Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

U_S_O

Začnem (pri tomto filme) klasicky. Nie som, vlastne nebol som fanúšikom a poslucháčom country hudby ale tento film to zmenil. Do zhliadnutia WTL som ani nevedel kto bol Johnny Cash, no teraz viem o ňom takmer všetko. A nie len z filmu. Takže si nemyslím, že to bol len "fet'ák co podvádí svou ženu" ako tu niekto napísal, ale myslím si, že to bol hlavne veľký umelec. A teraz poďme k filmu. Najlepší hudobný film čo som videl. Joaquin a Reese zahrali svoje postavy geniálne, navyše obaja majú aj spevácky talent. Scéna, keď Tenesee Three na pódiu hrajúc melódiu "Cocaine Blues" čakajú na Casha - tak to bolo niečo, až mi zimomriavky naskakovali keď Johnny rozbalil : Early one mornin' while makin' the rounds I took a shot of cocaine and I shot my woman down...A potom tu bola oskarová Reese Witherspoon, ktorá rolu June Carter lepšie ani zahrať nemohla. A soundtrack? Bolo len málo večerov kedy som zaspával bez Johnnyho Casha ala Joaquina Pheonixa v ušiach. (110%) ()

pakobylka

Velice zdařilý portrét Johnnyho Cashe složený z epizod, které měly podstatný vliv na formování jeho osobnosti a které rozhodujícím způsobem ovlivnily jeho kariéru i osobní život. Dramatický příběh, přesvědčiví a přirození herci (a herečky) + nezapomenutelné písničky. ()

sulimo

Opravdu si nedokážu představit lepší filmové zpracování života Johnnyho Cashe. A vim, že by jste mě teď asi nejradši pohřbili zaživa, ale Joaquinovo podání Cashovo písní se mi líbilo víc, než originál. ()

eaten

Pekná ukážka toho ako sláva ničí človeka. Neviem čo je na tomto filme pravdy, čo nie, ale v mojich očiach vykreslili J. Casha ako strašného stroskotanca. Celý film mi bol tá postava maximálne nesympatická. Film ako celok, bol však viac než dobrý, popretkávaný skvelou hudbou, preto 4*. ()

pufina

Ráda si poslechnu písničky Johnnyho Cashe. Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon měli krásnou hereckou souhru a nedovedu si představit nikoho jiného právě na role Johnnyho Casha a June Carter :-) Samotný příběh byl strhující, i když se může zdát, že ty více než 2 hodiny budou ubíhat pomalu, tak je to právě naopak a to je velké plus. Rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

zette

Velmi dobre zahrane, at uz Phoenix ci Witherspoon byli skveli. Film velmi dobre mapuje cast zivota country legendy Johnnyho Cashe a vyborna hudba je samozrejmosti. Pro fanousky povinnost. ()

Pajky3

Skvělý životopis se skvělými herci a hereckými výkony, který se dá skvěle poslouchat i jako podkres, protože soundtrack je super. Phoenix je úžasný a jeho představení jako Cash je vážně pecka a zdatně mu sekunduje i Reese. Johnny Cash je pro mě jednou z nejzáhadnějších postav hudby, to co hraje sice není úplně můj šálek kávy, ale tak nějak nenásilně se mi postupně dostává pod kůži. Stejně tak je pro mě vždy záhadou jeho osud. Nikdy si totiž nepamatuju, jak přesně jeho příběh končí. ()

Ondatra

Naprosto upřímný film o jedné z největších hvězd americké hudby. Film není nějak přibarven, působí opravdově a těžko můžu něco vytknout. Ústřední dvojice k sobě náramně sedla, Joaquina a Reese rozhodně chci vidět ještě jednou jako pár. Do toho hodně známých písniček, které film povznesou ještě na vyšší úroveň. 8/10 ()

emo

Jeden z najlepšich filmov uplznulého roka. Phoenix a Witherspoonová podávajú vskutku výkony hodné Oscara. Podľa mňa oveľa vzdarenejšie ako RAY... ()

mortak

Dvě hvězdičky se snad zdají málo, jenže nemám rád, když se ze života dělá mytologie. Učil jsem se "walk the line" mnoho let a rozhodně to nebyla cesta ve stylu hollywoodského dojáku a pochybuji, že u Cashe to bylo jiné. Ovšem co čekat od filmu, na který producentsky dohlížela rodina, která nepochybně ve scénáři vyžehlila každou možnou nepřístojnost. Snad ze mě mluví závist, protože jsem při svém hledání narozdíl od Cashe nepotkal ženu spasitelku, ale tento film je jen líbivou ilustrací mýtu o umělci a se skutečností nemá moc společného. Snad by mohl sloužit jako inspirace českým filmařům - Tereza Pergnerová na svůj film teprve čeká. ()

campix

Jóóóóóóóóó Johny Cash to byl ale frajer a James Mangold rozhodně umí. Už jen z těchto důvodů nemůže být z Walk the Line průser. Když si ještě vezmu, že hlavní představitelé Joaquin Pheonix jako Johny a Reese Witherspoon jako jeho osudová June, nazpívali sami osobně všechny písně a nejsou vyloženě špatné. Písničky Johnyho Cashe jsou hezky rajcovní a dokáží vám rozhýbat vaše rozleželé údy ať už vědomě či nevědomě. Další zárukou je sám Johny Cash, jehož život byl samozřejmě velmi zajímavý, kdyby nebyl. Tak si myslím, že dělat o něm film i když byl významná osobnost by bylo naprosto zbytečné. Shrnuto a podtrženo - je to zábava, herci výborně vybraní, jen tomu chyběla taková jiskra, která Johnyho život určitě provázela. ()

filmharmony

...pro muzikanta každý film o muzikantovi je zážitkem... i když to není přesně typ muziky, který by si vybral, znovu a znovu je možné díky filmu zjišťovat, že škatulky na muziku jsou zbytečné... dobrá muzika je dobrá muzika... a šablona? spíše otázka jak to že téměř všichni? není to cena díky které máme co poslouchat? ... skvělý Phoenix... ()

angel74

Ve filmovém světě se nenajde snad nic dokonalejšího, než když vyprávěný příběh napíše sám život. Nikdy jsem nebyla žádná extra fanynka Johnnyho Cashe, jeho tvorba mi připadala na dobu svého vzniku poněkud vyměklá, ovšem po zhlédnutí tohoto snímku je rázem všechno jinak. Velkou zásluhu na tom jistě má uhrančivý Joaquin Phoenix, který jako by splynul s postavou slavného hudebníka, tak naplno a opravdově se do té role položil. Nejspíš svým fascinujícím výkonem vyhecoval i Reese Witherspoon, protože ze sebe vydala asi to nejlepší, čeho kdy byla schopná a stala se mu v roli jeho osudové lásky naprosto rovnocennou partnerkou. Oběma musím vyseknout obrovskou poklonu, jelikož zářili nejenom herecky, ale také pěvecky a nesmazatelně otiskli do Walk the Line svá srdce. Soundtrack má tak pohodovou atmosféru, že mě láká si ho obstarat. Z filmařského hlediska se této podívané nedá prakticky nic vytknout. (90%) ()

SoolenJV

Hodně dobrý film ozdobený přesvědčivými hereckými a pěveckými výkony. A je potřeba říci, že Reese zpívá líp (a jinak) než pravá June Carter. ()

moviefilm

Jediná vec, ktorú tomuto filmu viem vytknúť, je chvíľa nudy, ale to je asi všetko. Neviem skritizovať historickú nepresnosť, lebo o Johnym Cashovi som pred týmto filmom nevedel absolútne nič, akurát to, že je spevák, ale jeho pesničky boli pre mňa španielskou dedinou. Po tomto filme som si vedomosti aspoň trochu napravil a nechal som sa unášať bravúrnymi hereckými výkonmi. Životná rola Joaquina Phoenixa, ktorý sa do roly Johnyho Casha geniálne prevtelil, rovnako, ako aj excelentná Reese Witherspoon. Reese dostala toho OSCARa viac, ako právom, aj keď aj Keira Knightley bola podobne vynikajúca, a Joaquin Phoenix by si ho tiež zaslúžil a keby nebolo Philipa Seymoura Hoffmana, OSCAR by bol jednoznačne jeho! ()

wendelin9

Geniální snímek od geniálním hudebníkovi, který jistě nejen pro mě, bude vždycky patřit mezi hudební krále. Snímek rozhodně neurazí žádného Cashova příznivce, ba naopak. Nenásilnou formou se můžeme dozvědět o všech trpkostech, kterými musel projít jako dítě, o černé cestě drog, která je zkouškou pro každého hudebníka, rozvod a nakonec i láska, přátelství, comeback a happyend, který vám v tomhle případě rozhodně vadit nebude. Nejde o klišé, jde o skutečný život člověka, který (nebojím se říct) změnil svět a mě se tenhle výlet do Cashova života rozhodně líbil.. :) 5* ()

Noviik

Asi jsem čekal trochu víc, víc zaměření filmu na samotnou hudbu, která dělala Johnyho Cashe tím, kým byl. Je to jedna z největších hvězd hudebního nebe, ale tady byl zobrazen hlavně jako opilec a feťák. Ano, prošla si tím většina takto slavných, ale zde se na to režie zaměřuje až příliš, což je škoda. U Raye, jak tu mnoha lidí píše, šlo sice o více vyumělkovaný film, ale zase jste si mohli mnohem víc užít jeho hudbu a to by asi mělo být to hlavní. Každopádně jsem rád, že jsem viděl další z řady těchto filmů o životě hvězd. Největším kladem na filmu byly navíc jednoznačně výkony Reese a Joaquina, za ty smekám! ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix