poster

Dům na Haunted Hill

 • Česko

  Dům hrůzy

 • USA

  House on Haunted Hill

 • Slovensko

  Dom hrôzy

Horor / Thriller

USA, 1999, 96 min

 • Hrabka
  **

  První zhlédnutí u mého kámoše - milovníka hororů - s partou lidí z dob ZŠ bylo vcelku pozitivní a film se nám líbil. Bylo to asi tou jeho vymakanou technikou, kdy si připadáte jako v kině a bedničky všude možně vás při napětí a lekačkách dokáží dostat do varu. Po pár letech jsem měl možnost film vidět v televizi a velmi jsem se těšil. Zklamání bylo zřejmé, protože film není nijak výjimečný. Atmosféra na postarší televizi taky nic moc a samotný děj na mě už moc nezapůsobil. 45%(12.2.2009)

 • Pohrobek
  **

  Prvních pět minut jsem byl mile překvapen a žil jsem v domnění, že se jedná alespoň o žánrově čistý film, který by mě mohl trošičku zaujmout. Leč bohužel to opět nevyšlo a vylezla z toho silně neučesaná směsice ne nejhoršího hororu s dementní podobou podřadného thrilleru. Co se hororu týče, sám o sobě by působil vcelku slušně a občas dokázal i mírně postrašit, ale pouze do té doby, než se na obrazovce objevila infantilní podoba toho, co mělo představovat hlavní zlou sílu dne. Ostatní dějové zápletky však byly zoufale neuspořádané, zmatené a nesmyslné. Člověk by za Boha nepochopil, kdo tu koho chce zabít, za co nebo za kolik, proč, zda se mu to podařilo, anebo jestli to udělal úmyslně či jen náhodou. Máte skoro jistotu, že ten jehož mrtvolu vidíte rozstřílenou nebo jiným způsobem zneškodněnou je na sto procent živ a co nevidět se odkudsi vynoří, aby způsobil ještě větší zmatek. Abyste pak pochopili, že tento hrdina je už nadobro mimo hru, musíte vidět jeho hlavu alespoň na dvacet kroků od zbytku těla.(24.10.2004)

 • eraserhead666
  **

  Vcelku dobře rozjetý remake původního snímku z padesátých let s Vincentem Pricem (jedna z hlavních postav se tu zřejmě jako pocta jmenuje Price), kterej však od půlky začne hodně kulhat a ke konci se už doslova plazí. A přitom se v něm objeví spousta hororových okamžiků, které ukazují, že tvůrci ví, co to je horor a jak ho natočit, u konce ale zřejmě začali trpět tou nemocí s německým jménem, která před vámi všechno schovává.... Aspoň, že na Famke a Ali je radost pohledět až do samotného konce. Já závěr místy prospal, což možná o něčem svědčí.(8.2.2009)

 • deathka
  odpad!

  Tohle není béčkový horor, zde totiž dochází písmenka abecedy. Viděl jsem to celé jedině proto, abych viděl, zda to může být ještě trapnější. Leknul jsem se pouze v okamžiku, kdy to autoři zřejmě vůbec nezamýšleli a při rádobyděsivých scénách jsem dostával záchvat smíchu. Proč proboha všichni do toho sklepa pořád lezli a hledali k tomu tak ubohý důvody?!(11.12.2003)

 • Radyo
  **

  Opravdu nevím, jestli má jinak excelentní herec Geoffrey Rush takovýto film zapotřebí. Je to horor, jakých už byly natočeny desítky a ještě stovky natočeny budou. "Originální" námět i zápletka, herci mají postavy napsány tak, aby i infantilní divák záhy odhadl, kdo zemře jako první a naopak, kdo přežije do konce, ani hudební stránka není nijak výjimečná, takže to ani nemůže být jinak, než za 2 *.(14.12.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace