Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

rozbris

Rád tento film o rodince "nájemných vrahů" zkouknu znovu a znovu...Brad a Angelina se velmi dobře doplňovali a vůbec se nedivím, že spolu skončili i v osobním životě:-) Dobře Dougu jen tak dál. ()

Lenarek

Nádherná Angelina Jolie. Za tu dávám 1*, druhou za zajímavou večeři a za počáteční vtípek "Jak dlouho spolu žijete?" Čekala jsem do toho víc. ()

joora1

Jednu hvězdičku za sexy Angelinu Jolie a druhou za sympaťáka B.Pitta, protože za děj nebo dokonce humor ( možná se jedna, či dvě vtipné scény najdou) bych nedal ani jednu.Takže ve výsledku moje hodnocení vypadá ještě jako dobré.Film patří totiž mezi filmy, které si dvakrát rozhodně pouštět nebudete a co více, možná na něj hned i zapomenete. ()

Testament

Když jsem film viděl poprvé, nemohl jsem si nevšimnout minimálně inspirace z "Prvdivých lží". Podotýkám, že film jejich kvalit ani zdaleka nedosahuje+dospěje k nijakému finále. Možná jako oddechovka pro teenagery přípustné. Jinak nuda,nuda,nuda. ()

Han22

Jako jo. U Smithových jsem si sice chvílemi říkal, že je to pěkně suchý a jestli koukám na akční komedii, nebo na konverzačku, ale je fakt, že Liman přehodil v druhé půlce vyhýbku na maximální rychlost a kdo si na akci počká až do konce, zažije skvělou honičku nebo pořádný masakr v jednom obchoďáku. V komediální rovině se to v první půlce taky vleče - než si oba agenti přiznají kdo jsou a dají se zase dohromady. Kolotoč přiznávaných lží, odhalení a vysvětlovaček fakt nemá chybu :-) A obrovské plus jsou Pitt a Jolie. Ani jeden tu nehraje nic extra - ale to jejich vzájemné jiskření drží prakticky celý film pohromadě a je vidět, že to nemuseli moc hrát :-) Slušný nadprůměr tak 70%, se zaokrouhlením nahoru 4 hvězdy. PS: Srovnávat s Válkou Roseových je trošku mimo, protože tam šlo navzdory mírnějším prostředkům o život, kdežto tady to bylo jen takové tvrdší laškování. ()

Torimmer

Sice hodně povrchní, ale zato skvěle pobaví. Pár slušných nápadů tam je a rovněž tam je i několik skvělých scén, které utkví v paměti. Takže slušná oddychovka. ()

Zagros

Nebýt v obsazení Brad Pitt a Angelina Jolie, kteří celý film dokázali odtáhnout, bylo by to akční béčko o ničem. Jednoduchý příběh, podprůměrný scénář, slabá režie a spíše promarněný potenciál dvou hlavních hvězd. K filmu sice lze přistupovat jen k jako lehké oddechovce a pak nemusíte být zklamaní, ale i tak je to jen za slabé tři hvězdy, přičemž druhá a třetí hvězda patří právě dvěma hlavním představitelům. ()

iXtr3m3

Veľmi svieža akčná komédia, ktorá baví aj dnes rovnako ako tie roky dozadu. Síce žáner komédia ČSFD neuvádza, ale kto to videl, potvrdí, že tam je humoru viac ako v klasickom akčňáku. Skvelé hlášky, skvelé "hrané" gagy viď. prvý stret v akcii "manželov". Ku koncu sa to síce už pekne zdramatizuje, ale svoju odľahčenosť si to ponecháva. P.S. mať doma takú výbavičku, ako mali Smithovci, paráda. ()

Hanys_

Výborná akční komedie, tak trošku dokládající, že téma manželství a život tajného agenta je divácky docela vděčné. Důkazem jsou i podobné a starší Pravdivé lži. Blahořečím tomu, kdo dostal nápad dát Jolie a Pitta v tomhle filmu dohromady :) 7.5/10 ()

cold

Opravdu vtipné a místy i inspirující, ale nalijme si čistého vína. Bez těchto hlavních protagonistů by to byl jen průměrný film. Ale oni do toho dávají tu potřebnou jiskru, tak velice důležitou a vždy tolik diskutovanou. Oddechovka jako řemen. ()

Theraphosa

Ani takové herecké hvězdy, které zde hrály, neovlivnily moje rozhodování. Pan a paní Smisovi jsou trochu akční, trochu vtipný, trochu i napínavý pár, který ovšem nic z toho nemá pořádného. Takhle jde o průměrnou podívanou, která mohla bejt o mnoho lepší, nebýt režie Douga Limana, který po Agentu bez minulosti vyrukoval s pro mě nakouskovaným filmem plným nakouskovaných žánrů, které dohromady tvoří film na jedno shlédnutí.35% ()

Hopper

Bohužiaľ, tentoraz to je za tri len s odrenými ušami. Brad aj Angelina sú to jediné, čo film drží mierne nad úroveň šedivého priemeru a len preto nedávam dve. Celkovo je akcia pomerne neprehľadná najmä k záveru, chýba tomu šmrnc. Nebudem sa pozastavovať nad vyslovenými nezmyslami v stupídnom scenári, pokiaľ ide o to len pobaviť, aj tu bojuje film s krátkym dychom. Pomerne dlhé hluché obdobia, kedy po únavnom dni divák bojuje so spánkom, totižto striedajú lepšie momenty, ktorých je však len pár, čo celkovo nestačí. ()

eagle-eye

Toto mělo být co? Moderní Válka Roseových?? Nebo průměrná akční komedie?? Bohužel pro mě podprůměrná, Pitt zde ani za mák neprodá svůj talent, Jolie na svůj věk vypadá jak vyzobaná slunečnice, o hraní nemá cenu mluvit. Filmu chybělo tempo, akční scény průměr, jiskra mezi ústřední dvojkou taky nepřeskakovala, pro mě je to velké zklamání. Hvězda za to, že to není úplně odpad, druhá za mého oblíbence Vince Vaughna, i na malém prostoru si svoji roli vychutnal... ()

wosho

Očekával jsem mnohem víc, než tak průměrný film. Doug Liman před tím úkazal, že dokáže natočit svěže a originálně akci (Paul Greengrass ji pak jen dopiloval do dokonalost), tady si spíš vzal dovolenou a kopíroval kde jen mohl. Scénář byl napsán jak podle šablony tůctů jiných filmů (co na něm tolik schopných lidí vidělo, je mě záhadou). No a herci, Pitt s Jolie se evidentně baví a to platí i o zbytku. Celkově je tento "skvost" dobře sledovatelný. Nenudil jsem se u něj a podívám se na něj i vícekrát. Prostě dobré spotřební zboží. ()

Slimak

Je to zajímavá zápletka ale ve filmové tak říkajíc komedii nemůže být nikdy seriózně vyřešena.Taky že nebyla ani zde...ale musím sám říci že je tu celkem dobře vystiženo partnerství a láska na ostří nože...takže mě to v určitých momentech lechtalo na svědomí... jistě že pouze v základních věcech jako je palčivá komunikace a flákaní s ženskou o zeď....střílení a zabíjení ostatních lidí nepočítám. ()

dopita

Tenhle film neměl duši, všechno bylo jak má, vše bylo na svým místě ale přesto bych film přirovnal ke vzduchoprázdnu. ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)