Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

pasqviL

Nuda, nuda, nuda, nuda. Těšil jsem se na grandiozní supermanův návrat, a dočkal jsem se vraždy klasiky a neumětelu udělat parádní akční scény. ()

Spielbergo

Pro mě osobně za tři protože Supermana jsem sice nikdy nemusel ale i přes tu délku jsem se nenudil. Pro fanoušky rozhodně za pět. A celkově za 4*, protože to celé působí kompaktně a dost dobře a velmi svěže a lehce to navazuje na filmy ze sedmdesátek - včetně hlavního hrdiny, který působí jako Reeves ve svých nejlepších letech. Ale na ty čtyři mě to asi stějně nejvíc donutil dát Kevin Spacey coby Lex Luthor. Co jiného, když můj nejoblíbenější herec hraje mého nejoblíbenějšího padoucha. Taky máte ten pocit, že by stálo za to natočit o něm jeho vlastní film? Jak je jeho dobrým zvykem, zde opět zastiňuje všechny kolem a donutí vás milovat jeho namísto toho tajtrlíka, který si ani nedokáže správně obléct své červené slipy (POD kalhoty). ()

route60

Rozhodně nejslabší film Bryana Singera po tak skvělých kouscích mu to tentokrák nevyšlo ale valkýrou to vše spravil ()

sunjata

Není vůbec tak špatný, jak se kolem píše. Na to, že postava superchlapíka, 100% klaďase, vymóděného v obtaženém oblečku, který vyvolává dojem, že jeho nositel trpí nějakou poruchou osobnosti, ve mě vyvolává normálně směsici trapnosti a znechucení, jsem se docela slušně pobavil a film se mi docela líbil. Chybí tomu sice napětí, protože je předem jasné, jak to dopadne, ale triky jsou pěkné, a žádný z hlavních protagonistů to herecky nekazí. Havní záporák není žádný pomalovaný šašek nebo afektovaný debil, což je docela plus (tihle týpci mě ve filmech o superhrdinech dost prudí), nicméně se mi stejně zdá, že Spacey mu nedal tu správnou šťávu a charizma. Celkový dojem příznívý, ale asi hlavně proto, že tento (super)hrdina mě vždycky spíš nudil a otravoval, a tohle mi trochu sparvilo obrázek. Emocionální stopu to nicméně ve mě nezanechalo. ()

George.Camel

Velmi příjemné překvapení a pěkná podívaná, dobré triky, správní herci - mimochodem když Lex mlátil Supermana, měl jsem vztek, jaký je to prevít a proč mu ubližuje. Zajímavá je také pinta. Víc psát nemusím, názorů je zde dostatečné množství a i když bude mít film mnoho odpůrců, já mezi ně nepatřím. ()

keyzar

Nevýhodou filmů se Supermanem je, že všichni ví co přijde. Ale výborné vizuální efekty dodaly tomuto příběhu alespoň nějaké kouzlo. ()

xLOBOx

Kdybych u toho nedělal něco na pc, asi bych to nedokoukal. Mám Supermana a celkově komixy i filmy udělané z komixů moc rád, ale tohle je jeden z nejhorších co jsem kdy viděl. Několik efektů bylo vážně super, ale to je asi tak všechno.. ()

Leeroy3167

Myslím, že tento film bude Singerovi ešte dlho veľa ľudí vyčítať napriek tomu, že z filmárskeho hľadiska je to slušný počin. Odniesla si to ,,iba,, séria X-Men. Ale späť k Supermanovi. Navzdory tomu, ako Singer pojal X-Menov, je Superman až príliš veľký idealista, za tých pár rokov, čo bol preč sa nezmenil ani trochu. Až na to, že po svojom návrate sa omnoho viac venuje svojim pocitom a citom k Lois Laneovej a svet zachraňuje až potom. Málo akcie, fajn emócie, vizuál tiež ujde a scéna v kaluži krásne ukázala, v čom je Singer dobrý. Ale je to Superman, v tomto prípade by mi asi lepšie sadol akčný výplach ako natočil Rattner. Škoda, že sa títo dvaja režiséri nemohli vymeniť. Ale tak ako aj X-Menov3, tak aj Supermana považujem za film, ktorý vôbec nezaškodí si pozrieť. 70% ()

Aeres

Film byl od začátku pod poměrně přísným drobnohledem... Jednak se měl vrátit po XY letech muž z oceli, zase mezi nás- běžné smrtelníky, a tak trošku panovala obava, že Klark načichnul myšinou a špatným mravům, ...a v neposlední řadě spousta z nás/vás chtěla vidět borce v pyžamu velikosti XS, krerému to snad i sekne a navíc s sebou nese lavinu nápadů a triků, které vykvasily v hlavách scénaristů za poslední dvě dekády. Dnes již víme, že tajfun v podobě supermanovské revoluce se nekonal. Film bohužel nebyl ani restartem, ale spíše přešlapováním na místě, které -alespoň z mého pohledu působí jako "Óda na červený pláštík, aneb věděli jste, že jsem i v hrané podobě?" V konečném důsledku bohužel nemohu hodnotit lépe, než na 60%. Vesměs průměrné herecké výkony nevyvážil ani scénář, kterému z nepochopitelných důvodů v polovině dojde drive a zbytek filmu trpíte více, než Superman. ()

nikkittka

Ta sprcha nenávisti,která se snesla na hlavu Bryana Singera po premiéře Superman se vrací,byla velmi zaslepená a neoprávněná.Singer totiž možná nenatočil to,co si většina lidí představuje pod pojmem "superhrdinský velkofilm za čtvrt miliardy dolarů",ale jen kvůli tomu by se snad neměly přehlížet jiné,nezpochybnitelné kvality filmu.Osobně jsem byla velmi ráda za příležitost si místo přeefektizovaného blockbusteru užít lehce staromódní snímek o tom nejhrdinštějším a nejidealističtějším z hrdinů,který nehýří triky,ale nápady,nespoléhá na ohromení,ale je v tom skutečně pravém slova smyslu velkofilmový.Singer se prokázal jako nehynoucí staromilec a natočil film,který se už do dnešní doby moc nehodí,ale to neznamená,že nemůže být jejím osvěžením. ()

Dr.Loomis

Když jsem viděl tento film poprvé,tak jsem ho měl stažený s kino ripu a vůbec mě to nebavilo.A ted jsem se k tomu dostal v jednom krámu a koupil jsem si to na originálce.A jsem za to rád že jsem tak učinil protože mě tento film nadchl a nechápu jak se to někomu nemohlo líbit a pak to tady uráží.Já jsem od začátku do konce byl zatlačený v sedačce a koukal jsem na to jak malé dítě.Za mě 100%. ()

Psychotic17

Co je zajímavého na sledování chlápka, který je nezničitelný a bez omezení? Bohužel celá premisa Supermana je od začátku příkladem špisovatelské neschopnosti. Opravdu, během těch 150 minut zíráme, jak Superman zachraňuje x lidí, kteří vlastně nikdy nebyli v nebezpečí, protože on se vyskytoval na jejich planetě, všechna pohádková klišé, záporák není uvěřitelný... Prostě zbytečný film, který musí každého s průměrným IQ neuvěřitelným způsobem iritovat po celou dobu. Alespoň mají hezlké efekty, ne? 10% ()

B.C.B.P.

Superman sa vracia a ja vraciam. Poznámka: Tento môj komentár nie je tak nápaditý, ako ostatné. OK... ostatné sú rovnako nenápadité, ako tento. ()

x_ander

Když jsem Singerova Superman Returns viděl v době premiéry, pamatuju si, že se mi docela líbil. Po letech jsem si ho zopakoval a nestíhám zírat. Na tom filmu je toho špatně tak strašně moc. Je to celé tak strašně moc cheesy, jenže (narozdíl od Marvelovek) se to tváří strašně vážně. I ten Spacey je spíš nechtěně vtipná figurka než charistmatický záporák. Plusové body tak film sbírá jen za fajnovou akci. ()

lmc odpad!

Po tom co jsem viděl Snyderův Man of Steel můžu dát týhle romantický Singerový sračce bez jakkékoliv inovace a na úrovni televizní seriálu pro televizi Nova s klidným srdcem odpad a zařadit ho mezi jeden z nejzbytečnějších filmů dle komiksu vůbec... Jestli chcete Supermana, podívejte se na originál. Jestli chcete Supermana pro novou generaci, zvolte Man of Steel. Jestli chcete vidět zbytečný blábol, pak si poslušte se Superman Returns... Singer by se neměl srát do komiksů a mám neskutečný strach z X-Men: Days of Future Past, který pravděpodobně svou průměrností ubije slibný začátek v podobě X-Men: First Class. Pokud Singerovi opravdu za něco děkuji, pak je to Dr. House, ale v nahypovaném světě moderních akčních spektáklů nemají jeho příspěvky co dělat, zvlášť pokud z 260 milionů dolarů udělá užvaněnou telenovelu... ()

blondboss

Návrat fenomenálneho komiksu po takmer 20 rokoch v podaní Singera bol vskutku fantastický. Hneď, ako som uvidel, kto to natočil, vedel som, že to bude husté a ak Singer odskočil od X-Menov k Supermanovi, tak urobil skvelý ťah, lebo ponúka Supermana v inom dramatickejšom a monumentálnejšom svetle. Rozpočet bolo badateľne vidieť. Brandon Routh sa do tejto role neskutočným spôsobom hodil a Kate Bosworth bola úžasne šarmantná. Konečne sa podarilo vykresliť Luthora v temnom svetle tak, ako si to pýtal už dávno. A Kevin Spacey to zvládol famózne. Viem, veľa superlatívov a mne sa to naozaj páčilo aj napriek pár "prepáleným" scénam. Keď sa na to Christopher Reeve pozerá "zhora", tak musí uznať, že toto bola skutočná pocta jeho legende, ktorú Superman určite dlhé roky predstavoval. 85 % ()

eMeMko

Na kvalitní návrat Supermana diváci čekali celkem dlouho, rok 2006 to však zachránil. Nicméně ne tímto snímkem, ale Supermanem II - verzí Richarda Donnera. Superman returns je totiž jen velmi průměrná vykrádačka s extrémním rozpočtem, který na ní rozhodně není vidět. Brandon Routh v kostýmu superhrdiny nemá jen vyhlazený rozkrok, ale očividně i obličej, protože celou dobu působí jako vosková figurína. Kate Bosworth jako Lois Laneová je snad ještě otravnější než její předchůdkyně, ale to jen ladí k ostatním slabým hereckým výkonům. Malou výjimku tvoří nový Lex Luthor s tváří Kevina Spaceyho, ale stejně: Gene Hackman je prostě jen jeden. Vrcholem průměrnosti je zbytečné ždímání Marlona Brandona, respektive záběrů s ním z originálního Supermana. Ve finále tedy není nad čím přemýšlet, prostě průměr. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013