Tuomi

Je smutné, že nejlepší film, který je spjat s tímto hercem, režisérem, scénaristou a producentem, je inspirován jím samým a nemá na něm jinak žádný podíl. Ale film je opravdu výborný. ()

shyster

Připadám si jako v nějakém zjevení, když vidím tak vysoké hodnocení. Bylo prostě natočeno více lepších životopisných filmů. Začínám tak zjišťovat, že mě Johnny Depp pomalu sere. Všechny ty jeho grimasy a kreace jsou na jedno brdo. ()

Streeper

Přemýšlela jsem jestli dát 3* nebo 4*, ale kdybych dala 4* hlodalo by mě svědomí. I když je film zajímavě pojatý a skvěle natočený, navíc filmy od Tima Burtona Johnny Depp je pan herec, ale tohle mě moc nechytlo. Velkou vinu na tom má hlavně scénář mezi dialogy je někdy dlouhá pauza, která většinou není zajímavá a tím pádem nudí, ale jinak je to dobrý film a jsem ráda, že jsem ho viděla a určitě se na něj ještě podívám. ()

Bláža

Jestliže pozdější Mars Attacks! vzdává hold všem těm fantastickým filmům jako je Válka světu a podobně, Ed Wood je Burtonova pocta celé téhle éře v dějinách kinematografie a amatérskému filmaření vůbec. ()

Crawler-D

Líbilo se mi, s jakou vášní a vervou se Johnny Depp zhostil role Edwarda D. Wooda mladšího. Líbilo se mi, s jak velkou dávkou autenticity byly ztvárněny scény z původných Woodových filmů. Bezesporu jedna z nejlepších biografií. ()

ifa

Šíleně šílený Ed a jeho parta filmařů.Můj nejmilejší Burton a jeho příšery, jak fyzické, tak psychické. Úvodní titulky miluju. ()

Trainspotter

Nezapomenutelný Johnny Depp v nezapomenutelné režii Tima Burtona. Z filmu příjemně výrazně čpělo Edwardovo nadšení pro film a myslím, že lepší poctu si "Nejhorší režisér všech dob" nemohl přát, když se nestal slavným za svého života. ()

DruidKarel

993. hodnocený film: Dlouho jsem tenhle snímek sháněl, abych se na něj mohl podívat. Když už se ke mě dostal, tak jsem se mu vyhýbal jako čert kříži a už ani nedovedu říct proč. Už možná vím... Možná, že mě odrazovala ta černobílá kombinace filmu a kýčovitého humoru, kterého jsem se obával. Jenže mé obavy byly zcela bezpředmětné a já až na samém konci pochopil, proč tenhle film vznikl. Tim Burton chtěl vzdát hold člověku, který toho ve filmovém průmyslu moc nedokázal, ale vždy se snažil. A i když je dnes pouhá snaha přehlížena a nikdo ji neocení, pak právě Tim Burton nepovedený talent Eda Wooda dokázal ocenit a dokonce o něm natočit film. Jen si představte, že tomuhle člověku se nepovedlo nikdy stvořit něco velkého, díky čemuž by si jej pamatovala celá filmová veřejnost. Moc jsem se také divil, že tenhle, do ještě nedávné doby mně neznámý, Tim Burton si vzal pod svá křídla pohaslou hvězdu Bely Lugosiho (Dracula). Že měl Lugosi problémy sám se sebou, to jsem také nevěděl. Co ale teď vím určitě, tak to, že tenhle film by neměl chybět ve zlatém trezoru každého filmového milovníka. Já mu přesto dávám jen 4*, i když nenacházím moc negativních důvodů, proč tenhle film "netopovat. Přesto si myslím, že film je ale až příliš zbytečně rozsáhlý. 4* ()

dubinak

Dlouho jsem neviděla tak příjemný, miloučký a nepřikrášlený film jako je právě Ed Wood. S okouzlujícím Deppem včele nám Burton připravil životopisné dílo naladěné na tak oduševnělou vlnu, až mě to hřálo u srdce. Burton začíná v současné době spadat s efekty už jen do samých kýčů, ale tento snímek zvládl s nenucenou grácií. Možná je maličko zdlouhavý, ale já ho i s vynikajícím výkonem hlavního představitele zhltla raz dva. Bylo velmi komické sledovat Woodovu neuvěřitelnou naivitu, ale zároveň radost z každého záběru, který natočil. To, že každého kolem sebe miloval přesně takového, jaký je, z něj dělá snad nejoptimističtější postavu z veškerého nefiktivního autobiografického žánru. Nechyběly tu ani chytlavé soundtracky a podle toho, co jsem studovala ze sekundárních zdrojů o životě Eda Wooda, se Burton držel striktně jeho životních zkušeností a zprostředkoval nám jeho příběh velice autenticky. Až si budu chtít u nějakého filmu vážně odpočinout a jen se upřímně usmívat, pustím si právě toto, jedno z nejlepších Burtonových děl. ()

C0r0ner

Od Wooda jsem viděl jenom Plán 9 a teda stačilo. Taková extrémní sračka se jen tak nevidí. Burton nám sice ukázal, jak to bylo vlastně tenkrát těžké, což ale nic nemění na tom, že Wood je jeden z nejhorších režisérů všech dob. Film jako takový byl ale velmi dobrý a nadprůměrné hodnocení si bezpochyby zaslouží. 80% ()

Wormboy

Velmi dobra biografia so skvelym Johnny Deppom a Martinom Landauom, ktory sa upadajuceho Belu Lugosiho zmocnil s takou silou, ze mi to pripominalo az legendarnu Gloriu Swanson a jej Normu Desmondovu v genialnom Sunset Blvd. Po tomto filme by som si konecne chcel pozriet nieco originalne od Eda Wooda,pretoze tie niektore "dokonale" sceny vyzerali skutocne priserne:) Bela Lugosi zapasiaci s nehybnou chobotnicou...hahahaa ()

danecek24

52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - cena (1) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Martin Landau - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Johnny Depp ()

lakikaki

Filmu trošku chýba dynamika, ale je na ňom vidieť, že Burton ho nakrúcal s láskou, herci si svoje role viditeľne užili: Depp je tradične skvelý (jeho práca s hlasom je dokonalá), Landau je asi reinkarnovaný Lugosi a Murray ma potešil aj napriek malému priestoru, ktorý jeho postava dostala. Ešte mi nedá nespomenúť aj geniálne úvodné titulky, ktoré jednoducho musíte vidieť. Wood bol zrejme veľmi zanieteným filmárom (nachádzam tu podobnosť s istým Uwe Bollom :) ) a podľa mňa aj "nepochopeným géniom". Už teraz sa teším až si jeho filmy pozriem... ()

MarekT

Filmoví fajnšmekři určitě rádi vzpomínají na rok 1994. Tehdy udílení Oscarů opanovala trojice Forrest Gump, Shawshank a Pulp Fiction a k tomu vznikly i další uživateli dobře hodnocené snímky jako Bessonův Leon. Přesto jsem z tohoto plodného období našel svého, úplně jiného favorita. Jméno Tima Burtona u mě vzbuzovaly veliké obavy. Přece jen, stejný režisér má na svědomí Sweeney Todda a remake Planety opic. Ovšem nyní se mu musím ve vší upřímnosti omluvit. V tomto díle především dobře vystihl události okolo tématu (dokonce odpouštím dvě - tři faktické chyby) a atmosféru tehdejších časů (být film barevný, mohl by si o ní nechat jen zdát), povedly se i herecké výkony - Depp je sice kritizovaný, nicméně já naopak jeho nadšení schvaluji, a Martin Landau získal Oscara po zásluze, taková podobnost s jinou celebritou se často nevidí. Průběh je, jak jsem řekl, dobrý po drtivou většinu stopáže, ale co se týče konce načnutého scénou s Orsonem Wellesem, zdá se mi sice takový idealizovaný a až moc kontrastující se skutečným životem hlavní postavy, na druhou stranu tak Burton vyjadřuje svůj kladný vztah k osobě Wooda, což bych také považoval za důvod, proč se mi film zamlouval - i přes to, že technická kvalita Woodových filmů se blíží k minus 273 kelvinům, jej uznávám pro svůj zápal, a také proto, že v jeho filmech v obou zatím viděných případech (Glen or Glenda, Plan 9) nacházím nějakou myšlenku, která ho u mě nemůže řadit tam, kam byl dva roky po smrti zařazen. Jestli Truffaut výborně vzdal hold filmařině jako takové, tak podobně kvalitně se úkolu vynést k výšinám béčkovou tvorbu zhostil Burton. Pokud bych už od něj neměl vidět nějaký stejně dobrý film jako tento, budu si ho díky tomuto životopisu také pamatovat jako slušného režiséra. ()

Pajky3

Biografie nejhoršího režiséra na světě, navíc režírována Burtonem, který do hlavní role obsadil Deppa? To pro mě nezní vůbec jako velké lákadlo, ba naopak. Musel jsem si však doplnit znalosti filmového světa, protože kolem Eda Wooda je vytvořen veliký kult. A já chtěl koukat na Rocky Horror, a zjistil jsem, že by se mi tohle mohlo hodit. Atmosféra těch pravých B filmů je myslím dokonale vystihnutá. Příjemné překvapení, kdyby takhle poutavý byl každý černobílý film, jako biografie vynikající. ()

zette

Strasne mam rad filmy, ktere se vraci do Hollywoodu o nekolik desitek let zpet. Ed Wooda, v nekterych encyklopediich uvadeneho jako nejhorsiho rezisera vsech dob jsem do dnesniho dne neznal. Uz ted ale vim, ze minimalne tri jeho filmy chci videt. Skvele vzdani holdu Woodovi a pekne zobrazeni k jeho nadseni tocit film. Vyborne herecke vykony a vyber hercu. Kvalitni zpracovani, cernobila kamera byla urcite dobra volba. Muj desaty film Tima Burtona, ktery jsem videl a musim rict, ze nejlepsi. ()

Juto

Jeden z tých vzácnych filmov, ktorý sprostredkúva vynikajúcu radosť z procesu tvorby filmu.Najpodivnejší životopisný film, aký kedy bol natočený, je tiež jedným z najpôvabnejších, melancholických a s nepredvídateľnym humorom. 9/10 ()

c.tucker

Příběh o nejhorším režisérovi všech dob v době, kdy natáčel své největší hity. Edward Wood v podání Johnnyho Deppa je jedinečný a Martin Landau jako Bela Lugosi dostal Oscara velmi oprávněně. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“