakující a chvílemi přehrávající protivníci. Jejich bláznivé pitvoření šlo ruku v ruce s humorem, který u Batmana až tolik nečekáte. Jako kdyby se nemohli rozhodnout, jestli to celé vlastně můžeme brát vážně, a tak tu a tam ukázali třeba superhrdinův robustný zadek v obleku. :)Val Kilmer vypadal dobře v masce, ale jakmile si ji svlékl, stal se z něj Ken. On prostě není Bruce Wayne... Pravdou ovšem je, že vizuálně film oproti svým předc hůdcům pohoršil. Že by menší rozpočet? Nicole Kidman sice nemá na Catwoman, ale je stále snesitelnější a sympatičtější než Kim Basinger. Navíc byla opravdu krásná, až se člověk pozastaví nad tím, proč má dnes potřebu tolik vrážet do zkrášlovacích procedur. Za mě fajn zábava na nedělní dopoledne. :) Nic víc, nic míň. ()

NinadeL

Ve své době naprosto v pořádku. Dodnes si ráda připomenu zdejší variace protihráčů Val Kilmera, protože Batman navždy je zkrátka obsazený nebývale dobře, co se týká vedlejších rolí. Tomy Lee Jones výtečný, Jim Carrey a Riddler jedna duše jsou... a samozřejmě sexy Dr. Chase Meridian v podání éterické Nicole Kidman. Žel s Chrisem O'Donnellem to jde kapánek dolů, nicméně nechybí Sugar a Spice a starý dobrý Alfred Pennyworth. ()

Kaka

Val Kilmer na tuhle roli nevzpomíná příliš rád. Není se čemu divit. Zaujmou snad jen vizuální efekty a Nicole Kidman. Schumacher je člověk bez komiksové fantazie. Jen a pouze zručný řemeslník ale nestačí. Nemluvě o dalším pokračování. ()