Dinosaurové

(TV seriál)
  • USA Dinosaurs
Komedie / Rodinný
USA, (1991–1994), 25 h 54 min (Minutáž: 22–24 min)

Tvůrci:

Michael Jacobs

Stuart Pankin, Jessica Walter, Sally Struthers, Sam McMurray, Christopher Meloni, Ken Hudson Campbell, Julia Louis-Dreyfus, (více)

Série(4) / Epizody(65)

Seriál vypráví o životě rodiny dinosaurů, kteří žijí v moderní době. Mají lednici, pračku, televizi a další veškeré moderní věci. Narozdíl od lidí žili tito dinosauři v jeskyních a jako svého domácího mazlíčka měli většinou divoká zvířata. V tomto seriálu je děj zaměřen na rodinu Sinclairu a jejich společný život. Earl Sinclair je hlava rodiny. Pracuje jako dřevorubec a jeho žena Fran se stará o domácnost. Mají spolu tři děti. Dva syny a jednu dceru. Společně prožívají různá dobrodružství každodeního života... (duklak2)

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::::: Kultovní komedie s kultovní hláškou: "Zlato, jsem doma !". Jako malý jsem to měl hodně rád, ale byly seriály, které jsem měl ještě radši. Často na tento seriál ale vzpomínám a nejen z nostalgie, dám za pět. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

H34D

Na tomhle seriálu jsem vyrůstal, kdo ví, jak bych se k němu stavěl teď, ale tehdy jsem si dinosauří rodinku dosti oblíbil a užíval si každý úder pánvičkou do Earlovy hlavy. Ačkoliv vtípky nevzbuzovaly přímo záchvaty smíchu, o slušné gagy nouze nebyla. Převleky i prostředí působilo sympaticky a seriál se ani nepokoušel přehnaně moralizovat (jen ve zdravé míře)... Jistě, kvality Simpsnů nedosahuje, ale Flinstouny válcuje zdatně. 7/10 ()

D.Moore

No to je něco - stačí pár klipů z YouTube a člověk si hned vzpomene, jak tenhle seriál miloval. Sitkomovost michající Simpsonovy s Flinstoneovy je úžasná, stejně tak dítě "Dítě" a jeho "Nejsi máma!", Earl, jeho parťák Roy... Prosím, začněte Dinosaury zase dávat v telce nebo je alespoň někdo vydejte na DVD. Ať nevyhynou! ()

MM_Ramone

Dvadsiateho šiesteho apríla roku 1991 mal televíznu premiéru netradičný americký sitcom "Dinosaurovia" (Dinosaurs). Počas nasledujúcich troch rokov boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú šesťdesiat päť dielov. Seriál zachytáva zábavným spôsobom dianie v rodine Sinclearovcov. Otec drevorubač Earl Sinclear, jeho manželka Fran a ich tri deti (Robbie, Charlene, Baby) zažívajú a riešia všedné aj nevšedné rodinné situácie. Dalo by sa povedať, že je to klasický, tuctový, americký televízny sitcom. Ale pozor, nie je to tak. Je to neobyčajne originálne, pretože Sinclearovci nie sú ľudia. Sú to prehistorickí dinosauri, ktorí však žijú a správajú sa ako ľudia. Originálne jej technické spracovanie tohto námetu. Dej seriálu sa odohráva šesťdesiat miliónov rokov pred našim letopočtom. Dinosauri nie sú, ako by sa dalo očakávať, animovaní. Stvárňujú ich herci oblečení v špeciálnych kostýmoch. *** ()

Pítrs85

Nejsi máma! Aha, tak takhle to vypadalo před těmi milióny lety... :-) Výborný sitcom, sice především pro ty méně odrostlé, ale bavit se u toho může celá rodina. Já to ve své "dinosauří éře" žral a nevynechal jediný díl. A ta loutková animace je prostě kouzelná. Každopádně prcek rulez! :-) ()

• Jim Henson chtěl začít točit seriál již okolo roku 1988, ale až úspěch seriálu Simpsonovi (od r 1989) produkci přesvědčil, že námět není šílený. Sám Henson však rok před tím zemřel a realizace svého nápadu se nedožil. (Drom)
  • Fiktivní televizní pořad Ask Mr. Lizard, který dinosauři v seriálu sledují, je odkazem na populárně-naučný seriál Ask Mr. Wizard. (Drom)
  • Mnoho jmen hlavních postav odkazuje na ropný a petrochemický průmysl. Příjmení Sinclair na Sinclair Oil Corporation, která má v logu apatosaura, syn a otec Robert a Earl na Roberta Earla Holdinga, který  vlastnil Sinclair Oil Corporation, B. P. Richfield na společnost BP a Richfield Oil Corporation, kdy Atlantic Richfield Company prodala část akvizic společnosti BP, Ethyl Phillips pak na ethylen a Phillips Petroleum Company a její zakladatelé Phillipsovi a Roy Hess na Hess Corporation a Hessův zákon v chemii. (Drom)