Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Damielka

Exhibice Brada Pitta a Angeliny Jolie. Každému zvlášť to sekne, jako milenci jsou trochu nepřesvědčiví a jako manželé dost nepřesvědčiví. Našly by se asi dva tři vtipné momenty, ale to mi připadalo trochu málo. Akční scény jsou taky odbyté a o ději se radši nebudu vyjadřovat vůbec. O tomhle filmu nemůžu říct ani to, že je to oddychovka, protože jsem se místy dost nudila. ()

záplata

Na film jsem se těšil už dlouho a celkem mile mě potěšil. Akce dost humoru také a nechybí jim ani trochu té romantiky.Chvílemi mi to přišlo jak když se manželé Smithovi učily střílet od Semira Kerchana (mám tím namysly jak měli vypočítané střely skoro nakonci v tom supermarketu). Dost dlouhou dobu filmu to němělo žádný spád a k ničemu to nevedlo, ale já jsem se u toho dost pobavil a rozhodně jsem se nenudil ani u jediné scény. režisér tenhle pár rozhodně nevybral špatně protože Angelina nemusí žárlit na Brada ani on na ni když spolu žijí i ve skutečnosti :-). ()

M.I.K.E.

Brad Pitt a Angelina Jolie vytvořili dokonalou dvojici, která na sebe navzájem umí skvěle reagovat..Film má šmrnc, vtip, dobré hlášky, slušné scény,....určitě bych dal 4*.Ale za ten šílený až trapný konec( jak John s Janny se skrývají před 30členým komandem a jedním vrzem je vyřídí.)dám pouze 3* ()

ekomo

Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale strhující fantaskní podívaná v podání Brada Pitta a Angeliny Jolie mě nakonec dovedla k tomuto rozporumyslnému hodnocení. ()

spiritus

Tento film rozhodně nepostrádá vtip, akci a svižnou zábavu. Široké publikum ho zcela jistě ocení jako "hustej" film a také je tak konstruován a zaměřen. Na můj vkus je to ale přece jen moc velké sci-fi, než abych se u toho dokázal přiměřeně uvolnit a vychutnat si to. Tím neříkám, že nemám rád sci-fi, ale tento snímek je sci-fi nerad a omylem. :-) Což je pochopitelně nedobré. Ale jak jsem psal na začátku, bavit se u toho dá slušně, Pitta mám jako herce rád, stejně tak jeho manželku. Takže tři poctivé si to určitě zaslouží. ()

Me6i

jediné co je na tomhle filmu obdivuhodné je že svedl k sobě pár brangelina, akce mi připadá okoukaná 3* jen kvuli Agelině ()

Jorge-Z

No jo...Pitt proti Jolie...povedený film, u kterého jsem se pár krát pousmál. Oba představitelé se navzájem skvěle doplňují. ()

lareinna

Zábavný film, s dobrou dávkou akčnosti. Samozrejme ak Angelina nemá v ruke búchačku, tak musí mať aspoň plné šuflíky nabrúsených nožov..:-) Mala som z filmu dobrý pocit, keď som odchádzala z kina, takže účel splnil. 4* dávam aj hlavným postavám, ktorým to svedčilo. ()

Milky.

Když jsem na to koukal ve svých šestnácti nebo sedmnácti tak se mi to vcelku líbilo. Bohužel po dnešním shlédnutí o řadu let později musím uznat, že jsem hodně času i trpěl. Jestli si tenhle film chce někdo užít, tak musí naprosto vypnout mozek, jinak to nejde. Na druhou stranu na našich komerčních televizích by se vyjímal úžasně a věřím, že průměrný divák Novy by si jej užil dosytosti. Ono jako zábava by to i bylo parádní, sledovat Pittovy kousky je asi z celého filmu nejzábavnější. Taky se mi líbilo jak to mezi oběma pěkně jiskří (bodejť by ne když se pak dali dohromady v reálu), ale po chvilce mi Jolie začala vyloženě lézt na nervy. A to jak herectvím (kterého tam moc nedala) tak hlavně svojí rolí povýšené rádobyprofesionálky z nějaké zázračné feministické superagentury alá čárlího andílci a být panem Smithem tak bych ji ke konci už raději oddělal. Film samotný je založený na tragickém a strašně naivním scénáři, spoustě nelogičností (to za 5-6 let nikdy nevařil on nebo oba spolu, když všechno jídlo dodávala její agentura?), WTF momentů (co dělá ve sklepě cisterna benzínu, snídaně naboso s podlahou plnou střepů) a zcela účelových her na efekt. Plus bych možná dal za solidní kameru a Powellův soundtrack. No a nakonec po přestylizovaném a přehnaném finále (rotační kulomet na vozíku čtyřkolky) dostanete scénáristickou facku !!!!SPOILER!!!! kdy vlastně hrdinové zlikvidují obě své agentury tím, že v obchoďáku postřílí pár jejich zásahovek. Sakra a to jsem chtěl dát 3 hvězdičky aspoň, jak tak uvažuju tak vůbec! ()

Ollie235

Akce je to solidní a mezi Bradem a Angelinou to jiskří (lítá a bouchá) jak má, ale to je tak vše. Čekal jsem něco víc. ()

peto580

takže mením zo 4* na 5*. Tento film som videl viackrát ale stále sa na tom bavím. Je to veľmi šikovne natočené a hoci to stojí najmä na úžasne fungujúcej chémii hlavných predtaviteľov je to pre mňa pokaždé neskutočná pecka :))) ()

Santino7

Aj keď sa tu pochopiteľne nejedná o nič svetoborné, predsalen si myslím, že svoj účel to dokonale splnilo. Vcelku slušne zabavilo. Prečo nie, na oddychový večer je to ako stvorené. Dokonca som to videl tuším nie raz, ale dva (či možno aj tri, neviem presne). A to je na film z takéhoto súdka pomerne úspech. A čo je na tom vlastne tak fajn? Asi to bude tá prvoplánovosť, ktorá z toho vanie na míle ďaleko, a je jedno, či sa na plátne práve odohráva milostná scéna alebo naopak gradujúca a dynamická prestrelka. Je vidieť, že tvorcovia si z toho príliš ťažkú hlavu nerobili, je to proste popcornovka "se vším všudy". To, že je aj väčšinu času aj vcelku zábavná považujem za obrovské plus. A ďalším z výrazných faktorov úspechu je samozrejme aj skvelá súhra Brada Pitta a Angeliny Jolie, ktorí takto spolu na pľaci pôsobili veľmi príjemne a charizmaticky. Potešil aj Vince Vaughn, i keď on toho priestoru tentokrát zas tak veľa nedostal, mohli mu dať aj viac, rozhodne sa popri ústrednej dvojici nestratil. Takto spätne to moje trojhviezdičkové ohodnotenie začínam aj zvažovať, možno tú jednu ešte časom pridám, uvidíme. Každopádne Smithovcov pokladám za jeden z tých lepších komerčných filmov. Jeden z tých, ktorých pozretie mi nespôsobuje žiadnu psychickú, duševnú či hocijakú inú ujmu. A to sa cení. 3/5 ()

H4ku11

Tá chémia medzi nimi absolútne predčí všetky nedostatky, čo sú servírované s tým. Scénu z domu, pred tým než otvoria dvere si museli poriadne užívať, ostatne to vlastne vyzerá tak, že si tak vychutnávali celý film. A pokračovali aj po jeho skončení až dodnes. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)