• mm13

Všetky postavy v tomto filme silne pripomínajú hlavného hrdinu z Narodený 4. júla. Poniektorí sú naivní, väčšinou však ide o totálnych blbcov. Vytriezvenie vo finále sa ale nekoná, naopak, zomierajú radi, že mohli položiť život za vlasť a ak sa im smrť vyhne, hanbia sa. Doslova a bez štipky irónie (tú som si musel domyslieť, inak je to nestráviteľné)! To asi preto, že Randall Wallace si na rozdiel od Olivera Stonea nevyskúšal vojnu vo Vietname na vlastnej koži. V Údolí stínu je príbeh prehnane patetický, nechutne vlastenecký a čo je najhoršie - klame!!!(10.1.2003)

Nuda. Bylo to pro mě trošku utrpení, protože se mi zdálo, že se režie až moc snaží zasáhnout naše city..když se to povede, ok, ale když ne, je z toho člověk znechucený a pak už to jde jen z kopce. Bohužel si nedokážu ani vzpomenout na nějakou památnou scénu. Gibson je ok, úlohu čestného vojáka zvládl, ale zbytek nestojí už moc za řeč.(28.2.2012)

M.GIBSON v roli, ve kterých mi sedí. Tedy v roli vůdce, který nám cpe myšlenku, že když (už) jít do války, tak né s plukovníkem AČR, ale s plukovníkem HAL MOOREM !! Dál je to klasika: 1.) napalm je humáč 2.) když nakládají většinu z roty ,,C" a je třeba je nahradit, rozhodně se tím nemyslí, že rota ,,C" hromadně odjela na dovolenou 3.) řekne-li umírající voják ,,jsem rád, že jsem mohl položit život za vlast", pousmějeme se asi my, pro který je položit život za vlast podobný, jako položit věnce na hrob neznámého vojína. Dobrý americký válečný film, ve kterým se hraje na city i tam, kde jste to ještě neviděli. A taky, že k národní hrdosti se prostě dá vychovat (nebo si o tom můžeme myslet svoje) a že se američani furt snaží pochopit (jedno a to samý) - Vietnam. (A bohužel se zněj nikdy nepoučí)!!!(19.7.2005)

• Frajer42

Spoilery! Místo všemožných patriotistických píčovin, by mi mohli tvůrci v rámci podobného filmu konečně vysvětlit, jak se může obranná válka proti Vietnamu odehrát v tamější džungli. Na neznalého diváka jako jsem já to poté nesprávně působí tak, že ten kdo brání svoji zemi je spíše Vietnam. Největší výtku mám k úvodním 45 minutám, které jsou dokonalým představitelem všeho, co v podobných snímcích nenávidím. Patetické představování všech manželek od na smrt jdoucích zelených retardů na mě dojem opravdu neudělalo. Co na tom, že páni dobrovolně opustili své nejbližší, mnohdy navždy, aby mohli hájit politické zájmy několika pánů nahoře. Jakmile byl divák konečně obeznámen s rodinami všech vojáků, tak se děj konečně přesunul na bojiště, kde se konečně bylo místy na co koukat. Život zde položil dokonce i jeden černoušek. V USA byli pro svoji barvu kategoricky odmítáni, do mnoha podniků jim byl zakázán vstup, ale když šlo o válku, tak tam samozřejmě dostal právo dobrovolně zemřít. Kdyby z válečných scén tvůrci odebrali tu otravnou hudbu a množství zpomalených záběrů, tak bych hvězdu přidal. Takhle to budou díky kolosálně sračkoidnímu úvodu, který se nedal snášet ani po dvou pivech, jen dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Pajkenzi.(5.6.2017)

Velice slušně natočený válečný snímek. Převážná část filmu je jen o akci a nemá nějakou hlubší myšlenku ale jako akční podívaná funguje skvěle a to hlavně díky dobře natočeným a docela krvavým bitevním scénám. Jinak postavy jsou strašně ploché a atmosféry film také moc nepobral. Prostě jen střelba a výbuchy.(17.3.2007)

• - Ačkoliv jména většiny vojáků se během filmu nedozvíme, tak pro každého opravdového vojáka, který se v roce 1965 účastnil bitvy, byl určen herec, který ho při natáčení ztvárnil. Štáb dbal i na to, aby herci byli svým předobrazům podobní.

• - Vrtulníky, které dopravují jednotky 1. Cavalry Divisoin na bojiště, jsou UH-1 Iroquois, které dokázali přepravit až 10 vojáků. (Steewe)

• - Herci strávili dva týdny před produkcí ve Fort Benning v Georgii, kde Mooreova letecká jednotka v roce 1965 absolvovala výcvik. Den předtím než začala produkce, Wallace zorganizoval bohoslužbu v kapli ve Fort Benning za ty, kteří přežili bitvu v Údolí stínů a za herce a filmový štáb, kteří budou vyprávět tento příběh. (Taninaca)