King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Evushe

Přiznám se, že jsem se nedívala do konce.. Ale když jsem viděla tu scénu s běžícím stádem dinosaurů, kdy se jim naprosto ležérně a bez problému hlavní hrdinové proplétají mezi nohami, ačkoli v reálu už by museli být dávno (!!) ušlapaní, tak jsem si řekla "takhle tedy ne"! ()

sigi2

Pozitíva: úvod, Naomi, Brody, hudba, záver. Negatíva: viac menej všetko ostatné, najmä však zbytočne dlhá stopáž a v rámci nej samoúčelné (hodinu trvajúce) scény z ostrova. Mám rád Jacksonove filmy, jeho "trhnutý" pohľad na svet, no tu prestrelil a pre mňa je jeho King Kong v porovnaní s originálom nudnejší, plochejší a ... jedným slovom horší. ()

departed

Blockbuster se srdcem, který je možná trochu zbytečně natažený, ale obsahuje vše, co by film s touto tématikou měl a ve správném dávkování. Herci, atmosféra, příběh, vizuál, výprava, tady se jelo na plné obrátky ve všem. ()

Lilien

vizuálne je to dokonalé. Kong všetky tie dinosaury a iné príšery. Romantická atmosféra 20- 30. rokov, plavba i tajomný ostrov to všetko je super. Dialógy sú trošku slabšie, taktiež stopáž je dosť prehnaná a najme na ostrove je síce kopec akcie a dobrodružstva no postupne to začalo ubíjať.Herecké obsadenie Black, Watts zaujímavá voľba a v konečnom hodnotení to bolo krásne fascinujúce dobrodružstvo. ()

SuicideKing odpad!

naprosto odporny, postavicky co behaj pred modrym platnem a to platno je skoro videt, plochy nerealisticky pozadi me fakt nebere ()

acn

Výlet do hravé, podmanivé a pohádkové fantazie Petera Jacksona, ve které plní sny nejen sobě, ale i ostatním. ()

Knor

King Konga jsem nikdy nějak moc nežral, ale tohle je královská podívaná a sakra dobrá zábava, která nenudí celé ty tři hodiny. Tohle je samozřejmě nenáročný velkofilm, nic násilného ani mozek namáhajícího, takže na odpočinkové odpoledne ideální výběr. Dokázal jsem udržet pozornost po celou tu dlouhou dobu, herecké obsazení bylo fajn, efekty dokonalé a hakční scéna opravdu velkolepé a hlavně dlouhé a já si strašně vychutnával. Chvilkama mi to sice připomínalo víc jurský park, ale bitka tří tyranosaurů s King Kongem, který je nakonec všchny pobil jasně ukázala kdo je tady pánem. Takže mě se to nakonec líbilo moc. ()

comicsJan

Na tomto filmu mě asi nejvíce bavili pasáže z Ostrova Lebek, po příjezdu do města mě už příběh tak nezaujmul a jasně mířil jen k jedinému: Kongovu ničení města a jeho smrti(která ovšem poměrně zamrzela). Necítil jsem však z filmu jiný účel než divákům naservírovat další jednorázový velkofilm, na který zajdou do kina a během deseti minut po promítání zapomenou co vlastně bylo zápletkou. ()

darthhokro

Opravdu vydařený remake, který je poctou filmu z roku 1933. Kéž by takhle vypadali všechny remaky. Naomi Wats, výborná a sexy jako vždy. Triky zdařilé, hudba taky. Co víc dodat 5. ()

papadoce

Osobne mi prekážali sekvencie spomalených záberov. Myslím, že bez toho by sa to bolo zaobišlo, ale to nie je to čo filmu naozaj ubližuje. To čo mu ublížilo sú zbytočne nútené zábery bežiacich potvor pomedzi ľudí resp. naopak. Pri tých ostatných mega efektoch pôsobia práve tieto zábery miestami až komicky (rozumej amatérsky) a je to škoda. Kvôli tomu znižujem hodnotenie. Jedno sa Peťovi Jacksonovi ale uznať musí, ak chcete vidieť veľkofilm s veľkým F, tak práve toto hľadáte. ()

dawnie

Zrovna před nedávnem jsem našla článek o Kongovi v jednom ze starých čísel časopisu Premiere, a hlavní věci, které v něm vypíchli, jsou v úplné symbióze s tím, jaký z tohohle filmu - né, BIJÁKU - mám pocit. Prýští z něj láska k řemeslu, i k starým dobrým 30. létům, a při tom se náš drahý Peter Jackson dokázal nevy-... na zásadní aspekt, který by mohla případná fascinace digitální moci, kterou mu umožnil LOTR, úplně zastínit: postavy. Watts - Brody - Black, toť svatá (v Jackově případě nesvatá) trojice, která prostě šlape, a je "doplněna" (kdybych to měla formulovat dle velikosti, tak "převýšena") kým jiným než samotným velkým Kongem a jeho velkým srdcem. (A pseudo T-Rexem, obřím hmyzem a dalšíma potvorama, který už sice zas tak velký srdce nemají, za to jsou ale prostě bezva:) ()

BUBO26

Hoci som pôvodného King Konga videl len raz, kedysi dávno, niekoľko scén som si zapamätal. Pri sledovaní tohto King Konga sa mi to všetko vracalo. Prečo? No pretože toto je takmer dokonalá kópia, len scény sú dlhšie a digitálne. Pokiaľ to bolo myslené ako pocta pôvodnému filmu, tak beriem. K filmu: prečo je toto červené? Veď okrem efektov je toto skrz-naskrz priemerný film, možno trošku vyčnievajú herecké výkony (Naomi Watson má pár pamätných scén), zbytočne natiahnutá stopáž, tempo i téma filmu rozbitá na tretiny, miestami mi vadila kamera a povedal by som, že tento film trpí klasickým neduhom moderných filmov: príliš stavajú na efekty. Pre mňa dočista priemerný film, ktorý nemám potrebu znova vidieť. "To nebyly letadla. To kráska zabila zvíře." ()

himor

Veľká strata dobrého nápadu. Tento film je proste celý divný, je až nemožné ho pozrieť na jedenkrát a ajtak vám nič nepovie. Ako fakt škoda škoda, mohlo to mať jednoznačne na viac. Momentálne však úbohých 50%. ()

Scraffy

Peter Jackson sa réžie ujal svojsky a celkom mu to ide. Je jasné, že sa nevyrovná prelomovému a najlepšiemu King Kongovi z roku 1933, ale toto sa k tomu pomaly blíži. Naomi Watts je perfektne obsadená do lásky King Konga a Jack Black je tiež celkom slušný, čomu som zo začiatku moc neveril, ale potom sa ukázal a obavy zmizli. Efekty sú veľkolepé a výprava je krásna. Až na tú stopáž a debilný romantický podtón (čo ale ku King Kongovi patrí) je super. Ale na plný počet to nevidím. ()

Shitonit

Jes. Konečně mega akce. Veliká chlupatá potvora, která si snadno kdykoli dokáže vytřít chlupatou prdel se všema podobnejma pokusama. paráda. ()

ANTYCHRYST

Král Kong se vyvedl na jedničku.. skvělá kamera.. nádherná příroda na ostrově.. všechny ty potvůrky.. dinosauři.. divoši kteří jsou fakt strašidelný.. a to nejdůležitější opicacek je uchvacující.. Jackson nám naservíroval několikahodinové dobrodruzo . které má spád celou dobu.. opravdu filmový zážitek..100% ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Zbytečně dlouhé! "Přepálené" 2 hodiny náháněčky v džungli vs. 15 minut děje ve městě! Příběh ale super...a animace NY, džungle a Konga dokonalé. ()

Telemachus odpad!

V roce 1933 si to svoje publiku rozhodně našlo. V 21. století je výlet bělochů decimujících poslední pravěký biotop, ve kterém kdo víc proč existují i opi, velice nešťastný. Krom toho, že mě to uráželo, to bylo taky neskutečně dlouhé. ()

Clark_Kent

Nekonečný a doslova nesmrtelný filmový oblíbenec Kong, má u mě absolutní podporu. Oblíbený Peter Jackson nám přinesl spektakulární a emotivní příběh nejslavnějšího monstra filmových dějin. V první řadě vyzdvihuji kvalitní herecký výkon Naomi Watts, poněvadž je tato role v King Kongovi životní a každý ať si zahraje už cokoli, si ji zapamatuje jako krásku, do které se "zamiloval" legendární Kong. Příběh o neuvěřitelných dobrodružstvích, lásce, odvaze, citech, lidské ziskuchtivosti, plný emocí a výtečné filmové práce. Osmý div světa, poslední svého druhu. Kong is BEST!!! ()

Azrail

Dnes jsem tento snímek znovu shlédl po mnoha letech, v 1080p extended verzi. A mám snad ještě hlubší pocity, než jsem měl dříve. Roztomile okouzlující Naomi Watts, excentrický Jack Black, lehce toporný, ale snaživý Adrien Brody...a samozřejmě Kong. Ten nejlepší a nejdojemnější. Film samozřejmě není dokonalý. Některé pasáže jsou lehce překombinované a přepálené a místy je děj malinko utahaný. Akce je hodně a je povětšinou parádní, stejně jako všechny roztodivné potvůrky na Ostrově lebek a skvělé dojemné finále. Ale vše stojí především na hlubokém vztahu a interakci mezi Kongem a Naomi - a to bylo zvládnuté naprosto graciézně, dojemně a uvěřitelně. A také nám zdařile ukazuje krutost lidského druhu, který musí nutně vyhubit nebo si podmanit vše neznámé. Snímek, do kterého Peter Jackson dal všechnu svou lásku k tématu a filmařině obecně a proto jsem ochoten a schopen mu odpustit všechny větší či menší chyby a i po letech zůstávám na svém plném hodnocení. Díky, Petere. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)