Dinosaurové (TV seriál)

Dinosaurs

Komedie / Rodinný

USA, 1991–1994, 25 h 54 min (Minutáž: 22–24 min)

Tvůrci:

Michael Jacobs

Stuart Pankin, Jessica Walter, Sally Struthers, Sam McMurray, Christopher Meloni, Ken Hudson Campbell, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown, Joe Flaherty, Robert Picardo, John Vernon, Mimi Kennedy, Michael Dorn, Allan Trautman, Sherman Hemsley, Leif Tilden, Charles Kimbrough, Jessica Lundy, William Schallert, Shaun Baker, Kate McGregor-Stewart, Jeff Chayette, Rick Zieff, James Murray, Kevin Carlson, Suzie Plakson, Wendie Jo Sperber, Jarrett Lennon, Edie McClurg, Paxton Whitehead, Stephen Caffrey, Thom Sharp, Brian Henson, Frank Welker, Richard Portnow, Harold Gould, Peter Bonerz, Jason Alexander, Tony Shalhoub, Buddy Hackett, John Glover, George Gaynes, Tim Curry, Michael Richards, Jason Bernard, Ben Ryan Ganger, Julie Maddalena, Gary Owens, Florence Stanley, Sally Kellerman, Kirk R. Thatcher, Dan Castellaneta, Michael McKean, Jon Polito, Conchata Ferrell, David Warner, Jeffrey Tambor, Glenn Shadix, Edward Asner, David Wohl, Tim Doyle, Richard Simmons, Pons Maar, Julius Carry

Jeff McCracken, Tim Doyle

Scénografie:

Robin Royce (set dekoratér)

Už jen kvůli dílu kde nacvičoval jak shodí svou matku ze skály :o) Fantastický serial pro děcka vzpomínám jak to někdy v 94 nebo kterém běželo na nově. Ta jejich babča byla správně ujetá a nezapomenu na díl jak Earl nacvičoval jak jí shodí co nejrychleji ze skály a jeho kámoš mu přitom stopoval čas.(8.3.2009)

Dneska úplně náhodou jsem někde viděla fotku této rodinky a úplně jsem si vybavila, jak jsem na seriálu vyrůstala. Nejsi máma......Zlato jsem doma.... a řada dalších nezapomenutelných hlášek. Dneska jsem se z nostalgie koukla na první díl a normálně mě to i po těch letech bavilo. Spolu se Strážci vesmíru - aneb morfujeme - seriál mého dětství.(22.10.2012)

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal, kdo ví, jak bych se k němu stavěl teď, ale tehdy jsem si dinosauří rodinku dosti oblíbil a užíval si každý úder pánvičkou do Earlovy hlavy. Ačkoliv vtípky nevzbuzovaly přímo záchvaty smíchu, o slušné gagy nouze nebyla. Převleky i prostředí působilo sympaticky a seriál se ani nepokoušel přehnaně moralizovat (jen ve zdravé míře)... Jistě, kvality Simpsnů nedosahuje, ale Flinstouny válcuje zdatně. 7/10(7.7.2008)

Vesnický balík Earl v akci... Celý seriál si drží po celou dobu dobrou úroveň. Některé díly jsou velmi originální, jiné jsou kopie úspěšných filmů a seriálů umístěných do pravěku a zbylé díly jsou většinou vynikající parodie. Vzhledem k nově vycházejícím seriálům pro mě byly Dinosaurové příjemným zpestřením.(18.2.2012)

Domluvy a prosby rodičů nikoliv, ale tento vynikající seriál nás coby přidrzlé pubescenty donutil zahodit cigarety, flašky od piva a levného alkoholu a v podvečer (ano v podvečer, nikoliv pozdě v noci) mazat domů před telku. Máma si ťukala na čelo, jestli jsem se prý nezbláznil. Ten seriál byl prostě parádní se spoustou nestárnoucích až kultovních hlášek - kámoš jednou vytasil hlášku "Nejsi táta" na svého fotra, jenže nevěděl, že otec má v sobě pár piv, alkoholem ovíněný mozek zapochyboval o otcovství a kámoš málem přišel o dva zuby. Seriálový kult!(14.12.2011)

• - Jim Henson chtěl začít točit seriál již okolo roku 1988, ale až úspěch seriálu Simpsonovi (od r 1989) produkci přesvědčil, že námět není šílený. Sám Henson však rok před tím zemřel a realizace svého nápadu se nedožil. (Drom)

• - V 5. epizodě 1. série je možné na stěně Robbieho pokoje vidět plakát ke komiksu „Teenage Mutant Ninja Cavemen“, který je parodií na znáný komiks „Želví Nindžové“. (Ištván87)

• - Mnoho jmen hlavních postav odkazuje na ropný a petrochemický průmysl. Příjmení Sinclair na Sinclair Oil Corporation, která má v logu apatosaura, syn a otec Robert a Earl na Roberta Earla Holdinga, který  vlastnil Sinclair Oil Corporation, B. P. Richfield na společnost BP a Richfield Oil Corporation, kdy Atlantic Richfield Company prodala část akvizic společnosti BP, Ethyl Phillips pak na ethylen a Phillips Petroleum Company a její zakladatelé Phillipsovi a Roy Hess na Hess Corporation a Hessův zákon v chemii. (Drom)