Dinosaurové (TV seriál)

Dinosaurs

Komedie / Rodinný

USA, 1991–1994, 25 h 54 min (Minutáž: 65x30 min)

V prvním okamžiku jsem si řekl: "Nostalgie!" ... ale už po prvním díle mi došlo, že o nostalgii jde mluvit jen z malé části. Naposledy jsem na to koukal jako malý, hodně malý kluk a je mi naprosto jasné, proč jsem to tenkrát vnímal jinak. Většina vtípků je v tomhle na první pohled dětském seriálu totiž situována na dospělého diváka. Dvojsmysly, které pochopí jen "dospělák" tu jsou na každém rohu v denním pořádku! Tenhle seriál mě zabavil jako děcko a donutil shlédnout všechny díly i jako dospěláka. A rozhodně jsem se u toho nenudil. Tohle dílo je skutečně otevřeno všem věkovým kategoriím.(4.12.2014)

Jéejda, na túto rodinku som takmer zabudol a popritom ju zbožňoval ako každé dieťa vyrastajúce v deväťdesiatkach. Už vtedy som si všimol istej podobnosti s Roseanne a Flinstonovcami. A ako každému dieťaťu, mi to bolo šum a fuk. Inak, ten drevorubačský šéf vyzeral tuším ako Triceratops a fajčil jednu o druhej :)(4.1.2017)

Domluvy a prosby rodičů nikoliv, ale tento vynikající seriál nás coby přidrzlé pubescenty donutil zahodit cigarety, flašky od piva a levného alkoholu a v podvečer (ano v podvečer, nikoliv pozdě v noci) mazat domů před telku. Máma si ťukala na čelo, jestli jsem se prý nezbláznil. Ten seriál byl prostě parádní se spoustou nestárnoucích až kultovních hlášek - kámoš jednou vytasil hlášku "Nejsi táta" na svého fotra, jenže nevěděl, že otec má v sobě pár piv, alkoholem ovíněný mozek zapochyboval o otcovství a kámoš málem přišel o dva zuby. Seriálový kult!(14.12.2011)

Z čisté nostalgie dávám za 5*. Když šátrám v paměti, tak si vybavuji, že pod slupkou latexovo-gumové zábavy, se skrýval drsný humor, který si nebral servítky a kritika společenských fenoménů jako nerovnoprávnost pohlaví, vliv televize atd...ale v paměti mi uvízl díl kde se Earl chysta schodit z útesu svou tchýni protože je příliš stará, společnosti neprospěšná...a tak to přece dinosauři dělají...(18.8.2009)

Tohle byla klasika na n@ve. Dinasourove a po nich Kutil Tim, zaplava nostalgickych vzpominek na me mladi me uplne pohltila. Mel jsem tenhle serial opravdu rad ono kdyz je vam 12 tak se nemuzete divit. Budu na nej stale v dobrem vzpominat. PS: zajimave si filmari poradily se zaverem serialu kdyz dinosauri vyhynuli.(9.4.2008)

• - V 5. epizodě 1. série je možné na stěně Robbieho pokoje vidět plakát ke komiksu „Teenage Mutant Ninja Cavemen“, který je parodií na znáný komiks „Želví Nindžové“. (Ištván87)

• - Mnoho jmen hlavních postav odkazuje na ropný a petrochemický průmysl. Příjmení Sinclair na Sinclair Oil Corporation, která má v logu apatosaura, syn a otec Robert a Earl na Roberta Earla Holdinga, který  vlastnil Sinclair Oil Corporation, B. P. Richfield na společnost BP a Richfield Oil Corporation, kdy Atlantic Richfield Company prodala část akvizic společnosti BP, Ethyl Phillips pak na ethylen a Phillips Petroleum Company a její zakladatelé Phillipsovi a Roy Hess na Hess Corporation a Hessův zákon v chemii. (Drom)

• - V seriálu je možné zaznamenat několik podobností se seriálem Simpsonovi (od r. 1989). Earl je tlustý a pracuje s dvojicí přátel, stejně jako Homer s Lennym a Carlem. Jejich šéf je zlý, podobně jako Pan Burns. Earlova źena Fran i Marge Simpsonová jsou ženami v domácnosti. Do rodinny patří v obou případech ještě dvojice dětí, chodících do školy, a nejmladším členem rodiny je ještě miminko. (TwoFace)