Zkušený kapitán Paul Blanchard (Charlton Heston) na své poslední misi velí testovací plavbě nové americké jaderné ponorce Neptun. V husté mlze ovšem dochází k fatální kolizi s norskou nákladní lodí, která ztratila radarové spojení. Vážně poškozená ponorka Neptun míří ke dnu, ale zachytí se na podmořském skalním útesu hlubokého příkopu a jen zázrakem drtivý náraz přežije 41 členů posádky. V maximální možné hloubce 1450 stop pod hladinou Atlantiku zůstávají přeživší muži uvězněni v tísnivých prostorech ponorky, kterou ohrožují sesuvy okolních stěn příkopu. Stačí jeden silný sesuv a ponorka zmizí nenávratně v hlubinách oceánu. Vrchní velitel spojeneckých sil v Atlantiku neprodleně rozjíždí záchrannou akci, kterou řídí kapitán Hal Bennett (Stacy Keach) na lodi Nassau. Naději na vysvobození přeživších členů posádky představuje hloubkový záchranný modul. Jenže na dně zuří válka s oceánem a následkem dalšího sesuvu dojde k zasypání únikové šachty ponorky, kterou je proto potřeba nejprve odklidit. Poslední nadějí na úspěšnou záchranu se stává experimentální a unikátní ponorný modul s mechanickým ramenem Snark, který postavil svérázný kapitán Don Gates (David Carradine). Vrcholí záchranná mise, která nemá obdoby. Odvážný Gates je připraven nasadit vlastní život, aby zachránil ostatní a dostal je zpátky na palubu. (Česká televize)

William_Kirk

Napínavý film s výborným hereckým obsazením. Vše je velmi realistické, včetně všech problémů, které se během záchranné operace objevily. Otázka, která ve mně celý film hlodala zněla: přežije to kapitán ponorky Charlton Heston? Jen ta hudba mi svým stylem občas přišla mimo... V každém ohledu podívaná, při které jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky. Naprosto o něčem jiném, než moderní akční "slátaniny" s ponorkami. ()

Heywood

Kapitán ponorky to napálí do tankeru... to by fakt musel být blb na mocninu. A od té chvíle je to klasický katastrofák s obětním beránkem a "dojatými tvrdými muži". Záběry v ponorkách dobově dobré, hlavní postavy střídmě hrající, snaha ukázat divákům, že záchrana lidí není legrace vyšla. Ale jinak je to 45% ()

goodridge

Uprimne povedane cakal som od tohto filmu menej. a velmi prijemne som sa sklamal. efekty na tie casy su velmi solidne a herecke vykony su tiez chvalihodne. jasne 3 hviezd ()

Lonelybiker

Nevím, jestli před rokem 1978 už někdo něco natočil o záchraně posádky ztroskotané jaderné ponorky, ale toto ztvárnění mi přišlo poněkud ujeté. Herci nehrají, scénář je v jedné fázi podrobný, ale při samotných záchranných akcích je takový trochu odbytý a obdobné situace, které nám v úvodu byly podány obšírně, se najednou stávají pro tvůrce nezajímavými a ládují nám je jednu po druhé bez jakýchkoliv detailů. Mimo to je ve filmu strašná hudba, která navozuje atmosféru, jako že o nic nejde a na konci člověk neví, jestli se má smát a být spokojený, že se povedlo zachránit 37? lidí, když najednou všichni truchlí pro jednoho hrdinu, který svým tělem podpořil ponorku, aby nesjela v hlubinách z útesu. Přitom hrdinů bylo při záchraně bezpochyby víc. Ani Ch.Heston film nezachránil. Mě zklamal. ()

andy60

Tohle "dílo" si mě fakt nezískalo. Scénář nestojí za nic, takže jsem filmem proplouval jako takový nezůčastněný pozorovatel a těšil jsem se, kdy konečně přistanu (a to mám filmy o ponorkách docela v oblibě). ()