Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Lilien

nový Superman bol prijatý dosť vlažne, napriek tomu sa jedná u kvalitný film. Rozpočet je zarážajúci, ale to prehliadnime. Za tých 2O rokov od poslednej časti sa svet zmenil, Superman sa zmenil. Jednoznačne mal nasledovať prerod serie podobne ako u Batmana. SR si proste niekde začne, nadvezújúc na nič. Akcia dokonalá, Routh je dobrý Superman a hlavne upustili od trápneho humoru s predošlých častí. Singer odviedol kus kvalitnej roboty, ktorá sa v konečnom dôsledku nedá doceniť. ()

Kinpr

Superman se vrací mě prostě bavil. I nový představitel nezranitelného muže se mi líbil a na tuto roli se perfektně hodil. Navíc Kevin Spacey je ten správný Lex Luthor. I když je pravda, že nelepší scény jsou v první třetině filmu, přesto nemůžu a ani nechci hodnotit hůře. Film nenudí a to je hlavní. ()

vZeč

Řekl bych, že nikdo z producentů moc nechodil na plac a neviděl, jak posílá Singer do hajzlu současné trendy a zvyky popkornového publika. Jinak by mu nedal tak strašný prachy. Singer s nima natočil film, který se naprosto chirurgicky vrací k poetice sedmdesátkového idealistického naivního komiksáku se strašně dobrým superhrdinou. Vyzdvihnul bych naprosto božího Spaceyho a Ottmanovu hudbu, která je komplexní jako Singerova režie (oba vyznávaj lásku k původnímu filmu resp. k Williamsovi). Akce opravdu moc neni, ale velkolepý flow se rozhodně koná. A rozhodně se koná výborný film. Jen musíte mít srdce! :) ()

Kozy9

Veľmi slabý výtvor s rozprávkovo prepýsknutým rozpočtom. Pri takom množstve prostriedkov a možností je takmer nepredstaviteľné, že by sa dal z ikony akú predstavuje Superman spraviť totálne priemerný film postrádajúci napätie, vzrušenie či hlbší zmyseľ alebo emócie. Superman returns je slabý odvar toho, čo môžu filmy o superhrdinoch ponúknuť, čo je viac než smutné, keďže superman je praprapraprapra babka všetkých nadprirodzených ochráncov spravodlivosti. Aby som nechodil okolo horúcej kaše rozoberem nedostatky a možno aj dáke malé plusy. Akoby zvuk škrípania kriedy o tabulu vo mne vzbudilo s prepáčením dementný nápad spraviť návrat supermana. Návrat z čoho? Aha už viem, pretože autori to naisali na 3 riadky pred začatím tituliek. Takéto riešenie je vhodné na film o vojne vo vietname, kde sa nechcú zaoberať hlúposťami a ide im o to, aby sa hneď dostali do akcie ale v supermanovi to pôsobí lacno. Koho vôbec napadlo, že sa to natočí ako sequel? Po toľkých rokoch aj toto vyznieva neuveriteľne pretože to je aj neni pokračovanie. Podľa úvodu je ale na druhej strane to nepasuje ku žiadnemu predtým vydanému filmu o Supermanovi. Veľmi mi to narušilo príbeh a znepríjemnilo zážitok (ale čo som mohol čakať keď sa vracia už na obale DVD). Čo ma však dorazilo ešte väčšmi bola skutočnosť, že zas proti nemu postavili Lexa Luthora (Spacey podáva viac komický ako drsný výkon, bolo to zahrané dobre ale Kevinovi sa nepodarilo ukázať ako má vyzerať pravá tvár Luthora). Ale prečo znova Luthor? Bolo to také hlúpe ako pichnutie nostalgických spomienok do filmu a tým sa dostávame k ďalšiemu nedostatku. Na začiatku Clark ide pozrieť svoju mamu. Prebehne mu pár klišé spomienok hlavou a je to fuč. Už sa ktomu nikto nikdy nevráti. Nechápem prečo tam potom vôbec zaradili túto scénu (už aj bez nej by stopáž činila viac než 2 hodiny). Spolu s týmito nedostatkami sa samozrejme ťahá aj celková nelogika správania sa postáv a nereálne vyvíjanie deja. Celkovo film pôsobil komicky, bez štipky napätia, hlavné postavy nevýrazné nemastné neslané, dej je plný klišé a priam až archaických prvkov (pousmiatie na kameru bolo pôsobivé v dobách vydávanie prvých komiksov o supermanovi nie teraz). Aby som iba nekritizoval musím pár vecí aj pochváliť (i keď veľmi ťažko). Tak ako vždy hudba bola príjemná orchestrálna a dofarbovala atmosféru. Oceňujem, že autori vsadili na city a nie na akciu a aj keď to pokašlali tak aspoň sa snaha cení. Nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale taktiež ma to primerane nepobavilo. Väčšinu základných vecí sa podarilo tomuto filmu pokašlať a pri prostriedkoch, ktoré mal mohol dosiahnuť astronomických výšin a namiesto toho nemôže dať nanešťastie nič iné ako úbohých 50%. ()

RedRose

Superman byl vždy mým oblíbeným hrdinou. Možná je to tím, že prostě nemá přemožitele. A možná i proto, budu filmy se Supermanem, pokud to nebude vysloveně průšvih, hodnotit výš... Tady je vše co k Supermanovi patří: Lex Luthor, Lois Lane, Kryptonit a průšvih to v žádném případě není... Kevin Spacey v roli Lexe mi vysloveně sednul, Brandon Routh je sice moc cukrovaný, Kate Bosworth taková trochu neutrálně nevýrazná, ale jinak v pořádku... Bavil jsem se, nenudil jsem se, dávám 74% ()

Tomizilek

Jako velký fanoušek Supermana už od útlého dětství jsem byl z tohoto chabého pokusu o návrat tohoto Kryptoňana na filmová plátna velmi zklamaný. Děj se táhne, je nezajímavý, dialogy jsou nudné. 3* jen kvůli lepším efektům, než na které jsem byl u Supermana zvyklý. ()

pajapal

Pojmout film jako poctu původnímu filmu s prohloubením základních supermanovských témat není vůbec špatný nápad, zvlášť když se jmenujete Brian Singer a máte talentu na rozdávání.Co už, ale tak dobrý nápad není , je upozadit akci a dát filmu velice vláčné tempo.Výsledkem je krásně natočený film s přestřelenou stopáží, který jen velice těžko někoho opravdu "dostane".Což je škoda, protože zase tolik nescházelo. ()

ewing

tak na tomto filme som sa v kine bavil skoro tak dobre ako na novych piratoch z karibiku. akoze logicke chyby pripadne fyziku v sci-fi filmoch nejak neriesim ale co je moc, to je moc. O tom prehnane dlhom konci sa radsej ani nebudem zmienovat... samozrejme ten film ma aj svoje pozitiva, len si na ne akosik neviem spomenut...aha, klasicka hudba, ktoru pocuval Lex Luthor! Ak viete co to je, kontaktujte ma prosim :) ()

zomb0

prepadak na plnej ciare a ta jedna hviezdicka tam je za spaceyho lebo on je dobry ale aj tak hroza strach blbost otras... serial bol 100x lepsi a bol onicom... ()

snake

Pro mě je Superman veliké překvapení. Mile staromódní film držící se v duchu mírné naivity je prostě nadmíru okouzlující a normálního diváka prostě nemůže nudit. A co se týče toho, že by byl film nějak trapně kýčovitý (v motivu lásky)-ne, pokud je nějáký komiksový film kýčovitý a ubrečený tak je to Spiderman (jehož v ubrečenosti směle reprezentuje Peter Parker s Mary Jane). ()

Amadeo odpad!

Tomu filmu sa dajú vytknúť len tri veci. Kevin Spacy nikdy nebude Gene Hackman, Brandon Routh postráda charizmu Christophera Reeva a Bryan mal radšej zostať pri X-menoch a nechať Supermana odpočívať v pokoji. ()

Krčma

Obrovské zklamání. Od Bryana Singera bych rozhodně čekal víc. První polovinu filmu jsem se naprosto nehorázně nudil. Pak začal film gradovat do určitého finále a dokázal mne alespoň částečně zaujmout. Navíc musím souhlasit s tím, že Superman snad ještě neměl po boku tak půvabnou Lois Laneovou. I Brandon Routh je celkem sympatický. Kevin Spacey se možná až moc snaží navázat na Lexe Luthora v podání Gena Hackmana a nejsem si jist zda je to ku prospěchu věci. Nicméně, i když mne toto dílko zklamalo, přesto si v kině nenechám ujít pokračování. Já doufám, že se tvůrci z některých chyb poučí a další Superman bude mít vše co má správný superhrdinský film mít. ()

LukeSharp

Nejvíce z filmu měl Singer protože z 250 milionového rozpočtu si musel odnést asi půlku domů nebo nechápu kde se ty peníze mohly podít.Ve filmu určitě nebyly vidět.Efekty byly celkem vydařené to jo,ale tak drahé se mi to nezdálo.To ale neznamená,že je Superman film špatný.Právě naopak je to film hodně,hodně,hodně dobrý.Když začal celý stadion tleskat nad zachráněným letadlem vyhrkly mi nostalgicky slzy do očí.Dějově se nic moc zásadního neděje,Lex Luthor chce zase ovládnout svět,Superman chce zachránit svět,Lois Lane chce Supermana a Superman je....to už bych prozradil moc.A já chci alespon další díl Supermana protože jestli bude stejně dobrý jako tento tak by to bylo docela fajn.Legenda se vrací za 85% ()

KryplXxX

Kdyby bylo aspoň na filmu vidět, že stál 260 mil. dolarů tak dám urřitě aspoň 3 *, ale triky jsou tak ubohé, snímek působí uměle až hanba a příběh je v podstatě znám už od začátku. A ona slavná "nadupaná" scéna v úvodu? Pche. Počítač z tama smrdí na sto honů. Stopáž neúnosná. A proč všichni dávají tak vysoké hodnocení? Jednoduše odpovím: marketing a velký humbuk okolo filmu udělal ze všech lidí kromě mě a pár vyvolených blbce. ()

Zai

Film neni spatny, ale za ty penize si zaslouzil vice akce nez ma. Asi nejlepsi akcni scenu nam autori ukazou hned na zacatku a pak se dlouhooo nic nedeje. A kdyz uz jsme dosli k `VELKEMU`finale, tak jsem si uvedomil, ze az tak velke to nebylo. Ano, kdyz superman dostava na frak tak citite ty emoce, i scena s hazenim meteoritu taky neni spatna, ale sakra..s temi penezi by to mohlo dopadnout o dost lepe! Letajici sceny vypadaj cool a verohodne, i kulka, ktera se odrazi od oka neni spatna, ale proste ty penize tam necitite a to je celkem skoda:) , kdyby aspon romanek mezi supermanen/clarkem/lois fungoval, ale bohuzel nefunguje. Nicmene se mi ten film libil a doporucuju to zhlednout. ()

JackO.

Na tento film jsem se též těšil a též jsem čekal něco víc, efekty byly dobré, ale příběh něco postrádal. A Lex Luthor už mi připadá taky docela ohraný. ()

Křepi

Nikdy jsem nebyl fanouškem supermana a možná proto mě tento film nijak nezaujal. Nejdřív strašně dlouho kecají o supermanovi, pak je několik záběrů a lá Den poté, ovšem se supermanem. Potom konfrontace s Lexem a nakonec to už vypadalo na netradiční závěr, nicméně skončilo to klasickým hollywoodským hepyendem. Je tam pár skvělých scén (letadlo, lupiči s minigunem), ale i ty jsou ve stylu "hele já jsem superman a ani se nezadejcham abych vám natrhnul pr...". Celkově mi to přišlo spíš jako jeden třičtvrtěhodinový díl seriálu, zbytečně natažený na dvě a půl hodiny. PS: Pro mě největší atrakcí v tomto filmu byl dr. Kutner, jakožto padouchův poskok. ()

HarlanWade

Nechápu, co na tomhle stálo 260 miliónů dolarů. Supermanův návrat je pro mě zklamáním nejen díky očekávání zavedené značky "Superman", ale hlavně díky jménu režiséra - protože v porovnání s X-Meny, geniálními komiksovými adaptacemi, kde bylo všechno tak parádní, jak to jen jde, je to teda slabota. Film se nesoustředí na efekty, ale na romantickou linii. To sice není tak úplně špatný nápad, ale nejen že je nedotažený, především kdo čekal vizuální lahůdku prostě nemohl být spokojen. Bohužel i já jsem čekal něco jiného a výsledkem jsem byl rozčarován. Nebylo to sice špatné, ale fakt nechápu, kam ty prachy zmizely. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013