Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

dopita

Rozhodně lepší, než jsem čekal. Bryan Singer natočil film jako poctu originálu. A mě to tak baví. Z filmu je cítit touha vyprávět příběh, a ne bejt akčnější, hlučnější a já nevim co ještě, jako to bývá u jiných vysokorozpočtových "trháků". Akorát teda nevim kde utopil těch 270 milionů. Ne že by film vypadal levně, to určitě ne, ale takováhle suma! ()

eagle-eye odpad!

Blééééé... starší Supermani mě nikdy moc nebrali, ale celkem mě bavil Lex v podání Hackmana a sem tam si to dělalo srandu i ze sebe sama. V tomhle případě to byl vrchol hnusu s tunama nejodpornějšího patosu nejhrubšího zrna. Zázrak, že jsem to dokoukal dokonce... pravda, na dvakrát v domění, že bude aspoň nějaké zajímavé finále. Nebylo. Fuj!!! PS: Od Singera, jehož Obvyklí podezřelí atakují mojí Top Ten toto beru jako silnou podpásovku pro jeho fandy. Bryane, že se nestydíš dělat ze mě debila, zrovna ty? ()

DocBrown

Za 250 milionu postavili ten krasny model s vlacky a letadly a za zbylych 10 milionu tuhle .. a ted budu citovat monologa ... extra zlatou sračku. Skvelou hudbu proste jen sebrali z jednicky (jeste ze tak, nic lepsiho by nevytvorili i za dalsich 200 mega). Scenar klisoidni spatlanec, ktery nenabizi vubec nic zvlastniho. Kent i Superman najednou zmizi, po par letech se oba najednou objevi a nikdomu to nedojde. Vim, ze cela myslenka Supermana stavi na tom, ze bryle oblbnou vsechny, ale tohle uz je vazne moc. To jako Superman udelal Lois dite, aniz by vedela, ze je to Kent ??? V puvodni serii na to prisla uz na zacatku dvojky. Trojka byla blost, ale aspon pobavila a zapsala se mi do pameti, na tohle po tydnu zapomenu. Spacey tu mozna podava nejlepsi vykon ze vsech, ale Hackmanovi saha tak po kolena. ()

B4TM4N

Superman se vrací! Symbolika návratu, obsažená již v první jeho scéně, kdy se znovuzjeví doma ve stylu svého "porodu", je ostatně hlavní osou celého filmu: Vrací se i starý známý ďábelský Lex Luthor (vynikajicí - jak jinak- Kevin Spacey), bohužel ovšem dostane se svou přitroublou Lex-girl (taková americká variace na Tornádo Lou) mnohem méně místa, než by si zasloužil...z větší části jde totiž o superdoják (ve smyslu dojemného filmu se superhrdinou), ovšem velmi dobře koukatelný. Ale že by to stálo tolik peněz...Nejlepší scéna: Lex Luthor zkouší ve sklepě krystal na modýlku. ()

Paity

Superman se sice vrací, ale že by to byl nějaký zázrak kinematografie, to tedy ne. A v tom je asi zakopaný hlavní pes. Triky jsou sice na špičkové úrovni, ale tady je vidět, že to nestačí a neméně důležitý je příběh, který v tomto případě značně pokulhává. ()

HArna

Fim rozhodně není špatnej i když superhrdiny nevyhledávám a supermana už vůbec ne.Příběh je naivní a jednoduchej, kterej hraje na značku super-hrdiny z Kryptonu.Chybý trochu větší tvůrčí invence.Na druhou stranu režie není rozhodně špatná a film překvapivě za ty dvě hodiny nenudí.Je to i tím,že na nás od samého začátku chrlí jednu akci za druhou,ale z celkvého hlediska je to vše.Film je pro konzumní díváky,které nezajímá dvakrát zpletitost děje. Soundtrack mám jako v minulosti naprosto v prdeli.(protože je hroznej,ale to je můj problém).Routh je zatraceně nudnej,ale to byl Clark Kent vždycky,dokonce ani Kevin Spacey dvakrát nenadchnul. Na film,který stál skoro 300milionů dolarů je to trochu málo. ()

EKLEKTIK

"Zachovejte klid, to je naprosto normální." Lassie se vrací, Batman se vrací, Mumie se vrací, Kuky se vrací a tak se vrací i Superman a bere si s sebou svůj skvělý hudební motiv Johna Williamse, své skvělé trojrozměrné létající titulky, svého úhlavního nepřítele Lexe Luthora, svou úhlavní přítelkyni Lois Laneovou, ale konečně i adekvátní speciální efekty, společně s reinkarnovaným Marlonem Brandonem a příběh, který je plný narážek na původní Supermanovy filmy, na celosvětové problémy a samozřejmě i na jeho alter ego, Clarka Kenta, včetně jeho schizofrenní situace, týkající se jejich femme fatale, která zde dostává daleko větší prostor a tím slouží k hlubšímu poznání psychologie titulní postavy, čímž však odsouvá ostatní dějové linky na druhou kolej, ale zároveň nebrání tomu, aby Superman mohl překonat, sám sebe. ()

Anderas

I přes všechny hovadiny, nesmyslnosti, vyložené dementnosti, neustále nakadeřené kudrlinky, odporně gay kostýmy, přiblblé dialogy a nekonečné hory naivity se nový Superman přece jen docela povedl. Tedy asi to zní divně že i přes všechny výtky dávám stále 4* ale tak nějak všchni tušíme účel letních blockbusterů a ani tento se za svoji ziskuchtivou orientaci nemusí stydět. Tedy nenudil jsem se, ale jelikož mi film nijak výrazněji v hlavě neutkvěl, vidět jej podruhé netoužím. ()

Daae

Tohle je film stříbrného plátna jak má být. Přesto si myslím, že Bryan Singer nám nenabízí nic nového, co nám nedal v X-Menech 2. Je to určitě dobrý režisér (o jeho posedlostí prací jsem slyšela v rozhovorech), a tak si myslím, že by se měl zaměřit na jiné žánry filmů, které mu dají více prostoru jeho talent rozvinout. Neviděla jsem původní Supermany (stydím se ...), ale Brandon Routh mi přijde správně reevesovský a určitě zahrál svou roli na jedničku. Kate Bosworth není typickou holywoodskou kráskou a o to zajímavější a vhodnější se mi pro svou roli zdála. Kevin Spacey je typickým inteligentním zloduchem, který rád cituje staré filozofy (tenhle trend mezi záporáky letí). Je to dobře zpracovaný film. Přesto na něj dokážu lehce zapomenout a vrátit se k X-Menům nebo k Spider-Manovi. Navíc, postava Supermana mě nikdy moc nebrala. Je příliš dokonalý ;) ()

Arach.No

I přes dlouhou stopáž jsem se ty dvě a půl hodiny v kině nenudil. Moc nechápu tu spoustu záporných reakcí, nevím, co jste od toho čekali...Já jsem čekal přesně to co jsem dostal, snad jenom ten rozpočet na tom mohl být víc vidět. Jak se Singerovi povedlo natočit to za 260 milionů, to je pro mě záhada. Myslím že kdyby ražii svěřili někomu jinému, tak to natočí za polovinu, i když by asi nevznikl tak dobrý film. Kevin Spacey hraje svého záporáka opravdu přesvědčivě a pro mě osobně (snad je to díky mému vrozenému cynismu) byla naprostým vrcholem scéna, kdy "velké S" dostane od Lexe a jeho partičky pořádně na prdel. A jedním z obrovských kladů tohoto filmu (jsem asi jedinej kdo si myslí že je to kladný a ne záporný) je, že díky němu Bryan Singer odešel od X-Men a tím umožnil natočit vynikající závěr téhle, pro mě osobně, jinak ne-moc-povedené série. ()

Ezekiel1

Batman se s elegancí vrátil na filmová plátna. A co Superman??? Příběh tohoto hrdiny na sebe nenachal dlouho čekat. Zklamán rozhodně nejsem! Ačkoliv snímek měl zřejmě větší ambice, než jaké se mu dostalo, ať už kritikou nebo diváckou návštěvností. Kevin Spacey opět ukazuje, že je PAN Herec a zopakoval si tak opět spolupráci s režisérem, který ho objevil pro svět Bryanem Singerem. Ten dokázal zpracovat solidní příběh, od plného počtu mě pouze odrazuje závěrečných cca 30 minut, ty jsou tam, tak trochu navíc! ()

jasiska

Keď sa nad tým zamýšľam, neviem prísť na nič, čo by mi nejako zásadne vadilo, ale ako celok to proste nie je ono. ()

shimpy(CZ)

Supermana mám rád. Ale na to, že to je nejdražší film všech dob, tak to tam nebylo moc poznat. Nejaký 2 nebo 3 trikový scény, ale jinak skutek utek... Ale co se týče výpravy a filmu jako celku, tak je to slušný. ()

Haymar

Skvělé provedení, triky, jistá režie i dobré herecké výkony... přesto je výsledek přinejmenším rozpačitý! Proč? Za prvé, Routh mi v téhle roli prostě nesedí, za druhé to působí celé děsně chladně (byl kladen přílišný důraz na výtvarnou stránku ale tak nějak se zapomnělo na příběh) a za třetí... No prostě to nemělo koule (jakýpak furt okecávání)! ()

TERRORDROME

150 min. o lietajúcom chlapíkovi so slipami navrch, čo občas chytá veci padajúce alebo padnuté, to je asi tak všetko. No dobre má to aj nejaký dej, Lex Luthor si vyrobý vlastný ostrov a superman mu ho odnesie a zahodí. To je jasná, číra a nefalšovaná genialita, to by nevymysleli ani v parlamente. Od takého superdrahého projektu by som už vážne čakal niečo viac ako len - niečo padá, superman priletí a chytí to. V roku 1940 by boli ľudia vo vytržení keby videli ako dvíha celý ostrov ale dnes sa z toho už nepotentujem. Ináč Brandon Routh ako superman neni zlý a Spacey ako Luthor je fajn, najhoršie na tom je Kate Bosworth ktorej rola je už ako to býva zvykom v komixových filmoch je proste len byť predmetom záujmu hlavného hrdinu a sama o sebe je zúfalo nezaujímavá. Medzi klady patria úvodné titulky, scéna s lietadlom a scéna s obrím guľometom, čo trafí supermana do oka. Zvyšok je monumentálna nuda a korunu tomu nasadzuje rozťahaný, uplakaný záver ako z pána prsteňov. Predražené nič natočené preceňovaným režisérom. Superman sám o sebe je nezaujímavá postava a jediný spôsob ako to s ním uhrať je nechať ho mlátiť sa s niekým rovnocenným, napr. Chuckom Norrisom. Na záver ešte dodám, že dúfam v natočenie ďalšieho dielu a dúfam že bude stáť aspoň miliardu dolárov, že bude trvať aspoň 8 hodím počas ktorých bude superman lietať po svete a zdvíhať tažké predmety, prípadne ich vyhadzovať do vesmíru. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013