Nádherný důkaz toho, že člověk je tvor společenský. Asi bych to nevydržel na ostrově zcela sám.(17.12.2007)

Kdo by zapomněl na "Ne! Wilsone!!!"...(27.7.2008)

138 minútová reklama na FedEX ............Ale vážne, aby z otrepaného príbehu o stroskotancovi na pustom ostrove nebola nudná fraška, treba ho posunúť ďalej. A táto verzia má zopár prvkov, ktoré tak činia: úplná izolácia divákov s Nolandom na ostrove, napriek tomu, že sa toho dosť udialo aj mimo ostrov, atmosféra pustého ostrova úplne bez hudby, postupné (aj psychické) chradnutie Nolanda a samozrejme perfektná herecká práca T. Hanksa a Wilsona :-)............. Celkovo by to bolo tak za 4,5, no za ten typický hollywoodsky zlozvyk sladkých koncov beriem pol hviezdičky.............(11.1.2009)

Film ktorý stvárnil samotu a paranoju tak verne ako len málo ktorý. Tom Hanks vynikajúci.(5.4.2009)

• Jeremiah

Toma Hankse jako herce mám rád. K tomuto filmu se mi však hodí výraz, jak někdo rád píše, nuda-nuda, čistá nuda. Za co dávám 2 hvězdičky? Za herecký výkon a za vůli přežít i v podmínkách, kde se žít téměř nedá.(2.9.2009)

škoda, že čím víc jsem starší, tím míň mě to baví..(30.6.2010)

Legendární pan Wilson..Tenhle film mě nikdy nenechá chladnou a každoročně si ho alespon jednou zopakuji...Tom Hanks je pan herec a v tomto snímku mě opět přesvědčil..a také..někdy pramálo slov znamená mnohem víc než kopa přehnaných dialogů...za mě jednoznačně 5*(1.4.2012)

myslím, že od pozretia filmu mám svôjho Wilsona aj ja. :) a áno je to proste film na 4* ako remeň, ale ja mám v ňom niečo viac :)(16.6.2012)

Novodobý Robinson Tom Hanks a jeho slasti a strasti daleko od civilizace. Čím dál tím méně mě baví pasáže na opuštěném ostrově, přestože to žádná nuda není! Ale oceňuji hlavně emocemi nabitý návrat do „reality“, který je tady poměrně dost strhán v komentářích. Abych pravdu řekl, závěr ničí mě. Neskutečný výkon Toma Hankse a Helen Hunt v poslední třetině filmu, podbarvený dojemnou hudbou Alana Silvestriho, prostě dojímá. A finální scénu na křižovatce, smutnou, přitom plnou naděje, mám moc rád.(23.7.2012)

Připadalo mi, že jsem sledoval v každé půli odlišný film. První byl výborný, druhý nic moc.(19.8.2012)

Parádní film, který je naprostým riskem ve filmařině. Stavět film na výkonu herce je buď ohromná šance na neúspěch, nebo genialita. Neúspěch to není, genialita také ne. Je to něco mezitím, ale to něco je na této pomyslné ose bližší genialitě. Hanks fakt frajer, ač je ze začátku trošku vypasenější, tak mi to na něj nesedí, ale průběhem filmu to fakt koření. Není to zábava na 5*, tedy aspoň pro mě, ovšem pod čtyři nejdu. - 7/10 -(1.2.2014)

Stokrát zpracované téma a opět netradiční boj člověka s přírodou. SD TV :-((2.2.2014)

Skvělá práce. Celou dobu sám na scéně a takový výkon. Prostě ,,Majstrštyk"(15.3.2014)

Za nevinnym kukučem Toma H. se vždycky skrývá báječný talent! Klidně se podívám znovu...(13.9.2014)

Výborný, až kultovní snímek, výborně znázorňuje proměnu člověka při odtržení od civilizace, vědomí a touha přežít.(25.1.2015)

Když jsme u těch velkých písmen mezi mými oblíbenými filmy, tak si dejme jedno velké „H“. Tom Hanks je totiž, jak všichni dobře víme, pan Herec. A nikdy to nikde nepotvrdil více, než v Cast Away. Hergot, vždyť ten chlap utáhnul sám téměř 2 a půl hodiny dlouhý film. A že to není ledajaký film! 5 *****.(19.10.2015)

Skvelá one-man show, klobúk dolu p. Hanks. Napriek relatívnej dĺžke som sa vôbec nenudil.(20.2.2003)

Asi len jedina vytka - odrezat zo zaciatku a konca a radsej sa mal Zemeckis viacej venovat ostrovu. tam som si to neskutocne uzival..(30.10.2005)

Dlouhá nuda.Napadá mě srovnání s filmem Terminál. Stejný herec,obdobná situace,ale nesrovnatelné.Terminál vítězí o dvě koňské délky.(26.11.2005)

Pokaždé když vidím v nějakém filmu dodávku s nápisem FedEx tak si vzpomenu na tohle. Nevzpomenu si na jiný film, ve kterém bych se nenudil při sledování jediného herce.(15.1.2008)

Znovu skvělý Tom Hanks a znovu skvělý film s řadou nápadu a skvělým zpracováním. Podle mě mnohem lepší verze Robinsona Crusoa a živého Pátka zde nahrazuje trochu nafouklý a s červeným obličejem, Wilson. Chuck Noland: (k Wilsonovi) Pane, nemáte sirku?(26.7.2008)