LV.Helter

Tie najväčšie príbehy sa opisujú najťažšie. Film, kde aj tie najnereálnejšie skutky sa môžu skutočne stať sa s plátna prenesú na diváka. Pri tej dotácii komédie a drámy s toho vznikne jeden z najľudskejších a možno aj najkrajších príbehov, aké kedy vznikli. Režíjne, herecký, scenaristický...bezchybný filmový kolos. Tak geniálny, krásny a konzistný film, že sa nedá napisať o ňom žiadna kritika. Ten koniec ma vždý emocionálne dostane.+++Druhé vzhliadnutie iba uistilo-jedno z najväčších filmových medzníkov a poklona všetkým B-čkám! ()

havLord

Námět zajímavý, scénař nepoutavý a Depp děsivě přehrával. Chápu, že to bylo v rámci navození béčkovité atmosféry Woodových filmů, nicméně to bylo až přespříliš. Zklamání a nuda. 50% ()

Asgy

Točit se Edem Woodem musel být pro všechny zúčastněné opravdový zážitek. Myslím, že Tim Burton v tomhle filmu krásně vykreslil postavu Eda Wooda, i když nemůžu vědět jak moc podle pravdy. Výběr Johnyho Deppa je bezchybný, protože tomu tahle praštěná role náramně sedla. ()

kobejn

úžasnej film o naprosto úžasnym magorovi, kterej byl shodou okolností "nejhorším režisérem všech dob", přitom tuto nálepku dostal naprosto nezaslouženě. Takovejch "nejhorších" režiséru jsou stovky a spíš tisíce. Ed Wood byla naopak naprosto originální postava, jehož nadšení pro natáčení filmů bylo neuvěřitelné a nakažlivé. Mohly by si z něj brát po této stránce brát příklad spousty "lepších" - učebnicovej příklad. No a Burtonův film o něj se vyznačuje kouzelnym vtipem a nadsázkou, z který by si mohl vzít zase příklad sám Burton, jehož pozdější filmy ztratily právě lehkost a ironii, zatímco jsou zatěžkány sentimentem a kýčem. Ed Wood je však krystalický Burton v té podobě, v jaké jsem ho měl nejradši. K tomu úžasná černobílá kamera, pestré herecké výkony a jedinečný Depp, který když může, tak umí. Perfektní a nestárnoucí film. Lepší poctu si Ed Wood jr. nemohl přát. ()

Džejkop

Si tak říkám, je jen škoda , že jsem od Edwarda Wooda neviděl žádný film, protože jestli byl opravdu takový jako v tomhle snímku, tak už jen ze zvědavosti, by mě nějaký ten jeho počin zajímal. At´už kvůli Belu Lugosovi (z jeho hlasu tuhne krev v žilách) a nebo kvůli umělé chobotnic,i nebo snad kvůli Torovi Johnsonovi, Vampíře....tenhle béčkovej režisér byl tak béčkovej, až je z něho v mých očích pořádný áčko, alespoň co do síly osobnosti, o jeho filmech nemůžu říct ani popel, když jsem žádný neviděl. ()

Laxik

Většina Burtonových filmů se mi buď hodně líbí nebo hodně nelíbí. Tenhle je pro mě první průměrný. Někdy jsem se bavil, někdy zíval. Každopádně jsem se něco dozvěděl o "Nejhorším režisérovi všech dob." (Ti, co mu ten titul udělili by měli vyhlásit druhé kolo a podívat se do naší kotliny. Takový Troška by v soutěži o toho nejhoršího strčil Edwarda D. Wooda mladšího hravě do kapsy.) ()

PKD

Nejlepší Burtonův film. Ano,i přes oba Batmany,Beetlejuice atd. Perfektní obsazení, kdy při důkladném studiu zjistíte, že prakticky všichni jsou si až strašidelně podobní, na originály. Zvláště Vincent ´šváb Edgar´ D´Onofrio, jako by velkému Orsonu Wellesovi, z bulvy vypadl! Neuvěřitelné. A Bill Murray jako prvotřídní buzna, je prostě...k sežrání!!! Po každém shlédnutí mám šílenou touhu, aby Burton natočil s tímto obsazením ony 2 SF/H filmy, jejímžto natáčením se zabývá valná část filmu. Martin Landau za tu naprosto úchvatnou roli Bely Lugosiho dostal Oscara,což mi připadá jako ironie,protože originál si mohl o tomto ocenění jen nechat snít. To neznamená, že byl špatný herec. P.s.a vůbec byste tu nepoznali styl hudby,kdysi dvorního skladatele (později LOTR) Davida Cronenberga. ()

Redlum

Jeden z nejlepsich reziseru soucasne kinematografie natocil portret nejhorsiho rezisera vsech dob. Trosku paradoxni, nemyslite? Paradox na druhou je pak ten fakt, ze film je velice zabavny, v linii osudu byvaleho "Draculy" Bely Lugosiho i dojemne sentimentalni, a zaujima v Burtonove filmografii vysadni postaveni. Film delany s laskou, o tom neni pochyb. Kouzlo kinematografie zde oziva vice jak v kteremkoliv jinem filmu. ()

Vojcl

Vrchol tvorby Tima Burtona!!!! Přiznám se, že až do shlédnutí tohoto filmu jsem netušil kdo je to Ed Wood. Velice podařený snímek, který vcelku objektivně hodnotí život a díla kontroverzního režiséra.. Jeden z nejlepších hereckých výkonů Johnnyho Deppa, není co dodat. Jasných 5 hvězdiček!!! A myslím, že je symbolické, že se Burtonově filmu dočkalo uznání až po delší době, podobně jako skutečnému Edu Woodovi... ()

numi

Tento neobyčejný příběh napsal sám život, takže genialitu příběhu vyzdvihovat nemusím. To se ovšem netýká hereckého výkonu Martina Landaua, který je neuvěřitelně dokonalý a také mě mile překvapivší Sarah Jessicy Parker, která zahrála roli Woodovi družky naprosto věrným a neokoukaným způsobem. Zbytek už je vlastně jen exhibice Woodových rétorických a filmařských "schopností", kterou Tim Burton podal sice s menším odstupem, než by bylo záhodno, ale on si Ed Wood trochu pochopení opravdu zaslouží. Takže je třeba být v tomto ohledu trochu vstřícný, vždyť spousta režisérů byla v jeho pozici a nenatočili nikdy žádný film jen proto, protože neměli jeho touhu po úspěchu. A tenhle film je právě její oslavou. [duben 2006] ()

zipper111

Ed Wood je naprosto ultimátní snímek, po tomhle si musím najít všechny "jeho" filmy, jelikož jestli je pravda co bylo ve filmu, tak to musí bý totální masakr! Depp hraje jako o život, naprosto skvěle, výborně hrajou i všichni ostatní a spolu s černobílým retro hávem a skvělými dialogy je to podle mě jeden z nejlpších Burtnových filmů. Doporučit to můžu všem, jelikož Wooduv neodolatelný bezzubý úsměv dostane zaručeně každého. ()

Tirion

Zábavný, nicméně autentický biografický snímek, který asi nezaujme každého. Jsou zde velmi vidět rysy Burtona i Deppa, což ovšem není na škodu a tak si můžeme vybavit osobnost Edwarda Wooda v podobě této nerozlučné filmařské dvojky! ()

blackrain

O Edu Woodovi jsem toho slyšela opravdu spoustu. Díky životopisnému snímku jsem mohla na chvilku nahlédnout do jeho světa a udělat si o něm konečně svůj vlastní obrázek. Hlavní role byla zahraná perfektně. Martin Landau byl jako Bela Lugosi skvělý. Tim Burton vzdal hold nejhoršímu režisérovi všech dob. ()

Lulu13

Dej sa odohráva v 50.rokoch a zachytáva režiséra, ktorý je dodnes považovaný za najhoršieho z najhorších! Točil predovšetkým B-čkové filmy, ktoré boli vždy obrovské prepadáky. Myslíte si, že tento film je príbehom „losera“, ktorý vo svojom živote nič nedokázal? Omyl! Tim Burton nevidel Ed Wooda ako najhoršieho režiséra všetkých čias, ale ako človeka, ktorý bol neskutočne zapálený pre vec a napriek opakovaným neúspechom a výsmechom okolia nestrácal pozitívne myslenie. Celý život robil to, čo ho bavilo najviac a nie je snáď práve to najdôležitejšie? Tento film je jednoducho Burtonova pocta tomuto zvláštnemu a nepochopenému „umelcovi“ s výborným hereckým obsadením a dokonalou réžiou. ()

SarumanKo

Musím odvolať svoje vyhlásenie, že Ospalá diera je najlepšia burtonovka. Ed Wood je o štipku predsa len lepší. Pred pozretím som si dal tú námahu a čo-to som si o skutočnom Edwardovi D. Woodovi naštudoval a o to lepšie som sa bavil. No i bez znalosti okolností je to výborný film, čo sa vtipu, castingu, hudby a atmosféry týka. Skvelého Deppa však zatieňuje ešte o triedu lepší herec Martin Landau a jeho rola je úchvatnou poctou Bélovi Lugosimu a filmovému umeniu vôbec. (95%) ()

ABLABLABLA

Tim Burton a Johnny Depp - pokud se tihle dva dají dokupy, vždy z toho vznikne něco jedinečného, zajímavého, bláznivého. Ed Wood není výjimkou. Sice co se týče skutečného Eda Wooda, nevím jestli se někdy odhodlám k nějakému z jeho filmů nebo ne, možná že na tuto hrůzu alias Plán 9 se přece jen někdy podívám, ale co se týče toho hraného tak jsem byla spokojena. Burton, jak tu mnozí psali vzdal tímto režisérovi holt, docela i chápu, proč ho má Burton rád, byl to jeho krevní skupina, já sama, se ale radši podívám na nějaký jiný Burtonův film než Eda Wooda, čili tímto se snímkem loučím. ()

kaylin

Já mám tenhle film prostě rád. Ukazuje sílu člověka, ukazuje sílu snu, ať už je to sen jakýkoli. A také ukazuje to, jak je možné nadchnout jiné lidi i pro celkem pěkné kraviny. Ed Wood musel mít nějaké svoje kouzlo, kterým dokázal ostatní lidi dostat a přimět je, aby s nimi natáčeli. Tim Burton s hereckými hvězdami tohle dokázal nádherně ztvárnit. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“