Dinosaurové (TV seriál)

Dinosaurs

Komedie / Rodinný

USA, 1991 - 1994, 25 h 54 min (Minutáž: 65x30 min)

"Nejsi máma!" "Ještěěěěě!" a podobné hlášky si už navždy budu pamatovat. Seriál o dinosauří rodince, který jsem sledoval už jako dítě a na který dodnes nedám dopustit. Nejlepší byly díly s důkazem, že Země je kulaté či ty, ve kterých hlavní roli hrál Malej (orig. baby) a jeho hlášky a mlácení tatínka. Prostě Krok za Krokem či Ženatý se závazky na pravěký způsob. A ještě hláška za všechny: "Zlato, jsem doma!"(3.10.2008)

Nejsi máma! Aha, tak takhle to vypadalo před těmi milióny lety... :-) Výborný sitcom, sice především pro ty méně odrostlé, ale bavit se u toho může celá rodina. Já to ve své "dinosauří éře" žral a nevynechal jediný díl. A ta loutková animace je prostě kouzelná. Každopádně prcek rulez! :-)(26.7.2012)

Už jen kvůli dílu kde nacvičoval jak shodí svou matku ze skály :o) Fantastický serial pro děcka vzpomínám jak to někdy v 94 nebo kterém běželo na nově. Ta jejich babča byla správně ujetá a nezapomenu na díl jak Earl nacvičoval jak jí shodí co nejrychleji ze skály a jeho kámoš mu přitom stopoval čas.(8.3.2009)

Tohle byla klasika na n@ve. Dinasourove a po nich Kutil Tim, zaplava nostalgickych vzpominek na me mladi me uplne pohltila. Mel jsem tenhle serial opravdu rad ono kdyz je vam 12 tak se nemuzete divit. Budu na nej stale v dobrem vzpominat. PS: zajimave si filmari poradily se zaverem serialu kdyz dinosauri vyhynuli.(9.4.2008)

Dinosaurové s velkým nadhledem nastavují zrcadlo americké společnosti přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Jde o inteligentní, lehký a svěží humor, který již má co dát i našemu divákovi, jelikož i u nás jsme si prožili svou vlnu amerikanizace, a snad i proto by mnohé narážky z tohoto seriálu byly pro českého diváka aktuálnější než v době kdy byl na Nově vysílán. Seriál tímto způsobem s sebou nese riziko, že divák začne přemýšlet, což není v zájmu reklamního průmyslu, takže další reprízy hned tak neočekávám, a to narozdíl od mnohých Reno Reinsů a kriminálek ze všech koutů USA či genderových sexuálních propagand typu L WORLD a Sex ve měste. Seriál umí zaujmout, nebere si servítky a i po letech si velká většina diváků něco ze seriálu s velkou dávkou nostalgie vybaví, což je známka i dobrého řemesla. Za mě i bez nostalgie pět hvězd.(7.8.2012)

• - Fiktivní televizní pořad Ask Mr. Lizard, který dinosauři v seriálu sledují, je odkazem na populárně-naučný seriál Ask Mr. Wizard. (Drom)

• - Jim Henson chtěl začít točit seriál již okolo roku 1988, ale až úspěch seriálu Simpsonovi (od r 1989) produkci přesvědčil, že námět není šílený. Sám Henson však rok před tím zemřel a realizace svého nápadu se nedožil. (Drom)

• - Mnoho jmen hlavních postav odkazuje na ropný a petrochemický průmysl. Příjmení Sinclair na Sinclair Oil Corporation, která má v logu apatosaura, syn a otec Robert a Earl na Roberta Earla Holdinga, který  vlastnil Sinclair Oil Corporation, B. P. Richfield na společnost BP a Richfield Oil Corporation, kdy Atlantic Richfield Company prodala část akvizic společnosti BP, Ethyl Phillips pak na ethylen a Phillips Petroleum Company a její zakladatelé Phillipsovi a Roy Hess na Hess Corporation a Hessův zákon v chemii. (Drom)