Návštěvníci (TV seriál)

• Západní Německo

Expedition Adam '84

The Visitors

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 7 h 17 min (Minutáž: 15x30 min)

Karel Svoboda

Josef Bláha, Josef Dvořák, Dagmar Patrasová, Jiří Datel Novotný, Vlastimil Brodský, Viktor Král, Vladimír Menšík, Dagmar Veškrnová-Havlová, Eugen Jegorov, Dana Bartůňková, Klára Pollertová-Trojanová, Jiří Lábus, Jitka Molavcová, Jaroslav Rozsíval, Jan Hartl, Jiří Císler, Jiří Kodet, Laďka Kozderková, Lukáš Bech, Jiří Krampol, Helena Růžičková, Ondřej Vetchý, Karel Koloušek, Bořivoj Navrátil, Otto Šimánek, Jan Čenský, Miroslav Moravec, Jana Švandová, Jiří Havel, Jana Břežková, Zdeněk Martínek, Vladimír Brabec, Jaromír Kučera, Josef Střecha, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Zábršová-Molínová, Věra Kalendová, Otakar Brousek st., Zdenka Procházková, Marie Málková, Mahulena Bočanová, Jan Přeučil, Jaroslav Tomsa, Václav Vydra nejml., Milan Klásek, Alena Procházková, Martin Stropnický, Jiří Žák, Josef Šebek, Karel Hovorka st., Vladimír Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Zuzana Burianová, Jaroslav Mareš, Lída Plachá, Vladimír Kratina, Petr Svárovský, Zora Jandová, Jan Kehár, Marta Kaňovská, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Václav Štekl, Mnislav Hofmann, Lubomír Kostelka, Oldřich Velen, Miloslav Kročil, Taťána Čechovská, Božena Fixová, Zdeněk Hodr, Daniel Dítě, Stanislava Bartošová, Roman Hájek, Ludmila Slancová, Jitka Nováková, Elena Strupková, Zdeněk Srstka, Anna Wetlinská, Jana Viščaková, Luďa Marešová, Jan Kaněra, Milan Svoboda, Vladimír Brabec (vyp.), Karel Hábl, Ilja Kreslík

Opět tak jako v případě seriálu Arabela říkám: SUPER-SUPER-SUPER. Bezvadně, skvěle obsazený seriál.Legrace i vážno.Romantika i akce.No tak jak jinak toto další setkání sci-fi a realitou mého dětství mohlo dopadnout?Nikdy jsem sice nemusel asi 2-3 díly od začátku.Uvádění do děje se mi zdálo trochu zdlouhavé,ale jakmile se expedice ADAM ´84 vydala páchat záchranu lidské civilizace,tak to dostalo ty správný "grády".Spousta absurdních situací vzniklá díky úžasné fantazii a hravosti tvůrců.Místa u kterých člověk řve smíchy a i ta kdy oči diváka vlhnou dojetím (vyhledání úmrtí A.Drchlíka alias Velkého učitele v příručním PC ).Nikdy jsem nepochopil proč by se filmy a seriály se sci-fi tematikou museli odehrávat jen v rovině mezigalakatických soubojů a laserových výbuchů když lze budoucnost natočit i tak jak se podařilo tvůrcům tohoto seriálu.Jen je mi trochu líto skutečného akademika Filipa.Nebýt tvrdohlavosti jeho manželky, mohl být ve vší vážnosti znám hlavně v okruhu akademické obce.Takhle ho,myslím,zesměšnila právě ona trapnými soudními tahanicemi po kterých musel být seriálový akademik Filip předabován na Richarda.Pro mne bude,ale vždy F-I-L-I-P-E-M !!!!!!!...................................................................PS:Nezapomeňte,že pivo bude zrušeno Všelidovým hlasováním v roce 2324 ! ! ! (,,,,,ale to ze šlupek z Amarounů také není špatné ! Doporučuji ho,ale až po humidaci ...)(5.3.2011)

Téměř dokonalá záležitost, které se jen velmi těžko něco vytýká. Snad možná občas nějaká ta logická chyba, ale to je, vzhledem k tomu, že se to nebere až tak úplně vážně vcelku detail... Děti i dneska spolehlivě dostanou všechny ty krásné "sci-fi vychytávky", dospěláky zase potěší skvělé fórky... Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: sportovec , Adam Bernau, berg.1 a jistě i řada dalších ;o)(7.10.2014)

• El Pistolero

8/10. Kultovní československý sci-fi seriál, který předběhl svou dobu. Expedice „ADAM 84“. Amarouny. Temperování. Slovesa „humidovat“ nebo „krtkovat“. Geniální Adam Bernau (Viktor Král). Sexy Emilia „Káťa“ Fernandez (Dagmar Patrasová). Smolařský cirkusák Eda (Jiří Kodet). Velký učitel děda Drchlík (Vlastimil Brodský). Brilantní akademik Richard (Josef Bláha). Oko 1, 2 a 3. Laserová pilka. Salamander. Teorie, že kruh je základem všeho. CML – centrální mozek lidstva. Hudba Karla Svobody. Animace Jana Švankmajera. Spousta báječných hlášek. A mnoho, mnoho dalšího.(10.10.2010)

Dříve ne, ale ve svých letech už si vzpomenu v souvislosti s tímto seriálem na ňadra Dády Patrasové vycházející z vod českého rybníku. Ne, teď vážně. Tohle se povedlo a i když nám některé věci mohou připadat humorné, což podle mého tvůrci ve své době nezamýšleli, tak sám se, co by otec dětí, na to rád podívám. Navíc, kdo by neznal amarouny. :D(12.4.2012)

Ženiální seriál, který mě nepřestává bavit od dob jeho vzniku po současnost. Akademik Richard v podání Josefa Bláhy je bezkonkurenčně nejlepší postavou, neustále se snaží zachovat dekórum a svým typickým klidem a dojmem, že všechno ví, všechno zná, mě svými hláškami dostává do kolen a na rozdíl od svých kolegů se nenechává zlákat ničím, co osmdesátá léta dvacátého století nabízí. "Podívejte, nomádi. Typická obydlí vesnické chudiny." " Nic nepít, vyplivnout! Nevíte, co v tom je. "Strašně to pálí!" Co jsem vám říkal, Karas?!" "ale hřeje!" :-))(8.10.2014)

• - Scéna s cisternou, která má sjet ze silnice a převrátit se a explodovat se musela točit třikrát než se to povedlo. Při druhém pokusu dokonce vyjela ze směru a srazila kameru. (cariada)

• - Scény s delfíny z akvária v nizozemského Harderwijku byly kvůli omezenému vybavení natočeny bez zvuku. Ten byl dodán až ve studiu. (alonsanfan)

• - Scéna, kdy návštěvníci kráčí k autu, se v roce 2013 dočkala předělávky do reklamy pro operátora Vodafone. (fiLLthe3DD)