Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

joker.george

Líbí se mi jak Zemeckis experimentátor, tak Zemeckis v odlehčenější a filmařsky o něco serióznější podobě. Tady pochopitelně zvládá obojí a já jsem z kombinace filmu-noir a animace nadšený. Jen by mě jako fanouška Disneyho potěšilo ještě více prostoru pro jeho postavičky. A dneska by z toho klidně šel udělat temný thriller se společenským přesahem. ()

Streeper

Tenhle film mě v dětství nějak minul a to jsem milovala kreslené filmy a postavičky od Warner Bros. Zajímavé spojení animace a reality. Poprvé jsem to viděla ve filmu Spice Jam, který mám moc ráda a jsem vděčná Robertu Zemeckisovi, že se do toho pustil a byl první, který tohle vyzkoušel. Muselo to dát strašně práce, ale vyplatilo se to. Je to skvěle natočené. Bob Hoskins v roli soukromého očka je vtipný a skvělý. Christopher Lloyd jako záporák. Film krásně utíká, příběh je zajímavý a vtipný. Bavilo mě to. ()

Nach

To co udělal Návrat do budoucnosti pro žánr sci-fi, to udělala Falešná hra s králíkem Rogerem polohraným a poloanimovaným filmům. Přičemž celý snímek rozhodně není pro děti a naše ratolesti, ale upřímnou a vtipnou poctou již tehdy mrtvému noir žánru. A nemyslím si, že je náhoda, že za tímto výtvorem stojí skvělý Robert Zemeckis, který geniálně ovládá filmovou, obrazovou řeč. Popisovat děj zde nemá smysl, protože cokoli vyzradit by bylo pomalu trestné. Vězte, že vše zde dává logiku a rozhodně se nudit nebudete. To a excelentní záporák s grandiózním finále, rovná se žánrová klasika. Prosím, kdykoli mi ji pusťte znovu. 80% ()

ad

Další z nepřekonatelných "kulťáků" mého mládí, ke kterému se vždy moc rád vracím..."Já nejsem špatná, jenom mě takhle nakreslili" :))))) ()

Crawler-D

Proč já blbec jsem se na to díval znova?! Mi na to mohly zůstat krásné vzpomínky, ale teď vidím, že atmosféry by se tam člověk nedořezal a ani ta animace tam není tak světoborná, jak jsem měl zafixováno. O králíkovi nemluvě. ()

C0r0ner

V roce 1988 to musela být bezpochyby neskutečná pecka. Když se na to ale člověk kouká někdy kolem roku 2000 a už je zvyklý na bomby typu Toy Story, nebo Shrek, tak už to zas tak úžasné není. I tak se ale jedná o skvělý film, který muselo být neskutečně pracné natočit. 85% ()

Topco

Steven Spielberg a Robert Zemeckis spojili v tejto retro-noirovej komédii dva na pohľad nezlúčiteľné hollywoodske žánre 40tych rokov: noirovú hard-boiled detektívku a kreslenú grotesku. A vytvorili ilúziu, aká tu dovtedy nebola a aj dnes, po 35 rokoch, ide o jednu z najúžasnejších symbióz hraného filmu a animácie. Rogerova zvodná manželka – kabaretná speváčka Jessica, bola inšpirovaná ikonami: má postavu Rity Hayworth (Gilda), účes si požičala od Veronicy Lake (Revolver na predaj) a so svojim sexi hlasom ju nahovorila Kathleen Turner (femme fatale z 80tkovej klasiky Body Heat). ()

Wormboy

Na svoju dobu zrejme prevratne, avsak v tretom tisicroci nic vynimocne. Hlavne som cakal viac humoru a nejakeho Bugs Bunnyho a dalsie kultove postavicky. Dostal som otravneho Rogera a dalsi Zemeckisov experiment, pricom vysledok ma v podstate sklamal. 2,5/5* ()

danecek24

46. Zlatý Glóbus za rok 1988 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Bob Hoskins ()

Alfréda

Naprostej trhák!!! Miluju ho už od dětství a vždycky budu. Roger a to jeho "Šťastný s velkym ŠŤ'" mě vždycky dostane :) ()

pakobylka

VELICE originální, průlomový snímek, který spojuje dva světy za pomoci skvělé animace a především dětsky hravé, nekomplikované fantazie bez hranic. ()

Pajky3

Vynikající kompinace hraného a kresleného, navíc skvělá postava detektiva a ještě lepší padoucha. Lloyd a Hoskins válí. Jo tohle jsou filmy, co se nikdy neokoukají. ()

zette

Velmi originalni, napadite a humorne. Neskutecne slouceni hercu a animovanych postav. Vyborny Bob Hoskins v roli soukromeho detektiva. ()

Juto

Skvelý zábavný film pre dospelých aj staršie deti. Zarážajúce na tomto filme je to, ako sú všetky prvky tak šikovne zmiešané, technológia skutočných scén a ľudí pretkaná svetom animovaných postav, a napriek tomu Zemeckis ťažko obetuje pauzu pri zostavovaní prekrásneho filmu v štýle 40. rokov. 9/10 ()

campix

Tohle muselo dát takové neskutečné práce a to ještě v roce 1988. Robert Zemeckis byl neskutečným vizionářem. Ve světle jeho filmů z 80tých a 90tých let jsou jeho poslední pokusy pouhým stínem. Falešná hra s králíkem Rogerem umně spojuje animované postavičky s hraným světem zasazeným do noir detektivky. Prostě svižné, zábavné a se spoustou zajímavých nápadů. ()

Šimpy

Jeden z nejlepších filmů od Boba Zemeckise. Na svou dobu přelomové triky. Skloubení živých herců a jejich animovaných kolegů. dobrý Bob Hoskins a ještě lepší Christopher Lloyd. nemůžu hodnotit jinak. ()

majo25

Na mňa to bol až priveľký úlet a na rok 1988 sa mi zdala animácia trochu jednoduchá. Vtipných momentov bolo pomenej. Lloyd ako záporák však ušiel. Len mi vrtá hlavou, že sa vo filme objavili postavičky rôznych štúdii (MGM, Wald Disney, Warner Bros a možno aj Paramount) a pravdepodobne trebalo na ich vykreslenie súhlas všetkých štúdii, ide predsa o ich "majetok". Hodnotenie: 60% ()

WolfR

Převratný a velmi zábavný kousek, který přinesl skvělé spojení a také vymyslel skvělé nové kreslené postavičky, a to vše narouboval na přijatelný příběh, feel good film, 4 hvězdy. ()

mortak

Nádherná připomínka svobodných časů v Hollywoodu. Snad z žádného filmu jsem necítil tak nespoutanou radost ze hry. Zemeckis se Spielbergem se vyřádili a vytvořili rodinný film pro všechny generace, ve kterém se film noir potkává přirozeně s bláznivou groteskou a komiksovým arcipadouchem, a kde se peprné hlášky mísí s dětským jednoduchým humorem v intelektuální hře se žánry. Je jasné, proč Disney tvrdě odmítá natočit již napsané pokračování. V dnešní superkorektní době je u Myšáka nespoutaná fantazie a zábava tím největším zločinem. ()

TomPrusik1

Když jsem se díval na tenhle film, uvědomil jsem si, že na podobné věci jsem už starý. Už pro mě zkrátka není film, jehož humor je založený na křičení, šišlání a na tom, že někoho praští natahovací pěst, nebo, že mu přistane na hlavě dort. Přitom film působil celkem dospěle, animované postavy kouří doutníky, pijí whiskey a jsou si nevěrné. To ale samo osobě nestačí k pobavení dospělého člověka. V osmi letech bych určitě bavil víc. Vždyť tam jsou všichni moji oblíbení animovaní hrdinové Myšák Mickey, Kačer Donald a další. A navíc to vypadá, že to jsou skutečné bytosti, které trápí stejné problémy jako nás lidi! Takže až mi budou rodiče říkat, že neexistují, tenhle film dokazuje pravý opak... No nic, co tu máme dál. Příběh nebyla žádná sláva, celkem předvídatelný a od začátku bylo jasné, jak se to bude vyvíjet, že nebohý králíček za nic nemůže a nakonec to snad dobře dopadne. Ale beru, že od tohohle filmu nemůžu chtít nějaký sofistikovaný příběh, kde se prolíná několik časových linií a skládačku si musíte složit samy. Naopak jako velké plus oceňují animace a nápad spojit lidi a animované postavičky dohromady. A to je zároveň věc, ve které vidím určitou nadčasovost a hlavní důvod proč film hodnotím nadprůměrně. Jinak jsem čekal, že se budu jako dospělý více bavit, což se úplně nestalo. 6/10 ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011