Dinosaurové

(seriál)
  • USA Dinosaurs
Komedie / Rodinný
USA, (1991–1994), 25 h 54 min (Minutáž: 22–24 min)

Stuart Pankin, Jessica Walter, Sally Struthers, Sam McMurray, Christopher Meloni, Ken Hudson Campbell, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown (více)

Série(4) / Epizody(65)

Seriál vypráví o životě rodiny dinosaurů, kteří žijí v moderní době. Mají lednici, pračku, televizi a další veškeré moderní věci. Narozdíl od lidí žili tito dinosauři v jeskyních a jako svého domácího mazlíčka měli většinou divoká zvířata. V tomto seriálu je děj zaměřen na rodinu Sinclairu a jejich společný život. Earl Sinclair je hlava rodiny. Pracuje jako dřevorubec a jeho žena Fran se stará o domácnost. Mají spolu tři děti. Dva syny a jednu dceru. Společně prožívají různá dobrodružství každodeního života... (duklak2)

Epikuro

Dinosaurové s velkým nadhledem nastavují zrcadlo americké společnosti přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Jde o inteligentní, lehký a svěží humor, který již má co dát i našemu divákovi, jelikož i u nás jsme si prožili svou vlnu amerikanizace, a snad i proto by mnohé narážky z tohoto seriálu byly pro českého diváka aktuálnější než v době kdy byl na Nově vysílán. Seriál tímto způsobem s sebou nese riziko, že divák začne přemýšlet, což není v zájmu reklamního průmyslu, takže další reprízy hned tak neočekávám, a to narozdíl od mnohých Reno Reinsů a kriminálek ze všech koutů USA či genderových sexuálních propagand typu L WORLD a Sex ve měste. Seriál umí zaujmout, nebere si servítky a i po letech si velká většina diváků něco ze seriálu s velkou dávkou nostalgie vybaví, což je známka i dobrého řemesla. Za mě i bez nostalgie pět hvězd. ()

Kivis

Víc než kvalitní kulisa mého pokročilejšího dětství. Dinosaurové nikdy nepřešli do role seriálu, na který bych spěchal domů, který bych hltal a uzpůsoboval mu svůj program. Ale rozhodně nenudili. A znělka je kultovní. Hlášku "Zlato, jsem doma" používám dodnes, a to zajišťuje tomuhle seriálu z mého pohledu nesmrtelnost. ()

Wyrdas

V prvním okamžiku jsem si řekl: "Nostalgie!" ... ale už po prvním díle mi došlo, že o nostalgii jde mluvit jen z malé části. Naposledy jsem na to koukal jako malý, hodně malý kluk a je mi naprosto jasné, proč jsem to tenkrát vnímal jinak. Většina vtípků je v tomhle na první pohled dětském seriálu totiž situována na dospělého diváka. Dvojsmysly, které pochopí jen "dospělák" tu jsou na každém rohu v denním pořádku! Tenhle seriál mě zabavil jako děcko a donutil shlédnout všechny díly i jako dospěláka. A rozhodně jsem se u toho nenudil. Tohle dílo je skutečně otevřeno všem věkovým kategoriím. ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::::: Kultovní komedie s kultovní hláškou: "Zlato, jsem doma !". Jako malý jsem to měl hodně rád, ale byly seriály, které jsem měl ještě radši. Často na tento seriál ale vzpomínám a nejen z nostalgie, dám za pět. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

H34D

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal, kdo ví, jak bych se k němu stavěl teď, ale tehdy jsem si dinosauří rodinku dosti oblíbil a užíval si každý úder pánvičkou do Earlovy hlavy. Ačkoliv vtípky nevzbuzovaly přímo záchvaty smíchu, o slušné gagy nouze nebyla. Převleky i prostředí působilo sympaticky a seriál se ani nepokoušel přehnaně moralizovat (jen ve zdravé míře)... Jistě, kvality Simpsnů nedosahuje, ale Flinstouny válcuje zdatně. 7/10 ()

• V 5. epizodě 1. série je možné na stěně Robbieho pokoje vidět plakát ke komiksu „Teenage Mutant Ninja Cavemen“, který je parodií na znáný komiks „Želví Nindžové“. (Ištván87)
  • Příjmení moderárora Howarda Handupme je odvozeno od faktu, že se jedná o maňáska ovládaného rukou. (Drom)
  • V seriálu je možné zaznamenat několik podobností se seriálem Simpsonovi (od r. 1989). Earl je tlustý a pracuje s dvojicí přátel, stejně jako Homer s Lennym a Carlem. Jejich šéf je zlý, podobně jako Pan Burns. Earlova źena Fran i Marge Simpsonová jsou ženami v domácnosti. Do rodinny patří v obou případech ještě dvojice dětí, chodících do školy, a nejmladším členem rodiny je ještě miminko. (TwoFace)