Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Filatov

Z džungle jdeme do města, Silvestriho hudba opět funguje na plný obrátky a Predátor je zase ve formě a podává si jednoho za druhým. Přestřelky drogových gangů a vůbec chování je obětí je sice přehráváné jako blázen, ale pořád je to Predátor a bitka s Dannym Gloverem šťávu má. Škoda, že už to není taková hutná atmosféra jako v prvním filmu, ale pořád je to dobrý film. ()

Al90

Je to změna oproti jedničce,ale za to zde má Predátor více možností :)) Scéna v metru nezapomenutelná :) ,,To je vono,pojd si pro to,, :) ()

Jekyl

Oproti kultovní jednotce to ztratilo prakticky všechno. Především pak originalitu a partičku nabouchanejch a drsnejch chlápků, jejichž charizma na stupnici od 1-10 atakovalo číslo 11. Danny se sice snažil, jak mohl, ale bojoval s větrnými mlýny. I tak je to ale stále docela koukatelná věc, která ještě nevyznívá tak fraškoidně jako její pokračovatelé. ()

Ondr4H

Džungle mě nudila a Schwarzeneger byl velmi težký protivník který zabíjel pohledem.Dvojka mi sedla jak prdel na hrnec.Ta "not too distant future"(Ač nemáte v nejmenším pocit že jste v budoucnosti, zejména to jde poznat na autech se kterými si nedali čas vyhrát) která se změnila ve válečnou zonu pod dohledem kamer se mi velice zamlouvá, všechny filmy kde se tento prvek objevuje mám svým způsobem rád.Danny Glover u kterého jsem každou chvíli čekal jeho osudovou hlášku "Asi jsem na to starý" je protivník který nemá svaly na mozku jak by jeden čekal, za to umí bojovat jinak.Každopádně spolu s terminátorem je predátor, jaká náhoda že zní podobně, osudový filmový pojem a navždy mě budou provázet. ()

Alekks80

A já tomu bez zaváhání napálim čtyřku. Dneska jsem se na to po letech znovu podíval a baví mě to pořád. Samozřejmě, Árný je Árný, atmoška taky není tak hustá a těch pár vopálenejch kluků se nemůže rovnat jednotce krutohustejch bastardů z jedničky, ale ve srovnání s tím, co se natočilo potom, je to pořád napínavá řežba od začátku do konce. Kdyby se to nejmenovalo Predátor, tak se tu všichni upětkujou k smrti. ()

Chlo0opek

A jé, pokračování filmové pecky... Tak co k tomu říct? No, Predátor je pěkně udělanej... a to je tak asi ke kladům všechno... Pak už jen stačí prozívat se k slabýmu závěru a už se k tomuto pokračování nevracet:(. ()

Wartord odpad!

Danny Glover by se měl vykašlat na Predátory a radši se vzdát módní policii. To co měl na sobě , je opravdu nevkusné - sako po kolena, kravatu uvázanou po kotníky, a gatě, do kterých kdyby foukl vítr, tak odletí do stratosféry. Vysvětlili těm hercům jak například držet, ehm, ty jejich UFO zbraně a principy tactical combatu? Lidi v klídku přejdou roh a po metru teprve začnou ověřovat, jestli tam někdo není. Beztak celou dobu tam Predátor čuměl a říkal si co je to za dementy. Nic horšího jak do kvality zpracování a hereckých výkonů, prostě všeho, jsem v poslední době neviděl. ()

mahatma

Asi šestkrát jsem chtěl film ukončit, kvůli dehonestaci jedničky. Zatnul jsem a dokoukal vše, v principu jen proto, že když už jsem se na to dal, tak to dokončím. Pro všechny, co daly více než 20% rank- to jste se koukali svým zadkem? Neuvěřitelné, trapné a dehonestující. Doporučuji nekoukat těm, co již viděli kult originál a moderní verzi Predátorů. Tohle je proti nim úsměvná parodická zhovadilost, u které lituji promrhaných 108 minut svého času života.. Brr. ()

Lepidus

Mrzí mě, že tenhle film dopad tak špatně. No z prvního filmu vytřískali hodně peněz tak proč by se namohla udělat dvojka že? Tak kde by se mohl odehrávat druhý díl? A to už se dostáváme, k prvnímu problému prostředí Město lovec predátor do města nesedne. I samotný Schwarceneger řekl, že je to kravina, aby se Predátor 2 odehrával ve městě. Druhý problém, už tam není naše charakteristická partička, jako tomu bylo v předchozím díle z čehož vyplývá že vám na postavách vůbec nezáleží. Tento film je prostě blbost a jak jsem zmínil, na začátku mrzí mě, jak to dopadlo. Doporučuji snad jen jednoduchým divákům ()

Archee

Dvojka je pro mě zatím asi nejslabší. Sice je tam spousta skvělých scének, díky kterým si ten film pustím rád kdykoliv znovu, ale řekl bych, že v určitých momentech je samotný Predátor hůř zpracovaný, než v jedničce. A co mi asi nejvíce nesedlo je prostředí zabordeleného města a místní válka gengů - já tuto tématiku prostě nemám rád. Jinak ale celkově fajn predátorská podívaná :) ()

ajaxx

Ať si říká kdo chce, co chce, je to prostě klasika a dobře odvedená práce. Bill Paxton dokončil svůj hattrick (zabit Terminátorem, Vetřelcem a Predátorem), Maria Conchita v drsnější, ale o to víc cool roli (ovšem na její půvad z Běžícího muže to nemá) no a Danny Glover je perla jejich "komanda". Bohužel, smutný to konec Kevina Petera Halla, kterému již v té době zbývalo jen pár měsíců života. A třešnička na dortu, Gary Busey! Nicméně, scénář sice není z nejbystřejších, ale herci to zachraňují bohatě a Predátor? Tentokrát je to jeho příběh. Žádná utajovačka, pěkně se ukáže i se svým arzenálem. Že prý citelně slabší? Ani bych neřekl, spíš jíný druh akce, protože Hopkins i přes svou rutinnost pochopil, že nelze dvakrát vstupovat do úplně stejné řeky. A tak zvolil džungli, tentokrát tu městskou, přidal více akce, více arzenálu, více výbuchů, více všeho. Výsledek se nedá sice označit za kult, ale v žádném případě to ani není propadák. Prostě středně lehký nadprůměr. 4* ()

kontrolor

Dvojky som sa trochu obaval ale vyslo to nad ocakavania. Skoda poslednych 15 minut mi pokazili dojem z celeho filmu. Rozhodne si to zasluzilo lepsi koniec. ()

Camel91

Pokračování není sice takové jako první Predátor přesto, napětí, akci to má (tajemno sice ztratilo). Líbí se mi přenesení do města a jako dítě jsem se opravdu bál že nejsem před Predátorem v bezpečí ani doma v obýváku, kde jsem paranoidně věřil že jsem v jeho zaměřovači :D Danny je perfektní a nikdy jsem nepochopil jak mohl dostat menší nakládačku než Arnold Každopádně ani druhý díl není překonán jeho následovníky proto jej hodnotím vysoko. ()

soukyd33

Jako já jsem se bavil. Ale měli by k tomu přidat žánr komedie. 😀 No je to hrozná blbost, a porušují vše, co bylo v prvním díle. A fyzikální zákony také. Hvězdiček 4**** ()

Nataniel73

Film by sa dal rozdeliť na tri časti. Tá prvá je prestrelka dvoch drogových gangov v urputnej horúčave Los Angeles (akcia jej nechýba, ale zároveň ničím nenadchne), v tej druhej černošský policajt zisťuje, kto je to vlastne ten neviditeľný predátor (za najlepšie momenty považujem rozhovor s černoškým vodcom jamajskej mafie uprostred špinavej zaprdenej ulice a útok predátora v metre) a tretia časť je záverečný súboj s predátorom, ktorého je konečne poriadne vidieť. Tretia časť je rozhodne najlepšia a je len škoda, že prvá polovica filmu je taká nedotiahnutá. Mám na mysli hlavne atmosféru a akčné scénky, v ktorých nie je nič poriadne vidieť a divák je tak ochudobnený nielen o patričné napätie, ale aj o krvavé scénky a štýl boja a zabíjania predátora. Tu sa mohli tvorcovia určite viac vyhrať a ukázať divákovi ako vesmírna príšera vraždí. Černoch policajt si svoju rolu zastal dobre a pozitívom je aj fakt, že film pôsobí na diváka autenticky. Ja som spokojný aj keď na jednotku to nemá. 75%. ()

Robbie

Miestna "akadémia" tu film odsudzuje, ale dal by som krk na to, že títo istí ľudia považujú Marvel universe za vrchol inteligentnej zábavy, ha ha ha. Predátor je primárne o štýlovej béčkovej zábave a neprišiel sem ohúriť pseudointelektuálov. Nechápem, prečo by som mal hodnitiť tento film ako sofistikované sci-fi, keď to má byť presný opak. Ľahká sci-fi zábavka o najviac coolovom vesmírnom monštre. Hutná atmosféra tvorená spojením dokonalej hudby a mystiky predátorskej rasy v kontraste s ľudskými zločineckými subkultúrami a špinou veľkomesta je len veľkou šťavnatou čerešničkou na torte. Milujem tento film bez ohľadu na to aký má smiešny scenár. To, čo tak nostalgicky oslavujeme na filmoch z osemdesiatych rokov, budeme zrazu na samotnom počiatku deväťdesiatych odsudzovať? Vám sa fakt nikdy nikto nezavďačí, vážení. Niet divu že to dnešní filmári vzdali a robia filmy bez ducha čisto pre zisk. Je to vaša chyba. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)