Zuřící býk

• slovenský

Zúriaci býk

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1980, 129 min

Mně se ty filmy o odporných lidských bytostech zkrátka nelíbí, ať jsou natočeny sebelépe. Raging Bull je vynikající kus filmařiny, ale já se při něm prostě skutečně bavit nemohl.(28.5.2010)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $23,383,987Tržby Celosvetovo $24,500,000/85%/(25.4.2007)

Není to nejlepší Scorseseho film, ale určitě nejlepší De Nirův herecký výkon. V jeho podání jsem opravdu věřil, že se Jake LaMotta takhle asi choval (dost odpudivej týpek, já jsem mu prostě nedokázal fandit, když to byl takovej debil). Joe Pesci rovněž skvělé. Scény z ringu jsou velice působivé a opravdu dobře natočenné. Napoprvé jsem to úplně nedocenil, ale napodruhé jsem věděl co mám očekávat a tak jsem si to víc užil a konečně prozřel.(20.11.2005)

O tomto filmu se říká , že je to nejlepší boxerský film, já bych toto tvrzení trochu upravil --- Je to nejlepší fiilm o boxerovi.(7.6.2006)

Robert De Niro i Martin Scorsese dokázali nejen tímto filmem, že jim spolupráce ohromně svědčí. Zde De Niro v roli boxera doslova exceluje pod brilantní režijní taktovkou Scorseseho, ale i další "oblíbenec" pana režiséra Joe Pesci je zde opravdu skvělý.(10.6.2003)

• - Slovo "fuck" zaznie vo filme celkovo 114 krát. (Jevo)

• - Scéna, ve které se Vickie poprvé představí Jakeovi, byla kompletní improvizací Cathy Moriarty a Roberta De Nira. (džanik)

• - Časopis Entertainment Weekly zvolil tento film jako pátý nejlepší v anketě "Greatest Films of all time". (don corleone)