poster

Zuřící býk

 • USA

  Raging Bull

 • slovenský

  Zúriaci býk

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1980, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Příběh boxéra, který nezávisle stoupá vzhůru, ale jako paranoidní násilník pak padne na držku. Nepříliš sympatický až lehce bezcharakterní Jake LaMotta - De Niro, se mi nedostal pod kůži, nakonec stejně jako celý film. Ne že bych se nudil, ale sledoval jsem toto klasické dílo spíše s takovým povinným zájmem, než že by to nějak opravdicky dopadlo.(3.12.2010)

 • Boss321
  *****

  Martin Scorsese se svým dvorním hercem (Robert De Niro) nenatočil mafiánské drama, ale zaměřil se na boxera Jakea LaMottu. Samozřejmě, že nejde hlavně o box, ale o vykreslení problémové povahy (vznětlivost, žárlivost) Jakea. Robert De Niro se pro roli objetoval opravdu hodně, o tom svědčí jeho vizáž na konci filmu, kde má o dvacet kilo víc!!! Joe Pesci i všichni ostatní zahráli parádně, ale De Niro je naprosto zastínil a potvrdil pověst neobyčejně kvalitního herce a jednoho z nejlepších jakého historie kinematografie poznala. Špičkový snímek, kterému dodává tu správnou atmosféru černobílá kameru.........(10.11.2007)

 • Fr
  ***

  ,,Vzdej chválu Bohu. My víme, že ten člověk hříšník jest“....,,Jestli je hříšník nevím. Jedno vím, že byv slepý, nyní vidím“..... Málo boxu, hodně soukromí. Životopisy nemá rád! Film o šampiónovi, který byl magor ukazuje nejdůležitější období života boxera Jakea LaMotty hodnověrně, ale já z toho odvázanej nebyl. Spíš než o sportovní film jde o drama o neskutečným blbci, pro kterýho nemám pochopení. Souhlasit můžu maximálně s ovacemi na režii, kameru a R. de Nira. I když víc mě asi zaujal J.Pesci. A tak opakuji: NEMÁM RÁD STARÝ FILMY! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem Scorseseho věrný příznivec. 2.) Stále říkám, že Rocky je zbytečná komerční záležitost. 3.) Chci vidět Joe Pesciho v jeho dost možná nejlepší roli. 4.) Miluji starý filmy. A když jsou černobílý, tak dvojnásobně! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(24.1.2011)

 • Cival
  *****

  Další špičkový Scorsese. Film, který ve vás bude pomalu a dlouho doznívat a díky němuž pochopíte, že i ztracené a vlastně špatné, ale zato odvážné a rvavé duše si svým způsobem zasluhují obdiv.(22.1.2004)

 • Lima
  *****

  Ani ne tak film o boxu, jako spíše o boji citově nevyrovnané duše s okolím a posléze i se sebou samým. Příběh graduje zvolna a postupně, aby pak dosáhl emocionálního vrcholu ve scéně souboje s Rayem Robinsonem. Zde La Motta, obtěžkaný výčitkami svědomí, vykupuje své špatné skutky prostřednictvím dobrovolně přijímaných ran boxerskou rukavicí soupeře. Krev stříká na všechny strany a divák trne hrůzou a úžasem. Scorseseho režie je prostě fantastická, De Niro fenomenální, ale bylo by nefér nezmínit i skvělý střih a kameru. A v neposlední řadě Joe Pesciho, který je De Nirovi rovnocenným hereckým partnerem. Zuřící býk je film, který si diváka možná nezíská bezprostředně, i díky pomalejší první půlhodině, ale o to déle v něm později doznívá.(27.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace