Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

Rodriguez

Výborný film, výborný herecký výkon Roberta De Niro a Joe Pesciho, výborný Martin Scorsese. Nevím co by jsme si ve filmovém průmyslu počali bez těchto ikon Hollywoodu. Oproti rockymu je tento film o kapičku lepší, hlavně maskéři a vyzážisti si tady dali hodně záležet. Dějová linka je vypracovaná do posledního detailu, hlavně se mě líbí jeho vznětlivost, hrubost a žárlivost. To jsme v jiných filmech vidět nemohli a proto mu dávám jednoznačně 100%. ()

Petoss1

Pardon Robo, ale toto bolo fakt nudné, oscar za herecký výkon právom, šak si pribral jak prasa, ale film nič moc. Celkom som ostal zaskočený! 60% ()

WoWoW

Úžasné představení Scorsese a De Nira. Kdyby nebyl Jake LaMotta takovej hajzl asi by to nebyla postava nic moc, ale ty záchvaty vzteku a žárlivosti v podání De Nira jsou úchvatné. Navíc už tady se objevil Joe Pesci a hlavně už tady měl sklony k surovosti (mlácení člověka dveřma od auta :-D) a je jasné, že pro další role vzteklých mafiánů byl předurčen. ()

Langy10

Film Zuřící Býk mě moc nenatchl, tak, jak jsem si představoval. 4ekal jsem víc detjlnější záběry z boxu, než ze života. Ale zase ta lepší stránka filmu je kamera, která točila celej film. Poprvé jsem taky poznal černobílý svě, kterej se mi opravdu líbil, což se moc u mě nepředpkládalo, ale zde jsem se nenudil. Opravdu musim pochválit, páč na tu dobu, klobouk dolu... Robert De Niro zde stvárnil mladého boxera, kterýho jsem se bál i já :D ... Film hodnotim taky pozitivně, protože nebyl zbytečnš zdlouhavej, což na tu dobu bylo neobvyklí, A samozdřejmě nemůžu zapomenout na režiséra filmu -Martina Scorsese, kterýmu patří pochvala. ()

joker.george

Poslední dobou moc nemusím filmy, kde je hlavní postava nesympatická, nepříjemná a trochu i odpudivá, což nakonec nešťastně odnáší herci, kteří tak náročnou osobnost ztvárnili... Ale hned jak se LaMotta uklidnil, tak pro mě jeho biografie začala být zajímavější a přívětivější. Jsou tady ale i skvěle nasnímané a pokaždé jiné surové boxerské zápasy, které snímek držely po celou dobu a odlišují jej od těch s podobnou tématikou. ()

ad

Výborná režie a především životní De Nirův výkon. Jinak atmosféra mi místy připomínala Goodfelas... ()

4daPeace

Verdikt: Plne souhlasim s nazorem uzivatele Matty, film me absolutne nechytil za srdce, dusi ani mozek, proste jsem ho shledl, nekterymi misty se dokonce nudil a rozhodne ve me nezanecha hlubsi zazitek, o kterem budu premyslet byt jen zitra rano po probuzeni. Skoda. ()

Lopic

Byl to výborný film, výkon De Nira nepopsatelný, ale přesto mi něco chybí k 5*. Prostě sem z toho nebyl tak nadšený jako třeba z Casina. To pro mě pořád zůstává Scorseseho nejlepším filmem a pochybuju, že ho něco překoná. Zuřící býk k tomu měl zatím nejblíž. ()

tomtomtoma

Životopisný film o boxerovi Jake La Mottovi (Robert De Niro). Lidská povaha je zvláštní: ubližujeme těm, které máme rádi, i když si to vlastně nepřejeme. Lidský egoismus se svalnatou skořápkou je vždy násilný. Co k tomu vede? Pocit nadřazenosti, nebo to, že nás pořád mlátí do hlavy? Každopádně Robert De Niro vystřihl úchvatnou roli, Joe Pesci v roli jeho bratra nezaostával a už zde něco předvedl ze své vzteklé brutálnosti. Ale v tomhle filmu ho De Niro brutálností trumfne. Film o tom, že někteří nekoukají a ani nechtějí koukat na jiné a brát na ně sebemenší ohledy. Protože oni jsou ti nejlepší, takže si mohou dovolit všechno. Určitý záchvěvy dobra jsou ojedinělé a zůstává jen vztek a naštvanost na všechny, protože ho nechápou a nedělají věci přesně tak, jak on chce. ()

Amroth666

Po shlédnutí filmu se každý člověk zamyslí nad vzájemnou důvěrou ke komukoliv, měl by se zamyslet nad životem boxera Jakea LaMotty. Vynikající sportovní drama z prostředí známých budoucích mafiánským hereckých postav Roberta de Nira a jeho "bráchou" Joem Pescim. Je to duo, které mě třikrát dostalo. Je to duo, které si rozumí, ví jak zahrát. Ví také, že je vede režijní mistr Martin Scorsese. Pokaždý, když uvidím tyhle tři napsané pohromadě, vybavím si Mafiány, Casino a Zuřícího býka. Tyhle filmy je nutné vidět, protože jsou prostě skvělé a každého musí bavit. ____ OST 5/5 ____ ()

Wormboy

Fantasticky De Niro a opat fantasticky De Niro....a popri nom fantasticky Scorsese a Pesci...tento film ani inak komentovat nehodno.TREBA VIDIET NA VLASTNE OCI!!! ()

asinus

Opravdu nehezký film. Existují nehezké filmy, které se mi přesto líbí, ale Zuřící býk mezi ně nepatří. Dva silné momenty - první, počáteční záběr s titulky a druhý, zápas, ve kterém LaMotta získá pás (vskutku mistrovsky sestříhaná a natočená sekvence) - nevyzvednou film z ošklivého a přitom málo působivého průběhu, kde se postavy chovají absolutně absurdně. Dobrá, LaMotta byl omezený a zlý, ale to byli takoví i všichni kolem něho? ()

lakikaki

Čakal som film o boxe, podobný Rockymu, ale o športe to rozhodne nebolo. Zúriaci býk je sondou do duše boxera, ktorá každého chytí za srdce. Jake La Motta určite nebol žiadny anjelik, ale počas celého filmu s ním divák súcití a viac-menej rešpektuje jeho konanie. Scorseseho réžia je parádna, rovnako ako výkon Roberta De Nira (zatiaľ najlepší, aký som videl), ktorého rovnocenne dopĺňa Joe Pesci a podobne skvelo je na tom aj kamera (úvodné titulky mi boli pastvou pre oči a záber na krv kvapkajúcu z lana sa mi naveky vryl do pamäti). Film, ktorý je takmer bezchybný (jediné, čo mi ako-tak vadilo bolo trochu pomalšie tempo filmu) a De Nirovo odhodlanie pribrať takmer 30 kilogramov kvôli filmovej role si tých 5 hviezdičiek rozhodne zaslúži. ()

danecek24

38. Zlatý Glóbus za rok 1980 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Robert De Niro + nominace (6) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Cathy Moriarty, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Joe Pesci, Nejlepší režie - Martin Scorsese, Nejlepší scénář - Mardik Martin, Paul Schrader, Objev roku (herečka) - Cathy Moriarty ()

pakobylka

Na straně jedné to byl tak trochu nadpozemský zážitek - vidět, jak se Robert De Niro doslova a do písmene převtělil v Jakea LaMottu, prchlivého boxera s býčí urputností a agresivitou, boxera, pro kterého ring znamenal absolutně nejvíc, který si jeho prostřednictvím léčil i šrámy na duši. Na straně druhé jsem nepociťovala žádné nadměrné dojetí nad osudem kontroverzního, navenek tvrdého a bezohledného chlápka s nezvladatelnou, prudkou a žárlivou povahou, který zažil vzestup na vrchol i pád. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)