Wilsoooon!!!!!!! Geniálny Hanks v priemernom a miestami nudnom filme...(4.1.2006)

Film skoro bez věty a záživný víc, než kterýkoliv film s ukecaným hrdinou. Naprosto mě to vtáhlo! 5*(16.6.2013)

Trosečník je charakteristický zejména heroickým výkonem Toma Hankse, ze kterého dokázal, stejně jako ve Forrestovi, vymáčknout režisér Robert Zemeckis naprosté maximum. Hanks svou roli velmi prožívá, což jí dodává na nezbytné autentičnosti a důvěryhodnosti. Dokázal skvěle napodobit a ztvárnit zoufalství, bezmoc a později určitou rozpolcenost a zdivočelost, vyplývající ze samoty, kterou musel jeho trosečník absolvovat. Z minima slov a maxima emocí se podařilo dvojici režisér - herec vykouzlit velmi silný filmový zážitek, na který hlavně díky krásně drsné přírodě jen tak nezapomenu. Po návratu z divočiny by mohla být ta dohra trochu kratší, ale ještě se to udrželo v rozumných mezích. Za Hanksovu "one man show" dávám velmi solidní 4*(28.6.2013)

Protože život za to stojí...(4.7.2013)

Neviem si pomôct ale takúto som mal predstavu o tom filme a presne to ma trápi aj keď neviem presne prečo. Mimo toho to je vynikajúci originálny film s famóznym Tomom, ktorý zahral celý film prakticky sám.(16.9.2013)

Nejsmutnější část, jak mu uplaval ten balon.... :( Jinak moc hezky zahrané, ani se mu nedivím, že se mu po letech do civilizace už ani nechtělo....(1.12.2013)

• B3njamin

Tak tohle bylo zklamání. Čekal jsem o hodně více.(19.1.2014)

Zajímavý film, kde se překvapivě během té dlouhé stopáže nic zvláštního neděje. Celé to drží nad vodou (nebo na ostrově) Tom Hanks a bez jeho hereckých kreací a autentických vousů by to byla asi docela nuda. Kdo čekal ze spolupráce Zemeckis/Hanks dalšího Forresta Gumpa, ten musel byt pořádně nasraný. A když tak nad tím přemýšlím ani ten Forrest Gump nebyl takový dement aby si trhal zub bruslí.(1.2.2014)

Pro mě asi nejemocnější film jaký jsem viděl. Žádné love story a přesto ten pocit, jak mu mezi prsty proklouzla láska, čas i část života mě pokaždé dožene s slzám. Nejsilnější momenty jsou ty nejobyčejnější jako když mu odplave Wilson, nebo když po navrácení na letišti zkouší zapalovač. A nemůžu zapomenout na neuvěřitelnou práci Silvestriho.(2.2.2014)

Stále mám na krajíčku, když si vzpomenu na Wilsona. RIP Wilsone nikdy nezapomenu !!!(21.8.2014)

Shrnuto v jedné větě. I s jedním herce jde zahrát super film. Tom Hanks je prostě pan herec.(17.12.2014)

Tom Hanks je prostě vynikají herec. Dokázal, že i s malým počtem slov se dá vytvořit vynikající snímek. Jeho vztah k Wilsonovi se mě dotkl zejména ve scéně, když Tom křičel na Wilsona "Odpusť mi...." Ubral jsem hvězdu kvůli, podle mě, moc protáhlém začátku, kde nebylo tak nutné ukazovat FedEx, ale jako reklama proč ne. Konec byl opět dojemný. Film bych mohl vidět pořád a vždy mě uchvátí Tomovo zvládnutí "One man show" roli.(17.2.2015)

Tom Hanks opäť v plnej kráse ukazuje, že podobný herec sa rodí raz za 100 rokov. Predstavte si absolútne jednoduchý a nezáživný dej a na druhej strane si predstavte, že z tohto deja spraví jeden herec jeden z najemocionálnejších filmov poslednej doby. Neuveriteľné. Týmto počinom mi Hanks dokázal svoje majstrovstvo. Zemeckis nám ukázal, že aj z mála sa dá spraviť veľa. 80 %(16.5.2015)

Tom Hanks si v domění, že může obehrát i telefonův seznam, zprodukoval tuhle "one man show". Obávám se, že se poněkud mýlil.(8.9.2015)

• kobra190

Ztroskotám a hned jak se naučím delat oheň, zjistím jak získat vodu a jídlo, sednu si na zadek a 4 roky čekám, dokud mi nepřistane u ostrova "plachta" na můj vor, kterej nemam sestrojenej, samozřejmě musím sehnat zásoby, které za 4 roky nemam naspořené... Kdyby dali po roce, nebo po půl roce, tak hodnotím více... Ženská ... 4 roky je pryč její skoro muž.. takže už je vdaná a má dceru .. podle fotky na ledničce alespoň dva roky stará.. Takže cca po roce kdy ho nenašli už je s jinym vdaná a po necelým dalším roce uz má i dítě... Němůžu více než 2 hvězdy a to díky tomu, že se nedali nakonec dohromady..(4.1.2016)

Jak napsal "Golfista" málo slov a žádná nuda , opravdu skvělý film! Ona kvalita filmu se pozná tak ,že , když se na něj můžete dívat několikrát, ale je to subjektivní hodnocení, takže já ho zkouknul vícekrát a líbí se mi stále víc!!!(31.1.2016)

Oproti Robinsonu Crusoemu z roku 1997,je to výborný film,který dává smysl a ukazuje pravé přežití.Tom Hanks hraje opět skvěle a na tento film je pořád radost koukat. 80%(22.2.2016)

Tom Hanks, Starý dobrý Hanks ... Jeden by řekl, že Robinson tu byl, jo byl, ale tohle je úplně jinej trosečník ... nefalšovanej, fousatej, rozpoloženej Hanks na pustém ostrově ... 4 roky kraby s kosovou polevou. Ještě, že tam byl Wilson ... bez něho by zešílel. Čest jeho památce ... a Hanks? Zase a opakovaně zastínil všechny ostatní herce ... a jo, ten závěr, ale co Happy end, no :o)(12.1.2017)

Mimořádné dílko . A opět perfekt Tom . A vše již bylo napsáno .(15.3.2017)

Film dokonalý všetkým. Milujem podobné survivaly.(27.12.2017)

85/100 Film sem viděl už dávno, tak jsem se rozhodl že si ho znova pustím, a líbil se mi ještě víc než dřív. libílo se mi že na ostrově nehrála žádna hudba, aby si měl stejný pocit samoty jako hlavní postava. I,have made fire!!(16.12.2018)