Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

smrt.ka

Vedle Raye snad nejlepší hudební životopisný film, jaký jsem viděla. Hlavně díky Joaquinovi a Reese. A také díky hudbě a vážně skvělému scénáři. Klidně a ráda bych si tenhle film pouštěla pravidelně každý rok, a to u moc filmů nemám. Tedy - ani náhodou pod pět! ()

tomeek

Skvělý film, který mi doopravdy sedl. Výkony obou hlavních představitelů byly výborné, navíc oba skvěle zpívají. Smutné, krutě reálné, přesto podivně hřejivé. Zfetovaný Elvis byl zábavný detail :) ()

vesper001

Love is a burning thing… ale kde bychom bez ní byli? Johnnyho Cashe láska držela při životě, když byl na dně, byla pro něj záchranným lanem i hnacím motorem - a jmenovala se June. Mimořádně vydařené zpracování životní cesty countryové legendy, jemuž autentičnosti dodává precizní interpretace písní a kvalitní herecké výkony. Ústřední dvojice je přesvědčivá a sympatická a závěr sice pořádně patetický, ale to už k velkým milostným příběhům patří. ()

mr.filo

Bravo. Cash a Carter mají stejné mimické výrazy jako Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon!!! a nebo to je naopak?? ()

Mylouch

Životopisný průvodce kariérou velké osobnosti, kterému by při dobrých hereckých výkonech slušelo občas ještě více poctivé scénáristické propracovanosti. Potěšitelná dylanovská linie. 3-4* ()

andrii

Mnohostrunně. Odvíjí se, line, vlní ohnivý čas. Z alba vůní a tůní. Rajských a limetek. Hlas dlouze posazený v módu hlubokých hvozdů. Chlapácky tvárný, smyslný. Černokněžník charismatické, zvonivé melodie. ()

Triple H

Šablonovito natočený životopis. Ale je výborne zahratý (Phoenix, Witherspoon, Patrick) a príbeh Johnnyho Casha ma tak nejak zaujímal a oslovil. ()

Decker

Je az s podivem jak dobre funguji biograficke snimky znamych zpevaku a zpevacek. Vedle Raye, ci Edith Piaf, je Walk the Line dalsim fantastickym snimkem, ktery by si nemel nechat ujit jak filmovy, tak predevsim hudebni fanousek. Jsem znovu naprosto spokojenej stim jak se hlavni role ujme jeji predstavitel. Zde musim tedy ohrmomne chvalit vykon Phoenixe, ktery je jednim slovem jedinecny. ()

trojtmberk

Dobrá teda..... uznávám, že country nejsou jen ukňouraní bratři Nedvědi.... uznávám, že Reese Witherspoon i přes ty nablblý Pravý blondýnky za něco stojí ..... a uznávám, že jsem si ten romantickej konec tentokrát přál. ()

Vraccas

Výborné hudební prostředí, výborné her. obsazení a především životní příběh Johnnyho Cashe dělá z tohoto snímku celkem nadprůměrnou podívanou. ()

hans500

Stejně jako o rok starší "Ray" i tento životopisný film je vpodstatě bezchybný. Ve srovnání s "Rayem" dokonce i lepší. Scénář byl napsán výborně a režisér odvedl skvělou práci. Herecké obsazení nemohlo být lepší, Joaquin Phoenix je vždy zárukou kvality, ale to co předvádí zde to je úžasné, skvělý herecký i pěvecký výkon (hraje ještě lépe než Jamie Foxx a to už je co říct), a Reese Witherspoon taky výborná - Oscar zasloužený. Film natočen perfektně, vynikající kamera i střih a samozřejmě také Cashova hudba. Film má dvě a čtvrt hodiny a přesto nenudí. ()

A.Beech

Pre mňa dosť zdĺhavé. J.Cash mi hudobne veľmi nehovorí. Ale J.Phoenix (môj oľúbenec) hral presvedčivo. Váhal som medzi 3* a 4* vzhľadom na tú dlhú minutáž, ale rozhodol som sa predsa len pre tie 4*. Ale ak mám menovať jeden "hudobný životopis", rozhodne menujem pre mňa o triedu lepšie "Great balls of fire!" s Dennisom Quaidom - životopis Jerry Lee Lewisa. Vo svojej podstate filmy podobné. Dokonca vo Walk the line sa na moje milé prekvapenie aj Jerry Lee Lewis mihne :). ()

chelseaman22

Jednoznačné nadšení. R. Witherspoon byla kouzelná! Hudba numero uno, děj chvilkami pokulhával, ale to vůbec nevadí. Skvělý zážitek! 87% ()

Motinski

Walk the line je silný film, a to hlavne vďaka hudbe a hercom. Phoenix je neuveriteľne autentický a Whiterspoon zahrala najlepšiu rolu akú som od nej videl. Je ale dostatočne výnimočný oproti iným biografiam? Remeselne určite nie, ajkeď Mangold vie čo robí. Možno pre to tu išiel viac na istotu. Všetko je natočené s láskou a citom, ku koncu sa ždímaju emócie najlepšie jak sa dá a žanrovo podobný Ray mi sadol menej. Johnny Cash je moja šálka kávy a hlavne preto mám film rád. Vždy keď ho vídím mám príjemný pocit a dokážem sa preniesť do doby kde sa dej odohráva. A to je podstatné. Pre tých čo počúvajú niečo iné to ale podľa mňa 1* v hodnotení uberie. ()

filmmovier

Existují lepší hudební filmy. A to je v zásadě jediná chyba tohoto filmu. Hromada úžasných songů, praktický celý a velmi zajímavý život Johnnyho Cashe, naprosto fantastická ústřední dvojice Joaquin a Reese, kteří spolu mají neuvěřitelnou chemii a navíc umí zpívat, skvělá dobová atmosféra, psychologický pohled do života jednoho z nejlepších zpěváků všech dob a filmová lahůdka, u které jsem si ale přesto říkal, že mohla být trochu kratší, protože zejména ve druhé polovině toho už opravdu bylo trošku moc. Ale jinak doporučuji. Film jsem viděl asi po patnácti letech a jsem rád, že jsem svůj názor na něj s lety nemusel změnit. 75%. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix