Dokud Wallace útočí v módu hrdinských vojáků, kteří ve zpomalených záběrech střílí, běží či umírají, funguje na mě každý výstřel či pád natolik silně, že jsem začal až překvapivě rychle hledat kapesník. Jakmile se ale příjemný patos začne tavit do slov a nekonečných ceděných frází o hrdosti, manželkách či umírání za vlast, je kouzlo pryč. To pak najednou začne na povrch vyplouvat roztahanost scénáře nebo občasná obrazová rutina. Nebýt toho, že je Hal psaný doslova na tělo Melu Gibsonovi, který z podobných rolí dokáže vystřílet naprosté maximum, šel by výsledek o třídu níž.(6.5.2006)

Zvláštní, že jsem film tak dlouho odkládal, film jde definitivně do topky největších válečných řežeb. Intouši stěžující se na absenci příběhu, by měli vyskočit z okna. Když si pustím válečný film chci vidět válku, masakr, podobné jako když si pustím Porno, neočekávám příběh, ale chci vidět jak se jde rovnou na věc. Mel Gibson zde je vynikající, dlouho jsem mu tak nefandil. Od 40 minuty je film nonstop řežba s Bambusáky a krví se rozhodně nešetřilo, potěší i skvělá taktika. Pátou hvězdičku si vysloužil emoční doják v podobě roznášení dopisů o mrtvých vojácích manželkám, to jsem řval jak maléj. Kdejaké jiné emoční dojáky o rakovině či psech se s tímhle nemůžou vůbec rovnat. 95%(17.6.2015)

Údolí stínů pojednává o válce ve Vietnamu. Film má velice nezáživný začátek, který se snaží hrát na city. Jakmile vojáci vstoupí do války, začíná hrát pořádná hudba a ve zpomalených záběrech uvidíte drsnou smrt amerických vojáků. Mel Gibson hraje dobře, ale ze scénáře se víc vymáčknout už nedalo. Hudba je opravdu povedená, zpomalené záběry dobře vykreslují citlivou povahu filmu. Většina filmu se odehrává ve válce, což samozřejmě není na škodu. Válečné scény jsou velmi dobré, ale film má trošku delší stopáž a to už je věc co mi docela vadila. Film postrádá větší provázanost a přilnutí k charakterům, což je u válečného dramatu chyba. (71 procent)(17.8.2013)

Áno, áno, je to film skrz naskrz prelezený americkým pátosom a vlastenectvom, ale je to aj film s dobre natočenými bojovými scénami s tématikou vietnamskej vojny. Navyše oceňujem aj snahu o sprostredkovanie pohľadu z druhej strany na strach a úzkosť najbližších rodín. Celkový dojem slušný a Mel Gibson vynikajúci.(26.10.2007)

• sepp

Prumerny titul snazici se prizivit na vlne oblibenosti valecnych filmu, kterou zapocal Saving Private Ryan. Bohuzel trpi castym jevem americke produkce - omletymi patriotyckymi klise bez radne hloubky a emotivne plochymi scenami. Mel Gibson snad v nejhorsi forme, v jake jsem ho videl. Opravdove zklamani, Vietnam je uz proste pase.....(4.9.2003)

• - Původně měl být film uveden už v roce 2001. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Herec Keni Thomas, který hrál ve filmu, bojoval v roce 1993 v Mogadishu v bitvě, podle níž byl později natočen film Černý jestřáb sestřelen. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Za bitvu v Údolí stínů byli tři američtí vojáci vyznamenání Medailí cti. (Zdroj: ČSFD.cz)