Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

senor

Další povedený životopisný kousek, kde jde hodně o to jaký máte vztah k Johnnymu Cashovi a jeho hudbě. Já velmi pozitivní (album At Folsom Prison mám doma). V podstatě není co vytknout. Všechny zásadní životopisné prvky zde jsou. Phoenix i Witherspoon jsou vynikající jak herecky tak i pěvecky. Možná jen některé narážky pro znalce působí trochu lacině a jaksi napasovaně. ()

Magneto

Vyborne natoceny film so super hereckymi vykonmi.Mam pocit ze zivotopisne filmy o hudobnikoch nemozu byt zle...Minuly rok vyborny Ray,teraz toto...Naozaj putavy pribeh skvelo zahrany s vybornou hudbou.Hned som si zohnal soundtrack a ajked country nenavidim,Johnnyho Casha si odteraz budem pustat velmi,velmi rad ;-) ()

rodo

Zhýralý a dramatický život Johnnyho Cashe přímo vyzval, aby byl převeden na filmové plátno. Cash byl kontroverzní osobností hudební scény a jeho životní příběh byl velmi rozmanitý. Joaquin Phoenix se zhostil role muže v černém s vervou sobě vlastní a Reese Witherspoon jako June Carterová mě velmi mile překvapila. Jejich ztvárnění rolí hlavních postav bylo takřka bezchybné a moc si cením i skutečnosti, že nelehké pěvecké party nazpívali přímo sami. Walk the Line je pro mě jeden z nejpovedenějších životopisných filmů hlavně díky skvělým hereckým výkonům těchto dvou hlavních protagonistů. ()

st.verka

Jako milovník country jsem si tenhle film opravdu užila. Zejména oceňuji výkon Joaquina Phoenixe, který všechny písničky i sám zpíval. Film působivě vykresluje atmosféru tehdejší doby. Syn, který byl vždycky až ten druhý, slabší, odstrkovaný a nedoceňovaný vlastním otcem (Bůh mi vzal toho nesprávného syna). Muž s velkým talentem, začínající z ničeho, se s tím vším celý život pere. Chvilku dole, chvilku nahoře, bojuje s drogami, alkoholem, spadne až dolů. Po cestě zpět se svět mění a on s ním. Snad jen, pro mne osobně, měl Johny Cash trošku větší charisma. Tvůrci nemuseli až tak lpět na nejvěrnější podobě. Na výkonu to ovšem nic neubírá. ()

ivan_drago

Tak o tom, že život J. Cashe byl zajímavý, nikdo nepochybuje, že psal geniální songy taky, takže jde o jediné, povedlo se vše toto tvůrcům obsáhnout do filmu? Ano a vše stojí a padá s výkonem hlavních představitelů, kteří jsou naprosto autentičtí a přesní, plus bych zmínil hudbu která je ve filmu geniální :-) ()

Qitek

Je to průměrně odvyprávěný životopisný film? Ano. Je něčím originální? Ne. Bla bla bla. Už bych rád, aby tady nějakej "kritik" natočil konečně originální podívanou o nějakém umělci, místo těch rádoby všeznaleckých dementních připomínek. Do té doby držte huby (nebo prsty od klávesnice) a uznejte, že ať je originalita filmu(ů) jakákoliv, dá se vše "zachránit" here ckým výkonem (absolutně božský Joaquim Phoenix i Reese Witherspoon), precizní režií a hlavně..? No? Jistě. Legendou. A myslím si osobně, že tou Johnny Cash je. ()

Mirokukii

Na životopisné snímky moc nekoukám a Johnnyho Cashe jsem při prvním shlédnutí neznal (až díky filmu poslouchám). Joaquin Phoenix mě ale naprosto okouzlil, a byl skvělý. Toliko silných momentů v jeho podání. Dále pak Reese Witherspoon, která je zde nejen nepopsatelně půvabná, ale i herecky se opravdu vytáhla, a dala tak společně s Phoenixem za vznik senzačního páru. Tento filmově skutečný příběh vytrvající lásky, přátelství, pádů, slávy a senzační muziky se strašně povedl. Od famózního úvodu až k pódiovému dojáků neskutečná síla. ()

Helmutek

Řemeslně mimořádně kvalitní životopisnej film o písničkáři, kterýho vlastně moc nemusim. Takovýhle filmy ale oproti tomu jo a jen se mi potvrdilo, že i když se tak úplně nemusej týkat mejch vyslovenejch oblíbenců, vidět to rozhodně má smysl - za mě jen ať se takovýhle filmy točej dál. Největší problém s Walk the Line mám ten, že mně osobně život Johnnyho Cashe ani jeho hudba nijak k srdci nepřirostly - přes nesporný kvality filmu jako takovýho (jeho život neni nakonec tak rozdílnej od většiny jinejch celebrit - problémy s rodičema, následně ve vztazích a s dětma, s drogama atd.). Celou dobu jsem čekal na to, že se v tom kolotoči "klasickejch" životních failů a přešlapů sebere, ukáže v sobě nějakou dosud neviditelnou charakterovou kvalitu a já k němu konečně získám nějaký sympatie... ale ono ne. Nevadí, film je to výbornej i tak - předevšim ale díky výkonům jak Phoenixe, tak Witherspoon; bez nich dvou by ten film byl poloviční. A stejně tak se tady naštěstí nenaplnily moje obavy z hudebních čísel, který často bejvaj i u podobně exponovanejch filmů trestuhodně nedotažený a odfláklý, bez jakýhokoliv důrazu na autenticitu apod. Tady je to naštěstí přesnej opak: Phoenix i Witherspoon se kvůli filmu učili (a naučili) zpívat i hrát a jde jim to kurva dobře - před tim klobouk dolů. Obzvlášť skvělý byly jejich společný čísla, kdy se na pódiu do daný písničky promítaly jejich aktuální konfilkty - a to působilo tak opravdově a ryze, že se na to nedá říct vůbec nic. Jo - a scéna, kdy si JC dá pár těch svejch prášků a pak jde na pódium, kde to s nim po chvíli sekne, ta byla natočená tak svěle, že se mi u ní fakt dělalo blbě. A mimochodem, verzi Dylanovy It Ain't Me Babe si radši pustim v tomhle filmu od Phoenixe a Witherspoon než přímo "originál" od Cashe a Carter. ()

Ryuuhei

Určitě jsem už od Johnnyho Cashe něco slyšel, ale nikdy mě jako interpret nezajímal a tak jsem šel do tohoto filmu naslepo. Taky, když při nedělním odpoledni nebylo nic lepšího v televizi... Nejdřív jsem letmo koukl na obrazovku, pak jsem seděl již odvrácen od monitoru počítače a skončil jsem v křesle, již plně zabrán do děje. Je to prostě poutavý, životopisný film, který zase o něco víc obohatil mou neznalost hudebního průmyslu, resp. toliko známého interpreta. ()

danoo

Wow, úžasné. Pre mňa hádam najinšpiratívnejší snímok roka 2005. Priznám sa, že na J.Phoenixa začínam byť zaťažený. Reese Witherspoon odohrá svoju životnú rolu a jej oscar je zaslúžený. Po technickej stránke je Walk the line dokonalý a ja som si už pri inštrumentálnom úvode prepojenom s tlieskaním a klepaním väzňov uvedomil, že ma najnovší Mangold bude baviť. A je to hlavne country, čo robí film tak príťažlivým -skladby ,ktoré Phoenix a Witherspoon zaspievajú sú takmer celé, čo by iné filmy najskôr odbavili niekoľko sekundovými zostrihmi. Príbeh dokáže zaujať i bez explicitného rozpiplávania Cashovho škandálneho života. Mne sex vo filme nevadí, pokiaľ si to stvárnenie vyžaduje (neviem si napr. predstaviť Anglického pacienta bez nahej K.S. Thomasovej), no tu mi nechýbal a režisér to inteligentne zvládol aj bez neho. To je pri súčasnej kinematografii, čo povedať. Tiež len málo životopisných filmov dokáže človeka skutočne povzbudiť a pokúša sa oprášiť niečo, čo sa dnes už nenosí, a síce morálku. Bez moralizovania. Moja poklona. ()

_DAVE_

Po filmu "RAY" dalsi povedene biograficke dilo o Americkem umelci o kterem jsem do vcerejska vedel pramalo. I kdyz je to o neco slabsi nez zminovany RAY, a cirou nahodou vas vubec nebere Rock`n roll, stejne se vyplati tohle videt. ()

Chasm

Na příkladu tohoto (výborného) filmu je vidět, že Johnny Cash se u nás nikdy nechytl tak jako v jiných (vyspělejších) zemích (USA loves Johnny!) - k nám došel jen Elvis a byli jsme za to rádi - a to je věčná škoda... Film je výtečně zvládnutý ze všech úhlů pohledu a zaslouží si plně ocenění... Je jen málo filmů kterým bych s radostí dal oba hlavní herecké Oscary, ale Walk the Line je určitě jeden z nich. A navíc má Joaquin skoro stejnej hlas jako Johnny, to sem čuměl (bohužel se to nedá říct o Reese a June)... ()

xerno

Po skouknutí jsem chtěl toto zařadit mezi své nej, ale pak přišla chvíle prozření a já pochopil, že to až tak taková bomba není. Naprosto souhlasim s komentářem Golfisty, je to moc ponurý. Mám taky výhrady na Johnyho tatínka, podle mě byl šťastnější, či měl prostě větší radost ze svého syna.... ()

Zdeňka

Johnny Cash byl pro mě neznámým člověkem. V životě jsem od něj neslyšela jedninou píseň, přesto jsem se rozhodla, že si film o jeho životě nemůžu nechat ujít. Ze všeho jsem byla překvapená a z hudby především. Noha se mi pohybovala v rytmu hudby a věřím, že příště si budu i prospěvovat společně s hlavními protagonisty, kteří zde předvedli úžasné výkony: J. Phoenix zde předvedl životní výkon a mě konečně přesvědčil, že není hercem pro nic za nic a Reese, ta jen potvrdila, že je výborná a ukázala všem nevěřícím Tomášům, že není jen přiblblou blondýnou, která se stará o práva psů. ()

MiCM

Pěkné zpracovaný příběh, perfektně zahrané..dobrý film no.. Akorát škoda že ten Joaquin Phoenix toho oscara nedostal.. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix