Dvojka na zabití

• Slovensko Dvojka na zabitie
Česko, 2021, 7 h 43 min (Minutáž: 55–61 min)

Režie:

Libor Kodad

Scénář:

Tomáš Chvála

Kamera:

Jakub Ševčík

Hudba:

Norbi Kovács

Jakub Prachař, Sara Sandeva, Miroslav Vladyka, Filip Kaňkovský, Norbert Lichý, Milan Šteindler, Petr Vaněk, Taťjana Medvecká, Erika Stárková, Bohumil Klepl (více)

Epizody(8)

Dvojka na zabití je komediální krimiseriál, který se ponese v duchu rčení, že protiklady se přitahují. Rozervaný, depresivní a ironický detektiv Martin Rykl (Jakub Prachař) a slušná, ambiciózní a organizovaná vyšetřovatelka Karolína Světlá (Sara Sandeva) spolu začnou pracovat na policejním oddělení. A ze začátku to vypadá, že tahle dvojice to spolu dlouho nevydrží... Rykl je šťastný a spokojený chlap, až do okamžiku, kdy při cestě domů přepadnou jeho manželku a ubodají ji k smrti. Pachatel nebyl nikdy dopaden a Martin po něm do dnešního dne nepřestal pátrat. Začal dokonce kašlat i na pracovní povinnosti. A do toho na policejní oddělení přichází nová posila – Karolína. (TV Prima)

Pythonator

Musím dát za pět, protože mě serou tady ti chytráci, co to shazují a pak se klidně dívají na běžnou televizní žumpu. Tohle rozhodně není běžný český seriál a není to ani taková ta běžná nudná kriminálka. Tohle je skvělá zábava s vtipným Prachařem a neskutečně sexy Sandevou. Od Primy velmi silný zářez. Povedlo se dát dohromady takovou skupinu herců, že to nemůže být nezábavné. Samozřejmě je to spíš komedie a taky velmi dobrá komedie, protože taková sebranka policajtů se jen tak někde jinde v kriminálkách nevidí. Je to svižnější a zábavnější než jakékoliv jiné české seriály, přestože si to bohužel stále zachovavá takový ten český amatérský televizní look. Je to zároveň romantičtější než běžné romance, protože to silné jiskření mezi  ústřední dvojicí je opravdové a divák úplně vidí, jak se ti dva herci k sobě doopravdy mají a drží těm postavám palce, aby to už konečně daly spolu dohromady. Kupodivu je to dobře napsaná kriminálka, která je i vtipnější než čistě komediální české seriály, což je spíš smutná vizitka české televizní tvorby. Já to žral, i když jsem nikdy podobné seriály nesledoval, takže doporučuji i těm, kteří by nedokázali sedět u českých kriminálek. ()

Bingotrun

Trochu zvláštní věc v tom smyslu, jak se kombinuje humor, vážno a romantika a hodně často to hladce neladí. Ale oceňuju, že humor je takový ten oldschool orientovaný na hlášky a že se tu nemluví přehnaně slušně. Druhou sérii klidně. 70% ()

Filumena

Natočit v Česku krimi seriál je těžké. Je to de ja vous. Skoro vše už tu bylo. Herecké obsazení dobré. Samozřejmě bez typicky našeho humoru by to nemělo šťávu. Jediné co bych vytkla je patetické chlastání Martina Rykla vedoucí k zapomenutí na tragickou smrt manželky. Jinak už vidím že někde funguje kriminalista který chodí do práce pod vlivem (spíš ožralý). ()

oskar22

Taká vykrádačka (Martin Rykl - Martin Riggs). Strašne slabé a naivné. Herecké výkony či už hlavných postáv alebo vedľajších postáv sú dosť biedne. Jedna hviezda za Sáru. ()

Sylviiik

Ačkoliv je tématika děje od Nesnáším tě, ale musím tě snášet až do Hele, my jsme pár! vcelku okoukaná, tady nabývá nových rozměrů. Akce, humor, drama a místy romantika v tomhle seroši splynou ve fakt dobrou podívanou, která baví až do konce. Nebýt toho neuzavřeného konce, dávám klidně 5*. Nebo snad můžu doufat v pokračování? ()