Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

RedRose

Pred casem byl v nektere TV stejnojmenny serial, ktery se mi i pres prehnanou davku "Bondovstvi" proste libil (a mela na to vliv i hlavni predstavitelka) a myslel jsem ze s tim ma tento film neco spolecneho... Nema (tedy az na drobnosti) a to je jen dobre, protoze tohle pojeti se mi libi jeste vic! Klasicky akcnas to neni, ale pokud to budu hodnotit jako akcni komedii (Pravdive lzi a spol), tak proste nemuzu dat mene nez 4*! ()

Skorpik

Tento film som pozeral asi 10 krát a stále sa mi ľúbi. Brad a Angelina si vo filme rozumeli skvele (a tak si to preniesli aj do reality d:-)) a teda, keď k tomu prirátam humorne myslenú značnú časť filmu a fantastickú hudbu, tak mi vyšlo 5 hviezdičiek. Odporučam pozrieť si...nečakajte však nič oskarové...... ()

fojtas

vetsinou se ve svych hodnocenich neopiram o nazor jinych, ale tady bych si dovoli bezmezne souhlasit s golfistou.prirovnani k roseovym a k pravdivym lzim je skvela, provedeni filmu nema chybu, byl to asi nejvice romaticky film co jsem letos videl.angelina taky nepatri mezi me top herecky, ale tady s pittem - balada...velmi dobry odpocinkovy filmovy zazitek ()

KdG

Dost jsem se na tenhle film těšil ale nakonec jsem byl zklamanej. Něco tomu chybí, dost pomalý začátek, předvídatelný děj, nemá to šťávu. ()

Bane

Těžké zklamání. Vypadalo to zase jednou na oddechovou akci a pak nám Liman naservíruje o něco lepší verzi filmu Tělo na tělo, z níž pár dobrých scén jen potvrzuje to, jak moc tvůrci zabili jeho potenciál. ()

Looka

Jsem nehorázně znechucen, naprosto tupý film těžící snad jen ze jmen hlavních představitelů. Jalová akce, nulový děj a humor se raději někam ztratil. ()

Alojs

Liman je mistrným dědkem kořenářem a i zdánlivě nezajímavou střelbu z brokovnice dokáže pojmout tak, že divák ani nedutá a poctivě hltá každičký brok. Liman vychází z režijního stylu Michaela Baye. Střelhbitě stříhá, kameru nechává volně poletovat v prostoru, a je-li to nezbytné, vypomáhá si i počítačovými triky a efektními zpomalovačkami. V těchto fázích si Liman vede velmi ostříleně a z jindy monotónních pasáží činí opticky nejchutnější materiál celého snímku (viz pistolnický závěr, kdy hrdinové sestřelují vše živé a kamera krouží okolo nich). ***** Přestože mám k Válce Roseových velice silný vztah a stejně tak k akční komedii Jamese Camerona… a byť Smithovi jejich kvalit asi nedosahují (v prvním případě určitě, v druhém by se jistě strhla polemika), musím uznat, že se mi Limanův kousek líbil a že bych v současné produkci jen stěží pohledal jiný titul, který by mi tak krásně zpříjemnil jinak odporné pondělí. Pan a paní Smithovi si na nic nehrají, zosobňují nenáročnou oddechovku a v této pozici plní svůj účel dokonale. Nenudí, zabaví a občas i rozesmějí. ()

Nixon

Škoda, že scénář je pro typický 3* popcorňák. Protože Liman něco umí, Brad má formu a několik opravdu báječných grimas a Angelina je fakt sladká (hlavně v té bílé košilce pocházející mezi střepy). Akce je přehledná, nablískaná a dobrá a několik povedených dialogů taky pobaví. Spokojenost. 70% ()

Tiiso

Klasický chladný kalkul hollywoodu, kde se obchoduje se jmény a zažitým systémem na vzdělávání peněz ve velkém. Skutečnost, že se nějaký příběh nebo námět filmuje stále dokola vůbec nevadí. Ale musí to přinést vždy něco nového. To se zde nestalo a jediné čeho jsem si nemohl nevšimnout na rozdíl od jiných manželských vzájemných válek bylo to, že subwoofer malém rozbil obývací pokoj. A to je velký podprůměr. ()

elisinka

Na sestavu Brad Pitt a Angelina Jolie jsem byla velice zvědavá.Po celou dobu filmu velmi vynikají a jiskry které mezi nimi přelétávají jsou víc než znatelné.Ale jelikož nejsem zrovna fanynka jak Angeliny Jolie tak akčních filmů, film mě jako celek moc nezaujal.Nápad to byl ale skvělý a dát dohromady tyhle dva ještě lepší.Lhala bych kdybych řekla že jsem se u některých scén nesmála ale některé mě naopak odpudily. ()

Chamyl

Slabota a nuda. Přiznávám, že díky účasti dle mého názoru nejpřeceňovanější (a to jak herecky, tak i žensky) herečky současnosti Angeliny Jolie mám tendenci hodnotit toto dílo o něco kritičtěji. Ale i při maximálním záchvatu objektivity nedokáži ocenění za nejlepší akční film pochopit. Vše, co je na tomto filmu zajímavé, je jen a jen jeho námět a pak komerční tah obsazení hlavních hrdinů (i přestože se tato dvojice rodila velmi dlouho). Scénář byl padesátkrát přepisován, aby nakonec zůstal nudným klipovým příběhem, který až na pár Bradových a Vaughnových vtipů nabídne dvě hodiny dost převařeného vývaru. Milovníci Angeliny a Brada to asi vidí jinak, ale já se obávám, že toto dílo by nezachránili ani Depp s Kidman. A to už je co říct :-) ()

Ogrb

Slabý, moc slabý, nebýt mýho oblíbence Vince Vaughna, asi bych šel ještě níž. Ale ani nevím proč mě to zklamalo, vždyť jsem od toho nic nečekal. 3/10 ()

stiewe

Jak lépe vyřešit manželské problémy než se zbraní v ruce? Směs mnoha akčních a rodinných filmů dala dohromady celkem obstoujnou zábavu která na jeden večer zabaví, nýbrz nedonutí aby jste si film někdy nutně zopakovali. Herecké obsazení vytváří až moc vymodelovaný pár který přímo křičí bolestí nad zoufalostí výkonu. Akční scény dohnané do přehnané absurdity přímo bijí do očí. Jediné co by stálo za vyzdvihnutí jsou zajímavé dialogy mezi hlavními herci. ()

Jamajdzan

Dějová zápletka tohoto filmu není nikterak originální, z uměleckého hlediska mě také příliš neoslovil a přestože to Angelině s Bradem velmi sluší tak ani herecké výkony nejsou tajemstvím úspěchu snímku. Z těchto ingrediencí však Dough Liman uvařil tu nejdelikátnější zábavu, která má úžasné tempo a ke které se vracím už několik let a vždy mě tato dvouhodinka strávená u obrazovky opravdu hodně baví, no a o tom to preci je :). ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)