poster

Deník Ellen Rimbauerové (TV film)

 • USA

  The Diary of Ellen Rimbauer

 • Slovensko

  Denník Ellen Rimbauerovej

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2003, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peter12
  ****

  Film je kurevsky zaujímavý a tajomný. Ten jeho gotický vizuál mi strašne sedel, je až neuveriteľné ako som hltal príbeh, až žadonil o malé napredovanie, nápovedu, čo by mi len trošku ozrejmilo dianie vo filme. Ale nie, on si to nechal až na finále, tak mystérium tu bolo silno rozvinuté. Od kedy Ellen začala pátrať, čo sa to vlastne deje v ich dome lásky, práve od toho momentu začala stúpať dusná atmosféra a svoje si povedalo aj čoraz silnejúce napätie. Lebo ako divák, som súcítil s paňou domu, že jej hrozí nebezpečenstvo a mala tak nevinný, a tak trocha aj naivný výraz, že mi jej bolo ľúto. No horor to nieje, kto išiel do tohoto filmu, ako na horor musel byť sklamaný, ja som nevedel do čoho idem a som nadšený. Je to mysteriózny thriller, nič viac nič menej. Mystérium bolo okázalé a o vzrušujúce chvíľky, tiež nebola núdza, aj keď mam rád svižnejšie napredovanie príbehu, som spokojný. A to som videl veľa podobných filmov, ale tento ma očaril.(27.4.2015)

 • Morholt
  ***

  Dům v růžích mě bavil a nic nemám ani proti jeho prequelu. Ono se sice nejedná o kdoví co, ale má příjemný vizuál, herecké obsazení a nádech mysteriózna, který prosakuje téměř celou stopáží a to mám rád. Oba projekty navíc propjuje postava představitelky Sukeeny, která pro mě byla jednoznačně nejstrašidelnější postavou. Vyčetl bych jen místy zbytečně natahovanou stopáž, ale jako doplněk k Rose Red je to celkem ucházející. 60%(30.6.2014)

 • B!shop
  ****

  Jelikoz jsem na film nesel koukat jako na horor, ale spis protoze me zajimaly dalsi informace o Rose Red, tak jsem nebyl vubec zklamanej. Na televizni film slusne natoceny, pekny kulisy i kostymy a i herci se snazi. Navic ma celej film takovou mysteriozni atmosferu a to vse oziveny sem tam nejakou tou lekackou. Jako horor to nefunguje, ale ja se bavil slusne.(14.12.2008)

 • Jossie
  **

  Horor který má jistě zajímavý námět a příběh, ale je natočen bez jakékoliv atmosféry, přesvědčivých hereckých výkonů, hudby, je prostě tak průměrný, že jsem ho odkoukala skoro z povinnosti. Celou dobu na mě ten zlý manžel působil spíš jako pěkný trouba, kterého není zrovna těžké oblafnout. Škoda tak dobré předlohy, mohl to být pěkný film.(9.9.2005)

 • MM_Ramone
  ***

  Televízne, 254 minútové, spracovanie Kingovej predlohy "Rose Red" ma moc neoslovilo. Však po zhliadnutí snímku "Denník Ellen Rimbauerovej" sa ešte ku nemu iste vrátim. Pretože tieto filmy spolu úzko súvisia. Režisér Craig R.Baxley rok po natočení "Domu v ružiach" ponúka divákovi akési celovečerné intro ku tomuto duchárskemu horroru. Rád som sa oboznámil s históriou strašidelného, obrovského sídla v Seattly, s ľúbozvučným menom Rose Red. Obstojne sfilmovaný mysteriózny príbeh zo začiatku 20.storočia. Kto však nepozná spomínanú adaptáciu Stephena Kinga, tak toho "Denník Ellen Rimbauerovej" len ťažko zaujme. ***(22.2.2009)

 • Lisa Brenner

 • - Film byl natočen podle knihy "Deník Ellen Rimbauerové", u níž se autor Ridley Pearson inspiroval scénářem Stephena Kinga k filmové sérii Dům v růžích (od r. 2002). Kniha byla vydána pod pseudonynem Joyce Reardon. Joyce Reardon (Nancy Travis) je postava profesorky ve zmíněné sérii Dům v růžích (od r. 2002). (Grundlik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace