Zuřící býk

• slovenský

Zúriaci býk

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1980, 129 min

Hodne husta zalezitost a opet vynikajici film od Scorseseho. Sice nechapu, proc je film natocen cernobile, ale i tak byly ty zapasy spravne drsny. Akorat mi prislo divny, ze to skoro vzdycky Robertovi moc neslo, zarvali na nej, ze potrebuje K.O., on se rozmach a slozil soupere. Taky nepusobil moc realne ten zaverecnej zapas, kdy nepad, ale jeste se souperi vysmal. De Niro byl fakt vynikajici a to jak pribral bylo neco neveritelnyho, jeste zasadnejsi zmenu vahy jsem videl jen u Balea. I Joe Pesci se snazi, ale De Niro ho proste zastinuje. I kdyz je ve filmu bud jak De Niro boxuje nebo je doma a zarli na svou zenu, tak film nikdy nenudi a drzi si docela slusny tempo. Akorat ten konec uz byl takovej zbytecne protahovanej. Taky se povedla kamera, hlavne behem zapasu je vynikajici. Jasnejch 5*.(28.11.2005)

Nejlepší boxerský film vůbec, jedna z nejlepších De Nirových rolí a pro mě nejlepší film Scorseseho.(28.8.2008)

Raging Bull nesporně patří mezi největší perly světového filmu a zároveň na absolutní špici bohaté tvorby Martina Scorseseho. Boxerské souboje natočené Michaelem Chapmanem vypadají skvěle (i když zde nejsou středobodem) a děj filmu či jeho hlavní představitelé mne opravdu nadchli. Takové snímky už se dnes netočí a po opakovaných projekcích mě Zuřící býk přesvědčil o svých nebeských kvalitách a vystoupal v mém osobním žebříčku téměř na vrchol. Tady opravdu nic nechybí ani nepřebývá. Unikátní film, brilantní De Niro.(18.11.2009)

Mám být k tomuto bezpochyby kvalitnímu snímku přehnaně shovívavý anebo zbytečně kritický? Ani jedna možnost metamorfovaná do podoby hvězdiček ale zdaleka přesně nevyjádří můj zážitek z filmu. Nakonec jsem se rozhodl pro druhou možnost. Možná to bude tím, že poslední dobou sleduji filmy s více procenty a jsem tak zmlsán, ale ačkoliv mě film bavil, zaujal a k La Mottovi jsem si vytvořil upřímnou sympatii, nakonec mi vychází počin, po jehož skončení jsem měl prázdno v ústech. Ne ale proto, že bych měl nadšením otevřenou pusu a všechno mi postupně vykapalo do klína. Čekal jsem nějakou pointu, vrchol, něco. Jasně, že je to podle skutečnosti a tvůrci si nemohou jen tak cokoliv vycucat z prstu. O důvod víc, proč být k filmům s nálepkou: "Podle skutečné události" rezervovaný. K samotným zápasům a tréninku mám také svůj názor. Místy mi přišly parádně reálné a bezvadně nahrané a zahrané, často z toho však byl podfuk hodně cítit (klasické uhýbání těsně před ránou). Jinak to byl ale opravdu dobrý film, přesně na 70 procent s několika velmi dobrými záběry (především v ringu) a hereckými výkony (mimo Roberta byla hodně dobrá i Moriarty), ale jak jsme se s rodinnou shodli, podobně kvalitních životopisných filmů je hodně.(5.1.2007)

De Niro je riadny psychopat, neviete, či zaujať voči La Mottovi kladný, či negatívny postoj. Či v ringu, kde každý úder priam cítiť, kde kamera zohrala skvelú úlohu, či doma, kde to priam vrie a o dramatické okamžiky absolútne nie je núdza. Proste vála a dáva najavo, kto je pánom pľacu. A Pesci mu neskutočne sekunduje. Všetko rýchlo ubieha, nenudí a rozprúdi vám krv. 90%.(29.12.2006)