Dinosaurové (TV seriál)

Dinosaurs

Komedie / Rodinný

USA, 1991–1994, 25 h 54 min (Minutáž: 65x30 min)

"Nejsi máma!" "Ještěěěěě!" a podobné hlášky si už navždy budu pamatovat. Seriál o dinosauří rodince, který jsem sledoval už jako dítě a na který dodnes nedám dopustit. Nejlepší byly díly s důkazem, že Země je kulaté či ty, ve kterých hlavní roli hrál Malej (orig. baby) a jeho hlášky a mlácení tatínka. Prostě Krok za Krokem či Ženatý se závazky na pravěký způsob. A ještě hláška za všechny: "Zlato, jsem doma!"(3.10.2008)

Moc si z toho už nepamatuju (jen-,,nejsi máma´´,ale to asi každý a to,že vše bylo vlastně vyrobeno v reálu),ale na poslední díl,který popisuje jistou událost v dějiných naší planety a který mě tenkrát dostal na solar,až mě přešel smích a já na závěr tohoto sitcomu,koukal jak tele na nové vrata,nikdy! nezapomenu. Naprostý a depresivní WAW efekt! Takhle má sakra končit US sitcom.(17.3.2018)

Víc než kvalitní kulisa mého pokročilejšího dětství. Dinosaurové nikdy nepřešli do role seriálu, na který bych spěchal domů, který bych hltal a uzpůsoboval mu svůj program. Ale rozhodně nenudili. A znělka je kultovní. Hlášku "Zlato, jsem doma" používám dodnes, a to zajišťuje tomuhle seriálu z mého pohledu nesmrtelnost.(1.5.2017)

V prvním okamžiku jsem si řekl: "Nostalgie!" ... ale už po prvním díle mi došlo, že o nostalgii jde mluvit jen z malé části. Naposledy jsem na to koukal jako malý, hodně malý kluk a je mi naprosto jasné, proč jsem to tenkrát vnímal jinak. Většina vtípků je v tomhle na první pohled dětském seriálu totiž situována na dospělého diváka. Dvojsmysly, které pochopí jen "dospělák" tu jsou na každém rohu v denním pořádku! Tenhle seriál mě zabavil jako děcko a donutil shlédnout všechny díly i jako dospěláka. A rozhodně jsem se u toho nenudil. Tohle dílo je skutečně otevřeno všem věkovým kategoriím.(4.12.2014)

Earl Sinclair a jeho povedená rodinka, aneb klasický sitcom v neklasickém provedení, zábava po kýblech, a mimo jiné i Vymítač Ďábla. Výborný seriál, vtipný a kvalitně zpracovaný. Earl Sinclair je skutečnej mazák, trochu mi připomněl Homera. Spojení indegriencí z Flinstounů dochucené Simpsonovýma, seriál pro celou rodinu.(28.9.2007)

• - Příjmení moderárora Howarda Handupme je odvozeno od faktu, že se jedná o maňáska ovládaného rukou. (Drom)

• - V 5. epizodě 1. série je možné na stěně Robbieho pokoje vidět plakát ke komiksu „Teenage Mutant Ninja Cavemen“, který je parodií na znáný komiks „Želví Nindžové“. (Ištván87)

• - V seriálu je možné zaznamenat několik podobností se seriálem Simpsonovi (od r. 1989). Earl je tlustý a pracuje s dvojicí přátel, stejně jako Homer s Lennym a Carlem. Jejich šéf je zlý, podobně jako Pan Burns. Earlova źena Fran i Marge Simpsonová jsou ženami v domácnosti. Do rodinny patří v obou případech ještě dvojice dětí, chodících do školy, a nejmladším členem rodiny je ještě miminko. (TwoFace)