Reklama

Reklama

Dvojka na zabití

(seriál)
  • Slovensko Dvojka na zabitie
Komedie / Krimi
Česko, 2021, 7 h 43 min (Minutáž: 55–61 min)

Režie:

Libor Kodad

Scénář:

Tomáš Chvála

Kamera:

Jakub Ševčík

Hudba:

Norbi Kovács

Hrají:

Jakub Prachař, Sara Sandeva, Miroslav Vladyka, Filip Kaňkovský, Norbert Lichý, Milan Šteindler, Petr Vaněk, Taťjana Medvecká, Erika Stárková, (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dvojka na zabití je komediální krimiseriál, který se ponese v duchu rčení, že protiklady se přitahují. Rozervaný, depresivní a ironický detektiv Martin Rykl (Jakub Prachař) a slušná, ambiciózní a organizovaná vyšetřovatelka Karolína Světlá (Sara Sandeva) spolu začnou pracovat na policejním oddělení. A ze začátku to vypadá, že tahle dvojice to spolu dlouho nevydrží... Rykl je šťastný a spokojený chlap, až do okamžiku, kdy při cestě domů přepadnou jeho manželku a ubodají ji k smrti. Pachatel nebyl nikdy dopaden a Martin po něm do dnešního dne nepřestal pátrat. Začal dokonce kašlat i na pracovní povinnosti. A do toho na policejní oddělení přichází nová posila – Karolína. (TV Prima)

(více)

Recenze (23)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku to vypadalo na šílenost a originální seriál, asi od půlky se to změnilo v romantiku s trochou krimi. Ale mě to nevadí. Oba hlavní hrdinové jsou příjemní, kupa vedlejších postav jakbysmet. Všechny díly jsem si užíval s úsměvem na rtech a to už něco znamená. Ano, na podzimní podvečery jako stvořené. PS: castingu děkuji za obsazení Zdeňka Trčálka, herce Slováckého divadla z Uherského Hradiště ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Komediální krimiseriál, u kterého jsem se zrovna moc nezasmála a o nějakém napětí se mi mohlo leda tak zdát. Proto jsem nakonec musela vzít zavděk neslanou nemastnou romantickou zápletkou. V lihu věčně naložený Jakub Prachař byl celkem věrohodný, zatímco Sara Sandeva mnoho hereckého umu nepředvedla. (40%) ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

O seriáli sa píše, že komédia/krimi, ale tá krimi stránka, tie prípady sú úplne zatlačené do úzadia a hlavná je tá komediálna stránka Prachařa, ktorá samozrejme nie vždy funguje. Sandeva tu je len na parádu, lebo fakt sa na ňu pozerá dobre, ale jej feministické výpady sú nezaujímavé. Takže kriminálka to nie je, komédia taká polovičatá, celkový prínos z tohto seriálu má teda len Prachař, ktorý si tam narazil Sandevu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Klady: 1) Předem jasně daný počet epizod, takže v pohodě dohlédnete na konec seriálu; 2) Vcelku zvládnutý vývoj ústřední dvojice, tudíž si můžete odškrtnout romantickou linku (pokud patříte k těm, kdož si v romantice libují - v opačném případě si můžete tenhle bod přiřadit k záporům); 3) Poměrně neokoukaný, ale o to přitažlivější mix komedie a dramatu ... tedy alespoň v našich luzích a hájích, které se snaživě hlásí k "západní" televizní a filmové tvorbě; 4) Nadmíru přímočarý tah na branku - ať už jde o dějovou linku nebo o dialogy; 5) Drzý a NEKOREKTNÍ (!!!) humor, který ovšem nemá ve zvyku chodit kanály, a proto neztrácí glanc. Zápory: 1) Určitá neobratnost - možná i scénáristická, ale zcela určitě režisérská - která se dosti diletantsky snaží znevěrohodnit šmahem všechny epizody i všechny jejich aktéry ... naštěstí ji s přehledem přebíjí pět výše uvedených kladů, takže nemá mnoho šancí na úspěch, nicméně daří se jí příběh částečně rozkolísat; 2) Poměrně profláknutá zápletka, která zdánlivě nepřináší nic převratného - ale zároveň musím podotknout, že originalita tady nespočívá v obsahu, nýbrž ve zvolené formě, takže je na vás, zdali jde primárně o zápor; 3) Nesporná naivita vyprávění, která vás může iritovat - co se mě dotýká, beru ji na vědomí jako součást výše uvedené formy seriálu, který se právě díky ní do určité míry vymyká zavedeným škatulkám "krimi", "komedie" či "drama", do nichž se obyčejně pokoušíme vecpat rozličně filmové či televizní výtvory. Cením si jeho upřímnosti a svéráznosti, je pro mě svěžím závanem větru, který mohl být - při větší zručnosti - bezkonkurenčním monzunem. V souhrnu mi vycházejí objektivní 3*, ale z čistě subjektinního pohledu zvedám pro tentokrát na 4* ... vem to čert. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

U prvního dílu jsem řičel smíchy. Nesourodá dvojka Prachař-Sandeva funguje, doplněná panoptikem zábavných postav kriminalistů (Vladyka, Šteindler, Lichý). Prvních pár dílů s čistě kriminálně komediálním pojetím bylo fajn. Když se to překlopilo do formátu love story se zabíháním do soukromí, ubylo srandy a nakonec už to bylo i nepřehledné jako krimi. Ale jako jednohubka na jedno podívání docela slušné. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (14)

  • Pátá epizoda se stala nejsledovanějším pořadem sobotního večera po 20:00, premiérové uvedení si nenechalo ujít 941 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)
  • Sara Sandeva na place oslavila svoje 24. narozeniny. Oslava, která proběhla po padnutí poslední klapky, pro ni byla nečekaná a kromě přání od štábu a kolegů dostala i dort. (SONY_)
  • Čtvrtá epizody se stala nejsledovanějším pořadem sobotního večera, premiérové uvedení si nenechalo ujít 882 tis. diváků starších 15 let. (rublik05)

Reklama

Reklama