Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

Little_Sawy

Shaun of the dead je prostě ten typ boží zombie komedie, na kterou se da pořád koukat a neprestane vás nudit. Za mě to je proste film roku 2004! Dva týpci, a oživli zombie zmrdi kterých rozmrdají na maďeru. Zombie-černná-komedie, která divákovi černyho humoru, černejšího než černoch v tmě, rozeřve štřeva smíchy jak pri kuchání texaskeho masakra vojetou píču.. Ehm, pílu. Za mě osobne dosť fucking dobre!! ()

Feacher

Ale jo, je to docela dobra Z-komedie. Docela to člověka i pobaví, velmi příjemné postavy a obecně i celý děj je takový příjemný. Má to chybičky, ale nevidím důvod nenechat 5*! ()

Thalin

Britské filmy a speciálně pak jejich suchý humor jsou prostě tak specifické a přitom nejsem ani pořádně schopná říct čím. Ale funguje to. Je to prostě odpočinková komedie, která místy (nejspíš záměrně) působí až lehce parodicky, ale nijak ji to nenarušuje. Když člověk pomine trošku vleklý začátek, tak je to prostě fajn komedie s pár vážně povedenými momenty, u které člověk vypne a pobaví se. Sice moc nemusím Frosta a tyhle jeho buranské role, ale celkem tam seděl. ()

TakzvaneSam0

8,5/10 Úsvit, Soumrak, Podmrak, Pršmrak tak jak ?! :D Skvělý a zábavný snímek plný květákožroutů.. Zajímavé a vtipné, Lizzie také vpořádku a čtyř očko a neúspěšná herečka taky :D Efekty super. Comedy super. Winchester Super :D MRKNĚTE.. ()

malyLibor

Filmy o zombie mne nikdy nelákaly, ale tohle jsem bral jako komedii a musím říct, že jsem se ty dvě hodinky opravdu bavil. Jo, má to trochu hloupý děj, ale jako komedie to na mne fakt fungovalo a zvedlo mi to náladu. ()

Moonwalker

Shaun of The Dead pro mě bude vždy snad nejlepší zombie komedii vůbec. Edgar Wright si obecně s Cornetto trilogii dal neskutečně záležet. Ať už jde o typický britský humor, nebo o samostatné gagy, které jsou opravdu k popukání. Samozřejmě, film nebude opět pro každého. Za sebe chci říct, že britský humor je specifický a ne každému sedne. Ale Pegg s Frostem tvoří neskutečně boží dvojci. ()

Frenk

Soumrak mrtvých je rozhodně jedna z nejlepších parodií co jsem kdy viděl. Humor je tady tak debilní, až je prostě skvělý. Nejvíc zábavná byla první půlka, která překypovala skvělými scénami a vtipnými nápady. Ke konci už tomu trochu klesá tempo, ale co už. Stále je to jeden z top komediálních hororů. ()

draxxi

Nektery forky mi prisly trapny, ale tech dobrejch a bybornejch je tam rozhodne vic. A jako fanousek Zivych mrtvych jsem si fakt uzil az do posledniho foru z kulny. 29/2/2024 70% ()

Paleček

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jen málokdy se mi stane, že humor ve filmu se úplně přesně trefuje do humoru mého. Ale tady je to na 100 %. Krom toho, ten film je neuvěřitelně propracovanej, na podruhé baví víc, na potřetí ještě víc. Známka té nejvyšší kvality. (Dva chlapíci na útěku před zombií přejedou autem "člověka", "člověk" po chvíli vstane - je to zombií. Chlapíci: "Díky Bohu.") ()

elitedewd

Vypadá to jako parodie na úsvit mrtvých a i příběh je podle toho zhruba uzpůsobený. V dnešní době je filmů se stejnou tématikou úplný přehršel, a tak bych soumrak mrtvých zařadil spíž jako samostatný titul a ne jako parodii. Příjemný děj, skvělá hlavní postava v podobě obyčejného kluka co chodí do práce a celkem podařený zombíci. Zombárna s prvky komedie. Pokud si chcete oddechnout a trochu se i zasmát, tak doporučuju. ()

Vinczent

Suchý britský humor a survival horor se zombíky jdou krásně sladit. Nick a Simon jsou vtipná dvojka, která marní svůj život chlastáním a zevlováním v baru u Winchestera. Právě oni dva jsou to nejlepší na celém filmu a budete se chlamat smíchy. Vtípky nejsou moc prvoplánové naopak trošku rafinovanější, no jo Briti. Ke konci se to nevyhnutelně zvrhne v zabíjačku(nejlepší jak mlátěj zombíka tyčema da hlavy za rytmu "Don´t stop me now od Queen) a v průběhu celého filmu se utahuje z klišé klasických zombie hororů což je taky hrozná prča. Pro fanoušky zombie filmů povinnost. Pro ostatní "jenom" vtipná oddychovka. "Promiň Fillipe...." ()

Vandislav

Začátek filmu, shruba prvních dvacet minut je naprosto úžasných, poté se film trošku zasekne a běží ve vyjetých kolejích. Je tocškoda, protože pokud by Wright udržel našlápnutej začátek eskalací dalších "haluzí", mohl být ze Soumraku mrtvých naprosto legendární film. Tak jako tak jsem ovšem spokojen a dávám necelé čtyři hvězdičky. ()

k0dl

Velice slabé, občas s náznakem vtipu, ale i tyto náznaky jsou většinou potlačeny tupými dialogy. Bohužel jsem měl tu čest vidět tento film pouze v českém dabingu, takže výsledek byl o to horší. ()

Revoc

Parodie, komedie či částečně ukradený přepracovaný námět? Prvních několik minut jsem se smál, vypadalo to na velmi dobrou parodii s krasickým anglickým humorem, poté přišla pouť pro rodinné příslušníky, bez nějakého zásadního nápadu, která skončila v hospodě, motiv předlohy, ukradeno a zničeno... první půlhodině dávám 4*, to co následuje si zaslouží 2-*, celkově 3 ()

Eres

Lepší komedii jsem doposud asi neviděl.Komedie nejsou nikdy skvostným dílem, hlavní je, že se člověk baví.Tato komedie to splňuje dokonale.Fascinovalo mě jak se z dvou zoufalců stavají ještě větší a náramě si to užívají.Výborný humor a perfektní "idioti" se nádherně doplňují. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)