Zuřící býk od uznávaného režiséra Martina Scorseseho je životopisným snímkem boxerského šampiona střední váhy Jakea LaMotty, jemuž se během jeho krátkého pobytu na výsluní přezdívalo Býk z Bronxu. První, co se LaMotta v životě naučil, bylo krást a rvát se – být drsnější než ostatní. La Motta, který byl od přírody samotář a nikomu nevěřil, používal svou agresi v boxerském ringu jako prostředek k potlačení svých hluboce zakořeněných obav a emocionálních úzkostí. Jeho odhodlání a zuřivost, díky nimž se z mladého násilníka stal mistr světa ve střední váze, však zůstaly mimo ring neovladatelné. LaMottův vášnivý zápal pro vítězství mu nakonec zničil osobní život a miliony dolarů, které vydělal, promrhal svým nezřízeným životním stylem a pletkami s ženami, jejichž city sahaly jen tam, kde byla jeho peněženka. LaMottu nakonec opustila jeho krásná manželka Vicki, která už měla plné zuby nekonečného fyzického i duševního zneužívání. Dokonce i jeho bratr Joey, který boxera vždycky obdivoval, byl nyní znechucen. A když pak LaMotta přišel o svůj titul, začal se nezadržitelně řítit ke dnu. Ze zápasníka ve špičkové kondici se tak rázem stal odulý vepř, který skončil jako uvaděč striptérek ve špinavém nočním klubu – a nakonec i jako vězeň ve floridském nápravném zařízení. (Cinemax)

vander19

Boha veď ten človek mal všetko, slávu, peniaze, krásnu manželku, rodinu a on si to nevedel vážiť. Podľa môjho názoru veľmi tragický príbeh jednej slávnej postavy športových dejín. De Niro s Pescim to zahrali obaja fantasticky. Hlavne sa mi páčil Joey La Motta. Škoda len, že bol slávny boxerský šampión La Mota taký žiarlivec. Možno by sa mu žilo ľahšie. ()

nylo

Tak ne, tohle mě opravdu příliš nebavilo i přes perfektní výkon DeNira, který naprosto reálně ztvárnil, jak velký kokot ve všech svých podobách a mániích LaMotta byl....a jestli měl film tendence vyvolat v divákovi pocit obdivu a jisté lítosti nad jeho osobností, jak jsem si přečetla v některých komentech, tak ten mně tedy opravdu, ale opravdu ani nenapadl 70% ()

kobe6

De Niro byl fantastický. Pro mě asi nejlepší sportovní film, ikdyž sport je v tomto filmu skoro druhořadý. 90% ()

Paldiny

De Niro alias La Motta je správne nechutný (jeho fyzická premena až neuveriteľná), nováčik Pesci predpovedá sľubnú budúcnosť a Martyho spôsob rozprávania neodolateľne ladí aj s čiernobielym vizuálom. Aj keď tu by som bol opatrný, všimli ste si, že rodinné videá boli farebné?  // Druhý dokonalý Scorsese! ()

eratni

Herecký výkony Pesciho a hlavně agresivního a paranoidně žárlivýho hovada De Nira famózní, ale stejně jsem se chytnul, že sem se u první a u poslední čtvrtiny dost nudil. ()

efko

Scorsese & De Niro. Dvaja ľudia, ktorí sa najväčšou mierou zaslúžili o realistické, i keď vysoko subjektívne prerozprávanie životného príbehu rozporuplného boxera - Jakea La Mottu. Príbehu agresívneho boxera, ktorý až potom, ako padne až na úplné dno, dokáže vidieť veci, ktoré predtým nevidel. "Once I was blind and now I can see" Kým Avildsenov Rocky je stelesnením amerického sna, Scorseseho La Motta je skôr americkou nočnou morou... ()

Dallas

Začiatok je pomalší, ale pochvilke sa zbadáte, že pozeráte s otvorenými ústami. De Niro je úchvatný, určite jedne z piatich najlepších mužských hereckých výkonov všetkých čias. Tu už sa ani nedá hovoriť o herectve, ale o dokonalom splynutí s postavou. 85% ()

lukasd

Pokud me nektery reziser opravdu irituje, je to prave Martin Scorsese. Vsechny jeho filmy, ktere jsem doposud videl se vyznacuji tim, ze vypraveji pribehy, ktere jsou pro me dost nezajimave a hlavni postavy jsou veskrze nesympaticke a za to, co se jim deje si mohou vesmes sami. Kazdopadne uznavam, ze herecke vykony jsou dobre a ze jsem se prilis nenudil. 60% ()

Zombi

Už si to moc nepamatuju, ale závěrečná De Nirova proměna, kdy přibral hrozně kilo, je legendární a já nemohl uvěřit že to není maska. ()

hammerhead

O mnoho jiný šálek kávy, nežli profláklejší Rocky. Postava La Motty je skutečná lahůdka a její pád jsem empaticky protrpěl. Snad jen škoda toho, trochu nereálného boxování (zase názorově proti proudu), takových těch zázračných obratů, kdy hrdina dostává celou dobu po papuli a nakonec vše obrátí se v reálném profi ringu až zas tolik asi nevidí (zde mě podoba s Rockym prostě štvala). Ale jinak hodně parádně natočené, inu Marthy... ()

Jorge-Z

De Niro, Pesci a Scorsese. Kombinace na výbornou. Nejlepší je: " Víš co bys měl dělat? Zkus víc šu**t, a o trochu míň jíst! ()

Delaney

De Niro tu byl tak perfektní, že i vzhledem k tomu, že je to asi 15tý film co jsem s ním viděl, jsem na něj úplně změnil názor, teď ať ho vidím kdekoliv, tak vždy vidím Jakea LaMottu a nedokážu si ho jinak představit... De Niro tu byl prostě dokonalý! ()

Vejrrr

Ačkoli Scorsese původně nechtěl tento film režírovat, ukázalo se, že dovede s neuveřitelným citem vyobrazit boxérský zápas.... a víme, že Scorsese pohled na krev snáší poměrně dobře, takže mohl život Jakea LaMotty vyobrazit po svém a zároveň pravdivě. Musím přiznat, že v první půli filmu se moje nadšení odráželo v max. třech hvězdičkách .. s tím že pokud bude film mít kvalitně udělaný konec, dám 4. Ale konec je nejen povedený, je skvělý, a nejen konec.. nějak to člověku dojde, že celý film má smysl a celé je to jeden velký zážitek. ()

TheKiw

Upřímně by mě zajímalo, co je na Raging Bullovi tak úžasného. Herecký ansámbl sice jede, co může, ale přebít tu podivnou a všeprostupující nudu nemá šanci. Měl jsem pocit, jako by k sobě jednotlivé kousky filmu nepasovaly, jako by byl scénář poslepovaný z různě velkých a barevných událostí LaMottova života, které vůbec nejdou dohromady. ()

geimz

Film ako taký je zaujímavý hlavne netradičným hlavným hrdinom, zmietajúcim sa medzi boxom, žiarlivosťou a prchkou povahou, ktorá ho pripravila o všetko. Vďaka De Nirovi a jeho tradične perfektnému výkonu je zážitok síce precítenejší, nedokázal ma však zaujať ničím iným než práve momentami jeho výbušnosti a scény z ringu, akokoľvek vychvaľované, na mňa pôsobili priveľmi odbyto a nedokázal som si ich užiť tak, ako to mám rád. Rocky má v tomto navrch. ()

patrik221

Scorsese ty starý lišiak......opäť mi stvojho filmu padla sánku a zuby sa mi vysipali na podlahu, ako by som dostal pár ostrých rán od LaMotu. Toto je naozaj úžasný film zo života, ba jeden z najlepších akých som vydel. Neuveritelné dielo ktoré je v prvom rade šokujúce - proste kus nádhernej filmáriny. Ako vedel som že to bude dobrý film ale že až takto...Kurvaaa proste genialita. No ale aby som aj ostal trocha pri zemi - Martin zrežíroval si to fakt skvelo ale tvoj najlepší film je pre mna stále Gangy v New Yorku. Kuzlo tohto filmu totiž nespočíva v réžii legendárneho režiséra níbrž LEGENDARNEHO herca. Robert De Niro klaniam sa ti, smekám pred tebou - už pred tým si bol pre mna nesmrtelná ikona samotného filmu ale teraz - od teraz kedykolvek ťa uvidím napadne ma LaMota. A vieš prečo - lebo ty si ho nehral, ty si sa ním stal. Predviedol si NAJLEPSI herecký výkon aký som kedy vydel( kam sa hrabe Ledger alebo Brando!!!) and ( pozdravujem Hemma :D). Dokázal si to. Tvoj LaMota je ludský, desivý, emotívny žiarlivý a nebezpečný. Samozrejme nejde nepochváliť dalších hereckých matadorov ako Joe Pesci alebo tá šukézna pipka :) K plusu ešte patrí že De Niro mi strašne prípomínal môjho dedka( nie nie je to žiadny násilník ale tiež má velmi zaujímavú a bujná povahu s ktorou si prežil svoj vlastný legendárny život) a jeho bratov. Po skončení filmu som dokonca tlieskal a to sa umna tak často nestáva. ()

kamigava

Robert De Niro je na vrcholu a zase na dně. Dokázal se do role opravdu převtělit a vznikla dokonale fungující kopie La motty. Líbilo se mi to dokonce více než klasický Rocky. Černobílé provedení tomu dává vážnější nádech a z De Nira čiší hodně respektu. Mezi mé nejoblíbenější ale patřit nebude. Je to jinak vynikající film, který rozhodně musíte vidět, než umřete. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím, když jsem uviděl De Nira tak zaobleného a mimo formu. Jako Christianovi Baleovi mu to zase jen taky rychle spravit nepůjde. Ten jeho pupek už mu trochu zůstal navždy. Musí se ale uznat, že před vyhasnutím byl opravdu svalouš. Takhle jsem ho ještě neviděl. Odvedl skvělý herecký výkon. ()

Nethar

Ačkoliv zase trochu natáhnutý film, jak má Scorsese ve zvyku, ze Scorsese+De Niro+Pesci tria s Goodfellas a Casinem pro mě určitě ten nejlepší. Výkon Roberta De Niro úctyhodný, přibrat kvůli roli 27 kilogramů je fakt něco. Dialogy opět typické, ve stylu "beru tě za slovo" dovedenému do maxima. Většinou probíhají: "Dnes ale svítí krásně sluníčko." "Sluníčko říkáš?" "Jo, svítí krásně." "Vážně? Sluníčko? Co tím chceš jako k***a říct?" "Nic, prostě že svítí krásně sluníčko." "..." "Proč se na mě tak díváš?" "Fuck fuck fuck, co tím chceš jako říct, že svítí krásně sluníčko? Máš mě za idiota?" "Ne, prostě je hezky, nic víc jsem tím nemyslel, o co ti jde?" "Jako že včera hezky nesvítilo? Chceš říct, že včera nebyl správný den na to, abychom šli ven?" "Ne, prostě jsem jenom řekl, že svítí hezky sluníčko. Nech to plavat!" "Fuck fuck fuck fuck fuck..." ()

Ollie235

Filmy o boxu nijak zvlášť rád nemám a zřejmě i proto jsem si cestu k tomuto snímku hledal delší dobu než obvykle. A možná i kvůli tomu to na mě tolik nezapůsobilo. Emoce a vlastně všechno kolem tohoto sportu jdou tak trochu mimo mě, přesto můj výsledný dojem nebyl až tak špatný. Čím to? Je to především Scorseseho stylem vyprávění, kdy se na samotný box takřka nezaměřuje a naopak nechává obrovský prostor vývoji hlavní postavy. Je to ale i výborným obsazením, rychlými prostřihy zápasů a dokonalými dialogy. Nakonec tak má největší výtka není k ne zcela poutavému tématu, které film zpracovává, ale k zbytečně častým nudnějším pasážím (především ohledně vztahu Vicky - Jake). Slabší 4*. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

23.08.2017

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (více)